как се изпариха пенсиите в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

MrGeek написа:И така до следващия цикъл (или до края на света, както се пееше в песента от онзи популярен революционен сериал). :lol:
Краят на капитализмът не е краят на човечеството, ама ти нещо много си се притеснил... :D Гледай малко по-спокойно на залеза на Англо-Американската империя :D

Изображение

Изображение
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

сега остава да ни покажеш графика с increasing value of Russian rubla and North Corean whatever, за да ти повярвам....
Има ли валута, която не е обезценила през последните 300 години ?
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

(Re)Discover gold... :D
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Аз затуй само в турски лири, таковата ...
И в един месал, в пазвата :roll: !
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Като започнете с тези безмислени графики направо лошо ми става... Пуснете една графика на средната заплата през годините или пък на покупателната способност на хората, да видим колко са зле в развите страни... Няма как да ме обедите, че е по-добре да живееш в Африка в землянка и целия окичен в злато...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

Нещо не разбирам, я ме светнете моля. Тоя диклайнинг валю на долара или паунда спрямо какво е?
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

MrGeek написа: Ако утре си продадете къщата на цена 30% по-ниска от тази, която сте платили на кого ще се сърдите и кой ще вкарвате в затвора се питам, ама отговор не ми трябва.

И да не ти трябва отговор ще ти го дам.

Ако си представим, че съм те наел за мениджър на имотите ми, и ти поради некадърност си продал къщата ми с 30% загуба, можеш да се сетиш каква ще е реакцията ми, а и на всеки друг на мое място.

Съответно, ако аз съм я продал на загуба съм си виновен само аз.

Надявам се схващаш разликата.

Иначе отново добър опит за манипулация с този пример.

Наскоро съдиха един тарикат, шеф на частен инвестиционен фонд, който беше реализирал няколко стотин милиона загуби. Ама той май е юноша бледен в сравнение с големите играчи с $40 млрд загуби.

Впрочем имаше наскоро изказване по телевизията в което бе направена приблизителна оценка на дела на загубите дължащи се на некадърност - $10 млрд от $40 те.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

filipne, излагаш се с тези примери, примерът ти би бил по-точен, ако кажеш че агента ти е продавал къщи в последните няколко години с 10%, 20%, 30% над пазарната стойност на имота и в последната е продал за -30%...
При осъденият, за който говориш, пак не знам какво сравняваш, защото при него беше доказано - фалшификация на документи, кражба на пари: тука обяснявам бавно: сиреч си е слагал парите в собствените си сметки зад граница, и е фалшифицирал стейтмънтите на портфолиото на клиентите си...
а сега ми обясни с думи прости кое от тези дев неща са направили управителите на касата и колко от тези 40 милиарда са минали в тяхните лични сметки?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Любо, защо трябва да са преминали лично в техните сметки за да са подсъдими. Пак са виновни, с чие позволение са закупили такъв голям процент рисков капитал, който даже не е ясно какво е. Що за глупост са ABCP's и кой им е дал правото да инвестират парите на фонда в хартийки подсигурени с моргиджа на някой американец или с надеждата да си изплати кредитната карта :shock:. Не трябва ли по-задълбочено да изследват степента на риск, след като предлагат различни портфолиа - с 5%, с 10%, сега вече и с повече :twisted: ...
Прави са хората да ги съдят и да настояват да се придържат към по-традиционни активи :).
И не са само те естествено, всички се увътриха, истерия. От алчност.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Lub0 написа:filipne, излагаш се с тези примери, примерът ти би бил по-точен, ако кажеш че агента ти е продавал къщи в последните няколко години с 10%, 20%, 30% над пазарната стойност на имота и в последната е продал за -30%...
При осъденият, за който говориш, пак не знам какво сравняваш, защото при него беше доказано - фалшификация на документи, кражба на пари: тука обяснявам бавно: сиреч си е слагал парите в собствените си сметки зад граница, и е фалшифицирал стейтмънтите на портфолиото на клиентите си...
а сега ми обясни с думи прости кое от тези дев неща са направили управителите на касата и колко от тези 40 милиарда са минали в тяхните лични сметки?
Ами нека и аз обясня бавно :


1. Голяма част от парите са загубени от некадърност и безхаберност, както посочи и anxeli. Това само по себе си е достатъчно за търсене на съдебна отговорност.

2. Както писах и преди, всички тлъсти заплати , бонуси и премии взети докато са реализирали грандиозните загуби са си чиста кражба.

3. Никой не може да докаже дали е имало или не раздаване на комисиони и други благини под масата.
Но при тези супер резултати винаги ще има съмнение и за нечестни игри.

Ако има обстойно разследване на дейността им (а такова непременно би трябвало да има) може и да се види кой какво и защо.

Все пак това са $40 млрд обществени пари и е просто смешно и несъстоятелно да се извиняват със финансовата криза като единствена причина.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Съдебна отговорност? Подсъдими? :rotfl:
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

Аз бих казал, че политическата класа, която е на власт в момента в Канада, на провинциално ниво в Кебек и на федерално ниво са или невероятно некомпетентни економисти или преди шест месеца ни льгаха относно кризата, която би трябвало да ни помине, според тях.
Казвам че са некадьрни, защото ми се струва недопустимо за хора управляващи една страна да не могат да видят, какво ще стане с економиката в близкото бьдеще. През септември 2008 Харпьр и през ноември 2008 Жан Шаре, говориха неща, които изобщо не отговарят на кризата, която врьхлетя вьрху Канада и Кебек в началото на 2009.
За дефицит не ставаше никакьв вьпрос и за 250 000 работни места загубени за три месеца.
Аз мисля, че по скоро ни баламосваха поради изборите. Много добре са знаели че кризата неизменно ще удари и Канада, така както го знаеше всеки трезвомислещ индивид.
Единственото нещо, което ме успокоява, че в Канада с тая криза цените падат, докато на други места при така самохвалещите се балкански хуманисти цените растат и населението е драно яко.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Marto написа:Съдебна отговорност? Подсъдими? :rotfl:
Смешно ти е, защото няма да стане или защото не би трябвало да стане ?
Mr.Gecko
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Апр 18, 2006 7:14 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Mr.Gecko »

Не спорете.Лубчо като те чета установявам че икономическите проблеми специално на провинция Кебек са ти много неясни.Та като спориш толкова много по прочети и ще установиш доста от това което се казва че е истина.Миналата година СААК показа загуби от няколко милярда и пак виновни няма( не били откраднати има по модерна дума - лаф-лошо инвестирани) и нащите книжки лекинко поскъпнаха.Две години назад скандала с ЮКАМ - мисля 600 милиона пак виновни няма:Е смениха ректора мисля.А като говориш Любо за статистика върни нещата с 20 години с днешна дата и ще видиш що за икономическо чудо е било и що за покупателна способност е имало и още много .....Всички тези пари (който се явяват изчезнали сега) идват от джоба на данъкоплатеца и като няма в едното перо взимат от другото и прехвърлят от пусто в празно и то най вече бъркат в кацата на пенсийте.След не повече от 20 г ако Канада не промени нещо с пенсионната политика ще се изправи пред проблема на България с празни пенсионни фондове.Пари нема действайте.
Ако искаш приятел вземи си куче!
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

filipne написа:
Marto написа:Съдебна отговорност? Подсъдими? :rotfl:
Смешно ти е, защото няма да стане или защото не би трябвало да стане ?
И двете. Не знам какво престъпление са извършили... може би ти ще ни обясниш:)
Публикувай отговор