Deca?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Stoni

Мнение от Stoni »

Може, може и от страни на Ст.Катрин, може да се живее, до отдушниците :wink: е малко е студено зимъска кат запръска ама с янтифриз се кара :idea:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

PAGAN написа:Здравей,
синът ми учеше в 133 "А.С.Пушкин. Права си,че му е много трудно да се адаптира. Сега почти ми е поставил ултиматум ,че или се местим в град в който има българчета с които да излиза, или се връща в България :shock: . Опита се да завърже приятелства, но явно не се получи. От едно вечно усмихнато и лъчезарно дете ,се превърна в едно нещастно и все тъжно човече. Опитвам се да му намирам занимания и да го водя насам-натам,но... В общи линии, имаме проблем и се чудим как да го решим. Май ще събираме багажа за към Отава, Калгари или Ванкувър :wink: в търсене на групичка от български тинейджъри :D
Мислех, че е започнал да се примирява с положението,докато не прочетох случайно, написаното от него в този форум.
Благодаря на всички за отговорите !
Прочете предишния ми постинг - в ТО има неизмеримо повече българи, български деца и бг тийнейджъри, отколкото в който и да е друг град в Канада. Просто ги намерете.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

krimon написа: Прочете предишния ми постинг - в ТО има неизмеримо повече българи, български деца и бг тийнейджъри, отколкото в който и да е друг град в Канада. Просто ги намерете.
Абсолютно. Торонто е града с най-много българи. Не разбирам желанието ви да сменяте града в търсене на сънародници. :shock:

Ще свикне- не се притеснявайте! Време е нужно и всичко ще си дойде на място. Спомних си, че когато аз на тази възраст напуснах България, наистина бях сред българско обкръжение, ходех веднъж седмично на българско училище, имах българки-приятелки и ходех на български дискотеки. :lol: И първите ми гаджета бяха българи. :lol: Може би наистина общуването му с българчета ще смегчи душевните му терзания.
Търсете ги около вас!
PAGAN
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Дек 17, 2003 9:58 am
Местоположение: Canada,Hahahamilton

Мнение от PAGAN »

Проблемът е,че вече втора година не свиква. В Хамилтън почти няма българчета на неговата възраст,така че, ако до няколко месеца нещата не се променят ,ще се местим :D
Благодаря на всички за отговорите !
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

явно зомбацията при него по-бавно настъпва :D споко, то Канада на никого не е простила :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
PAGAN
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Дек 17, 2003 9:58 am
Местоположение: Canada,Hahahamilton

Мнение от PAGAN »

Определено не се поддава на зомбация :)
Едва ли за него в момента има нещо, което да наклони везните в полза на Канада. За него по-хубаво от България няма :) И ако ние разделяме по някакъв начин държавата от Родината,то за него нещата стоят по-различно ...
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Наистина Торонто е градът в Канада с най-много българи. Просто ги намерете и не сменяйте града, а квартала.
Успех :)
PAGAN
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Дек 17, 2003 9:58 am
Местоположение: Canada,Hahahamilton

Мнение от PAGAN »

Само да уточня за всички които ме съветват да сменя квартала :lol: , че Hamilton (поне за сега ) не е квартал на ТО :lol:

http://www.myhamilton.ca/myhamilton/CityandGovernment/
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Taka de, ama ima hora, koito zhivejat v Hamilton i rabotjat v Toronto. Mnogo po-lesno da se premestish ot Hamilton v Toronto, otkolkoto vav Vancouver. Dori provincijata njama da smenjate.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

И аз съм за местене в Торонто, дето се вика на всеки 500м. има по един българин - почти няма магазин, в който да вляза и да не чуя БГ-реч.
Паган, моите деца са още далеч от пубертета (за мое щастие) (голямата ми е на 8 години), но ако запишете момчето на БГ-училище към някоя църква, няма начин да не си намери приятели и да почне да гледа на живота тук малко по-различно.
Последно промяна от Sneji на Съб Авг 05, 2006 2:27 am, променено общо 1 път.
Изображение
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Отдавна чакам детска тема и тя дойде :D
Аз станах баща преди 30 дена и все повече си задавам въпросите дискутирани по-горе.
Имам еднo-двe питания:
Има ли закон касаещ имената на децата в Канада? Примерно дете на 2 години, кръстено с българско име трябва ли да получи англо-саксонско в Канада. И как стои въпросът с родените в Канада деца?
Какво поданство/гражданство получават?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ти па, как така ще си сменя името :shock:
гатисиму и хрумването :roll:

Иначе честито бебче, да си го дундуркаш с много здраве!

родените деца в Канада стават автоматично канадски граждани
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

semeen написа:Има ли закон касаещ имената на децата в Канада? Примерно дете на 2 години, кръстено с българско име трябва ли да получи англо-саксонско в Канада. И как стои въпросът с родените в Канада деца?
Какво поданство/гражданство получават?
Собственото име на родените в Канада може да е каквото и да е, а фамилното трябва да бъде същото като фамилното на майката или бащата. Ако искаш да е различно от вашите трябва некви доказателства че по религиозни или дрън-дрън причини искате да е различно... Родените в Канада получават канадско поданство (surprise :D)
Честит бебок :infant: :partytime:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

semeen написа:...Има ли закон касаещ имената на децата в Канада? Примерно дете на 2 години, кръстено с българско име трябва ли да получи англо-саксонско в Канада. ..
Няма такъв, въпреки, че понякога ми се иска да има, особено за тамилите.

Един образ, който работи във фирма-клиент се казва Uththaman. С фамилните имена е още по зле. Един друг тамил звучи така - Sankaranarayanan. За да му напишеш e-mail, направо си чупиш пръстите.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

semeen, честито бебче!
speedy, те повечето такива сами си се прекръстват (не по документи), явано им писва постоянно да повтарят и поправят опитващите се да ги нарекат по име.
Изображение
Заключено