Защо повечето българи в Монреал са расисти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Айде зазпочна се с регистрация на нови никове :rotfl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Ima edno mnogo lesno lekarstvo protiv rasisma - da pozhiveesh v strana, kadeto tretirat tebe kato ziganin! (primer - v EU)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Има едно изпитано лекарство против расизма: бегайте от Монреал :lol: 8)
Аватар
galiamtrl
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 7:08 pm

Мнение от galiamtrl »

ili vsichki da stanem vegetarianci,shtoto s tova svinsko,sme takiva varvari,che chak me e sram da vi gledam!
p.s.i dqdo mi sashto,tazi godina,pak si ocapa racete v krav...izverg,a kak mi se iska da e kvebekar...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Добре де Марто, аз не съм живял в Англия, но от разкази на приятели не съм останал с впечатление да са много толерантна нация :shock: И за цветистите епитети - ми айде нема нужда да се правим на девици и да не смеем да използваме например "nigga", а вместо това да викаме the "n"-word. При положение че самите негри си викат така един на друг, а в рап-песните (които представляват 95% от културата на "афро-американците") е втората най-употребявана дума след "f*ck" :wink: Между другото, имам приятел който живя известно време във Финландия, та ако искаш да разбереш кво е расизъм (изразен не само в цветисти епитети в прителски разговори и по форуми), другия път заведи тъмната булка там или в Швеция, да видим колко весели ше са впечатленията :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

galiamtrl написа:ili vsichki da stanem vegetarianci,shtoto s tova svinsko,sme takiva varvari,che chak me e sram da vi gledam!
p.s.i dqdo mi sashto,tazi godina,pak si ocapa racete v krav...izverg,a kak mi se iska da e kvebekar...
що бе, направо можем да приемем исляма и тогава със свинското е свършено :noz:
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Krimon, :dent: :dent: :mrgreen:
ami as kakvo da napravia, haresva mi mesoto, mozhe da e griah , ama to kakvo ne e griah? :nenam:
Аватар
galiamtrl
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 7:08 pm

Мнение от galiamtrl »

mnogo zadushno bilo,pod pokrivkite :wink: zatova po dobre,da spirame messoto,shtoto gospojAta,vinagi shte ni govori na frenski v avtobussa :)
p.s.a i te,kakvi ujassii,izvarshvat s gorkite agneta...
Аватар
ArchTyrael
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2005 12:32 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ArchTyrael »

Да не сте идвали в Монтреал като сте такива расисти всичките... И аз не обичам негри, но не ми пречат да щъкат из улиците... Просто да не ти е в къщата...

Нормално е 2ма от различни етноси да не се харесват... но няма смисъл да се казва на ляво на дясно... тази тема е напълно абсурдно проста... такива глупости говорят половината, че имам чувството, че падате от марс...
България над всичко
Аватар
ArchTyrael
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2005 12:32 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ArchTyrael »

Да не сте идвали в Монтреал като сте такива расисти всичките... И аз не обичам негри, но не ми пречат да щъкат из улиците... Просто да не ти е в къщата...

Нормално е 2ма от различни етноси да не се харесват... но няма смисъл да се казва на ляво на дясно... тази тема е напълно абсурдно проста... такива глупости говорят половината, че имам чувството, че падате от марс...
България над всичко
Stoni

Мнение от Stoni »

От Кракозия идват бе младеж, какъв Марц, там не са такива :wink:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

ArchTyrael написа:Защо ли? Ще ти дам един пример който току що се случи...

Преди няколко дена си купих костюм, защото от работа имаме коледно парти и трябва да съм с костюм... Та вчера отидох до един магазин до нас да питам дали могат да го скасят малко и ми казаха, че няма никакви проблеми. Сега в обедната ми почивка, от работа се грабнах и отидох до нас, взех костюма и отидох до същия магазин да ми го скасят малко... Беше друга жена тоя път и като я питах "Можете ли малко да го скъсите" и тя отказа да говори английски с мен и ядосана ми каза "отиди на друго място"...

Как да не съм расист после? Как да харесвам другите нации и етноси ако те не харесват моята? За това, че не им говоря насрания език си отварям работа да търся друго място, а партито е тази събота...

Ето за това аз излизам само с руснаци (и рядко българи)
Братчед, насрания им език е единствения официален език ж Кебек, тва че тебе не те кефи си е твой проблем, как щеше да се почувстваш ако в БГ чичо Том искаше да ти говори на цигански или турски?
:beer: :beer: :beer:
Аватар
ArchTyrael
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2005 12:32 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ArchTyrael »

Marginal39 написа:
ArchTyrael написа:Защо ли? Ще ти дам един пример който току що се случи...

Преди няколко дена си купих костюм, защото от работа имаме коледно парти и трябва да съм с костюм... Та вчера отидох до един магазин до нас да питам дали могат да го скасят малко и ми казаха, че няма никакви проблеми. Сега в обедната ми почивка, от работа се грабнах и отидох до нас, взех костюма и отидох до същия магазин да ми го скасят малко... Беше друга жена тоя път и като я питах "Можете ли малко да го скъсите" и тя отказа да говори английски с мен и ядосана ми каза "отиди на друго място"...

Как да не съм расист после? Как да харесвам другите нации и етноси ако те не харесват моята? За това, че не им говоря насрания език си отварям работа да търся друго място, а партито е тази събота...

Ето за това аз излизам само с руснаци (и рядко българи)
Братчед, насрания им език е единствения официален език ж Кебек, тва че тебе не те кефи си е твой проблем, как щеше да се почувстваш ако в БГ чичо Том искаше да ти говори на цигански или турски?
:beer: :beer: :beer:
Тук си в такава грешка... Може да сме в Квебек, НО Квебек е в Канада! Тук магазинери и секретарки ТРЯБВА да знаят и 2та езика, защото 2та езика са официалните!
Айде без тоя номер "ти си в Квебек, говори френски", аз съм в Канада, в провинция Квебек!

А такива като тая дето се правят на интересни ги има много, наричат се сепаратисти. Сеедно гледам Русия и Чечня...

А за турски/цигански в България, сорри обаче в България няма 2 официални езика както в Канада.
България над всичко
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

miteto написа:
mama_kenga написа:Дрън-дрън - в Кебек не съм виждала да колят прасе насред мегдана и кръвта му да се стича по земята или пък да търчи из селото със забит нож в гърба.И тук ги убиват, ама стерилно. И не се събират 20 човека да ядат и да пият във връзка със смъртта на прасето - песни и танци на народите.
Дрън-дрън - ти колко села и ферми си обиколила че знаеш със сигурност :wink: И кво - фермерите дето гледат телета като им се дояде стейк сигурно се мятат на пикапа и отиват до крада да си купят телешки пържоли от магазина :wink: Ма те квебекарските селяни са фина работа бе, не са като нашите, даже като пръцкат не мирише лошо ами на теменужки :lol: Не пият, не се бият по кръчмите и т.н. Е, сега че в селата в Нюфаундленд боя в кръчмата е едно от много малкото забавления през дългата зима, тва е друга работа, в очите на хора попили "мултикултурализъм" може да изглежда като екзотичен обичай, а не като селски кютек в хоремага :dent:
А тва с мегдана и със забития в гърба нож - или много филми си гледала или имаш супер-странно село, щото прасе не се коли като го ръгаш в гърба :lol:
Начи конкретно по тоя въпрос да ви раздъя не6то.
Преди около 10 години отидох на гости на мои бивш колега - Jimmy Doyle който е с около 10 години по-млад от мене.
Та той ми показа новата си къща която сам е построил ( която много ми хареса ) но когато ме зажеде на верандата видях на пода опъната кожа на " Orignal " & бая се замаях 6тото за пръв път виждах такава гледка ( аз съм от Софето & нямам село ).
Та тои ми обясни че тва го е свитнал лично тои с лък & стрели и месото е затворено в буркани и ще има за цялата зима -:)
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

canat написа:Ima edno mnogo lesno lekarstvo protiv rasisma - da pozhiveesh v strana, kadeto tretirat tebe kato ziganin! (primer - v EU)
Евала канат ...
:beer: :beer: :beer:
Заключено