Питане - как да добием статут на квебекари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Леле мале каква мешаница ти е главата, Kan_Tangra. :) Ти смесваш абсолютно различни в същността си понятия като "селектиран от Квебек", "постоянно пребиваващ в Квебек" и "жител на Квебек, "признат от провинция" (това чудо изобщо не знам какво е) сякаш става дума за едно и също.
Ами ще ти кажа, че един селектиран от Квебек си умира като такъв ако ще да е бил жител последователно на всички останали 9 провинции и никога да не е живял в Квебек. Ако това не можеш да разбереш, аз няма смисъл да ти обяснявам каквото и да било.
Пък и вече взе да ми писва. Всеки има глава на раменете си и да вярва на каквото ще. Аз казах каквото имам да казвам.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа:Освен това, ще се радвам някой да ми посочи упоменато официално, че ако някой квебекар, след като е живял 10години другаде, се върне, той моментално ще учи по квебекските такси.
Zа стипендия ти писах по-горе. Има изброени десет критерия, които те определят за житен на дадена провинция. Първите три от тях с най-голяма тежест и SCQ e една от тях.

Относно родените тук канадци. Те трябва да чакат една година ако отидат в "чужда" провинция и нито ден ако се приберат у "дома". За тези със SCQ Кебек е нещо като у "дома".
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Linko написа:
Жени написа:Това, което казва poumpy, ако е вярно, е отговорът на въпроса! :wink:
А това е поредният абсурдизъм. Хем не знаем дали е вярно, хем го избираме за отговор на въпрос, който в същността си също е абсурден.
Абе кеф голям. :) :)
Какво точно му е абсурдното не ми е ясно! Не знам отговора, а ако го знаех щях да го дам!

Специално за шапкари обяснявам, та дано да не звучи толкова абсурдно този път: Това, което казва poumpy звучи логично да е отговорът на въпроса, който зададе grobari и се надявам информацията да е вярна! 8)

Включих се в темата, защото ти дори не схвана какъв е въпросът и с логореята си само объркваш хората и то не единствено в тази тема! :wink:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

То на всички ни стана ясно, че нищо не ти е ясно, Жени. :)
И как тогава определяш кое е вярно и кое не, кое е логорея и кое е съдържателно и конкретно по темата говорене не знам.
Но както кажеш, вярваме ти. Все пак ти си логопед и психолог с редица научни публикации, а аз прост "шапкар".
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Linko написа:То на всички ни стана ясно, че нищо не ти е ясно, Жени. :)
И как тогава определяш кое е вярно и кое не, кое е логорея и кое е съдържателно и конкретно по темата говорене не знам.
Но както кажеш, вярваме ти. Все пак ти си логопед и психолог с редица научни публикации, а аз прост "шапкар".
за логореята мога да ти кажа - това й е тясната специалност на Жени :wink: - един вид професионално те диагностицира :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

krimon написа:....за логореята мога да ти кажа - това й е тясната специалност на Жени :wink: - един вид професионално те диагностицира :lol:
Никого не диагностицирам, но щом така ти се струва.... :lol:

П.П.
Логореята не е диагноза, а е симптом на шизофренията и на маниакалните състояния! :wink:
Логорея в популярния смисъл на думата означава празнословие! 8)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Жени написа:П.П.
Логореята не е диагноза, а е симптом на шизофренията и на маниакалните състояния! :wink:
Логорея в популярния смисъл на думата означава празнословие! 8)
хаха :)
ще си кажеш целият урок без бой май :rotfl: :rotfl:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Жени, за "шизофренията и на маниакалните състояния" разбрахме. Остана да обясниш и какво ще рече "шапкар" в популярния смисъл на думата? Щото да не би от незнание да взема да се възгордея вместо да се засегна, примерно. ;) :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Aaaa Женката е голема работа , универсален специалист , много е добра и в сферата на закодираните псувни :wink:
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Linko написа:Жени, за "шизофренията и на маниакалните състояния" разбрахме. Остана да обясниш и какво ще рече "шапкар" в популярния смисъл на думата? Щото да не би от незнание да взема да се възгордея вместо да се засегна, примерно. ;) :)
Не вярвам да се засегнете! Знам, че схващате кога става въпрос за бъзик! :lol:
Ама все пак за колко човека говориш едновременно, когато използваш множествено число, ми кажи!!!!! :wink:

П.П. Шапкар - човек, който прави шапки и по-трудно схваща какво му се говори! Ако виждаш в това описание себе си, моля чувствай се свободен да се възгордееш! 8) И хич да не ти пука!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Жени написа:
Linko написа:Жени, за "шизофренията и на маниакалните състояния" разбрахме. Остана да обясниш и какво ще рече "шапкар" в популярния смисъл на думата? Щото да не би от незнание да взема да се възгордея вместо да се засегна, примерно. ;) :)
Не вярвам да се засегнете! Знам, че схващате кога става въпрос за бъзик! :lol:
Ама все пак за колко човека говориш едновременно, когато използваш множествено число, ми кажи!!!!! :wink:

П.П. Шапкар - човек, който прави шапки и по-трудно схваща какво му се говори! Ако виждаш в това описание себе си, моля чувствай се свободен да се възгордееш! 8) И хич да не ти пука!


Шапкар ,това е разговорна дума от казармите използвахме я когато идваше инспекция от Сф аждеба -Щяло да идва някькав голям шапкар от Сф :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
коце
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 10:08 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от коце »

На мен изобщо не ми търсиха сертификата за селекция за политехническия. Спомням си обаче че им дадох кода който вече имах от У де М т.е. написах го в молбата за кандидатстване.
Не мисля че ще е добра идея да се посочва адрес в Онтарио при кандидатстването защото това може да предизвика проблеми при изчисляването на таксите.
Иначе от опит зная че нещата много зависят от служителя на когото попаднеш.
Миналата година исках да уча безплатно английски в Мери Маунт и ми искаха сертификата за селекция и картата която вече нямах защото имам паспорт. Отказаха да ме изпитват защото ги нямах но на другия ден отново отидих и нямаше проблем.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
no_name
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 9:00 am

Мнение от no_name »

Моето лично мнение е, че CSQ се дава за да се заселиш в провинция Квебек и да ползваш всички права и задължения на жителите на тази провинция. В случая има загубване на тези права. Трябва да имате доказателство за престой за да ги възобновите тези права. Не случайно има и различни такси за учене. Какво ще стане ако всички пробудели се като гробари решат да учат с пъти по евтино и пристигат и ние сме Квебекари :D. Не може когато ни отърва(да учим) да се водим Кебекари без дори да сме влизали в тази провинция. Но най-точен отговор ще даде гробари когато започне да учи. Ще го помоля да отговори на тази тема с верния отговор или ако е заключена да напише нова тема за да се реши този интересен казус.
Аватар
grobari
Мнения: 301
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 1:02 pm
Местоположение: SOFIA

Мнение от grobari »

Да, ще отговоря като имаме яснота по въпроса. А това с по-високите такси за онтарийците е така, но много ясно, че след първата година, ако не стане със сетрификата, то от самия престой в Квебек при поискан статут може отново да се мине в графата Квебекари.

Не само цените са определящи, no_name, а също така езикът, на който се провежда обучението, ранга на университета и най-вече предлаганите специалности. НО, ЦЕНАТА СЪЩО ТАКА НЕ Е НА ПОСЛЕДНО МЯСТО.

Коце, ние сме си писали адреса в Онтарио, изобщо не се сетихме, че имаме сертификати като кандидатсвахме, честно. После на мен нещо ми хрумна да се разровя и опрях до форума :)
бъди красив труп!
no_name
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 9:00 am

Мнение от no_name »

Не искам да съм лош пророк, но с този Онтарийски адрес вече си предопределил решението. Мижеше малко да ги затрудниш, ако беше дал тукашен адрес :( . Дано да греша. Ама можеш да ги атакуваш с аргументите на Линко допълни още, че по душа се чувстваш Кебекар :D . Хайде късмет и чакаме с нетърпение с Линко отговора да знаеш, да не ни забравиш. Само да допълня, защо не се консултираш с адвокат по вашия казус. Тука в Квебек мисля, че можеш да ползваш такива безплатни консултанти, ако не греша.
Публикувай отговор