Кво значи според вас "Преуспял имигрант в Канада"?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Преуспял имигрант ли сте?

Да.
17
49%
Не.
11
31%
Не съм сигурен ( сигурна).
4
11%
Кажи ти.
3
9%
 
Общо гласове: 35
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Marto написа: Днес получих 3 оферти за работа в 3 страхотни адвокатски кантори.
Chestito, Marto!!! Tolkova se radvam, kogato niakoi postigne zelite si! Bravo!
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Val написа: Мдаммм, добре си живее умния и кадърния в БГ. Предполагам, ако един умен и кадърен човек дойде в Канада, ще живее доста по-зле.

Cheers! :D
Когато един умен и кадърен човек, успял в БГ, упражняващ професия, попадаща в списъка на регламентираните професии, дойде в Канада, това задължително означава, че ще живее по-зле за определен период от време. Абсолютно задължително. А спадането на стандарта не би било приятно за нито един индивид. Защото целта на занятието, свързано с преместването от точка А до точка Б, не е да понижиш стандарта си, а точно обратното.
Много ми се иска да кажа, че светът не се състои от компютърни специалисти и че освен компютърните специалисти, в света има и хора, които упражняват други професии, за които летвата навсякъде се поставя много по-високо и прескачането й не е толкова просто. Затова е хубаво да се казва, че светът не е само IT и, че, когато никога не си се вписвал в ордер и не знаеш за какво иде реч, е по-добре да не генерализираш.
Не, че умният и кадърният, който е успял в БГ, няма да успее и в Канада... Понеже умният и кадърният, успял в БГ, е доста амбициозен... Но определено това ще му струва много повече ум и кадърност от тези на хората, които не могат да погледнат по-далеч от рамките на монитора и на собствената си професия. Наздраве.

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Joana написа:
Val написа: Мдаммм, добре си живее умния и кадърния в БГ. Предполагам, ако един умен и кадърен човек дойде в Канада, ще живее доста по-зле.

Cheers! :D
Когато един умен и кадърен човек, успял в БГ, упражняващ професия, попадаща в списъка на регламентираните професии, дойде в Канада, това задължително означава, че ще живее по-зле за определен период от време. Абсолютно задължително. А спадането на стандарта не би било приятно за нито един индивид. Защото целта на занятието, свързано с преместването от точка А до точка Б, не е да понижиш стандарта си, а точно обратното.
Много ми се иска да кажа, че светът не се състои от компютърни специалисти и че освен компютърните специалисти, в света има и хора, които упражняват други професии, за които летвата навсякъде се поставя много по-високо и прескачането й не е толкова просто. Затова е хубаво да се казва, че светът не е само IT и, че, когато никога не си се вписвал в ордер и не знаеш за какво иде реч, е по-добре да не генерализираш.
Не, че умният и кадърният, който е успял в БГ, няма да успее и в Канада... Понеже умният и кадърният, успял в БГ, е доста амбициозен... Но определено това ще му струва много повече ум и кадърност от тези на хората, които не могат да погледнат по-далеч от рамките на монитора и на собствената си професия. Наздраве.

Joana
Joana, edin umen i kadaren chovek triabva da moje da smiata pone dva hoda napred... Toz umnia i kadarnia deto tragva ot Bg i chaka niakoi da mu postele kilimche oshte ot aerogarata v Canada nadali e tolkoz umen i kadaren... Istinski umniat i kadarniat e gotov da pojivee po-zle izvesten period ot vreme ako tova v posledstvie mu nossi dalgosrochni polzi...
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Джоана, нещо против комп. специалисти ли имаш?

Вярно е, че се интегрират по-добре няма спор.

Аз например бях завършил икономика, и тук почнах да уча Компютър саънс от 0 - та !

Ако ви стиска Д-то, ще се превъзпитате и преобразовате, а ако не, измислете друг работещ вариант.

аа и бтв не ща да гледам по-далеч от монитора :)
:beer:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
ka
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:19 pm

Мнение от ka »

Kan_Tangra написа:Джоана, нещо против комп. специалисти ли имаш?

Вярно е, че се интегрират по-добре няма спор.

Аз например бях завършил икономика, и тук почнах да уча Компютър саънс от 0 - та !

Ако ви стиска Д-то, ще се превъзпитате и преобразовате, а ако не, измислете друг работещ вариант.

аа и бтв не ща да гледам по-далеч от монитора :)
:beer:
Vazhi6tavam se na takiva kato teb!Samo vinagi sam se pitala,posle kato se diplomira6 kato hodi6 da kandidatstva6 za junior pozizia niama li da ti e kofti?
4ervena 6ap4i4a
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Така е ,човекот е прав ,аз например от продавач на финно дамско бельо в това число гащи и сутиени се превъзпитах и преобразувах на потен,мазен,прост шофьор.Дето ми викаше един колега -къде си тръгнал бре.Ама то ако е х.й да ти го набият,ама то акъл. :D
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Ами кво да искам още :wink: ...преди, за един ден събирах нервите, за които тук ми трябват една година време :D :beer: :beer: :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

докторе ти социалка ли си,звучиш ми като такъв.радвам се за теб ,че немаш нерви/проблеми/
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Ognen_led написа:Joana, edin umen i kadaren chovek triabva da moje da smiata pone dva hoda napred... Toz umnia i kadarnia deto tragva ot Bg i chaka niakoi da mu postele kilimche oshte ot aerogarata v Canada nadali e tolkoz umen i kadaren... Istinski umniat i kadarniat e gotov da pojivee po-zle izvesten period ot vreme ako tova v posledstvie mu nossi dalgosrochni polzi...
Огнен лед, ти как разбра, че не смятам добре. Ако ти обичаш да смяташ два хода напред, аз обичам да виждам три пред себе си. И точно, защото обичам да смятам, не обичам да си губя времето. Защото искам във всяка една секунда да се развивам, а не да си смуча пръстите в идеи за преквалифициране. Връщането ми назад с години няма да ме направи по-стойностна. Никога не съм разчитала на специално постлани за мен килимчета. Винаги съм полагала достатъчно усилия, за да получа това, което искам. Подаръци не са ми правени. Мисля, че съм се борила повече отколкото някои могат да си представят. И съм си постигала целите. И не казвам, че и тук няма да постигна това, което търся. Обаче аз не искам да говоря за себе си. Приказката ми беше за съвсем друго. Смятам, че не е редно да се изхожда само от личната позиция, когато се правят генерални изводи. Че трябва да се огледаш малко и около себе си, и да се опиташ да дадеш колкото се може по-реална картина. Лесно е да кажеш - всички в Канада са изключително щастливи. Идвайте тука и веднага оседлавате щастието. Защото е факт, че в БГ се говорят абсолютно неадекватни приказки, от които хората си правят неточни преценки и са абсолютно заблудени. А това не е в полза на никого. Аз лично съм против така брутално да се посяга върху съдбата и живота на хората. Нищо повече не искам. Аз моят живот си го държа в ръцете. И ще си го държа, където и да ида.
Kan_Tangra написа:Джоана, нещо против комп. специалисти ли имаш?

Вярно е, че се интегрират по-добре няма спор.

Аз например бях завършил икономика, и тук почнах да уча Компютър саънс от 0 - та !

Ако ви стиска Д-то, ще се превъзпитате и преобразовате, а ако не, измислете друг работещ вариант.

аа и бтв не ща да гледам по-далеч от монитора :)
:beer:
Нищо против компютърните специалисти нямам, Кан Тангра. Напротив, имам много приятелчета в тази област и се възхищавам на познанията им. Имах предвид обстоятелството, че както всички знаем IT-тата се котират навсякъде, включително в България. Пред тях, където и да отидат не се поставят някакви ограничения. И изказвания само от хора, които работят в тази сфера, за бързия успех и напредък в Канада е изключително неточно и подвеждащо. А в интерес на истината, невъзможно е всички да се преквалифицираме и да станем компютърни специалисти. Най-малкото, защото мен не са ме разглеждали като такава при селектирането. Второ, тази дейност не ме вълнува. Освен това аз умея едно нещо, разбирам от едно нещо, действала съм в една сфера, обожавам професията си и искам да работя нея. И смятам да го постигна. Но да се приказва, че един успял в сферата си българин, ще дойде тук и ще грабне успеха по начина, по който тук се представят нещата, е най-малкото смешно.

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

bateto написа:докторе ти социалка ли си,звучиш ми като такъв.радвам се за теб ,че немаш нерви/проблеми/

Не съм батка...ама пак нямам нерви, даже се чудя как става тая :D
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

onia den 4etoh mnogo interesna monografia, za psihopatiata pri jenite. prepora4vam 4etivoto, do dnes sal edna Karla Homolka e izu4avana, a inak damite psihopati imat kvo da kajat, daaaaaaa.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

" IT-тата " преди пет години страдаха много от спад на пазара за такива специалисти.
Та както сичко останало и тва не е много сигурно ( че се котират насякаде и винаги ).
А иначе не виждам на кой кво ше му попречи да изкара курс или нещо повече по компютри и да стане тарикат.
Аз в момента уча компютри ма сигурно няма да изкарам и тва е единствено щото мразя да уча и никога не съм бил силен в училище но българите по принцип са много яки ученици и не разбирам що реши ( Жоана ) че не било лесно тва ( да завършат и да се реализират в тая област )?
Аз например обожавам да се прекфалифицирам, ако можеше да го правя секи 2-3 години, бих го правил с удоволствие, тука за разлика от БГ ( тая която аз си спомням - комунистическата ) има много условия за тва.
:beer: :beer: :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Те пък болшинството от тях едни специалисти.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Gonzo#1 написа:onia den 4etoh mnogo interesna monografia, za psihopatiata pri jenite. prepora4vam 4etivoto, do dnes sal edna Karla Homolka e izu4avana, a inak damite psihopati imat kvo da kajat, daaaaaaa.
Да им го кажат на феминистките -:)
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

bateto написа:Те пък болшинството от тях едни специалисти.
Точно толкова колкото и другите ( в другите области ).
:beer: :beer: :beer:
Заключено