Бивш имигрант написа книга

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
pop
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:40 am
Местоположение: митарстващ

Мнение от pop »

ivanko13 написа: ...
притежаването на огнестрелно оръжие в Канада е забранено
...
[/quote]

тоя човек е мно-о-о-о-го заблуден... :shock:
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

da ne govorim za tova...
Събиранията на младите хора протичат тихо като погребения
i tova:
Много се учудих, когато в първата ми новогодишна нощ на този континент не гръмна нито една бомбичка, нямаше фойерверки, отникъде не се чу музика.
toi iavno ot basement-a ne e chuval nishto :lol:
Tazi kniga mi prilicha poveche na fantastika, otkolkoto razkazite na drowssap :)

[/quote]
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Ne e vazno kakvo pishe v knigata. Vaznoto e da se prodava.
Viz ako beshe pisana ot Hullboy steshe da e drugo.
Osven istina drugo njamashe da ima.
Za prodazbite ne sam siguren no istinata steshe da e vatre.:)

V basmenta stjaha da se darzat samo na Hullboy seifovete palni s kinti.
Zilisteto steshe da bade v sasedstvo s tova na prime ministara na Canada. Za gledkata ot nego da ne govorim
Novite godini stjaha da sa shumni i veseli prekarani pod palmi s pari izkarani v Canada i zarja stshe da ima i foierverki v knigata.
Chudja se dali i az da ne vzema da napisha edna kniga za Canada.:)
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

hullboy написа: V basmenta stjaha da se darzat samo na Hullboy seifovete palni s kinti.
Zilisteto steshe da bade v sasedstvo s tova na prime ministara na Canada. Za gledkata ot nego da ne govorim
Novite godini stjaha da sa shumni i veseli prekarani pod palmi s pari izkarani v Canada i zarja stshe da ima i foierverki v knigata.
Chudja se dali i az da ne vzema da napisha edna kniga za Canada.:)
Yo sick man... :metro: :dent:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Tixia

Мнение от Tixia »

В Канада простия човек живее зле, умния живее добре!
В България простака живее добре, останалите са принудени да се спасяват!
Друго няма.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

hullboy написа:Ne e vazno kakvo pishe v knigata. Vaznoto e da se prodava.
Viz ako beshe pisana ot Hullboy steshe da e drugo.
Osven istina drugo njamashe da ima.
Za prodazbite ne sam siguren no istinata steshe da e vatre.:)

V basmenta stjaha da se darzat samo na Hullboy seifovete palni s kinti.
Zilisteto steshe da bade v sasedstvo s tova na prime ministara na Canada. Za gledkata ot nego da ne govorim
Novite godini stjaha da sa shumni i veseli prekarani pod palmi s pari izkarani v Canada i zarja stshe da ima i foierverki v knigata.
Chudja se dali i az da ne vzema da napisha edna kniga za Canada.:)

Ти не си ли от другата страна на моста? Или живееш в Роклиф парк? Да не сме съседи?
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Тая кнога не съм я чел (нито пък темата до тук, че е 20на страници), ама да ви попитам тези дето сте я чели, описъл ли е авторът как точно е завлякъл определени финансови институции в Канада преди да си замине за БГ-то и част от тези пари ли е използвал за да финансира книгата?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Tixia

Мнение от Tixia »

Добре, че тук има няколко човека които да създават спирачка на такава енерция инак този форум отдавна да се е превърнал в учебно пособие, как да завлачим тези дето са на работа по цял ден 8)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

ivanko13 написа:Продължаваме нататък с цитатите и коментарите.....

НЯКОИ ИНТЕРЕСНИ НЕЩА ЗА КАНАДА

За разлика от някои американски щати притежаването на огнестрелно оръжие в Канада е забранено. Разбира се, има изключения, но законите се спазват, така че на практика никак не е лесно да се сдобиете с оръжие. Може би поради това за страна с население над 30 млн души убийствата в Канада са изненадващо малко - под 600 годишно. Само за сравнение ще кажа, че от тютюнопушене умират по около 40 000, от транспортни катастрофи 5 000, а от самоубийства -
6 000 души.
Тук ще си позволя да обърна внимание на големия брой самоубийства, за които според статистическите данни най-често причина са депресията, страхът и неувереността в бъдещето. Още по-впечатляваща е статистиката за децата на възраст между 15 и 19 години - при тях самоубийствата са 12,2 на 100 000, което в тази възрастова група нарежда по смъртност самоубийството веднага след транспортните катастрофи.
С тази статистика искам да кажа, че преди да се самооплаква, българинът трябва да има повече информация за напрегнатия начин на живот в другите страни......



Разбира се закони за обществения ред има навсякъде по Света. В Канада обаче бях изумен колко стриктно се спазват те. Там никой не си позволява да прави ремонт рано сутрин, късно вечер или по обед. Събиранията, дори и на младите хора, протичат тихо като погребения, а след 22 часа музиката се спира почти напълно.Много се учудих, когато в първата ми новогодишна нощ на този континент не гръмна нито една бомбичка, нямаше фойерверки, отникъде не се чу музика...
Абсолютно нищо, една съвсем обикновена нощ.
Начи ...
Да притежаваш оръжие е разрешено в цяла Канада до колкото знам, да го искараш навън е много голям проблем, трябва да обадиш на куките от колко до колко часа ше го вадиш, каде и що ше го носиш ( да им начертаеш маршрут ) и т.н.
Тва за депресиите, напрежението и самоубийствата е верно.
Тва за шума не важи за Монтреал, имал съм супер проблеми със шумни съседи както в 23:00 така и в 04:00.
:beer: :beer: :beer:
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Любо, взе ми думите..

А колкото до притежанието на оръжие, това което е писал е абсолютна лъжа. За малко си имах вземане-даване с данни за регистрации за притежание на оръжие преди няколко месеца, и беше пълно с куриози, като оръжия регистрирани на името на 1 годишни и 8 месечни бебета, както и на 90 годишни дядовци. Говорим за 2006г.
Alina
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Аз тая книга, нито си я бих купил, нито бих я чел.

А за тишината ми харесва. Та нали за това дойдохме. Да мога да изляза на балкона на връх Нова година без да ме е страх. И други простотии да няма!
Embrace your climate change!
proba
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 11:56 pm

Мнение от proba »

Do kolkoto znam choveka e vzemal pasport i se e varnal
Che e reshil da napishe kniga v bg si e negova rabota,setil se i go napravil triabva da se iade vse pak
Da vi kaja chestno i az da biah tam i az shtiah da si a kypia ako imah namerenia da jiveia v Canada ,malko poveche info niamashe da mi e vav vreda
A tozi koito e pysnal temata my pravi iaka reklama
Аватар
rorcho
Мнения: 308
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 6:30 pm
Местоположение: BC, Vancouver
Обратна връзка:

Ehh balgari !

Мнение от rorcho »

Hubavo e horata, koito jiveiat v chujbina ot vreme na vreme da se seshtat za deistvitelnostta v BG a tia e mnoooogo zle, tova ne vkliuchva samo parite !!!

Po-dolu ima neshto doista interesno za tezi, koito sa zabravili BG :D

http://www.image.bg/show.php?id=22

Be happy !
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Da.

Pochti kato snimkite na Hullboy koito pusna predi njakolko mesetsa.
Osobenna prilika ima v parkiraneto na avtomobili, chisotota po ulitsite i s kakvo prezivjavat nljakoi vazrastni hora kato tezi koito barkaha po kofite.
Sergiite po ulitsite. koito prilichat na bitak.

Togava Hullboy be zapitan kade e vidjal vsichko tova.
Javno ne samo toi go vizda.
Za sazelenie tova e realnostta.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

hullboy, да не страдаш от раздвоение на личността та говориш винаги за себе си в трето лице?
:beer: :beer: :beer:
Заключено