Вино на достъпни цени в Монреал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
danielle

Мнение от danielle »

Sunny boy написа: Не забравяй,че купешкото вино е било домашно в нечия изба, преди да дойде в магазина :wink: :lol:
Глупости на търкалета...ти пак откога се извъди такъв разбирач на вино и винопреработване. Или пишем колкото да се намерим на сладка приказка!:wink: :P
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

danielle написа:
Sunny boy написа: Не забравяй,че купешкото вино е било домашно в нечия изба, преди да дойде в магазина :wink: :lol:
Глупости на търкалета...ти пак откога се извъди такъв разбирач на вино и винопреработване. Или пишем колкото да се намерим на сладка приказка!:wink: :P
:lol: :lol:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Sunny boy написа:
Marginal39 написа:NaviD, на същото мнение като тебе съм братчед, ма оди им обяснявай на ония които са решили че хубаво домашно не може да има (а и не виждам що да им се обяснява, нито продавам, нито имам нужда от одобрение за мойто вино).
Се пак тва с харесването и не харесването е ужасно сложно и за тва секи да пие и прави квото си иска, за мене лично купешко вино се пие само в изключителни случаи и тва е (освен ако не е френско от 200$ бутилката)...
:beer: :beer: :beer:
Не забравяй,че купешкото вино е било домашно в нечия изба, преди да дойде в магазина :wink: :lol:
Тва от пръстите ли си го изсмука ???
Ако на завода му викаш дом, тва е друг въпрос.
:beer: :beer: :beer:
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Винпром имаше в беге /завод/ :wink: Ако решиш да понаучиш за виното тъдява може и да разбереш кво окам :lol:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Канада с България ше забравиш да ги сравняваш, нямат нищо общо ...
:beer: :beer: :beer:
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Marginal39 написа:Канада с България ше забравиш да ги сравняваш, нямат нищо общо ...
:beer: :beer: :beer:
Благодаря за инфото :lol: Говорехме за вино :wink: Ти пил ли си Канадско Ice Wine ???
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Да, кефи ме ...
:beer: :beer: :beer:
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Народе, а някой да знае как стоят нещата с виното /правене, наливно и т.н., но не и готово в LCBO/ в Онтарио? Ние с Маргинала сме сравнително близо до границата на въпросната провинция - ако има далавера - може и да отскочим нататък :wink:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

bibco, не знам как ше намериш по голяма далавера от 1.15$ на лирът (В Костко на намаление) ???
:beer: :beer: :beer:
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Дали, обаче, това намаление в Костко го има все още?
Аз тази година покрай тези мои притеснения за търсене на работа все още не съм сложил виното :(
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Сега не знам дали го има, ма аз съм се запасил с 6 комплекта, следващия път като намалят си купи примерно 10 комплекта та да не се кумиш после ...
:beer: :beer: :beer:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Сега се връщам от Костко , на промоция е комплекта.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

За същия комплект ли говорим? Каберне и мерло за по 23 литра всяко + корковите тапи, станиолчетата за гърлата на бутилките и етикети вътре? Аз това си го взех за 45,99 мисля без таксите. Имам още една седмица до първата партида и после :drink:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

За същият.
danielle

Мнение от danielle »

Марги, виж сега ще ти направя мъничка реклаmа на нашенските продукти... че от този (typical grapes used for ice wine production are) Riesling ...получавам киселини.:wink:

"Санта Сара" е отбор от пет млади винени ентусиасти на средна възраст под 30 годинил Голямата награда "Българско вино на годината" за 2008-а спечели Santa Sarah Privat, реколта 2006 на Винарското имение "Санта Сара", което бе отличено и в категория "Най-добро българско червено вино" на 2008 г.
http://www.santa-sarah.com/?go=product

Десетте най-високо оценени български вина бяха класирани от международно жури с председател Стивън Спъриър на финалния етап на конкурса.

Победители в отделните категории са вината, които са събрали най-висока оценка по време на дегустациите:

Chateau de Val Cuvee Trophy, 2007, на "Шато де Вал" - "Най-добро българско бяло вино";

Edoardo Miroglio Brut Metodo Classico, 2005, на "Едоардо Миролио" - "Най-добро българско пенливо вино";

Gorchivka Rose, 2007, на "Винпром Свищов" - "Най-добро българско розе";

Santa Sarah Snow Wine, 2005, на "Санта Сара" - "Най-добро българско десертно вино" на 2008 г., което получи и специалното отличие "Виното на Elle".

Връчена беше и извънредна награда на "Тера Тангра" за "Изба на годината".

Като си страна, традиционна във винопроизводството, си оставаш такава, независимо дали на власт са гадните комунисти и прочие недоносчета. Изображение
Публикувай отговор