САЩ или Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: САЩ или Канада?

Мнение от hadministratora »

MarinaNik написа:...ще дерзаем и по двете процедури...
За САЩ не е ли с томбола преди процедурата?!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Павел »

И аз тва се чудя, за каква процедура в САЩ иде реч? Тегленето на лотарията колкото и да е бързо е по веднъж в годината, + това от теглене до печелене има разлика.

Идеалният вариант би бил - да си направиш парите в САЩ и после да се преместиш във Ванкувър или околностите (не Канада, да се обърне внимание!). Каквито и предимства и красоти да имат останалите части на Канада, климата си е повече от тесла, а той е едно от най-важните неща, които определят качеството на живот.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

Re: САЩ или Канада?

Мнение от MarinaNik »

Ами ние получихме писмо, че сме сред спечелилите лотарията. Утре ще пращаме писмо с формулярите, които ни искат и по този начин стартираме процедурата. След като ни поканят на интервю ще ни гледат професията и дали имаме поне 2 г. стаж и евентуално ще ни дадат зелената карта. Това имам предвид под "започване на продедура". Защото в самото писмо, което получихме ясно се казва, че не е 100% сигурно, че ще вземем зелената карта :)
Тъй че лотарийния принцип е само до първото писмо (което вече получихме). После всичко пак опира до знания на езика, опит и разбира се, късмет
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: САЩ или Канада?

Мнение от cocose »

Ама вие явно не се шегувате, сериозно сте го подкарали, иначе УСПЕХ по процедурите, и каквото сабя покаже :y:
Аз лично, ви препоръчвам УСА, а и като гледам, повечето форумци мятат замечтани погледи на юг :)
Причината аз, а и повечето тука форумци да не сме хамериканци е не липсата на желание, ами трудната сложна и късметлийска процедура за зелена карта, докато за Канада е ясно, в рамките на една година и получаваш желаната Permanent Residence, 3г след което вече ставате канадци.
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

Re: САЩ или Канада?

Мнение от MarinaNik »

cocose написа:Ама вие явно не се шегувате, сериозно сте го подкарали, иначе УСПЕХ по процедурите, и каквото сабя покаже :y:
Разбира се, че не се шегувам!
Миналата година, когато ние започвахме процедурата за Квебек имаше едни съфорумци, които бяха получили сертификат и скоро след това спечелиха и зелена карта. Тогава си казахме "ей, блазе им на тези щастливци!". Тогава хората бяха пуснали тема, че имат колебания къде да отидат. Ние си казвахме, че ако имаме техния късмет да имаме и двете възможности, въобще няма да се чудим. Сега (ако късметът не ни остави) и ние имаме реален шанс за визи и за Канада и за САЩ, но се чудим и не можем да решим кое ще е най-добре за нас. :$
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Uspial »

Къде е по добре е въпрос за хора с пари и стабини професии.
Вие може да сте спечелили зелени карти което е голям късмет ама ако отивате там с 3000 $ взети на заем, без добър език и професии които ви гарантират работа бързо отивате на доста по рисково място.
За разлика от Канада по специално Квебек въпроса със социала в УСА стои по доста различен начин.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Павел »

Не се притеснявайте, няма да ви одобрят само ако имате по 2-3 убийства зад гърба. При лотарията селекция на практика няма - през годините откакто включиха и Бг в лотариятя, що куцо и съкато се надовлече в САЩ, не е истина. И повечето са с такова самочувствие, все едно са ги приели в Корнел. Една патка ми разправяше, че даже не било точно лотария, ами подбирали по умения и даже снимките дето се пращат - те с мъжа и били особено надарени и красиви и затова ги избрали точно тях.
Най-дразнещо е обаче, когато след месец-два новодошлите късметлии разберат, че няма долари по дърветата, почват да псуват всичко американско и се заканват да се изпикаят на зелената си карта. Такива дебили заслужават преди да ги върнат обратно по UPS в кашон, да ги пуснат само за няколко минути на всички свестни хора, дето са от години в САЩ с работа и платени данъци и набутали се десетки хиляди долари по адвокати и все още без зелена карта.
Последно промяна от Павел на Пон Май 17, 2010 6:39 pm, променено общо 1 път.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: САЩ или Канада?

Мнение от mirkaa »

Павел написа:Не се притеснявайте, няма да ви одобрят само ако имате по 2-3 убийства зад гърба. При лотарията селекция на практика няма - през годините откакто включиха и Бг в лотариятя, що куцо и съкато се надовлече в САЩ, не е истина. И повечето са с такова самочувствие, все едно са ги приели в Корнел. Една патка ми разправяше, че даже не било точно лотария, ами подбирали по умения и даже снимките дето се пращат - те с мъжа и били особено надарени и красиви и затова ги избрали точно тях.
Най-дразнещо е обаче, когато след месец-два новодошлите късметлии разберат, че няма долари по дърветата, почват да псуват всичко американско и се заканват да се изпикаят на зелената си карта. Такива дебили заслужават преди да ги върнат обратно по UPS в кашон, да ги пуснат само за няколко минути на всички свестни хора, дето са от години в САЩ с работа и платени данаци и набутали се десетки хиляди долари по адвокати и все още без зелена карта.
:y: :y: :y:
мдаа, това ми хареса... точно така си е.

За УСА бих ви казала това (след 15+ год тук ) -
супер е ако сте:
под 30 год;
без деца;
с страхотни професии или занаят, ИЛИ
готови финансово и другояче да изкарате тукашно образование;
сте сравнително здрави;
имате достатъчно близки познати които да ви помогнат/подкрепят;
сте готови на много лишения, търпение и кво ли още не, в ползата на американската мечта. Да, тя всъщност съществува, и ако си малко над средно интелигентен, е доста лесно постижима.

Но ако не сте...или най вече сте над тази възраст, имате малко(и) дете, не знаете езика перфектно... няма смисъл да се мъчите, ами направо си идете в Канада и си строете спокоен живот там, а ходете на екскурзии на юг :). Америка е страхотна за млади хора авантюристи, които имат мерак да правят пари, обикновено с доста бачкане. Е, има и други начини, но те май по-често завършват на едно тъмно место. Конкуренцията е доста жестока, бих казала, ако искате да постигнете нещо повече. Ще трябва да се мерите с тукашните които са завършили университет на 22, и на 30 вече имат сума ти стаж и са ви шефове :) Става дума за white collar jobs. Ако искате спокойствие, работа и къща, Канада като че ли е по-добре.

Иначе спокойно ще се превърнете в по-горе споменатите българи...гарантирано и бас държа!!! ;) ;)

Късмет и наслука - ще ви трябва. :)
third generation immigrant :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: САЩ или Канада?

Мнение от IRA »

Ами лотарията да я спечелите втори път ще е по трудно. Другата процедура винаги можете да я повторите. Отидете в САщ и ако не ви хареса, кандидатствайте на ново за Канада. Друг съвет не мога да дам , в САщ съм ходила само като турист. Работя в американска фирма и гледам ,че колегите имат по малко почивни дни от нас и това не ми харесва, ама аз никога не съм искала да ходя на там , дори в лотарията никога не съм участвала.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

Re: САЩ или Канада?

Мнение от MarinaNik »

ами ние имаме едно малко предимство - имаме много близък роднина там (брат на мъжа ми), който ни е обещал да ни съдейства и да ни "отваря" за белия живот (защото май тук живеем като аборигени и културния шок ще е ужасен).
на 31 и 32 год. сме, без деца, с амбиции за семеен бизнес и много хъс за работа, сравнително добър английски, дипломи, които не би трябвало да е проблем да се приравнят там (инжернерна и счетоводна).
аз бях отворила една тема за валидността на сертификата за Квебек и разбрах, че е 1 г. и ако удължаваме максимално процедурата си, може би ще успеем да вкусим US живота и да идем малко в Канада, за да преценим.
Но от всичко, което дотук четох и ми разказваха ми стана ясно - спокойният живот със сигурна заплата и много отпуски в Канада;а якото бачкане, но реална възможност за собствен бизнес (макар и малък) е в САЩ
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: САЩ или Канада?

Мнение от ivanko13 »

MarinaNik написа: Но от всичко, което дотук четох и ми разказваха ми стана ясно - спокойният живот със сигурна заплата и много отпуски в Канада;а якото бачкане, но реална възможност за собствен бизнес (макар и малък) е в САЩ
Не знам от къде идва този мит за спокойния живот, сигурните заплати и многото отпуски в Канада... То тук даже и болнични няма :)
На ваше място заминавам при родата в Америка и както Ира ви е казала, процедурата за Канада можете да си я повторите...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Pepon »

MarinaNik написа:...ми стана ясно - спокойният живот със сигурна заплата и много отпуски в Канада;а якото бачкане, но реална възможност за собствен бизнес (макар и малък) е в САЩ
You made my day :rofl: Отдавна не се бях смял така от сърце :rofl:

И на мен ми стана ясно, че нищо не ти е ясно :D :

http://www.investor.bg/?id=52176
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: САЩ или Канада?

Мнение от miteto »

Pepon написа:
MarinaNik написа:...ми стана ясно - спокойният живот със сигурна заплата и много отпуски в Канада;а якото бачкане, но реална възможност за собствен бизнес (макар и малък) е в САЩ
You made my day :rofl: Отдавна не се бях смял така от сърце :rofl:

И на мен ми стана ясно, че нищо не ти е ясно :D :

http://www.investor.bg/?id=52176
Нали ти е ясно, че безплатен обяд няма. Видяхме ги тия в Гърция с многото отпуски и обедни почивки докъде я докараха. Португалия и Испания с големите сиести и те аха-аха да скочат в трапа. В Испания официално над 20% от хората имат 365 дена отпуска в годината, дали се радват безумно, как мислиш?
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: САЩ или Канада?

Мнение от anxeli »

Има значение и номера по който сте изтеглени в лотарията. Дават се 55 хил. визи ако не се лъжа, но теглят поне 60 хил, за всеки случай. Сестра ми беше около 60-хилядната и не стигнаха до нея, преди години :!:.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: САЩ или Канада?

Мнение от mirkaa »

anxeli написа:Има значение и номера по който сте изтеглени в лотарията. Дават се 55 хил. визи ако не се лъжа, но теглят поне 60 хил, за всеки случай. Сестра ми беше около 60-хилядната и не стигнаха до нея, преди години :!:.
даже май теглят 110 хил, и дават само на 50 хил, ако не ме лъже паметта. Пише го в сайта им. И не е по номер, ами по това кой от изтеглените ще отреагира най-бързо и с най-изрядни документи отговарящи на изискванията. Мотащите се губят ;)
third generation immigrant :)
Публикувай отговор