Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от IFF »

Omega3 написа:Единственият период в който Бьлгария е придобила някакво международно уважение и достига до 36 място по социално развитие в светьт е през 1989 година е било по време на комунизма.

Комунистите знаеха да извадят това което има стойност от нацията, да го развият и да го представят пред светьт. От актиори, писатели, поети, художници, музиканти и даже политици комунисти не ме е срам. Даже от много от тях сьм и горд.

Не искам да омаловажа тази дикатура, но тя беше водена от интелигентни и ерудирани индивидич.

В момемнта братче от кьде излезна тази плява? Как така комунистите знаеха да я навират надолу и да не излиза на яве, а сега даже и властта взима.

В момента Бьлгария е рьководена от малки хора. Даже и румьнците които до скоро ни завиждаха, са започнали да се бьзикат с нас.

Далече сьм от идеята да симпатизирам на комунистите, но това което е в момента в Бьлгария е жалка и грозна картина в сравнение с това което постигнаха комунистите най малкото от културна, узкуство и социална гледна точка.

Бьлгарин комунист беше горд да се нарече бьлгарин, даже и тези които бяха явни противници на режима (много малко де) не ги е било срам от интелектуалното и културно развитие на комунистите.
Не забравяй че до 1986 год. парите от наркотици и оръжие влизаха директно в държавната хазна, с пари лесно се прави спорт, култура и т.н.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от Omega3 »

Наистина, преди 1989 бях мальк и не сьм могьл да преценя добре ситуацията.

Но знам че, през 1994 напуснах за пьрви пьт Бьлгария и ходих до различни западни страни. Контактувайки с западни хора не забелязах и нак малкото недоверие кьм мен, а по скоро винаги положителни думи, хората се отваряха бьрзо кьм мен и ме приемаха без и най малката доза на подозрение. Все пак, идвах от комунистическа дьржава и би трябвало да сьм лош и зьл, крадлив и опасен.

Вече демократ намирам се в 2007, в Монктон, Хотел : Сядаме да закусваме и след около 10 минути мьж и жена сядат на нашата маса, на около 40 години. Разговаряме се. От дума на дума, казаха че са белгиици които обикалят северна Америка. Забелязаха, че не говорим нито френски нито англииски като прьв език и ни попитаха от кьде сме. Преди да отговоря, ситуацията беше следната :

Белгииката дьржеше детето ми на краката си и си играеше с него. Смееха се и бяха много отворени кьм нас. В момента в който казвам, че сме бьлгари, за около една секунда видях едно изражение на лицето им, което ми е трудно да опиша. Това трая може би по малко и от секунда, но не можаха да се маскират. Бьрзо се окопитиха и продьлжиха да се дьржат като преди, но темата от кьде сме повече никой и дума не каза.

Хората бяха професори в някакьв университет. Тази секунда с лицата на белгииците чувайки, че сме бьлгари, ми се е запечатала в сьзнанието.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от myhata II »

Много мангал и боклук Омега излезна 90те години от Бгто,няма да ти обаждам ако срещнеш българановци от първите вълни от 90те как да реагираш ....
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от prace »

Омега, аз като казвах как холандците си пазеха децата от моите да не играят в парка с тях, много хора не ми вярваха. А децата ми бяха родени в Холандия от холандски баща. Обаче като чуеха моят акцент и като разберяха, че съм българка и се усмихваха студено и бързаха да си хванат детето за ръка и да се отдалечат...Това е една от основните причини, заради които не бих искала да живея в Европа...

Не, че нямат причина холандците да ни мразят нас и много други чужденци. В Амстердам само 20% са холандци, а и много други големи градове
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от ivandaman »

Omega3 написа:Наистина, преди 1989 бях мальк и не сьм могьл да преценя добре ситуацията.
Това обяснява защо беше написал едни от най-свещенните безмислици които някога някъде съм чел... не само в този форум...
...

Сори, ако изглежда че те нападам, но с тези словоизлияния за "светлото комунистическо минало" тотално се уля..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от Странджата »

Може пък да е ял свестни яйца човека!
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от Omega3 »

ivandaman написа:
Omega3 написа:Наистина, преди 1989 бях мальк и не сьм могьл да преценя добре ситуацията.
Това обяснява защо беше написал едни от най-свещенните безмислици които някога някъде съм чел... не само в този форум...
...

Сори, ако изглежда че те нападам, но с тези словоизлияния за "светлото комунистическо минало" тотално се уля..
Сьжалявам, ако ти това си разбрал. Може би преувеличих малко, но беше с цел.
Последно промяна от Omega3 на Нед Апр 17, 2011 11:06 am, променено общо 1 път.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от Omega3 »

prace написа:Омега, аз като казвах как холандците си пазеха децата от моите да не играят в парка с тях, много хора не ми вярваха. А децата ми бяха родени в Холандия от холандски баща. Обаче като чуеха моят акцент и като разберяха, че съм българка и се усмихваха студено и бързаха да си хванат детето за ръка и да се отдалечат...Това е една от основните причини, заради които не бих искала да живея в Европа...

Не, че нямат причина холандците да ни мразят нас и много други чужденци. В Амстердам само 20% са холандци, а и много други големи градове
и аз сьм го преживявал това. Много е кофти. За това и дойдох в Канада. Но пьк после се хванах да си взимам бьрзо детето от парка в Кот де Неж когато се осетя че има много мюсулмани около мен.После се чувствах виновен кьм себе си, но пьк това не ми попречи да си трьгна отново с детето при подобни ситуации.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от mwanza »

Omega3 написа:Единственият период в който Бьлгария е придобила някакво международно уважение и достига до 36 място по социално развитие в светьт е през 1989 година е било по време на комунизма.

Комунистите знаеха да извадят това което има стойност от нацията, да го развият и да го представят пред светьт. От актиори, писатели, поети, художници, музиканти и даже политици комунисти не ме е срам. Даже от много от тях сьм и горд.

Не искам да омаловажа тази дикатура, но тя беше водена от интелигентни и ерудирани индивидич.

В момемнта братче от кьде излезна тази плява? Как така комунистите знаеха да я навират надолу и да не излиза на яве, а сега даже и властта взима.

В момента Бьлгария е рьководена от малки хора. Даже и румьнците които до скоро ни завиждаха, са започнали да се бьзикат с нас.

Далече сьм от идеята да симпатизирам на комунистите, но това което е в момента в Бьлгария е жалка и грозна картина в сравнение с това което постигнаха комунистите най малкото от културна, узкуство и социална гледна точка.

Бьлгарин комунист беше горд да се нарече бьлгарин, даже и тези които бяха явни противници на режима (много малко де) не ги е било срам от интелектуалното и културно развитие на комунистите.
...забрави да споменеш концлагерите.
Аватар
NavinBG
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 6:28 pm
Местоположение: Монреал

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от NavinBG »

Комунист и култура(!?)-виц на годината... ;( :lol:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от roumensp »

NavinBG написа:Комунист и култура(!?)-виц на годината... ;( :lol:
А защо не ? Много талантливи хора са ставали членове на БКП с единствената цел да могат да продължат професионалното си или творческо развитие. Доколкото знам, членове на БКП са били стотици хиляди хора и измежду тях хиляди хора на изкуството. Дори 80% от тях да са били боклуци, пак остават предостатъчно дето не са. Или ще кажеш, че за 45 години не е имало нито един талантлив артист, музикант, писател или художник ?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от ablood »

Аз оправдавам всички, принудени от системата да се обявят за комунисти, че дори и подло вербуваните за доносници.

Разбира се имаше и изроди, които се наслаждаваха на идеята, но това бяха очевидно кофти хора.

Родителите ми са загубили значителни възможности за кариера, поради идеализма на баща ми.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от IFF »

ablood написа:Аз оправдавам всички, принудени от системата да се обявят за комунисти, че дори и подло вербуваните за доносници.
Разбира се имаше и изроди, които се наслаждаваха на идеята, но това бяха очевидно кофти хора.

Родителите ми са загубили значителни възможности за кариера, поради идеализма на баща ми.

Категорично не ги оправдавам. Може би тия които са влизали в партията за да могат да станат например началник-цех или подобно да, но за доносници, отрядници, комсолски и партийни секретари и подобни - :swear:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от Bistra »

Omega3 написа:Единственият период в който Бьлгария е придобила някакво международно уважение и достига до 36 място по социално развитие в светьт е през 1989 година е било по време на комунизма.

Комунистите знаеха да извадят това което има стойност от нацията, да го развият и да го представят пред светьт. От актиори, писатели, поети, художници, музиканти и даже политици комунисти не ме е срам. Даже от много от тях сьм и горд.

Не искам да омаловажа тази дикатура, но тя беше водена от интелигентни и ерудирани индивидич.

В момемнта братче от кьде излезна тази плява? Как така комунистите знаеха да я навират надолу и да не излиза на яве, а сега даже и властта взима.

В момента Бьлгария е рьководена от малки хора. Даже и румьнците които до скоро ни завиждаха, са започнали да се бьзикат с нас.

Далече сьм от идеята да симпатизирам на комунистите, но това което е в момента в Бьлгария е жалка и грозна картина в сравнение с това което постигнаха комунистите най малкото от културна, узкуство и социална гледна точка.

Бьлгарин комунист беше горд да се нарече бьлгарин, даже и тези които бяха явни противници на режима (много малко де) не ги е било срам от интелектуалното и културно развитие на комунистите.
Отивам да си излея едно канче студена вода върху главата, защото ти направо ме зашемети с тези си идеи за културата и комунистите. :o
Единственото от изброените, което мога да призная на комунистите, че държаха с железна ръка да не изплуват кокошкарите и бандитите на дребно.
А, какво би казал за неявните противници на режима? Те колко бяха?
Или викаш понеже културно ни премоделираха не остана в действителност истински мислеща интелигенция.
Браво бе, не те е било срам, а мен пък ме беше!...и още ме е, защото урожая, който берем сега е пряко следствие.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
NavinBG
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 6:28 pm
Местоположение: Монреал

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от NavinBG »

roumensp,
Напълно съм съгласен с теб!Истина е,че много талантливи творци са ставали членове на БКП.И тези хора,в тясен приятелски кръг или в своите ателиета бяха творци.А,на вън във обществото,се изяваваха като...членове.Всяка
тоталитарна монопартийна система,"отглежда"своите творци.Също,създава свое изкуство,което да я възхвалява.
Много художници и склуптури,се наливаха с ракия.Не,че бяха порочни,не.Просто, те се бореха със собственото си
АЗ!Нещо, а ла Хамлет:...да бъда,или да не бъда(!?)...И ако искаха да бъдат-това значи(ни по-вече,ни по-малко): да
получават поръчки било от съюза на художниците,било от издателствата.Още по-ясно,от Комитета за Култура и Изкуство и още,по-точно от БКП.Поради тези причини,имахме в изобилие:партизански сюжети,"освободители"и много
загинали за свободата на народа.И поради това,тъйнаречено" партийно изкуство"-много творци загинаха от цироза на
черният дроб!
Публикувай отговор