Дайте акъл (мнение)

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.

Да разделим ли форума Квебек на 3 по-малки форумчета?

 
Общо гласове: 0
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

Също няма да е зле и да се трият регистрации които не се използват. Примерно ако под някое име не се пише повече от 3 месеца ами защо то да стои.... Щото аз съм се интересувал нещо от подобни потребители но отдавна няма нито отговор нито вест от тях. . :specs:
Аватар
ivsi
Мнения: 52
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:27 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Мнение от ivsi »

По принцип съм ЗА. Но може и да се получи следното нещо. Опитните хора (които вече са в Квебек) и от чиято помощ ние-начинаещите се нуждаем може и да не посещават форума Имиграция в Квебек. Тогава на практика мнения относно процеса на имиграция ще си разменяме ние-незнаещите и може да загубим много. С две думи идеята е добра, но силно ме смущава този проблем.
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

Мнение от miloto »

Аз също съм против тази идея. Когато човек влезе във форума и прегледа темите, веднага знае коя е интересна и коя не, коя ще му бъде полезна и коя не.
Да не мислите, че като разделят темите няма да има хора, които да влизат и да се заяждат. Пак ще стане същото нещо, даже и по-объркано.

Аз лично няма да имам време да влизам и да гледам всички теми за да дам съвет.

Това е!!!

Лека :lol:
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
anicata
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:43 pm
Местоположение: oakville

Мнение от anicata »

Az sam za tazi ideia na ssttoo. Ot kakto se vartia iz foruma ,niama den v koito da ne go otvoria i da si kaja'tova bi bilo po-dobre ako...' kakto go kazva ssttoo.
Изображение
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

vijte tozi forum

www.forum.immigrer.com

ne znam kak go postigat horata ama opredeleno se chete po lesno makar che pishat na frenski horata. niamat mnogo mnogo nujda ot delene i dokazvane pred drugite koi e po po naj. :roll:
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

zabravih da kaja na men mnogo ne mi pomaga tqj kato sqm tuk osven che se ucha na fatki i chalqmi na tema frenski no za horata koito sa v bg e edin dobqr nachin da si sveriat chasovnicite osobenno pqk i ako sa fenove na quebec. vdiga morale.
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Аз лично не съм съгласен, защото по принцип рядко отварям дори фоума федерална Канада, а на всякъде има какво да се прочете. Ами то като става за емиграция на мен лично ми е омръзнало да се дъвчат едни и същи проблеми и тези теми даже не ги и отварям, но ако стане дума за нещо различно в заглавието и имам мнение по въпроса бих помогнал. Това не би станало обаче ако има отделна тема за емиграция, защото от сега ти казвам че там не бих влезнал въобще.
По принцип съм на мнение дае че двата форума трябва да са на едно, и от двете места има какво да чуеш и видиш - една страна е все пак, а че станахме много за съмишлениците и манияците - да така е, но мога да те уверя че е нищо за един форум, виждал съм къде по мащабни да се справят без такова разделение.
Мое мнение не задължавам, но пак ти казвам аз в друго освен "живот в Кебек" едва ли ще влизам а може и с досада в "разни".
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Май наистина е по-добре всичко да си остане на едно място...
Не знам...
Нека каквото покаже анкетата, това да стане...
:beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
ivsi
Мнения: 52
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:27 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Мнение от ivsi »

Ето това е лошото на това разделяне. Тези които са в процеса на имиграция разчитат на помощта на тези които вече са го преминали. А доколкото виждам ние не се заяждаме с никой и не пишем разни глупости във форума (извинявам се ако засягам накой). И ако по-знаещите все още имат желание да помагат, някак си не е редно да го отнесем ние заради някои определени хора.
Гост

Мнение от Гост »

Идеята е добра. Аз съм "ЗА". :roll: Наистина разделението на форумите може да има и отрицателни страни. Например хората в Канада могат да не влизат във форума да помагат на другите, които са в процес на имиграция, но това винаги опира до ХОРАТА. Който има желание го прави. Така е било винаги. Например гец е обещал и като дойде в Канада да продължава да дава информация. За съжаление, повечето, които сме тук след едно определено време преставаме да отговаряме на едни и същи въпроси, но винаги има "нови попълнения" и те с ентусиазъм се включват поне за 6 месеца. Но пък от положителни страни идеята е натежала на една страна и се кани да потъне в океана. :lol: /или да я потопят/. Организацията и яснотата на информацията /и интересите на различните форумници/ ще даде възможност за по-добро функциониране. С две думи: "Да живее!", "Ура!". :D
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Разсъждавайки от моя опит с форума, откривам следните фази от живота на форумника:
-> (БГ) радваш се, че си открил форума, четеш и попиваш всичко
-> (БГ) почваш да подпитваш за нещата на които не си намерил отговор и споделяш какво знаеш за етапите, които си минал
-> (КА) вече си минал всички етапи, можеш да помагаш във всички етапи, правиш го с удоволствие, защото на теб са ти помогнали, сега е твой ред
-> (КА) връщаш се в стъпка 1. и 2., но вече за теми, свързани с живота в Квебек
-> (КА) една година по-късно информацията ти (за етапите на емигриране) е безнадеждно стара и можеш повече да навредиш, отколкото да помогнеш. (Беше голям удар за мен.) Оставяш на по-скоро миналите и минаващите по пътя да вземат думата
-> (КА) Почти само теми от живота в Квебек те интересуват, само по тях можеш да питаш/отговаряш компетентно.

Затова си мисля, че няма лошо хората със стара информация за процесите по кандидатстването да не ходят на форум "Имиграция". Те и без това сега сканират и филтрират тези теми.

Горните "фази" са базирани на личен опит, така че може и да съм в голяма заблуда и нещата въобще да не са така.

Като резюме на коментарите по анкетата (за които благодаря!) струва ми се, че има единодушие по идеята за форум "Разни", но раздвоение по идеята за разделянето на процесите на имиграция от живота тук.

Може като компромис да оставим форума Квебек както си е и да сложим само Разни. Какво ще кажете? Да пусна ли нова анкета?
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Мнение от gez »

ssttoo написа:Може като компромис да оставим форума Квебек както си е и да сложим само Разни. Какво ще кажете? Да пусна ли нова анкета?
Taka po mi haresva Ssttoo. Moje bi shte e dobre, no mislia che v "Razni" temite shte se broqt na prasti...kakto i da e. Vse pak tova:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=2501
e tochno za tam!!! "Obijdashtite" niama da prestanat spored men i vinagi shte rugaqt horata, koito ne sa na tiahnoto mnenie i vechno shte tarsiat hora sas shodni misli da im rakopliaskat....no az niama da sam tozi chovek!!!! Taka che davai, shtom si reshil....

Gez
Последно промяна от gez на Пет Яну 23, 2004 12:12 pm, променено общо 1 път.
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
Priatel
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 5:35 am
Местоположение: Quebec ville

Мнение от Priatel »

anito написа:Забравих да кажа и за предложението за форуми Монреал и гр. Квебек, дето приятелят го дава.
Приятелю, можеш ли да преброиш пишещите от гр. Квебек във Форума? Ако получиш отговор между 0 и 5, си броил добре. Та много оживен разговор се очертава :wink: А и не е чак толкова различно де.
Ani ,
imash pravo , ne bjah se zamislil za tova , ce 80% ot imigrirashtite v provincia QUEBEC se zaselvat v Montreal i samo 10% vav ville de Québec !!! Idejata mi ne e losha , no javno e mnogo - mnogo rano za podobna razdjala na gradove !!! :(
C'est la vie.....
Priatel
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 5:35 am
Местоположение: Quebec ville

Мнение от Priatel »

ssttoo написа:Kато компромис да оставим форума Квебек както си е и да сложим само Разни. Какво ще кажете? Да пусна ли нова анкета?
NE , njama nuzda ot nova anketa , izpisaha se 3 stranici s mnenia i se vizda ce vsicki sa saglasni s parvoto ti predlozenie :

Имиграция в Квебек

Животът в Квебек

Канада

Полезни връзки

Администратор

Дискусии по статиите от портала

Разни
C'est la vie.....
Гост

Мнение от Гост »

Хай, Приятелю !

Разкажи, моля те, малко за Белгия и защо си решил да я напускаш. Имам добра приятелка в Брюксел и знам, че много и допада ла-ба. :wink: И едно семейство руснаци съседи, които са имигрирали от Белгия в Квебек и правят всичко възможно да се върнат обратно. В Белгия са живели 10-на години. Все пак всичко е индивидуално. Мисля, че и на други хора ще е интересно да научат за живота в Белгия.

Поздрави.
Заключено