Кой се чувства Българин-Християнин !?!?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината

Кой от вас се чувства Българин-Християнин ?

Анкетата свършва на Вто Апр 12, 2011 12:13 pm

Да аз съм такъв !
23
82%
Не, аз съм канадец !
4
14%
Не,аз съм българин-мюсулманин !
1
4%
 
Общо гласове: 28
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кой се чувства Българин-Християнин !?!?

Мнение от Bistra »

Аз мисля, че прекалено се вживяваш.
Историята е фактологична наука, която не може да бъде променяна.
Имам приятели историци - неколцина.
Ако знаеш как са ми легнали на сърцето особено някои от тях, покрай яденето, пиенето и ...разговорите. ;)
Това не значи обаче, че винаги сме били на едно мнение. Не смея да подкрепя ablood, защото знам, че веднага ще ме изядете, но в думите му има много истина. Абстрахирай се от емоциите си и ще разбереш, че наистина е така!
Просто мнението му беше много крайно изказано. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Кой се чувства Българин-Християнин !?!?

Мнение от IFF »

Bistra написа:Муха, аз уважавам историята си, но съм родена 20-ти век. В момента живея във 21-ви. Какво има повече да говорим! Не мога да мразя евентуалните потомци на някогашните турци, които междувпрочем са като всички нас българи, защото някога си са взимали кръвен данък. :o
Научи си и най-новата история, за парите с които Турция финансира мюсолмански организации по целия балкански полуостров, за потурчването на помаците и др.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Кой се чувства Българин-Християнин !?!?

Мнение от azzura »

myhata II написа:Не да ги мразиш, а да се включваш в разговорите като "турското присъствие"и подобни гнусотии
Ето ти цитатче

Днес си говорих с една сирийка. Тя ми каза, че те са били 800 години под османско робство, и че сега историците им признават, че това са били най-спокойните времена в историята на Сирия.

Не се знае, ако не сме били под турско робство какви ужаси са можели да стават с България. Като изключим своеволията на башибозуците, турските управници са се отнасяли към българите не по-зле отколкото сегашните нашенски управници.

Освен, ако не се връзваме на стереотипа, изграден от многократно преекспонирани единични случай на "подтисничество".

тука какво ще кажеш в 21 век ?
Аз бих казала, че това са глупости. Арменците искат признаване на турския геноцид спрямо народа им , а ние говорим за ''турско присъствие'' :puke:
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кой се чувства Българин-Християнин !?!?

Мнение от Bistra »

IFF написа:Научи си и най-новата история, за парите с които Турция финансира мюсолмански организации по целия балкански полуостров, за потурчването на помаците и др.
Ами, тя тая история я има като следствие на една недалечна, която се произведе по комунистическо време или ти е достатъчно къса паметта, може би?
Освен това като държавата не е на мястото си защо да не финансират? Всеки може да си финансира всичко.
Ти какво сега от 10000 км ще се правиш на патриот ли? Ами грабвай оръжието и ходи се бий с доскорошните си съседи! Боже опази, от краен национализъм!!! :o
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Кой се чувства Българин-Християнин !?!?

Мнение от myhata II »

Е ми като ти се струва нормално Бистра-това значи че не си българка ,а за периода преди промените не е причината това даже напротив -продажниците като дойдоха на власт започнаха натиска отвънка
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Кой се чувства Българин-Християнин !?!?

Мнение от apple »

Муха, ти ме вкара в размисъл :?: ?!? Мисля да сменям дестинацията към Коджапанар-Анадола, че то с тия управници тук в БГ по-добре да се застраховам. Пък в Канада щом такива като тебе са вечно недоволни и гледат с носталгия към "турското владичество" значи къмто Турция ще да е по-добре.
Пък и нашенци има там достатъчно, пък и турския от сериалите в БГ всички го понаучихме...http://bnt.bg/bg/news/view/18669/prouch ... _v_anadola
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Кой се чувства Българин-Християнин !?!?

Мнение от myhata II »

Ела в Канада и виж с отворени очи дали има партия на етническа основа
НЯМА Бистра,нямааа,и няма и да има ,а Атака се роди благодарение на ДПС !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кой се чувства Българин-Християнин !?!?

Мнение от Bistra »

azzura написа:Аз бих казала, че това са глупости. Арменците искат признаване на турския геноцид спрямо народа им , а ние говорим за ''турско присъствие'' :puke:
А, аз искам да се признаят всички геноциди византийския, турския и не на последно място комунистическия. Ако, ли не нарамвам пушката! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Кой се чувства Българин-Християнин !?!?

Мнение от myhata II »

apple написа:Муха, ти ме вкара в размисъл :?: ?!? Мисля да сменям дестинацията към Коджапанар-Анадола, че то с тия управници тук в БГ по-добре да се застраховам. Пък в Канада щом такива като тебе са вечно недоволни и гледат с носталгия към "турското владичество" значи къмто Турция ще да е по-добре.
Пък и нашенци има там достатъчно, пък и турския от сериалите в БГ всички го понаучихме...http://bnt.bg/bg/news/view/18669/prouch ... _v_anadola
Никъде не съм казал за носталгия даже напротив ебълке
А ходи където щеш ама си ми замясала на един от тея хора които като му седнат в Бгто на маса и вкарат 2,3 ракии и почват
Аз ако бях заминал или и ако, е такива са твоите без да се сърдиш
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Кой се чувства Българин-Християнин !?!?

Мнение от myhata II »

Bistra написа:
azzura написа:Аз бих казала, че това са глупости. Арменците искат признаване на турския геноцид спрямо народа им , а ние говорим за ''турско присъствие'' :puke:
А, аз искам да се признаят всички геноциди византийския, турския и не на последно място комунистическия. Ако, ли не нарамвам пушката! :D
Иди в Турция там ще ти го признаят с масло и вазелин Бистре,няма да ти казвам за правата на жената ти сама ще се сетиш ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кой се чувства Българин-Християнин !?!?

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Ела в Канада и виж с отворени очи дали има партия на етническа основа
НЯМА Бистра,нямааа,и няма и да има ,а Атака се роди благодарение на ДПС !
А, ДПС го роди може би Турция? Нали ние си го създадохме, в частност другарите.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Кой се чувства Българин-Християнин !?!?

Мнение от myhata II »

Bistra написа:
myhata II написа:Ела в Канада и виж с отворени очи дали има партия на етническа основа
НЯМА Бистра,нямааа,и няма и да има ,а Атака се роди благодарение на ДПС !
А, ДПС го роди може би Турция? Нали ние си го създадохме, в частност другарите.
Ето къде ти била болна главата-от незнание
А Доган -Капитан Димитров от ДС е вербуван от турското военно контра разузнаване,до 89 лежи в затвора и от 90 до ден днешен работи за Турското разузнаване ,защото нашите структори се разпадат
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кой се чувства Българин-Християнин !?!?

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Иди в Турция там ще ти го признаят с масло и вазелин Бистре,няма да ти казвам за правата на жената ти сама ще се сетиш ;)
Ти патриоте, не измествай темата, като усетиш, че губиш почва под краката си! ;)
Междувпрочем един от хората, които най-много са ми помогнали тук в Канада е евреин от турски произход.
Значи по тая логика понеже го харесвам вече съм прокажена и никoй не трябва да контактува с мен. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Кой се чувства Българин-Християнин !?!?

Мнение от myhata II »

Не се измества темата напротив ти я местиш Бистре
Глей ся ,вкарваш ме за евреите,ми това е разспръснат народ бе Бистре ,и в Бгто са и живеят много,това са като арменците в цял свят ,тука ти обаждам аз за друго,за вярата за борбата на БЪЛГАРСКИЯ НАРОД през вековете на османско робство ,кви ми ги пееш ти кой как и кога ти помогнал ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Кой се чувства Българин-Християнин !?!?

Мнение от apple »

Муха, мисленето е сложен процес, който не ти се отдава особено - без да ми се сърдиш. :P
тука ти обаждам аз за друго,за вярата за борбата на БЪЛГАРСКИЯ НАРОД през вековете на османско робство ,кви ми ги пееш ти кой как и кога ти помогнал ?
И като си толкова вярващ и борбен потомък Муха с какво допринесе ти като българин, вероятно християнин за запазването на българщината в наши дни?
Публикувай отговор