Здравейте от Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

3-4 км южно от даунтаун.и пак да повторя града с разположението си е красив,не съм казвал ,че не ми е харесал.не ми хареса стила на живот,подчертано по северно американски затворен.от къщи на работа,от работа в мола и обратно в къщи.мъртъв град с мъртви хора.няма как да го разбереш,ако не го усетиш,но за да ти се случи трябва да си бил/а/ и на двете места. :wink:
emiliana

Мнение от emiliana »

bateto написа:3-4 км южно от даунтаун.и пак да повторя града с разположението си е красив,не съм казвал ,че не ми е харесал.не ми хареса стила на живот,подчертано по северно американски затворен.от къщи на работа,от работа в мола и обратно в къщи.мъртъв град с мъртви хора.няма как да го разбереш,ако не го усетиш,но за да ти се случи трябва да си бил/а/ и на двете места. :wink:
:lol: :lol: Абе аз от там ти пиша бе Батюх. Ти оня смахнатия дофтор слушаш. :P На 3-4 км южно от даунтаун е Китсилано или Керисдейл.
А купона изобщо не е там. Ако сега наминеш може и да те отвориме, ама не моеш да пиеш без мезе, та кво ще праим кат гориш толкоз много. :lol: :P
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

а моля ти се Китсилиано се пада малко по западно.ама ти наистина живееш в гей картието.аз бях още по на юг -Марпол при ония дето не се бръснат от деня на раждането си.
и кво та мъчи толкова ,че си така лабилна. :wink:
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

Здравейте,
пътуването беще ок -2часа Сф-Лондон, оттам 1 час за прекачване (взимат се с автобус до терминал 4), после малко закъсня излитането от лондон (около час) и още 9 часа до Ван. Съвета който ще дам е внимавайте с ръчния багаж на София ни направиха проблем за ръчния че не отговаря на стандартите на Бритиш (по-големи били куфарите) и ни го чекираха та трябваше да преопаковаме в едни чанти. На летището във Ван имаше повече чакане към 1час до митницата а емиграционните ни пуснаха за 10 минути.
Не мога да дам мнение за хората и живота тук щото не ги познавам, но са учтиви и внимателни, поздравяват и се усмихват не са темерути като нас Българите. Пример 2-рия ден обърках автобуса - стигнахме последна спирка и шофьора спря, аз се паникьсах, че не знам къде съм - човека спря слезе и за ръка ме заведе до спирката и ми каза кой автобус да взема и къде да слезна. друг случай - качвам се на автобус и нямам монети за билет - шофьора ок не се притеснявай ше те закарам да развалиш - закара ме с до 1 магазин да разваля и целия рейс пълен чакаше и никой нищо не каза.
Китайци (монголоидни по-точно) има не е като да няма, но индуси много рядко се срещат и черни.
за природата и града коментирах вече - невероятно е, океан, заливи, острови, мостове, планина, гори и квото се сетите.
за стоките - храната - сирена, заленчуци, плодове, алкохол, цигари, месо, кисело млеко и др. са по-скъпи от Бг или аз не знам от къде да пазарувам. Дрехи по моловете има по-евтини от Бг. Градски транспорт 1 билет - за 1 зона 2.25, за 2 зони 3.25 за 3 зони забравих - важи за 1.5 часа. Коли много по-евтини от Бг ( за Американски говорим), бензин 1л=1.26 долара или около 1.45лева. Джесеми с план годишен безплатни или на символични цени, Самсунг Д807 за цена ми 15 долара, за мен Сони-Ериксон В810И с 1 гигабайт карта за 20 долара и т.н., телевизори, компютри, техника - по-евтини от Бг.
Това е ако имате въпроси - моля
NO PAIN NO GAIN
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:а моля ти се Китсилиано се пада малко по западно...
Мдам, и доста по-близо до Даунтаун. Батката в този случай е прав. :lol:
Jean
Мнения: 144
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 2:10 am

Мнение от Jean »

Bily T написа
Това е ако имате въпроси - моля
- използвам тази възможност и директно те питам сега ако тръгваш от България за Канада, какво би взел със себе си (документи, дрехи и др) и какво би оставил защото смяташ, че е излишно? Има много мнения по тази тема и дискусиите дори и в момента вървят, но ти си със най-пресни впечатления.
1. DCS Виена - 22.07.2006 г.
2. Покана за интервю - 07.09.2006 г.
3. Интервю - 24.11.2006 г. / УСПЕШНО
4. Документи Букурещ - 16.12.2006 г.
5. Медицински - 15.05.2007 г.
6. Покана за Визи - 23.07.2007 г.
7. Визи - 29.08.2007 г.
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

Жан не мога така да ти кажа ние глупости не сме взимали много, все пак бихме взели повече цигари и ракии и това е.
NO PAIN NO GAIN
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Bily T написа:Жан не мога така да ти кажа ние глупости не сме взимали много, все пак бихме взели повече цигари и ракии и това е.
Само за информация: счита се, че в Канада 1 сериозен пушач "изпушва" една нова кола за 5 години, понеже цигарите са $10 кутията и $300 месечно е вноската за среден клас нова кола. А пушачите са все по-гонени и по-малко места им остават за това (в колата, навън и на балкона).
Е, това е за тия, дето ще си правят сметка.. :wink:
Embrace your climate change!
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Bily T написа:Жан не мога така да ти кажа ние глупости не сме взимали много, все пак бихме взели повече цигари и ракии и това е.
Свестни цигари можеш да намериш (на свестни цени) от арабските магазинчета. Вземи намери някой, който да те заведе първия път, че на непознати не продават. Цена - 3.50 - 4.50
Плодове и зеленчуци - от китайските маркети (Кристал до Метротаун е хубав). Цени - мнооого по евтини от тези в сейфуей. Нещата са с доста по-високо качество от тези в БГ (като изключим доматите, е па няма свястни домати и това си е).
Сирене - може да се намери БГ овче на 16/кг. От кашкавалите - провери в Костко - има Моцарела на 10/кг (по скъпо от БГ, но качеството е несравнимо по-добро). Пак от там можеш да пазаруваш Бри - цена около 14-17/кг.
За 3-4 човека, без да се ограничавате, трябва да се вписвате в 500-600 долара (цигарите и алкохола - отделно).
За колите не бих казал, че са по-евтини от тези в БГ, освен ако там в последно време не са се вдигнали доста.
Лично аз не ти препоръчвам американска кола, освен ако не е относително нова (3-5 годишна). Вземи си една джапанка да нямаш грижи (Хонда са по-добри, но и цената е по-висока).
Китайците ще започнеш да ги забелязваш по-късно. Процента им е доста височък :D Особено на по-привлекателните позиции. (Досега не съм мернал китаец да върши тежка работа. Някой ако знае да каже :lol: )
За Батето: Батка, Ванкувър не е само Съри, нито само Ричмънд.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

В Мтл. при индианците,само на 10-15км от центъра на града цигарите със сходно качество на българските Хасково и Трезор са по 2 кинта кутията,има и насипни за 1д. 20 бройки.Предлагат се поне в 200 магазинчета/бараки/.Засметка на това при нас явно чисто новите коли са по скъпи :D ,за 300 кинта месечна вноска средна класа кола не можеш да намериш,намира се за 400-500д. :D :D :D .Така ,че и по три цигари да пуша наведнъж аритметически няма как да изпуша една среден клас кола за 5 години.
Малко се увличате да пишете глупости и небивалици ,ама както и да е от мен да мине.Важното е ,че има нови кандидат имигранти,лапни шарани да ви вярват. :D
emiliana

Мнение от emiliana »

bateto написа:В Мтл. при индианците,само на 10-15км от центъра на града цигарите със сходно качество на българските Хасково и Трезор са по 2 кинта кутията,има и насипни за 1д. 20 бройки.Предлагат се поне в 200 магазинчета/бараки/.Засметка на това при нас явно чисто новите коли са по скъпи :D ,за 300 кинта месечна вноска средна класа кола не можеш да намериш,намира се за 400-500д. :D :D :D .Така ,че и по три цигари да пуша наведнъж аритметически няма как да изпуша една среден клас кола за 5 години.
Малко се увличате да пишете глупости и небивалици ,ама както и да е от мен да мине.Важното е ,че има нови кандидат имигранти,лапни шарани да ви вярват. :D
:P Тъй, тъй, ха- ха :lol:
emiliana

Мнение от emiliana »

bateto написа:а моля ти се Китсилиано се пада малко по западно.ама ти наистина живееш в гей картието.аз бях още по на юг -Марпол при ония дето не се бръснат от деня на раждането си.
и кво та мъчи толкова ,че си така лабилна. :wink:

Това че си живял под ниско летящи самолети :P Пък уж си отворко :D
С тия брадатите никаква "дантелена" далавера не става. Те даже и чорапи не носят :lol:
ninaLILA
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:48 am
Местоположение: BC

Мнение от ninaLILA »

чЕстито!успех! :lol: :wink: :P
Аватар
sneja
Мнения: 144
Регистриран на: Пет Мар 04, 2005 8:45 am
Местоположение: Varna-Sofia

Мнение от sneja »

Bily T,
докъде стигнахте с документите, запознахте ли се с процедурата, с имиграционните служители :D ? Как вървят нещата? Квартала, в който живеете хубав ли е?
Документи до Виена - 22.04.06 г.
Accusé - 28.04.06 г.
Интервю - 29.11.06 г. 10.00 h ОК
Документи Букурещ - 19.12.06
Баркодове - 29.03.07
Медицински - 10.04.07
Направени-24.04.-OK - 03.05.
Покана за виза - 1.06.- ВИЗИ 23.06.
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Здравей Били, аз писах в темата на жена ти за детските кухни та ме интересува как се чувства тя с бебето тъй като и аз съм с бебе. Има ли къде да го води през деня на разходка, намери ли си подходящи бебешки храни? А между другото аз смятам че месото е по-евтино от БГ.
Чувам че 90% там са китайци, ти не си ли забелязал такова нещо? Ще се радвам да е лъжа че знае ли се някой ден може и ние да се преместим.
Успех!
Публикувай отговор