Мнения за зъБолекар

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

AnnaR написа: В Квебек е обикновено 80%, с изключение, ако имаш допълнителна здравна застраховка и тогава двете покриват 100%. Така че, не идва от Електронното подаване на данни до застрахователя, а от броя застраховки.
Застраховката зависи от работодателя, а не от провинцията....
Рядко хората имат по 2, защото им струва пари, които не са съизмерими с 20% разлика....
И при 80% и при 50% може нишо да не ти струва, стига зъболекаря да иска да го нагласи, а той винаги може ;)
Този, при който работех не пускаше електронно и въпреки това хората не плащаха никога нищо, нито при посещение, нито по-късно....
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

:)
Последно промяна от sasho71 на Пон Мар 31, 2008 6:17 pm, променено общо 1 път.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

:?:
Последно промяна от sasho71 на Пон Мар 31, 2008 6:18 pm, променено общо 1 път.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

Колеги, работя в застрахователна компания. Моля, не се ебавайте със застрахователите, че хич не са вчерашни...да няма после неприятни изненади. :wink:

Обаче за ганйовщината граници няма. Един господин нашенец, даже работещ за федералното правителство беше представил такава бележка от БГ...ум да ти зайде. Сигурно датираше от късните 70 години на миналия век. Иначе и името на някакъв зъболекар от БГ беше написано, с някакъв измислен номер на gsm, да не говорим за сумата, която рекламираше...грях ми на сърцето, замълчах си. Да са му на хаирлия на господина от федералното правителство...щом до там го е докарал.

80, 90, 100% зависи само и единствено от това какво работодателят е договорил със застрахователната компания. За всеки е различно.

За електронното подаване, да по-бързо е, но понякога има доста условности, особено когато става дума за мост, протеза и по-сложни процедури.
Philippo
Мнения: 292
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 12:33 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Philippo »

д-р Радка Стойкова
4080 rue Wellington (Métro de l'église)
bureau 7
Verdun, Montreal (QC)
H4G 1V7
tel.: (514) 761-2955
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

poumpy написа:
AnnaR написа: В Квебек е обикновено 80%, с изключение, ако имаш допълнителна здравна застраховка и тогава двете покриват 100%. Така че, не идва от Електронното подаване на данни до застрахователя, а от броя застраховки.
Застраховката зависи от работодателя, а не от провинцията....
Рядко хората имат по 2, защото им струва пари, които не са съизмерими с 20% разлика....
И при 80% и при 50% може нишо да не ти струва, стига зъболекаря да иска да го нагласи, а той винаги може ;)
Този, при който работех не пускаше електронно и въпреки това хората не плащаха никога нищо, нито при посещение, нито по-късно....

да продължа с разводняването..... Ами аз примерно имам две застраховки, които не ми струват нищо, защото са от работа (моя и на съпруга ми). По въпроса за електронното подаване - от зъболекаря ми изпращат сметката на застр. компания, като аз си плащам на място цялата сума, а след това застрахователя ми връща парите с чек (обикновено 100% и понеже и двете застраховки са при една агенция, става лесно). Освен това колко се заплаща зависи и от вида застраховка. На мен ми зплащат 90% за мен и 80% за 'зависимите" от мен. Останалите 10% и 20% съотв. ги изплаща втората застраховка. Зависи също и от вида на услугата; примерно ако си почиствам зъбите на всеки 3 месеца няма да ми ги изплатят всеки път от застраховката, а колкото ми е записано в условията, примерно веднъж на 6 м, веднъж на 9 месеца, а останалото е от джоба ми.
По въпроса за по-скъпите манипулации - от зъболекаря изпращат до застр. компания предварително допитване; от компанията изчисляват каква част от работата ще покрият и връщат копие с информацията до мен и до стоматолога. Уточняват и датата, до която е валиден този estimate. Въпреки това, след по-скъпа манипулация (мост, имплант), могат да направят "проверка" като изискат документацията от зъболекаря, вкл. и снимки и да ги изпратят до експерт (за което ме уведомяват в писмен вид), но досега не съм имала проблеми с изплащане на стоматологични услуги (това за проверките го спеделям във връзка с "нагласянето").
мога да препоръчам зъболекар от когото съм доволна, но в Отава. :wave2:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Е добре де , тези застраховки нищо не ти струват , няма ли седмични , месечни вноски за тях?
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Имплант не се поема от нито една застраховка.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

от зъболекаря ми изпращат сметката на застр. компания, като аз си плащам на място цялата сума, а след това застрахователя ми връща парите с чек (обикновено 100% и понеже и двете застраховки са при една агенция, става лесно).
Tова добре да го запомнят всички нови имигранти които идват с малко пари в Канада но са спокойни че имали медицинска застаховка за първите 3-месеца в Канада. Повечето застахователни компании така процедират.

Тези които се радват на безплатни медицински застраховки от работодателя кога ще престанат да използват думата "безплатни". Безплатен обяд на този континент няма. Тази уж безплатна застраховка е калкулирана в заплатата ви.
А сега идва и най интересното. Зъболекарите имат 2 цени за една и съща услуга когато се плаща кеш и със застрховка.
С други думи ако си бяхте взели реалната заплата а не тази с калкулираната застраховка в нея и си бяхте платили с нея на зъболекара щяхте да имате повече пари в джоба си от колкото с заплата с калкулираната застараховка в нея.:) Застраховка може да си направите и вие сами без да имате нужда друг ( работодателя ) да решава къде да я направи вместо вас.:)
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

mama_kenga написа:Имплант не се поема от нито една застраховка.
Поема се от моята застраховка (Great-West Life), от моя план, но се заплаща не като имплант, а като мост, т.е. не ми изплатиха цялата сума, която ми костваше на мен, а тази, която бих платила, ако ми бяха сложили мост (защото ми се "полага" мост). Това беше спонтанното решение на застр. компания, когато им изпратихме estimate от зъболекаря преди около година и това ми изплатиха след приключване на работата. Условието е, че в следващите 5 години не мога да искам от тях да ми заплащат работата по двата зъба в съседство и другото условие беше, че излащането става след завършване на цялата процедура, която реално ми отне 1 година по ред причини.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Hullman написа:
от зъболекаря ми изпращат сметката на застр. компания, като аз си плащам на място цялата сума, а след това застрахователя ми връща парите с чек (обикновено 100% и понеже и двете застраховки са при една агенция, става лесно).
Tова добре да го запомнят всички нови имигранти които идват с малко пари в Канада но са спокойни че имали медицинска застаховка за първите 3-месеца в Канада. Повечето застахователни компании така процедират.

Тези които се радват на безплатни медицински застраховки от работодателя кога ще престанат да използват думата "безплатни". Безплатен обяд на този континент няма. Тази уж безплатна застраховка е калкулирана в заплатата ви.
А сега идва и най интересното. Зъболекарите имат 2 цени за една и съща услуга когато се плаща кеш и със застрховка.
С други думи ако си бяхте взели реалната заплата а не тази с калкулираната застраховка в нея и си бяхте платили с нея на зъболекара щяхте да имате повече пари в джоба си от колкото с заплата с калкулираната застараховка в нея.:) Застраховка може да си направите и вие сами без да имате нужда друг ( работодателя ) да решава къде да я направи вместо вас.:)
Моето решение да работя точно определена работа беше взето след внимателен "risk-benefit" анализ. Естестено, че социалните придобивки от работа са калкулирани от заплатата ми, но една съществена част от тях се заплаща от работодателя ми. Освен това, застрахователната компания има преференциално отношение към работодателя ми, а не към мен, така че за една и съща сума служебната ми застраховка ми дава повече предимства, отколкото тази, която бих си направила частно.
И въобще, много обичам да ме коментират и поучават хора, които не са ми на нивото.
:twisted:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Hullman написа: Застраховка може да си направите и вие сами без да имате нужда друг ( работодателя ) да решава къде да я направи вместо вас.:)
ako не се лъжа в Кебек, лично избраната застраховка не те освобождава от заплащане на дължимото на RAMQ, докато тази от работодателя те освобождава - приложение К.
И още нещо - неслучайно састраховката не е избор, тоест искам по-голяма заплата, а не застраховка, защото държавата знае, че когато кебекарина вземе по-голяма заплата, той няма да си направи застраховка, а ще си купи 151 инчов телевизор, защото 148 инчовия, който има вече е на 5 месеца и е стар :shock: . Е да де ама като си купи телевизор, а не застраховка, същата тази държава трябва да се бърка и да плаща и за него и тук тя не е на делавера.

Никой зъболекар няма да фалшифицира мост и то е ясно, защото се доказва мног лесно със снимки, но вие бедна фантазията, колко много процедури са включени в ценоразписа на невероятни цени и ИЗОБЩО не подлежат на контрол. Прост пример - occlusal adjustment, когато е на повече от 4 зъба се плаща повече от 150 кинта. Да не ви казвам какво е фиктивен О/А на 4 зъба и колко време отнема - 3 до 5 минути. Не подлежи на НИКАКЪВ контрол.....
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

mama_kenga написа:Имплант не се поема от нито една застраховка.
Импланти "се поемат" от много застрахователни планове...има редица подробности и условия, най-важното от които е да си си платил (на застрахователя) за тази екстра.

Изобщо, няма нещо, което да не се застрахова, та дори и ходенето на голф или на козметик. :D
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

beckythomas9 написа:Great-West Life...Това беше спонтанното решение на застр. компания, когато им изпратихме estimate от зъболекаря преди около година и това ми изплатиха след приключване на работата. Условието е, че в следващите 5 години не мога да искам от тях да ми заплащат работата по двата зъба в съседство и другото условие беше, че излащането става след завършване на цялата процедура, която реално ми отне 1 година по ред причини.
В Great West Life спонтанни решения не се вземат, ама по никакъв начин :lol: .... Застрхователят взема решение на базата на плана, който имаш с него, т.е. плаща това, за което ти си си платил (или работодателят ти е платил за теб, като разбира се последния винаги ще ти ги удържи тези парички по един или друг начин). 8)
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Maria написа:
beckythomas9 написа:Great-West Life...Това беше спонтанното решение на застр. компания, когато им изпратихме estimate от зъболекаря преди около година и това ми изплатиха след приключване на работата. Условието е, че в следващите 5 години не мога да искам от тях да ми заплащат работата по двата зъба в съседство и другото условие беше, че излащането става след завършване на цялата процедура, която реално ми отне 1 година по ред причини.
В Great West Life спонтанни решения не се вземат, ама по никакъв начин :lol: .... Застрхователят взема решение на базата на плана, който имаш с него, т.е. плаща това, за което ти си си платил (или работодателят ти е платил за теб, като разбира се последния винаги ще ти ги удържи тези парички по един или друг начин). 8)
Вие наистина ме взехте за идиот! Естествено, че решението е на базата на плана. В него е написано ясно какво мога да поискам да ми се изплати и какво не. Но там не пише никъде, че имплант се заплаща като мост. както и да е, аз съвсем друго имах предвид под спонтанно, но както и да е. И да, аз съм го прочела много внимателно този план всички подробности, клаузи и т.н. И да, в моя медикал план се включват и козметични услуги. Ако примерно имам прекомерно окосмяване, което ми създава серизони психологични проблеми (и имам сертификат) мога да си направя лазерна епилация.
Публикувай отговор