Insurance

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

абе една колежка нямаше застраховка и аз я затраховах и тя умря след 1 месец внезапно и семейството и си взе заплатата и за 1 година и и направиха супер погребение....


застраховките за кола са тъпи (особенно тези в Онтарио) но здравните застраховки са ОК защото ако Хълбой си е научил урока се разпространява риска между голяма група на хора и се усредняват разходите.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Zastrahovka

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kole i tova ne zvuchi dobre
се разпространява риска между голяма група на хора и се усредняват разходите.
Az njmam zastrahovka, na tozi etap ne mi e i nuzna. za zabite si plastam cash no so gi podarzam i pazja.

Ne sam otsastval edin den ot rabota po bolest. Zdrav sam, sportuvam.

Kato ida na vakantsia 2 - 3 pati v godinata na karibite takiva masazi mi pravjat che ne mi se vrasta v Canada:)

Ja da vidim sega 6 godini po 600 $ = 3600 $ spesteni

3600 - 500 za zabi max = 3100 spesteni

Za lekarstva sam dal malko pari no sam si gi varnal ot danatsite

Baba Pena tvardis li che si po zdrava ot men, zabite i ochite sa ti po nared ot moite?

Hullboy
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Zastrahovka

Мнение от miteto »

hullboy написа: Ja da vidim sega 6 godini po 600 $ = 3600 $ spesteni

3600 - 500 za zabi max = 3100 spesteni

Za lekarstva sam dal malko pari no sam si gi varnal ot danatsite

Baba Pena tvardis li che si po zdrava ot men, zabite i ochite sa ti po nared ot moite?

Hullboy
Хаха ама си цар на сметките изсмукани от пръстите :lol: Къде видя БабаПена да пише че е давала 6 години по $600 долара ? Това което тя е написала е:
BabaPena написа:Sreshtu dadenite minalata godina 563.4 CAD sam polzvala stoki i uslugi za 2100 CAD...
Услуги за $2100 срещу платени $563.4 - това достатъчно ясно ли е на икономически език ?
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: Zastrahovka

Мнение от bgmontreal »

hullboy написа:Za lekarstva sam dal malko pari no sam si gi varnal ot danatsite
това твое твърдение означава САМО едно от тия неща:

1. Имаш малък доход
2. Лъжеш данъчно. Ти каза че си партнершип, а той ходи директно в твоята декларация. Т.е. няма начин да ги оставиш в партнершипа и да декларираш малко
3. Не си наясно с данъците и лекарствата
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Zastrahvka

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Mite cheti vnimatelno tova e za men. Ne za Baba Pena.
6 godini v Canada ( 12 mesetsa po 50 $ na mestets nali tolkova struvala zastrahovka zdravna )

Bg Montreal kak gi resi tezi nesta
1. Имаш малък доход
2. Лъжеш данъчно. Ти каза че си партнершип, а той ходи директно в твоята декларация. Т.е. няма начин да ги оставиш в партнершипа и да декларираш малко
3. Не си наясно с данъците и лекарствата
Ot vsichko koeto si napisal e vjarno samo che firmata e partnership.

Hullboy
Последно промяна от hullboy на Сря Юни 28, 2006 4:45 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Zastrahvka

Мнение от miteto »

hullboy написа: Mite cheti vnimatelno tova e za men.
6 godini v Canada ( 12 mesetsa po 50 $ na mestets nali tolkova struvala zastrahovka zdravna )
Чета, точно затова питам защо се сравняваш с БабаПена - ти си селфемплойд (или оунър или както там се водиш) и си принципно здрав - тя е на пейрол с бенефити от компанията и иска всяка година да си сменя очилата, до ходи на foot-care, nutritionist и т.н. Твоята сметка излиза за тебе и нейната излиза за нея - така че защо сравняваш вашите абсолютно различни случаи ?
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

на погребението имаше 6 Ягуара ...


а аз колко съм напред от застраховки - веднъж на мен и бившата ни ни платиха по сума ти пари за един клейм
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

А бе Кольо, стига с това погребение :roll: .
Хич не ми пука като почина какво ще стане с мен. :shock:
Аз поне лично за погребение не спестявам.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: Zastrahvka

Мнение от bgmontreal »

hullboy написа:
Bg Montreal kak gi resi tezi nesta
1. Имаш малък доход
2. Лъжеш данъчно. Ти каза че си партнершип, а той ходи директно в твоята декларация. Т.е. няма начин да ги оставиш в партнершипа и да декларираш малко
3. Не си наясно с данъците и лекарствата
Ot vsichko koeto si napisal e vjarno samo che firmata e partnership.

Hullboy
много просто!

Имам все пак graduate degree in taxation и ми е прозрачно.

Значи за да имаш "Za lekarstva sam dal malko pari no sam si gi varnal ot danatsite"

лекарствата до 3% от дохода ти не се приспадат - т.е. щом са малко пари и СИ ГИ ОТПИСАЛ, значи малко доход е имало за да може:
хем лекарствата да са малко пари, хем да са повече от 3% от дохода ти.
Ти не правиш РРСП, не си студент - т.е. голями отписвания нямаш от брутния доход - с две думи нетния доход (от който над 3% се приспадат за лекарствата) ти е почти като брутния.

Сега ти ми обясни как е възможно да декларираш голям доход, а лекарства за които си дал МАЛКО пари да са над 3% от твоя доход?


Явно е N:3
"3. Не си наясно с данъците и лекарствата"
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

IRA написа:А бе Кольо, стига с това погребение :roll: .
Хич не ми пука като почина какво ще стане с мен. :shock:
Аз поне лично за погребение не спестявам.
ааа, аз пък к'вото съм спестил - всичкото отива за опевачки и плакати тип некролог в центрите на Чикаго, Торонто, Маями, Сухиндол и Лас Вегас.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Ира,
и добре правиш.
Най--безумни ми се струват застраховките за погребение.
Абе толкова ли е скъпо това удоволствие, ако слушаш реламите едва ли не ти взимат и покрива над главата
И какво, като нямам застраховка няма да ме закопат ли?
Сигурно има такава услуга и за бедни
А мен лично малко ме вълнува какво ще стане с тялото ми след като умра.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Insurance

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam BG MOntreal
Имам все пак graduate degree in taxation и ми е прозрачно.

Ne se napavai tolkova, za danatsite znaeme che s tova si vadis hljaba, az i bez tova ne se natiskam za klienti s danachni problemii i gi prastam kam teb ako ima vaprosi vav foruma dokato te njama.;)

Temata bese dali chovek naistina ima nuzda ot dopalnitelna zdravna zastrahovka a ne kakav e dohoda na Hullboy

Ne vsichki finansisti iskat da sa eksperti po danatsi.
Ima takiva koito rabotjat sas sluchili se veche nesta, kato schetovoditeli i danachni i takiva koito vzimat resenja za badesti sabitja kato poemat po goljam risk. Az sam ot vtorite ti ot parvite taka che spoko;)

Hullboy
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Дай и аз да се включа, мамка му.
Значи имам чувството, че се сравняват ябълки и портокали.
За кво иде реч:
Ако човек бачка в Канада като контрактор ( демек е или на временен договор, или си работи през собствена фирма), няма смисъл да си купува допълнителна здравна застраховка. Просто излиза много скъпо.
Ако обаче човек бачка фул-тайм на безсрочен договор за някоя фирма, тогава хавата е СОВСЕМ различна. Допълнителната здравна застраховка се поема в по-голямата си част от работодателя и малко от работещия. Тази застраховка покрива цялото семейство (деца и жена/мъж). Колкото е по-добра фирмата за която работи човек, толкова е по-добра застраховката ( критерий за това е какво се покрива от зъболекарските услуги).
За мен калпави застраховки са тези, които покриват зъби до 1000 кинта на човек, на година. Средна хубост са тези до 2000 кинта. Готини за застраховките с над 2000 долара на човек.
Застраховки трепач са от порядъка на - неограничени кинти за кариеси, изваждане на зъби и метални коронки. Плюс 1500-2500 кинта за корони и мостове.
Това е моят личен опит, който се простира върху две провинции - Албърта и Онтарио.
Наздраве
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

AlexAA написа:Плюс 1500-2500 кинта за корони и мостове.
Абе аз ли много искам ини на мен и това, което се смята за добра застраховка не ми се види много? Защото 1500-2500 долара за коронки и мостове щее стигнат за 1-2 коронки?
Значи като пристигнахме я питахме зъболекарката Юлияна дали е изгодно да си правим частна, не групова застраховка за зъби, поне тогава смяташе че не е изгодно. Друг е въпросът за колективна. Ама аз сега като трябва да сменям мост с 3 зъба, гледам и при една добра застраховка ми е по-изгодно да си ходя до България.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

AlexAA написа:...
Застраховки трепач са от порядъка на - неограничени кинти за кариеси, изваждане на зъби и метални коронки. Плюс 1500-2500 кинта за корони и мостове....
Zna4i mojata e powe4e ot trepa4, za6toto niamam limit na parite, koito sa pokriti na 100%, sa6to niama limit na parite (70% tazi godina, 90% dogodina), koito se dawat za koroni i mostowe (ot hubawite).

w krajna smetka se polu4awa, 4e pokritite pari sa hiliadi dolari (bez limit), a dadenite za zastrahowka sa edna mnogo malka 4ast ot pokritite ... kato se dobawi, 4e zastrahowkata e platena na 100% ot rabotodatelia ... i neka da ne e izgodno da ima6 zastrahowka ...

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Заключено