френски по програмата "Аз мога"

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от karelia79 »

Имам една приятелка от курса, която кара френски по програмата във Варна и също беше изключително разочарована от преподавателката. Ще я питам къде е била и коя е била преподавателката, за да имате едно наум... По нейни думи изобщо не можеше да се прави база за сравнение между АФ и съответната школа.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Shenia
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Юли 11, 2012 12:09 am

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от Shenia »

gaby_ написа:Здравейте и от мен аз съм от Пловдив и с мъжа ми миналата година бяхме на тези курсове ходихме 4 пъти и мога да кажа ,че останахме крайно разочаровани.Записахме се за френски ниво А1 ,първият час бяхме към 13 души и се запознавахме един друг .от втория час започнахме да учим изрази ,а на третия вече почнахме да спрягаме глаголи попитах не е ли редно първо да научим азбуката след това да четем и т.н. а преподавателката ми каза че всичко трябва да се учи наизуст не смятам че беше много правилно защото френския има доста особености при писане и четене ,но може би и заатова накрая хората се отказаха постепенно защото видяха че всичко е загуба на време и незнам дали въобще някой остана до края.дано в другите градове да не е така но в българия нещо ако е безплатно значи не става но всеки сам трябва да прецени въпроса е че процедурата е доста дълга а времето за учене на език ограничено затова трябва и да е ефективно :) :)
Здравей gaby_,
вие в коя организация сте ходили миналата година на френски в Пловдив ? Разбрах, че тази година има условие, ако не се посещава определен процент от часовете, се плаща целия курс : миналата година имаше ли го това, караха ли ви да плащате нещо при положение, че сте се отказали ?
DCS: 11.07.2011
CSQ: 12.09.2013
Sydney: 19.02.2015
Visa: 11.12.2015
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от gaby_ »

здрасти shenia[/b относно твоето питане да имаше го това но по мои спомени имаше определени часове които трябваше да присъстваш но след спорове и жалби от наша страна мисля ,че нищо не сме плащали ..(трябва да питам мъжа ми )тъй като в края на всеки час пускат лист на който да се подпишеш ,че си присъствал не за друго а за да може да си вземат парите от държавата .И когато решихме да приключим курса ни искаха някакви неустойки ,но според мен нямат право защото хем взимат пари от субсидията хем от теб взимат ,а това не е много честно !
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от karelia79 »

Здравейте,
относно курсовете по Аз Мога във Варна. Бях обещала да попитам моя приятелка, която ги кара и беше изключително недоволна. Тя е карала курсове в учебен център Планета при Гроздева.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Shenia
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Юли 11, 2012 12:09 am

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от Shenia »

Благодаря ти за отговора, gaby_ !
питам се, а все още не успявам да се свържа с бюрото по труда, правото на посещение на курс веднага ли се ползва или се изчаква някакъв период? Например, сега има кампания до края на месеца, някой знае ли кога ще стартира обучението ? Да не се получи така интервюто ни вече да е минало :D когато дойде време да започнат курсовете ?
DCS: 11.07.2011
CSQ: 12.09.2013
Sydney: 19.02.2015
Visa: 11.12.2015
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от Zvezdichka »

Shenia написа:Благодаря ти за отговора, gaby_ !
питам се, а все още не успявам да се свържа с бюрото по труда, правото на посещение на курс веднага ли се ползва или се изчаква някакъв период? Например, сега има кампания до края на месеца, някой знае ли кога ще стартира обучението ? Да не се получи така интервюто ни вече да е минало :D когато дойде време да започнат курсовете ?
Правото се получава като получите ваучера. И трябва да минете трите нива по ваш избор в избрана от вас школа, която приема такива ваучери. Трябва да сте завършили обучението си до 31.08.2014 год.
Кампанията е до 05.10, но за кандидатстване по програмата. След това се получават ваучерите и после започва обучението.
Дори да се получи така, че интервюто ви да е минало/дано го издържите успешно/ вие ще си учите френски докрая, защото нали той ще ви е нужен много за Кебек?
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от J&V »

Относно "Планета" аз съм много разочарован от този "доставчик" (защо ли се нарича така) на обучение и в частност от Гроздева.
Става въпрос за Варна. С този ваучер само оправих касичката на "Планета"
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Jar Jar
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Авг 13, 2012 9:10 am

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от Jar Jar »

NewOne написа:Някой знае ли за София кои фирми провеждат курсове по френски по тази програма?
Днес проверихме в УЦ "Космос", но те казаха че нямат френски, а само английски и немски по програмата?
Провери в сайта на Агенцията по заетостта. Така го изпиши и то ще ти излезе.
Jar Jar
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Авг 13, 2012 9:10 am

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от Jar Jar »

Shenia написа:Благодаря ти за отговора, gaby_ !
питам се, а все още не успявам да се свържа с бюрото по труда, правото на посещение на курс веднага ли се ползва или се изчаква някакъв период? Например, сега има кампания до края на месеца, някой знае ли кога ще стартира обучението ? Да не се получи така интервюто ни вече да е минало :D когато дойде време да започнат курсовете ?
Аз си изчаках четирите часа на опашката пред бюрото, а отговорът на въпроса "кога ще започнем да учим?" беше - След нова година. Не знам дали това е срока само за София или за цялата страна
Shenia
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Юли 11, 2012 12:09 am

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от Shenia »

Благодаря, Zvezdichka, за изчерпателния отговор !
Явно ще трябва да се свържа с фирмите в Пловдив, които предлагат такова обучение и да попитам конкретно. По телефона от Бюрото не им се говори, явно са много ангажирани, досега не успях от сайта да се ориентирам за доставчиците на услугите в Пловдив, но ще опитам пак, дори през първия ден от кампанията, тази част от сайта им не се отваряше правилно, поне при мен.... , но ще опитам днес отново. Неприятното е, че трябва да се посетят и трите нива: ами ако нещо не ни допадне обучението или преподавателя или времето на провеждане точно в тази школа, която сме избрали ?.... :o И най-важното е да се разбере дали обучението е дистанционно по Интернет, или на място.
DCS: 11.07.2011
CSQ: 12.09.2013
Sydney: 19.02.2015
Visa: 11.12.2015
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от karelia79 »

J&V написа:Относно "Планета" аз съм много разочарован от този "доставчик" (защо ли се нарича така) на обучение и в частност от Гроздева.
Става въпрос за Варна. С този ваучер само оправих касичката на "Планета"
По потресаващото според мен е, че същата госпожа се води много добра за подготовка за интервю. Тук във форума е многократно хвалена... :o
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Shenia
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Юли 11, 2012 12:09 am

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от Shenia »

В сайта на Бюрото днес всичко се отваря правилно и точно, остава да се разпита по краткия списък от организации предлагащи френски, и дългия списък предлагащи английски :D
DCS: 11.07.2011
CSQ: 12.09.2013
Sydney: 19.02.2015
Visa: 11.12.2015
Shenia
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Юли 11, 2012 12:09 am

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от Shenia »

gaby_ миналата година в коя школа си ходила на курс по френски ?
От тази година Професионална гимназия по хранителни технологии и техника в Пловдив вече не работи по тази програма, понеже европейските пари късно стигали до тях :^)
DCS: 11.07.2011
CSQ: 12.09.2013
Sydney: 19.02.2015
Visa: 11.12.2015
Аватар
acsior
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 7:33 pm
Местоположение: София

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от acsior »

Jar Jar написа:
Shenia написа:Благодаря ти за отговора, gaby_ !
питам се, а все още не успявам да се свържа с бюрото по труда, правото на посещение на курс веднага ли се ползва или се изчаква някакъв период? Например, сега има кампания до края на месеца, някой знае ли кога ще стартира обучението ? Да не се получи така интервюто ни вече да е минало :D когато дойде време да започнат курсовете ?
Аз си изчаках четирите часа на опашката пред бюрото, а отговорът на въпроса "кога ще започнем да учим?" беше - След нова година. Не знам дали това е срока само за София или за цялата страна
Аз пък тъкмо се ядосвах, че не съм отишъл от сутринта да подавам документи оня ден (в петък мисла, че беше), а отидох към 13:00 ч. в бюрото в София на ул. Странджа. И какво да видя - пред мен имаше 5-6 човека и аз реално си подадох документите за 5 минути :)

А иначе аз също попитах кога ще има резултати от кандидатстването (щото май не всичи одобряват) и ми казаха, че 2 месеца след приключване на приема на документи можем да проверяваме т.е. наистина около Нова година :)

Също така прегледах списъка с фирмите предлагащи френски по програмата и всичките са ми едни такива тип "баси-измислените-фирми-дето-сигурно-никой-не-ги-знае" и много се чудя към коя да се насоча....

Ето линк (понеже някой по-нагоре май питаше как да провери кои са фирмите):
Списък на доставчиците по оперативна програма "Развитие на човешките ресурси" 2007-2013
Rock 'N' Roll
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: френски по програмата "Аз мога"

Мнение от electrified »

karelia79 написа:
J&V написа:Относно "Планета" аз съм много разочарован от този "доставчик" (защо ли се нарича така) на обучение и в частност от Гроздева.
Става въпрос за Варна. С този ваучер само оправих касичката на "Планета"
По потресаващото според мен е, че същата госпожа се води много добра за подготовка за интервю. Тук във форума е многократно хвалена... :o
На такъв курс - безплатен, по програма, предполагам с група от 30-40 човека и сигурно 5 часа урок, не мисля че можеш да научиш нещо пък ако ще и Албер Собул да ти преподава. Факт е че от учениците на Гроздева няма нито един "скъсан" на интервю заради език.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Публикувай отговор