Гледахте ли катастрофата на 40-ти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

krimon написа:Кой е казал, че не съм живяла последните 10 години в 7 страни :nenam:
Какъв живот, че то това си е направо туризъм.
Изображение ... и в темите също!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

На нашата нито веднъж не са я сваляли, което естествено не значи че няма да се случи. В кой квартал е била паркирана колата ти, че не бях чувала за друг случай като теб. Да не е Платото?
Последно промяна от survivor на Нед Фев 19, 2006 11:53 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

BiskVitkA написа:Абе честно казано, тук неподпряна, неодрана кола - няма, рано или късно всички са в кюпа...за съжаление :?
Takmo powod da se wzeme nowa :')

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Един миг невнимание и ...

Мнение от Mark »

Vinetu написа:...Стискай палците и на краката щото и аз можех да кажа същото ако преди няколко дена карайки си на много широка двупосочна улица не се врязах с 40-50 километра в час в един кретенюга, идващ в насрещното, който без да сигнализира и дори без да се замисли направи юнашки ляв завой и наби спирачки на пътя ми точно на 3-4 метра пред мен. Може би мислеше че ще мине пред мене, както не веднъж сме гледали по северноамериканските филми ама друг път. Добре че аз бях с колан, а пък мястото на смъртника в неговата кола беше празно. Отгоре на всичко тъпото парче ми вика ма ти що не спираш, не видя ли стопа. Огледах ситуацията и му викам ми да видях го ама три преки по-надолу. Къв ти стоп брате, тоя си беше за затвора.
Полицаят:
- Вие какво! Не видяхте ли знака? Тук може да се кара само в едната посока!
- Че аз да не карам в двете!

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

az ne sam privarjenik na krainite mnenia kade shofiorite sa po dobri .kato cialo pravilnika se spazva,niama tazi priprianost i nervnost kato v bg.HO ot druga strana takova debilno karane ,bez mislene ne sam vijdal.ot druga strana horata ne sa vinovni che taka gi uchat da karat.
THE LAST LINE OF DEFENSE
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Eeej,verno be,te za ni6to ne sa vinovni.Gospod gi e napravil takviz i.......!!! :D :D :D
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

survivor написа:На нашата нито веднъж не са я сваляли, което естествено не значи че няма да се случи. В кой квартал е била паркирана боята ти, че не бях чувала за друг случай като теб. Да не е Платото?
Държа да уточня, че карам кола, а не боя. Първият път беше там, но вторият в Ласал. Абе дали да не си взема един Хамър?
Изображение ... и в темите също!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Благодаря че ми каза, вече го поправих :wink:
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Kpetrov написа:Някои да даде статистика за умрелите при ПТП в Кебек и БГ и тогава да говориме.
За мене и тука и в БГ си има секакви шофери и внимателни и луди

И катастрофата не беше ли на 40та, но до Отава???
До Отава няма 40; Отава не е в Квебек :D :D :D . Там по същото време също имаше голяма катастрофа с 4 загинали, но това са две отделни събития, съвпаднали по време, но не и по място.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Един миг невнимание и ...

Мнение от balbi »

Vinetu написа:
krimon написа:Абе къде ги виждате тези табарнаци бе хора ! Уверявам ви, че на ден правя поне 50 км. и не съм имала никакви проблеми в продължение на година и половина. Точно обратното. Да стискам палци да не срещам вашите съседи по кола. Хм. :?
Стискай палците и на краката щото и аз можех да кажа същото ако преди няколко дена карайки си на много широка двупосочна улица не се врязах с 40-50 километра в час в един кретенюга, идващ в насрещното, който без да сигнализира и дори без да се замисли направи юнашки ляв завой и наби спирачки на пътя ми точно на 3-4 метра пред мен. Може би мислеше че ще мине пред мене, както не веднъж сме гледали по северноамериканските филми ама друг път. Добре че аз бях с колан, а пък мястото на смъртника в неговата кола беше празно. Отгоре на всичко тъпото парче ми вика ма ти що не спираш, не видя ли стопа. Огледах ситуацията и му викам ми да видях го ама три преки по-надолу. Къв ти стоп брате, тоя си беше за затвора.
Vinetu kyf zatvor be 4ove4e. Vadish lyka i mu puskash tri streli posle mu vzemash skalpa i pak trygvash nqma hakatamakata!:)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

survivor написа:Извинявайте, ами ми звучи като виц хора, дошли от България, да се оплакват и да обобщават че тукашните шофьори са идиоти. То не че няма и такива, ама защо не се сетите откъде сте дошли и там как е било по пътищата... Някои май имат голяма нужда от опреснителни курсове. Аз през октомври се върнах от България, прекосих цялата страна в направлението изток-запад, та впечатленията ми са сравнително пресни.
Survivor...ne tvyrdya 4e v BG shofjorite sa ok. Nito tvyrdya 4e az sym dobyr shofjor, no tez tuka sa mnogo zle - verno ne znam koj e zad volana, moje bi e nqkoya tarambuka, ili dreben 4erni4yk myj, no v krajna smetka sme v Quebec. MOje bi zatova drugite obobshatavat.
Znam mn dobre v BG kakvi sa shofjorite, no tova ne pravi tukashnite dobri:)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

krimon написа:Виж какво, потребител, извади някоя статистика-стъкмистика, пък тогава говори ! Миналата година в провинция Квебек загиналите в ПТП са 600 човека. Прави си сам изводите. Канада е половин континент :wink:
Krimon statistikite ne gi znam ama znam kakfo ni se slu4i minalata godina zaradi "perfekten" mesten shofjor. Na izlizane ot parking nazad (seshtash se kolko byrzo izliza edna kola ot parking) usetihme moshten udar ot djipa. Kazvam usetihme, zashtoto bashta mi beshe shofjora i az ne go vidyah, no posle bashta mi kaza, 4e onq se vrqzyl sys zasilka:)
Sled tova trygna da razpravya, 4e ne ni bil vidyal....kfo da si govorim, 4e trygna i da se izmykva maj (ne sym mn siguren dali ili) , no se izmyknahme byrzo ta sprya.
Pak kazvam podobni slu4ki v BG bol, no ne mojem da kajem 4e tukashnite shofjori sa perfect:)
Aleluya!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Един миг невнимание и ...

Мнение от balbi »

Mark написа:
Vinetu написа:...Стискай палците и на краката щото и аз можех да кажа същото ако преди няколко дена карайки си на много широка двупосочна улица не се врязах с 40-50 километра в час в един кретенюга, идващ в насрещното, който без да сигнализира и дори без да се замисли направи юнашки ляв завой и наби спирачки на пътя ми точно на 3-4 метра пред мен. Може би мислеше че ще мине пред мене, както не веднъж сме гледали по северноамериканските филми ама друг път. Добре че аз бях с колан, а пък мястото на смъртника в неговата кола беше празно. Отгоре на всичко тъпото парче ми вика ма ти що не спираш, не видя ли стопа. Огледах ситуацията и му викам ми да видях го ама три преки по-надолу. Къв ти стоп брате, тоя си беше за затвора.
Полицаят:
- Вие какво! Не видяхте ли знака? Тук може да се кара само в едната посока!
- Че аз да не карам в двете!



Muahahahahaha Mark tova beshe dobro!!!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Таратор написа:
survivor написа:На нашата нито веднъж не са я сваляли, което естествено не значи че няма да се случи. В кой квартал е била паркирана боята ти, че не бях чувала за друг случай като теб. Да не е Платото?
Държа да уточня, че карам кола, а не боя. Първият път беше там, но вторият в Ласал. Абе дали да не си взема един Хамър?
Mhmmm i nashata slu4ka beshe v Lasalle...do byrzeite nejde....i si bqha 4istak mestni sladuri!
Taratore...ne HUmmer vzemi si edin syvetski tank pove4e rabota shte ti svyrshi!b
BG-Dude
Мнения: 261
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 1:53 pm

Мнение от BG-Dude »

А, няа празно.

4е в БГ-то си карат като луди - тва е ясно, но пове4ето птп стават в София:
1. Пътищата са супер заледени и никои не 4исти.
2. София е баси измисления град, с един куп каруцари които по неизвестни при4ини карат автомобили.

Но като цяло - караме много по-добре спрямо пътната обстановка - ти пусни един канадец да кара в БГ - и гледаи сеир... :twisted:
Канадците (Квебек) определено карат много по-зле от американците; за нещастие съм имал въаможността да им се насладя, и с идващият туристи4ески сезон - ще им гледам сеира отново. Но американците не са по-добре. Но като се има в предвид процеса по които се вади книжка тук - не се у4удвам на верижни катастрофи с по 50-60 коли. Може би ако въведат задължителният шоф. курс...но пък тогава азиатците ше кодят пеш...

А що се отнася до зап. европа - ГДР-то си имат Аутобан, което само по себе си говори за това как шофират. На Холандците магистралите са осветени от краи до краи през нощта. Франция са с по 2-3 ленти, и като си извън града - няма никакви коли. Дори Гърция си има нещо - движението по банкета като 2-ра лента. Освен това, ако си пътувал из Европата - то си има неписан код и правила които правят пътуването много по лесно и приятно - помощни знаци за които Америката Северна не е и сънувала и никога няма да влязат в употреба заради тъпото им шофиране. Единствените близки знаци са тези между ТИР-овете (аре Бате), и не много хора извън бизнеса си имат идея за тях.
T&C of my opinion:
The opinion I have expressed is entirely mine. It does not represent that of the forum, or any other member of it. Feel free to agree, or disagree with my opinion. My opinion should not be treated as a legal advice.
Заключено