Ванкувър-разходи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
nobleman

Мнение от nobleman »

.................
Последно промяна от nobleman на Съб Май 03, 2008 7:36 pm, променено общо 1 път.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Аз по принцип много харесвам Ван. обаче се обаждам щото много местни жители от Бг. произход плюят Табарнашко без да са в час каква е теслата по Китайската и Каубойските провинции та чак и се местят на запад.Там лабаво нема ,яко на тръстиката и ше плащаш собственна къща с 15 д. на час ама друг път. :wink:
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Още веднъж благодаря
Има много причине да исмаме да напусним "Хубавата провинция" далеч не е свързано с финанси само Живота тук ми се вижда малко "Дайте да я бутаме тука щото е евтино пък карай че нищо не правим и нищо не е като хората "
Що се отнася за разходите ами те са горе долу еднакви така като гледам
А за храната на мен ми се вижда ок Аз всеки ден влизам в магазина и под 25- 30$ не оставям :roll:
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

bateto написа:Аз по принцип много харесвам Ван. обаче се обаждам щото много местни жители от Бг. произход плюят Табарнашко без да са в час каква е теслата по Китайската и Каубойските провинции та чак и се местят на запад.Там лабаво нема ,яко на тръстиката и ше плащаш собственна къща с 15 д. на час ама друг път. :wink:
Специално за Батето:
Бате, много го хвалиш този Монтреал, ама хайде да направим сравнение
1. Телефон от Телъс без екстри е 27 на месец. Колко е в Монтреал?
2. Лонг дистанс - аз ползвам VoipStunt - като цена и качество едва ли има конкуренция. - 1.5 евроцента на минута.
3. За храната човек знае 2 и 200. Ние например над 600 рядко се вдигаме. Не ядем хайвера с лъжици, но и не се ограничаваме.
За да е по коректно сравнението трябва да се дадат цените на основните продукти:
Хляб - 1,60 за 600 грама
Месо - 5-7 долара за кг.
Кашкавал - 10-12 за кг. (Mozarella), 14-15 тип Бри.
Яйца - 30 броя около 5 долара
Плодове - ябълки около 50 цента за либра, банани - подобно, ягоди - 3 и нещо за кг.
Зеленчуци - краставици (по-добро качество от БГ) 1.20 парчето, домати (средна хубост) около 1.20 за либра, марули - 6 едри за 3 долара. Чушки - около 2 долара за либра (в момента).
Не ми се рови по тефтера, за да изкарам още цени, но горе-долу това дава представа.
4. Медицинските са 108 на месец, но за сметка на това не висиш по н-найсе часа в приемното. Не, че е цвете за мирисане, но...
6. В тази застраховка е включено общо взето всичко - кражба, инцидент по твоя вина (въпреки, че ти си виновен ти възстановяват щетите по колата), 2000000 отговорност и т.н. - какво включва застраховката в Квебек? Колко ще плащаш за чисто нова кола с цена 35 000 (защото тук се плаща около 150 при признат стаж над 8 години)?
Относно цените на имотите - спор няма, цените са космически, но явно има за какво.
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

bateto написа:Във Ван цените на храните,на цигарите,на алкохола,на наемите,на застраховките,на пром стоки ,на детските градини,на услугите в това число и авто услугите и на всичко което се сетите са с 20-30% по високи от Монтреалските,на недвижимоста 100%,а заплатите за един и същи труд са еднакви....Не знам народа що се лъже да бяга там.......
...от Монтреал.Що ли наистина? :roll:
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

Много интересна тема, особено за тези като нас , които чакат интервю и си мислят и се чудят къде ще идат , ако го минат и вземат визите:) Натам(към Ванкувър) :lol: сме се насочили и ние или Отава, защото пък в Отава се оказва, че има познати(голяма дилема ще е). Иначе на мен ми се струва супер добре това което е писал nobleman, звучи добре:)
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Към тези разходи прибавете и седните.
- За услуга премахване на кал ( пръст ) засипала ви двора
- чистене на колата от кал която се напълнила с такава заради свлачища и сега трябва да я чистите.
Най ситния, най хубавия, най прекрасния дъжд който хич не се чувствал взел че валял без да спира 29 дни и земята взела че ерозирала и се свлякла на хората по дворовете, колите и затворили магистралите заради свлачища и сега това създава допълнителни разходи и неудобства.
Лошата новина в че това се случва доста често в B.C освен това трябва да си купувате постоянно питейна вода от магазина защото ио нея не могат да изчистят от постоянната ерозия и свлачища.:)
Ако някой не вярва да си пусне телевизора на канал CTV news сутринта преди да ида на работа го гледах. :)
- Прибавете сега и доста по високи разходи за самолетен билет когато исакте да си ходите до БГ.
Поне с 500 - 600 $ повече на човек от колкото от Монтреал или Торонто.
За 4 членно семеиство стават 2000 - 2500 $ повече на пътуване.
Гарантирам ви че ще искате да си идете до БГ или ще ви се наложи заради, болест, погребение, сватба или по друга причина.
- Може и да прибавите по скъп бензин от порядъка на 0.15 цента за литър.
Сметнете при 40 000 км. на година и евентуално 2 коли в семеиството какво става.:)
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

hullboy пропуснал си да добавиш и нова къща след поредното земетресение. :lol: :lol: :lol:

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

hullboy написа:Към тези разходи прибавете и седните.
- За услуга премахване на кал ( пръст ) засипала ви двора
- чистене на колата от кал която се напълнила с такава заради свлачища и сега трябва да я чистите.
Най ситния, най хубавия, най прекрасния дъжд който хич не се чувствал взел че валял без да спира 29 дни и земята взела че ерозирала и се свлякла на хората по дворовете, колите и затворили магистралите заради свлачища и сега това създава допълнителни разходи и неудобства.
Лошата новина в че това се случва доста често в B.C.
Ако някой не вярва да си пусне телевизора на канал CTV news сутринта преди да ида на работа го гледах. :)
- Прибавете сега и доста по високи разходи за самолетен билет когато исакте да си ходите до БГ.
Поне с 500 - 600 $ повече на човек от колкото от Монтреал или Торонто.
За 4 членно семеиство стават 2000 - 2500 $ повече на пътуване.
Гарантирам ви че ще искате да си идете до БГ или ще ви се наложи заради, болест, погребение, сватба или по друга причина.
- Може и да прибавите по скъп бензин от порядъка на 0.15 цента за литър.
Сметнете при 40 000 км. на година и евентуално 2 коли в семеиството какво става.:)
Казвал ли съм ти скоро, че не си добре? Ако не съм, казвам ти го. :rotfl:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Съгласен съм Хълбой не е добре.
Само дето такива неща дават по Т.В.
Който не вярва да си пусне телевизора.:)
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

hullboy написа:Съгласен съм Хълбой не е добре.
Само дето такива неща дават по Т.В.
Който не вярва да си пусне телевизора.:)
Прекалил си с телевизията. :lol: :lol: :lol:

Код за потвърждение: Избери целия код

Една често срещана грешка, която допускат при конструирането на абсолютно глупакоустойчива апаратура, е подценяването на изобретателността на пълните глупаци.
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

hullboy, поредния невярващ, 4е БС едва ли не 6те из4езне :lol: :wink:

а о6те по-малко вярвам, 4е CTV цял ден предава това :lol: но 6те си пусна ТВ-тоде.... :wink:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

а о6те по-малко вярвам, 4е CTV цял ден предава това
Не e CTV a CTV news.
Тази програма точно това прави дава новини по цял ден точно както CNN
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Въпрос: Какво отличава 2-те милиона жители на Ванкувър от останалата част на Канада?

Отговор: Не са слушали Хълибой и CTV News.


:lol: :rotfl:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Aries написа:4. Медицинските са 108 на месец, но за сметка на това не висиш по н-найсе часа в приемното.
бре :shock: за спешното ли имаш шредвид? аз доколкото знам в БЦ най много се чака от цяла канада/след Квебек де/ :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Публикувай отговор