Защо ми отказаха кредитна карта?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Dparo u TaHq

.

Мнение от Dparo u TaHq »

:nenam: :redghost:



:smlove:
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

Имам 2 карти, първата изкара мажа ми, докато учеше френски. Година по-късно искахме увеличение на лимита, един лаптоп си харесахме, над 1000$, за това. От банката ми казаха, че студентска карта е на 1000 кинта лимит, както и да е, мушнахме 200-300 отгоре да купим нещото, след 2 месеца, без молене от наша страна, дигнаха лимита на 3 бона.Аз лично не го разбрах като как и защо, ама нейсе. Втората си е моя, студентска, на един бон лимит.
Аз лично повече не искам, върши ми работа за пазар, тва-онва...и за 100 бона да имам, нали ги връщам после...улеснява ми ежедневието, а за месец-два не се силя да опукам 30 бона, та така, комплекси нямам в това отношение.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Карти

Мнение от 7George »

Хора, не се бъзикайте с незнещите...
Кредитните карти имат само кредитен лимит, а след това и дългове почват да трупат..
Първата я дават много субективно, най-добре е да имаш познат в банката.
После вече се надпреварват да ти предлагат всякакви.

Иначе е много удобно да имаш одобрен заем за какво ли не. Ама да знаеш от къде ще ги върнеш. Трябва да сте много редовни и поне лихвата да плащате навреме...
Embrace your climate change!
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

Да , вярно е за първата, после в едни гащи пърдят, бастуните му!
Сега ми предлагаха нам-си -ква, по телефона, с 50 бона лимит, бях в настроение за гъбаркане, та слушах, па питах, за чий ми е, що ми я бутат, аз не им искам нещото...такива лафове...
ма за ваше улеснение...блаблабла...ми не ща, няам нужда от 30 бона кредит. Да съм искала ипотека нещо, мебели, ми на сам, ма нямате ли други клиенти на банката да им го бутнете? аз съм студентка, 1 бон ми стига, мерудиите, месо, плюскането там, ми не ми трябва, догодина, най-добре след 3 години, ако сам клиент на банката ви още, тогаз ми званете за глупости, ще си помисля. Сега не ща.
Момъка се облещи, ма купувате си квит искате мебели - ма не ща, бе, 6а си купа, кат си купа къща! Имам си много хубави мебели (не е лъжа)
ама минамално на месец...блаблабла...ми не искам! точка! картата ми е да си купя картофи -моркови-лук-близалки-марули-месо!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

най вече близалки :D
Dparo u TaHq

.

Мнение от Dparo u TaHq »

:redghost:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

anxeli написа:И аз имам солидни суми в 3 кредитни карти. С минус отпред. Всеки месец ми пращат честитки да не се забравим :D :wave2: !
Ама направо ти завиждам на солидните суми в картите пък били те и със знак минус :lol:

Моята карта си има само лимит за максималния кредит ... няма си солидни "парички" :cry:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

.....
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

На mене mи отказаха Виза и Аmерикьн Експрес. Един mесец след отказа за Виза от страна на Канада Траст, тази банка mи одобри ипотека за да си купя кьста. Наистиня са mного странни тия от банките.
На половинката mи, на една година в Канада й дадоха Виза Голд, а пьк бесе студент по това вреmе. Иmаm 4увството, 4е mного 4есто одобряването става и в зависиmост от 4иновника, който ти разглежда досието.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Omega3 написа:Иmаm 4увството, 4е mного 4есто одобряването става и в зависиmост от 4иновника, който ти разглежда досието.
Аз имам чувството че зависи от провинцията. Тия истории дето ти навират голд и платинум на зорлем май стават навсякъде с изключение на Онтарио.

Аз имам виза класик и мастърс най-проста, и двете от 2002-ра и досега никой не се е надпреварвал да ми навира голд или каквото и да е друго.
Натали
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 6:08 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Натали »

Тук в Канада всяка банка и всеки филиал на банките работят по усмотрение и затова има понякога странни неща,например и на нас в ТД Банк не ни дадоха цяла година кредитна карта,отидохме малко по нагоре по улицата в друг филиал и веднага дадоха.Ако живееш в район с предимно емигранти е така.Най добре е сега вземете от големите магазини кредитна карта-Канедиън таър,Зилърс там дават без проблем,а после и ще ви дадат и от банките.Зависи и от служителя,ако е нашенец няма проблем,ще ти даде,ама трябва да го намериш тоя нашенеца не са много из банките.И мой съвет е не взимайте много кредитни карти(най много до три на ВИЗА,МАСТЕР КАРД И АМЕРИКАН ЕКСПРЕС) особенно с големи лимити,само главоболия си създавате,ако ви трябват пари повече банките дават кредити няма проблем.
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Мнение от hankroum »

обикновенно пращат да попълнеш форма за кредитна карта с голям лимит. никога няма да те одобрят за нея докато нямаш в банковата сметка толкова парички.

моя съвет е: виж коя от техните кредитни карти е с най-ниския лимит и кандидатстжаи за нея. най бероятно ще те одобрят.

успех!
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо ми отказаха кредитна карта?

Мнение от becks »

anju написа:Някои има ли представа каква може да е причината при положение че ТЕ ми пратиха application по пощата адресиран до мен и самоадресиран плик с техния адрес. Аз попълних и пратих, но днес дойде отговор че не съм одобрена. От 7 месеца съм тук, работя от 4, заплатата ми се превежда директно в тази банка която кандидатствах - President Choice Financial.
anju, моя опит показа, че може да се вземе кредитна карта много бързо след пристигането, без обезпечение. Работата е да поизлъжеш малко при кандидатстване. Аз примерно си декларирах по-висок доход и писах, че живея не под наем, а при роднини. Създадох впечатление на добър клиент - изкарах си чекова книжка, направих един превод до БГ, каширах два чека при тях, пуснах си онлайн банкиране и работата стана. Става дума за РБС. Подадох молбата онлайн около месец след пристигането ми в Канада :D

Тези Президънт Файненшъл са измислени. Подай в някоя голяма банка, според мен. :D :D
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

В четвъртък бях в RBC, в момента на откриването на сметка агента ме уведоми, че имат някаква програма която била насочена към новите емигранти и ми предложи да ми дадат кредитна карта с лимит 1000$, като за целта трябва да внесеш 1000$ кеш, които ги блокират за 1 година...
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Алкапон, пробвай да кандидатстваш по редовнич начин. На мен ми дадоха $2000 без да блокирам нищо. Тия банки са луди !!! :D
Публикувай отговор