от UK в Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: от UK в Канада

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Един колега българин и той expat, работил по цел свет ама главно бившия СССР и арабския свет, миналото лето доде до тука само за месец със семейството си да си получат Permanent Resident. Направи една обиколка на AB и BC и се прибра в България. Не му хареса или по скоро на жена му и дъщеря му.
Да ама зел та казал на шефовете си, а фирмата дето бачка за нея има филиал в Калгари. Изстреляха го за 3 месеца тука в началото на януари в най-големия студ - Супервайзер на два сеизмични обекта за ESSO (Imperial Oil де :D ) Местните го гледали като извънземен, ама кво да кажат - той е клиента :D
Негов колега от същата фирма, канадец са айсе години "канадски опит" си висеше в Калгари без работа. :o

Зор си му беше в началото, наистина без канадски опит, ама се оправи. Парите си заслужаваха де. ;)
Не разбрах как опроверга филипне - доколкото разбирам, той не е кандидатствал за работата в Канада, а са го пратили от БГ в нещо като командировка - абе така и не разбрах каква точно е историята?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: от UK в Канада

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа: Не разбрах как опроверга филипне - доколкото разбирам, той не е кандидатствал за работата в Канада, а са го пратили от БГ в нещо като командировка - абе така и не разбрах каква точно е историята?
Мисля, че не си разбрал какво е написал и затова не си разбрал как съм го опровергал.
Чети пак.

Аз пък не разбирам защо някой трябва да кандидатства за работа, ако работата кандидатства за него. ;)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: от UK в Канада

Мнение от miteto »

Мисля че той има предвид ако се кандидатства от Канада. Така както филипне го е написал без да уточнява - ок, може би го опровергаваш. Имаш ли пример за нормална ситуация, а не такава която важи в 1 на 100000 случаи? Ако просто искаш да се правиш на интересен, разбирам.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: от UK в Канада

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:Мисля че той има предвид ако се кандидатства от Канада. Така както филипне го е написал без да уточнява - ок, може би го опровергаваш. Имаш ли пример за нормална ситуация, а не такава която важи в 1 на 100000 случаи? Ако просто искаш да се правиш на интересен, разбирам.
Ами, ако си ме прочел наистина, аз му препоръчах да пише не за всяка" професия, а за "повечето". Разбира се, че е изключение цитирания от мен случай.
Мойто мнение е, че канадския опит е нещо доста важно, поне в това, което се занимавам, а от контактите ми с други професии мисля, че и там и с това не искам да се правя на интересен.
Знам, че е трудно да се почне, изпитъл съм го на гърба си, но не е невъзможно.
Наистина си има дреболии на пръв поглед, но събрани те дават това, което се нарича "канадски опит".
Струва ми се обаче, че тази трудност се превръща в непреодолима пречка само за хората, които нямат никакъв или недостатъчен опит преди да дойдат в Канада.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: от UK в Канада

Мнение от ablood »

Не е непосилна задача, но е в най-добрия случай равен старт с местните младежи които тепърва започват кариерата си.
Нещата се влошават ако тези младежи ви превъзхождат с диплома, език, връзки и енергия. Тогава се борите за работно място с неграмотните чернилки.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: от UK в Канада

Мнение от Ivan1007 »

ablood написа:Не е непосилна задача, но е в най-добрия случай равен старт с местните младежи които тепърва започват кариерата си.
Нещата се влошават ако тези младежи ви превъзхождат с диплома, език, връзки и енергия. Тогава се борите за работно място с неграмотните чернилки.
Равен старт с младежите, само ако се преквалифицираш или имаш 1-2 години опит преди това. 5-10 години сериозен професионален опит преди това са нещо, което дипломата не може да даде. Езика и енергията са необходимо условие иначе наистина се бориш за работно място с почасово заплащане.
За връзките, ако някой се е заблуждавал, че ще ги получи заедно с визата или че имиграционните ги раздават на летището при пристигане мисля, че проблема е негов. :)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор