храната

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

а конкретно на въпроса за храната: вкусна е и може да лесно човек да напълнее, ако се изпусне :lol: :o
аз не мърдам в теглото, от 20 години съм в едни рамки....
ако обичаш сладки неща, тук няма хубави, както в БГ, но пържолите например с гъбки стават супер :lol: :o питай моите госто от Монтреал дали остана нещо :lol: :o

кафето е скапано също :x
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

защо някои хора не мърдат в теглото? :lol:
може би затова: A fat chance with genetics

http://www.ft.com/cms/s/f438033a-25dd-1 ... 10621.html

това е малко да се посмеете понеделнишки, пък може и някой да повярва :wink: :lol: :o
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

zorina написа:...пържолите например с гъбки стават супер ...
Тази тема няма да чета поне до обяд, защото сутринта само пих кафе (хубаво при това) и не закусих. Сега съм гладен като априлска мечка и такива описания не ми действат добре на работоспособността.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Мнение от albatros »

Аз като дойдох тук отслабнах с 5-6 кила. След като започнах работа пак ги върнах. Така,че всичко е много индивидуално.

Храната е добра. Обаче, имам силни подозрения към генетично модифицираните храни, към начина по угоява добитъка. В Европа има по добър контрол върху генетично модифицираните храни.
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Al Bundy »

peter_pan написа:My father has lived here for over 30 years and he used tap water on and off combining it with mineral water.
Абе къде я намирате тая минерална вода? Тук водата в бутилки я наричат изворна, а минералната е газирана.
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

Speedy,

Я кажи какво кафе пиеш, въпреки че се съмнявам че е хубаво :wink: то зависи какво разбираш под хубаво :wink:
Също така, може да дадеш и пояснения и колко може да е гладна една априлска мечка :lol: :lol:
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

Al Bundy написа:
peter_pan написа:My father has lived here for over 30 years and he used tap water on and off combining it with mineral water.
Абе къде я намирате тая минерална вода? Тук водата в бутилки я наричат изворна, а минералната е газирана.
http://www.sanbenedetto.it/visualizzapr ... rodotto=42
Тази вода е минерална, доста е добра, малко е скъпа...има пластмасови бутилки от 1.5л. в повечето супермаркети из Торонто и бутилка струва $1.19 - $1.27, стъклените бутилки са от 1л и се намират само в Нофрилс и рядко в Уол Март, $1.33
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

По-минерална от чешмяната вода няма :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

speedy написа:
sasho71 написа:
speedy написа:Нашите деца в МакДоналдс не се хранят, чипсове и шоколади виждат веднъж месечно на някой рожден ден. .
Да бе, много ще те питат те като пораснат къде да ядат :twisted: Сред тинейжърите това е най популярното заведение, така че твоя съвет колко е вредно няма да струва пукната стотинка, ако гажето реши там идат набързо да закусят след снощния купон :lol:
Поне знам, че няма да имат летящия старт на връстниците си :) и ще се опитам да обясня на дъщеря си че гадже което може да си позволи да я заведе само в МалДоналдс не е сериозно :D
Ti си се покандчил вече, само за пари мислиш и гледаш дъщеря си за богат принц да ожениш. А за либофф не си ли чувал, бре? :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
emiliana

Re: хххххх

Мнение от emiliana »

alen vid написа:Емилияна ,
така ,между другото , като подхванахме разговор за традиций и национални кухни ,....абе кво да ти кажа , хъм , все ми се върти в ума ,една комбинация от следните природо съобразни ,здравословни и лишени от холестерол инградиенти :
препечен /до изгоряло/ дунапренен тост /филийки - няколко на брой и вътре няма глутеин , ей да не си мислиш , че има , НЕ няма , мяма и още как !!!!!!!!!!!!!/
в комбинация с : ,половинка - до кило ,цвъртящ бекон /това там не е сланина де - това си е бекон :D / , три до пет пресно опържени в Canilla oill яйца , плюс 2 най-много 3 pork соусиджис залети предварително и обилно /пожелани на клиента / с кетчуп и безхолестеролна майонеза всичко това гарнирано с огромна чаша кола рефил /или черно кафе - по желание на клиента /

Та щото се чудих , абе аз откъде ги знам тези неща , и тъй като сме се збрали хубава компания с дечурлига около нас - та им викам на всичките : - абе кажете ми , това що ми е познато бе като Ястие ? - дъртите мълчат - не продумват и дума /не хора а стомана / но малките юнаци , те нали са чисти душички , като ревнаха като в хор :
"- чичо чичо , та това е типикал канедиан хот брекфаст - как не го знаеш бе ...!!! "

та така .... с холестерола !!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:
:P Радвам се да разбера че някой може да разбере и прояви чувство за хумор на страниците на този форум :beer:
Сега сериозно. Разликата в БГ и Канадското хранене е само малка подробност, а именно> В Канада и Америка от години съществува така наречената Хранителна Пирамида или Пирамида на храната/зависи как четеш превода/.Та в нея учени и недоучени люде са си мръднали задника да обяснят на гладните как е добре за тях да се хранят :lol: Също така на гладния Канадски народ непрекъснато му се разяснява по всички медии за хормони, витамини и други благини които, ще му се налага да поглъща. С други думи чиновниците и Мултикорпорациите те образоват. Излишно е да казвам че в БГето подобни програми не са популярни и почти не съществуват а там където ги има са писани от разни Мичурин-ци ако знаеш за какво намеквам?
Не искам да убеждавам гладните как "Органик" е алтернатива, защото те вече се отказаха поради липсва на средства. Не се и спирам на твоя пример за "типикал канедиан хот брекфаст" :wink:

Искам само да кажа, че и в БГ и Канада и Европа и САЩ има огромно количество хора което> Плюска, Лапа, Набива, Тъпче, Издува, Кльопа и Мачка яко :shock: В същото време има и много информирани хора които предпочитат да се хранят .А когато ги вълнува как :?: информацията е достъпна :idea:
Бон Апетит на всички, независимо дали ще Плюскат или Хранят :D
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Тук е мястото да се сложи ето това линкче:

Изображение
Натали
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 6:08 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Натали »

Не мога да разберакакво се хванахте стая храна в канада.Ами храна като навсякъде,ядеш много пълнееш естествено,пиеш газирано същата работа,ядеш по малко добре изглеждаш.В БГ-то в последните 18 години само л...а ядяхме,защото всишло беше пари да се правят,а хората ги боли оная работа.Аз сим виждала как се правеха саламите в БГ,ужас беше и сега е така,няма никъв контрол.Тука в Канада нещата са по контролирани,ако имам проблем от някакво ядене судиш до дупка и затва се страхуват местните производители,така че нещата не са съвсем извън котрол.Сега напоследък ям вече 2 месеца само хубави и вкусни доматета като на баба на село,всичко е според сезона.Не ядете салами там е само холестерол,от него се пълнее и сърдечни заболявания.Те канадците лапат какво друго да правят,такава им е културата на хранене,те знаят само Макдоналг и КФЧ,просто са конска паст.Яжте Азиатска храна тя е по не вредна.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Натали написа:Сега напоследък ям вече 2 месеца само хубави и вкусни доматета като на баба на село...
kyde са тез домати, откъде са, каква марка са и колко струват? Щото аз домат нормален така и не можах да намеря :roll:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Натали
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 6:08 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Натали »

Ами на Бейсик Фууд,Прайс Чопър,на руските магазини,доматитета са от Мексико.
Натали
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 6:08 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Натали »

С клонките са и струват различно-по 0.99$ ЛБ до 1.15$ ЛБ(паунда)
Публикувай отговор