Toronto - the saddest place in Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
jovani написа:Според резултатите от "проучването" Канадците имат относително високо ниво на "щастливост". Което никак не се връзва с моите прости наблюдения - много рядко съм чувал хора да се смеят или виждал да се усмихват, моето субективно усещане за това колко щастливи изглеждат хората около мен не говори в полза на Канада, когато го сравнявам с експириънса ми в Италия, че дори и България (но също така тогава бях по-млад и е възможно моите критерии за оценка да са се променили с времето)...
С това горното все едно се опитваш да ни убедиш, че в Сахара има повече сняг от Гренландия. :D
jovani написа:С помощта на валидни статистически методи като регресионен анализ могат да бъдат генерирани изключително странни изводи, ако не се следи за действителните връзки между изследваните характеристики.
Аха, само дето регресионния анализ няма нищо общо с подобен вид проучвания, да не говорим пък какво става когато се бълва откровена демагогия. :D
Мистър Гийк - започваш да ме учудваш с това, че или не си прочел документа, или не си разбрал по какъв начин са стигнали до тези "грандиозни" изводи (които съм цитирал в по-дългото ми предходно мнение). По едно време си спомням, че говореше колко лошо било образованието от УНСС, а с последният си пост ме караш да се замисля за качеството на твоето образование. Ако ние от УНСС сме изкарали висшето с едни подкупи, агнета и секс и въпреки това можем да прочетем и разберем един документ на английски, то тогава какво можем да кажем за школата, която ти си завършил?

Резултатите от регресионният анализ са дадени на страница 79 от цитираният документ в "Appendix III: Regression Results", веднага след апендикса в който да дадени средните стойности, медианите и стандартното отклонение.

А на това че се генерират подобни "качествени" документи с парите от данъците ни; и че балъците на този свят няма да се свършат се крепи цялата имиграционна политика на Канада.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

ablood написа:Синтетичните усмивки на обслужващия персонал, както и забързаните уморени хова в метрото не са никакъв критерий за щастие.

Ако обаче излезеш в неделя предиобед и половината от семействата които срещнеш не се усмихват, значи наистина мястото е нещастно.
Може и да си прав - на мен в последните месеци единственото, за което ми остават сили в Неделя сутрин е да спя до късно (след 50-60 часова работна седмица + 1-2 часа шофиране на ден).
Последно като бях в България всичките ми познати се хилиха до уши, не само в Неделя, а и през седмицата, за това и изводите ми са такива...

А ето още един цитат за "професионалистите" - на страница 65 от коментираният рипорт:
VI. Conclusion
This report has presented an analysis of the factors explaining geographic variation in happiness in
Canada at the provincial, CMA, and health region level. After a detailed description of the landscape of
happiness in Canada in 2007-08 based on the CCHS, the report identified through regression analysis the
key determinants of happiness at the individual level. We find that although household income is
significant, other factors such as perceived mental and physical health status are better predictors of
individual happiness.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Бла-бла...
Абе ти прочете ли изобщо какво съм написал или отново го караш като чукчата-писател? Айде върни се пак - съвсем кратко изречение е. Основното обаче, което трябва да схванеш е, че изнасяйки някаква сравнително вярна теза за парите на данъкоплатците и използването на регресионен анализ, изобщо не те оправдава в бълването на глупости паралелно с това. Защото по този начин ти с абсолютно нищо не се отличаваш от въпросните "регресионни анализатори", та даже и ги затапваш с методологията си. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
jovani написа:Бла-бла...
Абе ти прочете ли изобщо какво съм написал или отново го караш като чукчата-писател? Айде върни се пак - съвсем кратко изречение е. :D
Ами не е само едно, ами са две изреченията, които си написал и моят отговор е във връзка с второто ти изречение.
Първото ти изречение изразява лично мнение, което нямам желание да коментирам.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от MrGeek »

Джовани, ти верно си достоен заместник на онзи твой популярен колега от ВИИ "Карл Маркс". И двамата сте се дипломирали там, и двамата сте "успели", и с двамата спора е като да спориш с радиото. Единствената разлика е, че единия живее срещу ПМ, а другия има уникална табела тип vanity plate. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

jovani написа:Може и да си прав - на мен в последните месеци единственото, за което ми остават сили в Неделя сутрин е да спя до късно (след 50-60 часова работна седмица + 1-2 часа шофиране на ден).
А кой беше казал, че въпреки, че доходите влияят върху индивидуалното щастие, други фактори като психическо и физическо здраве са по-добър индикатор за оценката на това щастие? :rofl:

Май проблемът ми е, че отдавна не съм си купувал нещо по-така... нова спортна кола например (ама къде ще я държа?)...

Или изводът, както някой друг беше забелязал, е: "по-добре богат, здрав и хубав отколкото беден, болен и грозен" :D :D
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от Rall »

Добре бе кво му е нормалното да ти е крив света и да ти е гадно 5 дни в седмицата за да може да се усмихваш в събота и неделя? Ми сменете си работата бре. На мене не ми е неприятно като отивам на работа и като усетя че вече не ме кефи - чао и си търсим друга която да ми е интересна и да ме кефи. Това па особенно в канада дето правителството те храни докато си харесаш нещо е токова просто че не са ми ясни тия дето ненавиждат работата си и колегиге си ама са готови да ги търпят де да знам защо. Аз се усмихвам на всеки.
Dead Eyes See No Future
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

Rall написа:Добре бе кво му е нормалното да ти е крив света и да ти е гадно 5 дни в седмицата за да може да се усмихваш в събота и неделя? Ми сменете си работата бре. На мене не ми е неприятно като отивам на работа и като усетя че вече не ме кефи - чао и си търсим друга която да ми е интересна и да ме кефи. Това па особенно в канада дето правителството те храни докато си харесаш нещо е токова просто че не са ми ясни тия дето ненавиждат работата си и колегиге си ама са готови да ги търпят де да знам защо. Аз се усмихвам на всеки.
Аз с това дето правителсвото щяло да ме "храни" ще умра от глад бре...
Това да не ти е България дето да съм с изплатен имот и да ми е през оная работа дали някой иска да му работим или не.
Ей за туй ми е кофти на мене - че съм заложник на "високите" Канадски стандарти.
Ама ще дойде Виденов ден, както съм казвал и преди.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от ablood »

jovani написа:Това да не ти е България дето да съм с изплатен имот и да ми е през оная работа дали някой иска да му работим или не.
Че продай го този имот и си купи някое малко кондо в подобен град/село тук и пак същото.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

ablood написа:
jovani написа:Това да не ти е България дето да съм с изплатен имот и да ми е през оная работа дали някой иска да му работим или не.
Че продай го този имот и си купи някое малко кондо в подобен град/село тук и пак същото.
Ако в малкият град/селото ще си намеря работа в тясно-специализираната сфера, в която съм експерт - бива, и го обмислям този вариант. Ако обаче ще трябва да пътувам по 2-3 часа на ден допълнително - няма да стане.
Най-вероятно ще се побъхтам на тръстиката някоя и друга годинка и ще търся начин да работя по-често от вкъщи, както съм правил преди.
Обаче мисълта, че се правят лесно пари в България (ако знаеш как) и какъв купон е там не ми дава мира...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от Linko »

Но пък фактът, че не си тръгнал все още и дори говориш за още "някоя и друга годинка на тръстиката" говори, че има нещо, което те спира.
Въпреки купона, лесните пари, собственият имот и т.н. и т.н.
И това нещо никак не ти се иска да го назовеш кое е. Дори ми се струва, че не ти се иска да си го признаеш и пред теб самият, че го има.
Колко хора вече ти го задават този въпрос, но отговорът винаги е уклончив.
Е, как да не си направи човек извода, че тукашната "тръстика" е по-изгодна и сигурна от "купона" и "лесните пари" в България.
Не ми се вярва сам да не го проумяваш това.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от John Smith »

В България конкретно за повечето хора е такъв купон, че си им личи по външния вид. Всеки път, като отидем до там със съпругата ми и се видим с наши съученици или познати, т.е. хора на нашата възраст, всички ни казват колко добре сме били изглеждали. Начинът на живот и количеството проблеми се отразява пряко на външния вид. Това не знам в коя статистика е отразено, но за мен е факт. Аз лично имам съученици, които вече са толкова "смачкани" от чисто битови проблеми в България, че изглеждат като 10 години по-възрастни. Като турист в България е OK, особено с пари, но да живееш там е доста по-различно. Това започват да забравят или да не виждат хората, които от много години живеят в чужбина.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от ablood »

jovani написа:
ablood написа:
jovani написа:Това да не ти е България дето да съм с изплатен имот и да ми е през оная работа дали някой иска да му работим или не.
Че продай го този имот и си купи някое малко кондо в подобен град/село тук и пак същото.
Ако в малкият град/селото ще си намеря работа в тясно-специализираната сфера, в която съм експерт - бива, и го обмислям този вариант. Ако обаче ще трябва да пътувам по 2-3 часа на ден допълнително - няма да стане.
Тъпо е да смениш малък български град с канадски мегаполис и да се оплакваш от високия стандарт.
Все едно да си купя 12 метрова лимузина и да започна да рева колко много ми харчи. Който го е страх от мечки да не ходи в гората!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от optics »

John Smith написа:В България конкретно за повечето хора е такъв купон, че си им личи по външния вид. Всеки път, като отидем до там със съпругата ми и се видим с наши съученици или познати, т.е. хора на нашата възраст, всички ни казват колко добре сме били изглеждали. Начинът на живот и количеството проблеми се отразява пряко на външния вид. Това не знам в коя статистика е отразено, но за мен е факт. Аз лично имам съученици, които вече са толкова "смачкани" от чисто битови проблеми в България, че изглеждат като 10 години по-възрастни. Като турист в България е OK, особено с пари, но да живееш там е доста по-различно. Това започват да забравят или да не виждат хората, които от много години живеят в чужбина.
За съучениците - по принцип съгласен, но има една психологическа уловка. Всеки човек за себе си се мисли за по-млад (включително и как изглежда за другите). Имаше един виц за зъболекаря дето се оказал съученик ...
Въпреки забележката, повтарям - съгласен. Дори съм го виждал това явление от другата гледна точка. Преди да бях заминал като идваха да се видим, колеги заминали много по-рано. Едни подмладени, усмихнати.

За туриста с пари - абсолютно вярно. Един приятел ми разправяше как отишли с жена му на не знам си колко звезден хотел на морето (в България), само 100 лева на ден - ама кеф, ама разкош, ол-инклузив, морето на една ръка... и това само за 100 лева на ден.
Заедно с други раздувки, идеята беше че "там нещата са дръпнали".
Аз си викам на акъла - чакай ве, 100 лева не са малко пари. Аз ако бях на работа където бях, щях да изкарвам 400 на месец.

Имам съученик (жив и здрав да е, днес има рожден ден) дето казва че никога не е имал проблем с парите. И техните са му давали като е бил дете и после той си печели добре. (нито са били партийна номенклатура нито нещо такова).
Имам и други приятели, а па и роднини, които печелят добре. Но това е едно супер малцинство. Даже въпросните приятели (понеже са достатъчно умни) ми казват - не ме гледай мене, като цяло нещата не са добре и не вървят на добре, ти много добре направи че се махна, ние сега подбутваме децата да се махат.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от John Smith »

За съжаление, всичките ми познати в България казват едно и също - нещата последните години не вървят на добре. Без значение имаш ли пари или нямаш, просто средата е лоша. Отново са се засилили кражбите, демонстрациите "кой съм аз", старите методи за прогрес с "бутане под масата", докторите са станали абсолютни търговци, образованието е под всякаква критика, чуждестранните инвеститори са позагубили интерес с поглед към южна Азия, хората като цяло са изнервени и напрегнати, голяма част борейки се за задоволяване на базовите нужди. Не знам "най-щастливият" български град къде се би наредил по същите критерии за оценка между 0-5, но със сигурност ще е значително под "най-нещастния" канадски град. Който го кефи "купона" в една от най-изостаналите икономически държави в Европа, отделно и със силен демографски проблем, няма никакви проблеми да се присъедини към него. Или има?
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Публикувай отговор