Какво е заплащането в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от haimana »

todor73 написа: Уффф, ти май, май, наистина ти трябват повечко обяснения :D
Нали не мислиш че щом едни услуги (доходи за обслужващия) се вдигат 4 пъти, другите ще стоят и ще гледат, затова пак повтарям СИНДЖИР МАРКА, ааа :fubar:
Извинявай, но това е доста елементарно обяснение. Отношението между отделните звена на Синджир Марката са динамични е си променят.
Ако всичко е статично и утре сложим по една нула на края на всички цени, то може и да ти изглежда, че всеки има 10 пъти по-висок доход, ама това е илюзорно. Освен това системата е отворена и се влияе от внос/износ(ресурси, стоки, услуги, капитали...въобще всичко което влиза или излиза от тая система)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от optics »

Вие хубаво си разменяте любезности ;) за средните заплати, ама кой го грее средната ???
Всеки човек го касае заплатата за неговата си професия. (№1)
За 10 години заплатите са се вдигнали навсякъде, включително и в България.
Обаче за какви абсолютни стойности говорим ?
Тодоре, ако имаш предвид, че 2010-та, в България среднaта заплата е била около 1000 лева, първо не вярвам, второ виж горе (№1), тоест дори и да беше, нямаше да ме топли, ама хич.

pumpy написа:
todor73 написа: през 2000 година, отношение на заплати БГ : Канада, 1:8,
през 2010 година, отношение на заплати БГ : Канада, 1:4,

тук става въпрос, разбира се, за масата :) , не претендирам за точност на отношенията, но там някъде са, плюс, минус.
Това как се е получило ? Заплатите с България са нараснали 2 пъти за 10 години или тези в Канада са намалели 2 пъти за същото време ?
Освен това според мен не е важно какви са заплатите, а за какво ти стигат.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от yahoo »

Те говорят за масите, а средната заплата говори донякъде за това и с нищо за твоя случай. Не ми стана ясно само защо намесиха масите когато говорихме за таваните - а по таваните не съм срещал да поставят маси ;)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

anxeli написа:Тавана да кажем че е 200 хиляди, за селфмейд екзекютив, в която и да е област, от които ще остават не много след като си позволиш да живееш както подобава на такава заплата. За повече се иска местно семейство зад гърба ти, стар капитал, семейни връзки или поне 20 години образование и работа тук. Или гениална идея естествено :). Според мен :!:.
Не всичко в този живот са парите, важното е и дали си щастлив :tmi:
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от jovani »

Накрая достигаме до извода, че някой който си докарва 4-5 бона в България (преди или след данъци) трябва яко да му хлопа дъската за да тръгне да гони дивото по Канада.
(Където ако е супер печен може и някой ден да достигне до подобен относителен доход)
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от ablood »

jovani написа:Накрая достигаме до извода, че някой който си докарва 4-5 бона в България (преди или след данъци) трябва яко да му хлопа дъската за да тръгне да гони дивото по Канада.
(Където ако е супер печен може и някой ден да достигне до подобен относителен доход)
За да имаш такъв доход има 2 варианта:
1. Ако си нечие протеже/дете/съпруг(а), стой си при него в БГ!
2. Ако си толкова кадърен да изкарваш такива пари в БГ, то тук ще изкарваш много повече. И прочутият адаптивен период за новопристигнал ще е много по-къс.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от pumpy »

jovani написа:Накрая достигаме до извода, че някой който си докарва 4-5 бона в България (преди или след данъци) трябва яко да му хлопа дъската за да тръгне да гони дивото по Канада.
(Където ако е супер печен може и някой ден да достигне до подобен относителен доход)
Колко грешно заключение....от някой, който няма видимо никакъв опит по въпроса.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа:Накрая достигаме до извода, че някой който си докарва 4-5 бона в България (преди или след данъци) трябва яко да му хлопа дъската за да тръгне да гони дивото по Канада.
(Където ако е супер печен може и някой ден да достигне до подобен относителен доход)
Колко грешно заключение....от някой, който няма видимо никакъв опит по въпроса.
Да кажем, че имам доста добър опит - както от тук, така и от на други места. И смея да твърдя, че познавам (не малко) хора с подобни, че и по-големи доходи в България.

Навсякъде важи правилото, че големият доход води до по-големи рискове, повече работа и по-напрегнат живот.
Навсякъде има "политически" фактори с които човек трябва да се съобразява и навсякъде има неща, с които трябва да се примири, дори и да не му допадат.
С 4-5 К на месец стандарта на живот, който може да си позволиш в БГ се равнява на $12-15К CAD на месец в Канада (като отчетем и разликите в данъците и цените на недвижимостите).

Съвсем отделен е въпросът, че ако правиш добри пари в България, не е задължително да си повториш успеха в Канада или най-малкото ще трябва да хвърлиш доста години и услия за това да влезеш в системата и да се научиш да играеш по правилата (в което поне ти би трябвало да имаш опит). И не ме разбирай погрешно - не искам да ти давам тон в живота какво ти да правиш, просто давам моето (субективно) мнение по въпроса на тези, които имат високи доходи в България и са се замислили за имиграция.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Bistra »

ablood написа:За да имаш такъв доход има 2 варианта:
1. Ако си нечие протеже/дете/съпруг(а), стой си при него в БГ!
2. Ако си толкова кадърен да изкарваш такива пари в БГ, то тук ще изкарваш много повече. И прочутият адаптивен период за новопристигнал ще е много по-къс.
:y: :party: ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от ZanzibarHero »

jovani написа:Накрая достигаме до извода, че някой който си докарва 4-5 бона в България (преди или след данъци) трябва яко да му хлопа дъската за да тръгне да гони дивото по Канада.
(Където ако е супер печен може и някой ден да достигне до подобен относителен доход)
Ако си докарва подобна сума като наемен работник, по-добре да си стои в България. Голяма е вероятността да не може да прави същите пари в Канада, особено ако полага същите усилия, както в България.
Ако е бизнесмен и няма начин да "прехвърли" бизнес модела и продукта в Канада, по-добре да си стои в България. В противен случай трябва да мине в позицията на наемен работник.

По спомени: средния фамилен месечен доход в България е около 1000 лева.
За Канада медианата на годишните фамилни доходи е около 80 000 САД (май е повече вече, особено за някои градове)

Разходите за храна в България около 40% от доходите (средно - тук богатите печелят :D :D :D ) - в Канада около 12%. Енергията (бензин, електричество) е по-евтина в Канада. май....
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от ivandaman »

Ако се опитвате да сравнявате стандарта на двете държави според мен ситуацията е следната..

В Канада са по скъпи жилищата, застраховките и услугите.. Останалите неща (дрехи, електроника, техника и т.н.) са по-евтини. (от БГ)

Следователно в България са по евтини услугите, жилищата, застраховките, и храната местно произвоство..

бензина е горе долу на едно ниво.

Като цяло ако имаш изплатено жилище в БГ и 5000 лева доход може да си позволиш по-добър стандарт на живот от колкото с 5,000 долара в Канада..

Но както вече знаем, за много хора не само парите са важни.. Важни са но не "най-важното"...

В крайна сметка всеки решава сам за себе си..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от crusader »

Ето едно доказателство че в Америките таван няма. Човека е правел по $150 000 на ден, вие ми пишете за някакви си мизерни $120 000 на година :rofl:

Българин срути US покера
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от MrGeek »

jovani написа:С 4-5 К на месец стандарта на живот, който може да си позволиш в БГ се равнява на $12-15К CAD на месец в Канада (като отчетем и разликите в данъците и цените на недвижимостите).

Съвсем отделен е въпросът, че ако правиш добри пари в България, не е задължително да си повториш успеха в Канада или най-малкото ще трябва да хвърлиш доста години и услия за това да влезеш в системата и да се научиш да играеш по правилата (в което поне ти би трябвало да имаш опит). И не ме разбирай погрешно - не искам да ти давам тон в живота какво ти да правиш, просто давам моето (субективно) мнение по въпроса на тези, които имат високи доходи в България и са се замислили за имиграция.
А още по-отделен е въпросът, че подобни индивиди с 4-5 К на месец доходи в България са такава бройка, че е по-добре другаря джовани изобщо да не ги споменава, от статистическа гледна точка. Да не говорим, че такъв индивид (реално, а не раздувки в стил мухЪтЪ II, джовани и подобни) в този форум едва ли се е появявал някога. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Pepon »

MrGeek написа: Да не говорим, че такъв индивид (реално, а не раздувки в стил мухЪтЪ II, джовани и подобни) в този форум едва ли се е появявал някога. :D
Ааааа, появява се един такъв индивид от време на време :P
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Rambler
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 4:40 am
Местоположение: Сопот, България
Обратна връзка:

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Rambler »

Не знам как стоят нещата в Канада но тук средна заплата от 1000 лв. е трудно постижима ( не е невъзможна ) но 4-5000 лв. доход е направо лукс. Все пак България не е само София и големите градове, в провинцията нещата са доста по - различни. Там където живея аз (Сопот) заплата 1000 лв. е мит, броят се на пръсти хората които я получават. За справка продавач - консултант в хранителен магазин 300 - 320 лв. след такси и данъци. Скоро една позната започна в LIDL - Пловдив със заплата от 340 лв. Тъй, че къде ги видяхте тези средни заплати от 1000 лв.?
12.02.2011 - Първи урок по Френски

http://immigration2quebec.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор