Само момиче в Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Само момиче в Канада

Мнение от myhata II »

Lusi_bg написа:Работила съм на няколко места за по няколко месеца, а в момента карам стаж за два месеца по специалността си. Да кажем, че трудовия ми стаж не е повече от всичко на всичко 6 месеца. На практика съм работила повече , но нямам документ за това. З
Ти какво си мислиш ,че тези отгоре имат повече стаж от тебе ли ?!?
Не ги слушай ,иди и си купи една трудова книжка от книжарницата,вземи печата от семейния бизнес и си нащракай стаж колкото си щеш !!! :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Само момиче в Канада

Мнение от hadministratora »

myhata II написа:Изображение
Мухич, това стандарта на живот ли е или инфраструктурата?

Lusi_bg, просто игнорирай провокаторските мения и се опитай да извлечеш инфо от останалите. Тук има няколко индивида, които си пишат, но не пречат много-много.
Пълна информация за всички начини да се стъпи на канадска земя (имиграция, временна работа, учение, туризъм и други) има на този официален сайт.
След като варианта със студентство в Канада не те устройва, може би трябва да пробваш варианта с намиране на работа от тук - доста трудна задача, но не и невъзможна. Има си правила, които ако бъдат спазени от работодателя, могат да позволят да станеш permanent resident. Освен това можеш да отидеш и с temporary work permit и ако останеш достатъчно дълго (мисля че беше 2 год.) и легално пак можеш да станеш permanent resident.

Към другите: как смятате - възможно ли е да се отиде в Канада с туристическа виза, човек да си намери работа и да се договори с работодателя да му прати offer of arranged employment; след това с този offer да се вземе виза която позволява да се работи (временно или постоянно)?
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от valioiko »

По принцип всичко е възможно, но мисля че да се иде там с туристическа виза и да се остане е нарушение на имиграционния закон.

Намирането на работа от тук е много трудно сега, след като съкратиха до минимум квотата за работни визи. Ама да не забравяме, че тя ще кандидатства догодина, след като завърши, а до тогава много неща могат да се променят.

Аз ще продължа да упорствам като магаре на мост и пак ще те подтикна да погледнеш и проучиш университетите и колежите. Има такива, които предлагат стипендии.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Само момиче в Канада

Мнение от bp_de »

hadministratora написа: Към другите: как смятате - възможно ли е да се отиде в Канада с туристическа виза, човек да си намери работа и да се договори с работодателя да му прати offer of arranged employment; след това с този offer да се вземе виза която позволява да се работи (временно или постоянно)?
За определени професии е съвсем възможно според мене - дори и без да ходиш в Канада -ама прави сметка щом някои работодател ще се заеме да изяде една камара помия за такъв казус - защо го прави.
Обикновено трика е че тая работа никои не я ще от меснита (в числото месни вкючвам хора дет са на място с разрешение за работа без значение дали са с паспорт или не ) и / или работодателя дава некви смешни кинти и / или мястото е на гъза на географията в някакакв пущиняк.
Разчита се че тоя дет ще захапе си мисли че хваща бога за рога -например в БГ работил за 500 лева а там му дават 1500 долара и ония е щаслив без да знае че ще умре от глад (образно казано ) с тия кинти в Канада.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Само момиче в Канада

Мнение от hadministratora »

valioiko написа:По принцип всичко е възможно, но мисля че да се иде там с туристическа виза и да се остане е нарушение на имиграционния закон....
Явно не съм се изразил точно. Питам дали е възможно да отидеш с туристическа виза, за да търсиш работа, а не за да работиш. Има ли закон забраняващ да се явиш на интервю ако си с туристическа виза?
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

Аз искам да попитам ако съм получила ака наречения Social Security Number в щатите, то после мога ли да работя с него в Канада и какво ще стане ако отида в Канада след като ми изтече срока на договора в фирмата с която съм заминала на бригада. Искам още да попитам ако отида при приятели в Канада уж на гости мога ли да остана и да си потърся работа? Мерси предварително!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от valioiko »

hadministratora написа:Явно не съм се изразил точно. Питам дали е възможно да отидеш с туристическа виза, за да търсиш работа, а не за да работиш. Има ли закон забраняващ да се явиш на интервю ако си с туристическа виза?
Аз явно не съм разбрал. Да идеш с туристическа виза да търсиш работа си е нормално, ама няма гаранция, че ще успееш, а няма да излезе евтино начинание.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Само момиче в Канада

Мнение от hadministratora »

Lusi_bg написа:...уж на гости мога ли да остана и да си потърся работа...
Официално не може. Предполагам че можеш за известно време да пребиваваш на черно, но тежко ти ако те хванат - може да се простиш за дълго и дори за винаги с възможността да стъпваш на канадска земя. До колкото знам са доста строги по тия въпроси. Забрави за шикалкавенето. Ако искаш да направиш нещо смислено се концентрирай върху предложението за намиране на легална работа или учение - и в двата варианта 24 мес. легално пребиваване ти отварят вратата към постоянното пребиваване и евентуално гражданство. Обърни повече внимание на предложенията на Valioiko, както и на моите.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Само момиче в Канада

Мнение от hadministratora »

valioiko написа:...няма гаранция .... няма да излезе евтино...
Това е ясно. Въпроса ми беше по принцип дали е възможно и дали се прави.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Само момиче в Канада

Мнение от valioiko »

E, принципно е възможно - няма спор.

Една поправка. Ако пребивава една година като фул-тайм студент или с работна виза, може да кандидатства за Permanent Resident.

Източник: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ctions.asp
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Само момиче в Канада

Мнение от miteto »

hadministratora написа:Към другите: как смятате - възможно ли е да се отиде в Канада с туристическа виза, човек да си намери работа и да се договори с работодателя да му прати offer of arranged employment; след това с този offer да се вземе виза която позволява да се работи (временно или постоянно)?
Абсолютно невъзможно. При сегашното състояние на пазара на труда, никой работодател няма да се наяие да прави оферта на някой без легален статут (за работа) в Канада. Ако пък човека е толкова супер-ценен и уникален кадър, то тогава няма нужда да ходи с туристическа виза, телефонно интервю, ако трябва фирмата ще му плати даже и самолетните билети за интервю на място. Вие преценявайте доколко попадата в графата на "супер-ценен и уникален кадър".
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Само момиче в Канада

Мнение от miteto »

Lusi_bg написа:Искам още да попитам ако отида при приятели в Канада уж на гости мога ли да остана и да си потърся работа? Мерси предварително!
Можеш, но ще прецакаш твоите приятели които после няма да могат никого да канят вече. Второ, мислиш ли че с нелегална работа ще имаш по-добър живот от този в БГ? Преди да се оправиш ще минат години, много повече отколкото биха минали ако кандидатстваш по нормалните емиграционни процедури. С две думи: лесно няма, ти казваш че го осъзнаваш, обаче аз виждам че не го ;) Събираш стаж и възраст за процедурата skilled worker или ако имаш достатъчно пари, кандидатстваш в университет. Другите варианти може да изглеждат по-лесни или по-бързи, но накрая като удариш чертата, не е така. Ако искаш да дойдеш за по-добър живот забрави всички глупости за нелгални идвания на гости, чрез бригади, през Мексико и т.н.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Само момиче в Канада

Мнение от leaf »

Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Само момиче в Канада

Мнение от hadministratora »

valioiko написа:...Една поправка. Ако пребивава една година...
Мерси! Не знам защо, но постоянно бъркам изискването по Federal skilled и Canadian experience.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Само момиче в Канада

Мнение от kapitan »

виж сега спокойно!всичко ще се нагласи!и споко,няма да се омъжваш....макар и фиктивно.......не е нужно :wink: .
до 24-25 г. имаш още време.достатъчно за да се ориентираш,да научиш езика,по възможност на добро ниво и двата.за федералната процедура френски не ти трябва.според мен,няма смисъл да идваш в Канада като студент,защото тук следването за чуждестранен студент е скъпо.можеш да завършиш и нещо др.в Б-я,докато се подготвяш за Канада,повече квалификация не е излишна.и така след няколко години не се знае,нищо чудно,да намериш Голямата ЛюбоФФФФ и да не си сама в Канада и така всичко ще бъде по-лесно!смисъл ще си имаш още един...........лю....,а,проблем....ха-ха :wink: :lol:
споко и да си сама,тук има мъже......има и жени :wink:
разгледай сайтовете за имиграция в Канада.
http://www.cic.gc.ca- федерална част
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/bg за провинция Квебек
чети внимателно и ще ти стане ясно.
в този форум,също са обяснени процедурите,има и линкове към официалните сайтове.
И последно,защо да нямаш шансове,разбира се,че имаш,само се ориетирай и смело напред!
Успех и стискам палци! :wink: :beer:
П.С.Защо Канада?Може и Европа?
Публикувай отговор