За канадското поданство .... (2)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Изобщо не е спорен въпрос, всичко е доказано.

И на мен квебекарите винаги са ми помагали е не се чувствам дискриминиран. Затова съм и тук а не примерно във Франция или Германия.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

С Канадско гражданство много по-лесно ще си намериш работа навсякъде по света, отколкото с Българско и в близките 7 години ще е все така. Освен това Канадският паспорт е най-добрият документ за пътуване. Ттака че Гинес, не ми разправяй врели некипели, при положение, че и ти самият си подал и не ми се прави на големият расист.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Guinness написа:
Mark написа:Sme6nika maj e drug tuk ...

Osiguritelnia nomer ne se izdawa samo po nacionalnost, t.e. niama winagi ob6to s grajdanstwoto.

Za da zapo4ne6 rabota w Kanada ne e zadaljitelno da ima6 Kanadski pasport, nikoj daje ne pita za towa.
Марк,ходи си измий очите и прочети отново какво си написал :D :D Ако не си разбрал става въпрос къде може да работиш с канадски паспорт,а не как можеш да почнеш работа у канала.А осигурителния номер се издава по ред причини.Това,че имаш право на престой в дадена държава не значи ,че имаш право на работа.Всичко това е въпрос на между правителствени спогодби.Така както си го написал излиза,че с туристическа виза у канала можеш да си откриеш банкова сметка(и такъв случай зная,ама става въпрос за друга по-нормална държава) и да получиш осигурителен номер за да започнеш работа.
Така,че смешника наистина е друг :D :D
Guiness, ne ti e lesno, wijdam ...

citiram te samo, za da zapazia pisaniata ti, da moje da si gi pro4ete6 niakoj den, kato si po-dobre

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Lub0 написа:С Канадско гражданство много по-лесно ще си намериш работа навсякъде по света, отколкото с Българско и в близките 7 години ще е все така.
LUbo,да ти разкажа един случай в Англия-нашенец от 8 години у канала решил да се премества в Англия и да започне работа.Да ама не. Въртял,сукал и отникъде нищо.Отишъл накрая в една агенция,където подготвят документи за визи и там му казали следното-Взимаш си каналския пасрорт и одиваш на две преки по-надолу в станцията на мертото и на фото ''маймунка'' пускаш 3 паунда и се снимаш с него.Това е което можеш да направиш с каналския паспорт.Но,ако си дадеш българския ше уредим документите.
Човека така и направил и всичко било ОК.
Случката е от 2001г.,когато още не се говореше за приемане в ЕСи т.н.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Интересното в твоят случай е как щеше да вземе виза от БГ-то за да отиде да си търси работа в Англия?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Lub0 написа:Интересното в твоят случай е как щеше да вземе виза от БГ-то за да отиде да си търси работа в Англия?
Ами аз,за да замина за Англия откъде мислиш съм взел виза?От Пакистан ли? :D :D
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Я кажи сега, каза ли на интервюто за виза, че отиваш да си търсиш работа в Англия или вече си беше намерил от БГ-то и ти дадоха работна виза или всъшност става въпрос за далаверата дето си правиш "фирма"..., която обаче секна бързо, точно заради такива като твоят приятел.
В Англия специално на Пакистанците по-лено им дават визи, само се огледай да видиш колко са там...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

А бе май много неща не са ти ясни ,ама карай да върви:shock:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Честно казано не ми пука за Англия, там не бих живял, най-малкото заради това, че не искам да имам 100 годшна ипотека и внуците ми да я доплащат, иначе това по-долу е твое изказване от преди две години, предполагам става въпрос за същият случай за който говориш малко по-нагоре:
I drug slu4ai znaq za edin na6enez s kanadski pasport,koito imal golemi zatrudneniq otnosno dokumentalnoto urejdane na vaprosa za rabota.I nai-nakraq se be6e oburnal kum edna bulgarska agenziq ( v London) za urejdane na vizi i te mu kazali:Abe q si dai bulgarskiqt pasport da ti napravim dokumentite za biznes i to4ka.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Guinness написа:Не ставайте смешни!За да започнеш работа ти искат национален осигурителен номер,който се издава на основа на това на коя държава си поданик и какъв паспорт имаш и дали имаш право на работа като поданик на съответната държава.
С риск да стана смешен, ще попитам: Притежателите на английски паспорт, или казано иначе - английските поданници, в коя държава могат да отидат и да започнат работа единствено въз основа на поданството си? Питам за английското поданство защото знам, че си любител на Обединеното Кралство, но можем и да обощим въпроса глобално: Има ли по света поданство което ти позволява да отидеш в друга държава и да започнеш работа (легално) единствено въз основа на поданството си, без преди това да си получил необходимото разрешение/виза/permit за работа?? ... Има програми и спогодби между някои държави които улесняват поданниците на едната в получването на работна виза за другата (като TN1 в Северна Америка, Working Holiday програмата, вече отменената процедура в Англия за улеснено издаване на self-employed визи за поданниците на няколко Източно-Европейски държави (сред които и България) и други подобни), но те са частни случаи, а и винаги имат някакви ограничения които позволяват само на малка част от поданниците на съответната държава да се възползуват от тях ...

От друга страна, ако се направи една класация според това поданниците на определана държава в колко страни по-света могат да отидат с цел туризъм без да им се налага предварително да си вадят туристическа виза, на кое място в класацията според теб ще е канадското поданство :roll: ?

Може би на тебе проблемът ти е, че искаш да започнеш работа в определена държава, затова те вълнува този аспект на канадското поданство. Мен лично, проблемът с работата не ме вълнува, а ме интересува къде мога да пътувам без излишно губене на време и нерви по бюрократични инстанции .... 8)!
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Англичанин да дойде и да преподава английски в България, ще му е нужна ли работна виза? Познавам двама дето преподават и няма такова нещо, освен да преподават нелегално...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Guinness написа:Ами Агатон много добре го е казал -завършек на всички процедури.А на всички в Европа им е много добре известно как и кой получава каналското гражданство-всеки талибан от пустинята и всеки маймун от джунглата домъкнал се тука.Така ,че на летището може да размахваш паспорта наравно с миришещия на къри и чесън индиец или с подскачащото негро с изсулени гащи.Изборът е ваш.
Абе пак не разбрах този объркан човек за какво ги завършва тези процедура след като сам си казва че нямат смисъл, ама карай :nenam: И защо като искал да ходи в Англия пък с българско гражданство се уреждало по-лесно е стоял 3-4 години в Канада за безсмисленото канадско гражданство...
Сигурно и той си има някакви "сложни" причини :?
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

sasho71 написа:Англичанин да дойде и да преподава английски в България, ще му е нужна ли работна виза? Познавам двама дето преподават и няма такова нещо, освен да преподават нелегално...
[b]Shelter Offshore[/b] написа:Those expatriates who wish to remain living in Bulgaria and take up employment can do so if they have a permanent resident’s permit or if they’ve been offered a specific job. In the latter case a temporary work permit is issued that bears the name of the employer and employee and states the duration for the permit’s validity.
Obey gravity ... It's the law!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Въртите я сучете я ,само и само като котките да не паднете по гръб.Не видях някъде толкова сложно да се е изразил човека ,но след като ви е толкова плитък акъла ,аз ще ви го напиша цветно.
Гинес визира факта ,че ако искате да работите в Англия с канатския паспорт сте fuck up,за разлика от българския който да се надяваме от 01.07 да стане конвиртируем.Със същия този шибан български паспорт от 01.07 или 01.14 макс ще имате равни права с всички останали жители на ЕУ да работите в която и да е географска точка на съюза,а с другия канатския ще ви останат три избора -първия да го изхвърлите ,втория да се снимате с него,третия е да си обършете задните части.Изборът е ваш. :D А ,забравих ,и още една -да пътувате по света,ама така като гледам как сте се разпътували,последната можем да я отпишем. :D :D :D
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

bateto написа: А ,забравих ,и още една -да пътувате по света,ама така като гледам как сте се разпътували,последната можем да я отпишем. :D :D :D
Абе ти ако ни сравняваш със себе си за пътуванията направо я отписвай, ама май сравнението не е много уместно :D
Това което ми убягва бате е да разбера мотива на Гинес да стои в Канада за паспорт, за който още отпреди години е разбрал че не струва нищо. Човек който с пълно съзнание си прави да му е гадно не мога да го разбера. Дори талибаните ги разбрах защо се самовзривяват - да отидат после на небето при девствениците, пак логика откривам, ама в това безсмислено и осъзнато самоизтезание на Гинес не мога да намеря такава :nenam:
Заключено