+ 100$ na mesec za dete do 6 godini

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Aries написа:Да вземем да се преместим, ама не всички ни блазни мисълта да лежим на социал. Нищо лошо, ако е временно и зад него стои някаква близка цел (научаване на език, приравняване на диплома, подготовка за университет), но не ми се струва привлекателно да прекарам остатъка от живота по този начин.
По кой начин по-точно ? Егати първосигналното мислене !!!! :evil:
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Годис, не виждам нищо първосигнално в начина ми на мислене. Щом има хора, които са щастливи да живеят на социал - нека. Това си е техен избор (но не виждам тях какво ги бърка цената на детската градина?). Нямам нищо против тях. Единственото, което казвам е, че аз не бих могъл така.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Ами Aries, първосигналното е че асоциираш Квебек със социала. Нямам нищо против който и да било тук, нито мненията му, ама най мразя слагането под общ знаменател и гледането на света само в черно/бяло.
bravo

Мнение от bravo »

Az sam v Mtl. S 2 deca, saprug sa6to.
pove4e ot godina na social.

sega me zapluite, 6tot ne sam stanala 4ista4ka na 4afutski ka6ti ili kasierka v nekoi market.

v momenta pravia master, s ideia za doktorat.

zna4i ne sam tapa, nito marzeliva, i t.n., samo ne mi haresva da sam guro mihailov i da niama koi da obarne vnimanie na hlapetata mi po pri4ina, 4e mama e jestoka , social ne tarpi i dr. podobni gluposti. az SEGA imam malki deca, koito imat nujda ot men, ne utre, utre 6te ba4kam tova, koeto mi haresva, i na koeto sega si digam cenza, a decata mi 6te sa golemi i nema da me hva6tat za rakata po ulicata.

v sociala niama ni6to sramno, a i ne sam 4uvala za emigrant na pove4e ot 4 godini na social.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Точно това е другия момент - че 90% от българите използват социала като временно решение, докато има местни които са от 20 години на социал. И въпреки това има сънародници които меко казано ръсят високопарни оценки за това кой какъв бил щото живял еди-къде-си.

Като че ли всичко е даденост и не може някой ден да се окажеш на улицата и да се чудиш какво да правиш ?

Все едно да си кажа - с безработни няма да говоря щото са достатъчно скапани да не могат да си намерят работа. Абе както и да е, всеки си е с мирогледа и възпитанието.

Айде че забихме много настрани темата....

---
PS. А по темата - спомням си навремето даже ни обвиняваха че сме взимали детски, като могло да не взимаме !!! Тежали сме им били на данъците !
Последно промяна от Godis на Съб Фев 11, 2006 3:42 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Абе как не ви писна да пишете глупости за този социал, някой от вас да познава някой българин/българско семейство, които са тук от пет години и още са на социал??
Какви са тия приказки за социал до живот, та това е все еднода живееш в БГ - без никаква перспектива за дом, работа и т.н. - само най-заклетите скотове биха живели така постоянно, трябва да си абсолютен бляд, за да мислиш така!
Годис е много прав - всички в Квебек са на социал, всички на социал са гнусни гниди, Квебек съсипва останалите велики провинции... Та това дори не е първосигнално мислене, това е дефиниция за безумие!
*********!
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
bravo

Мнение от bravo »

Gordeia se, 4e biah na social, e, ve4e na sam, nadiavam se da ne go pomirisvam pove4e, iskam da pla6tam visoki danaci i t.n.


radvam se za sebe si, 4e ne meria horata po tva dali sa na social ili ne, akala mi e 1 ideia pove4e, za kot sam na Gospod blagodarna.

sajaliavam snobi kat mama kenga, det podpirat si4ko s parite...........
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

IvHaydu написа:...Годис е много прав - всички в Квебек са на социал, всички на социал са гнусни гниди, Квебек съсипва останалите велики провинции...
Towa mi haresa :")) :beer:

Dano ot den na den da sre6tame po-malko hora, koito zawijdat na drugi hora, zatowa, 4e pla6tali po-malko ot tiah :"), ili pak, 4e izkarwali powe4e :")) :beer:

Samo da wmetna, 4e moja posting ne be6e za sociala , a za parite, koito nowoto prawitelstwo 6te dade na WSI4KI deca do 6 godini, waw WSI4KI prowincii po rawno.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Aries написа:Годис, не виждам нищо първосигнално в начина ми на мислене. Щом има хора, които са щастливи да живеят на социал - нека. Това си е техен избор (но не виждам тях какво ги бърка цената на детската градина?). Нямам нищо против тях. Единственото, което казвам е, че аз не бих могъл така.
Какво ви става бе хора? Къде обвинявам хората, които живеят на социал? Къде съм казал, че са тъпи или кръвопийци?
Казвам единствено, че аз не мога така. Прекалено голямо ще бъде изкушението да се продължи до безкрайност с нищо правенето. Знам прекрасно какво е както да бачкаш по 14 часа на ден, така и да си изтъркаш гърба от лежане...
Сигурно на всеки би могло да му се случи. Не го пожелавам на никого.
P.S. А детски и ние получаваме
:D Все още...
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Aries написа:
Aries написа:Годис, не виждам нищо първосигнално в начина ми на мислене. Щом има хора, които са щастливи да живеят на социал - нека. Това си е техен избор (но не виждам тях какво ги бърка цената на детската градина?). Нямам нищо против тях. Единственото, което казвам е, че аз не бих могъл така.
Какво ви става бе хора? Къде обвинявам хората, които живеят на социал? Къде съм казал, че са тъпи или кръвопийци?
Казвам единствено, че аз не мога така. Прекалено голямо ще бъде изкушението да се продължи до безкрайност с нищо правенето. Знам прекрасно какво е както да бачкаш по 14 часа на ден, така и да си изтъркаш гърба от лежане...
Сигурно на всеки би могло да му се случи. Не го пожелавам на никого.
P.S. А детски и ние получаваме
:D Все още...
Изкушението хич няма да е безкрайно, просто защото това означава да си с платен наем+разноски и с осигурена храна, но и означава да забравиш за пари, кола, къща и т.н., т.е. те редуцира до доволна овца, а не що-годе нормален човек.
И в България не умирахме от глад или пък бяхме бездомни, идеята тук е за спокоен, достоен и заслужен живот и труд...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Mark написа:
Tuk w Quebec smetkata ne izliza taka - 1100$ dohod na semejstwo na social - 700 gradina za edno dete, 700 naem ... ne se wrazwat ne6tata, zatowa gradinite tuk sa po 7 po princip :)

Az imam re6enie za wa6ia problem : premestete se w Quebec, tuk ne e lo6o :"))

Pozdrawi ot Quebec !
Брей, пак станал скандал за социала. В случая той няма нищо общо. На социал не е професиа, нито занимание. Който е на социал си стои в къщи и си гледа децата. Така сметката ще излезе, Марки Марк :wink:.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

anxeli написа:
Mark написа:
Tuk w Quebec smetkata ne izliza taka - 1100$ dohod na semejstwo na social - 700 gradina za edno dete, 700 naem ... ne se wrazwat ne6tata, zatowa gradinite tuk sa po 7 po princip :)

Az imam re6enie za wa6ia problem : premestete se w Quebec, tuk ne e lo6o :"))

Pozdrawi ot Quebec !
Брей, пак станал скандал за социала. В случая той няма нищо общо. На социал не е професиа, нито занимание. Който е на социал си стои в къщи и си гледа децата. Така сметката ще излезе, Марки Марк :wink:.
Alexi, dori i da si na rabota, pak ne izliza smetkata :"))
A sociala toj e druga tema.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Доколкото съм чувала, когато си на социална помощ всичко ти е изчислено - колко наем, колко за храна, колко за транспорт. В някой случаи плащат и градината на детето (примерно ако и двамата родители учат в КОФИ или някой специализиран курс). Сумата не е точна, а е според семейната ситуация и апартамента, който се обитава. Има хора на социал, които им субсидират почти целия наем (моя приятелка плаща за наем в 5 и половина, чисто ново строителство, 200 долара на месец като социално слаба).

Тъй че те всичко са си изчислили хората, не дават повече отколкото да оцеляваш, но пък това помага доста ... Еле, пък ако работиш на черно. Добре се допълва със здравните и зъбни застраховки. :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

искам да уча

Мнение от nikito »

хора като повдигнахте темата за социала откривам, че всъщност това е начин да се учи в канада. БГ дипломата е хубава, ама канадската ти отваря повече работни места с повече доходи, предполагам.
на въпроса, излизам на социал и влизам в университет. вече получих потвърдителни писма с които ме уверяват, че имам шансове за приемане, ако изкарам успешно LSAT. аз съм с три деца, а жена ми ако работи ще мога ли да получавам помощ докато уча и взимам детски за децата?
освен това ще трябва да тегля заем за образованието, което според сайтовете на повечето уни-та е около 5 хиляди годишно.
някой да има инфо? изобщо става така, учиш, жената работи, теглиш заем за образование и т.н.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: искам да уча

Мнение от todor73 »

nikito написа:хора като повдигнахте темата за социала откривам, че всъщност това е начин да се учи в канада. БГ дипломата е хубава, ама канадската ти отваря повече работни места с повече доходи, предполагам.
на въпроса, излизам на социал и влизам в университет. вече получих потвърдителни писма с които ме уверяват, че имам шансове за приемане, ако изкарам успешно LSAT. аз съм с три деца, а жена ми ако работи ще мога ли да получавам помощ докато уча и взимам детски за децата?
освен това ще трябва да тегля заем за образованието, което според сайтовете на повечето уни-та е около 5 хиляди годишно.
някой да има инфо? изобщо става така, учиш, жената работи, теглиш заем за образование и т.н.
ako izlezesh na social ste imash pravo da uchish, no do 6 credits :wink:
ako pqk popitash kakvo e credits, edin normalen semestqr e 12 credits, temps plain deto mu vikat.
Заключено