Средната заплата достигна 1123 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от prace »

Ivan1007 написа:
prace написа:
ablood написа:
prace написа:А в Канада, ако работиш нискоквалифициран труд ще забравиш какво е това болничен или отпуск.
Това са глупости.
Не, не са.
Естествено, че са пълни глупости.
Ако искаш да се просвещаваш от линка по-долу може да сеалиш и четеш Колективния Трудов Договор за една от веригите магазини за хранителни стоки в Калгари.
Подобни договори има и за други вериги магазини в Калгари и из цяла Канада

http://ucce.info/collective-agreement/"
Колектив агримент имат само хората, които има юниън зад гърба им. Такива има много малко в БС.
Има ужасно много нискоквалифициран персонал, на които правата им като хора и работници са ежедневно нарушени. Живяла съм и работила 8 години в БС, Канада . От тях в 2 - те последни съм била в юниън и знам разликата. От другите съм работила в Rexall в Аботсфорд, БС. Аз бях на фул тайм фармаси технишън, и имах право на 10 дни платен отпуск, и бях една от късметлийките. Много мои колеги не бяха на фул тайм, въпреки че работеха по 40 часа седмично. Нито болнични, нито отпуск. Експлоатация до дупка! Водеха ги парт тайм.
Строителни работинци, хора по магазините, даже и персонала в кабинета на ортодонта, в който ходех , за да правим брекети на децата ми бяха без фул тайм на хартия. Без болнични и платени отпуски и бенефити и т.н
Глупостите ги плещите вие, които по-надалеч от кочинката си не виждате.
На Бистра даже не отговорям, защото не си заслужава хабенето ми на пръстите по клавиатурата. Прекалено е тъпа, а пък и живее в Квебек.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Pyrelight »

О, а в Булгаристан всички са на трудов договор, синдикирани и на фул тайм! :lol:
Такова чудо да те питат скоро ли имаш намерение да раждаш деца и поради тази причина да не те осигуряват само там съм виждал.
Тук и татковците взимат отпуск освен майките, ало събуди се и погледни лайната в които си потънала! :tmi:
В Кебек имаме такива, които на хартия нямат нищо, ама те така си искат, защото ще им спрат помощите, демек далаверата. :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
joro
Мнения: 6477
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

prace написа:
joro написа:
optics написа:
А запознат е обяснил:
Предлагам на коментиралите дотук да пробват да работят три дни подред в която и да е от немските вериги като персонал в магазините и след това да коментират. Работи се плътно и то толкова плътно че на 6-ия час установяваш че не си обядвал, не си п.кал, не си палил цигара.
Някои българи като отидат да работят в чужбина установяват същото.
Даже по-зле. Защото в немските вериги ти се полагат 20 дни платен отпуск и болничен! А в Канада, ако работиш нискоквалифициран труд ще забравиш какво е това болничен или отпуск.
Освен това 1000 долара в България се равняват на 3000 долара в Канада.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Ivan1007 »

prace написа:
Ivan1007 написа:
prace написа:
ablood написа:
prace написа:А в Канада, ако работиш нискоквалифициран труд ще забравиш какво е това болничен или отпуск.
Това са глупости.
Не, не са.
Естествено, че са пълни глупости.
Ако искаш да се просвещаваш от линка по-долу може да сеалиш и четеш Колективния Трудов Договор за една от веригите магазини за хранителни стоки в Калгари.
Подобни договори има и за други вериги магазини в Калгари и из цяла Канада

http://ucce.info/collective-agreement/"
Колектив агримент имат само хората, които има юниън зад гърба им. Такива има много малко в БС.
Има ужасно много нискоквалифициран персонал, на които правата им като хора и работници са ежедневно нарушени. Живяла съм и работила 8 години в БС, Канада . От тях в 2 - те последни съм била в юниън и знам разликата. От другите съм работила в Rexall в Аботсфорд, БС. Аз бях на фул тайм фармаси технишън, и имах право на 10 дни платен отпуск, и бях една от късметлийките. Много мои колеги не бяха на фул тайм, въпреки че работеха по 40 часа седмично. Нито болнични, нито отпуск. Експлоатация до дупка! Водеха ги парт тайм.
Строителни работинци, хора по магазините, даже и персонала в кабинета на ортодонта, в който ходех , за да правим брекети на децата ми бяха без фул тайм на хартия. Без болнични и платени отпуски и бенефити и т.н
Глупостите ги плещите вие, които по-надалеч от кочинката си не виждате.
На Бистра даже не отговорям, защото не си заслужава хабенето ми на пръстите по клавиатурата. Прекалено е тъпа, а пък и живее в Квебек.
Продължаваш да плещиш глупости.
Дори да си парт тайм пак си в юниън, ако работиш в посоченото от мен място. И съответно имаш платен годишен отпуск и платени болнични пропорционално на изработеното време.
Дори и да не е в профсъюз на всеки работещ в Албърта се плаща за платен годишен отпуск по закон. Примерно работиш две седмици примерно 60 часа и със заплатата ти плащат пропорционално 4% за отпуск.
Сега пак си виж цялото твърдение за немската верига магазини с полагащите се 20 дена отпуск и болнични и сама си отговори колко работят в тази верига в България със стартова заплата 1000 долара.
По посочения от мен трудов договор в Калгари работят 3400 човека. Има публикувани и часови ставки, отпуски, болнични и т.н.
Отделен въпрос, че подобна нискоквалифицирана работа в Калгари се върши главно от ученици, студенти, домакини, пенсионери да изкарат нещо и обикновено не е с цел кариера било по хоризонтала или вертикала и не е повод за гордост подобна на тази на Йорко. :tmi:
В Лидл с 3 годишен стаж стигат до 1600 лева бруто с ваучери за храна. В Калгари кооп са на 22-25 долара на час с подобен стаж, което е 900-1000 долара на месец и в края на годината им връщат някакъв процент от всичко което са пазарували през годината.
Та пак излиза, че седмичната им заплата е колкото месечната в Лидл в България. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
prace написа:
joro написа:
optics написа:
А запознат е обяснил:
Предлагам на коментиралите дотук да пробват да работят три дни подред в която и да е от немските вериги като персонал в магазините и след това да коментират. Работи се плътно и то толкова плътно че на 6-ия час установяваш че не си обядвал, не си п.кал, не си палил цигара.
Някои българи като отидат да работят в чужбина установяват същото.
Даже по-зле. Защото в немските вериги ти се полагат 20 дни платен отпуск и болничен! А в Канада, ако работиш нискоквалифициран труд ще забравиш какво е това болничен или отпуск.
Освен това 1000 долара в България се равняват на 3000 долара в Канада.
Това за айсети път ще трябва да кажа, че не е вярно.
Ма то да беше чеп да ти го набие човек, а то факти
You would need around 1,866.11C$ in Calgary to maintain the same standard of life that you can have with 1,000.00C$ (1,257.59лв) in Sofia (assuming you rent in both cities). This calculation uses our Cost of Living Plus Rent Index to compare cost of living. This assumes net earnings (after income tax).
https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... rrency=CAD"

Горното без да отчитаме , че Калгари е едно от най-добрите места за живот в света.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6477
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

Gdp per capita в България е 7900$ номинал и 22000$ в РРР. Това означава, че 1 долар в България е равен на около 3 долара в САЩ.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of ... ies_by_GDP_(nominal" )_per_capita
Последно промяна от joro на Вто Апр 17, 2018 2:57 am, променено общо 1 път.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6477
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

:clap:
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от MrGeek »

joro написа:Това означава, че 1 долар в България е равен на около 3 долара в САЩ.
Йоро, това ще трябва да го запишем със златни букви в аналите на форума! :D :rofl:

Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:Gdp per capita в България е 7900$ номинал и 22000$ в РРР. Това означава, че 1 долар в България е равен на около 3 долара в САЩ.
Йорко,

Пробвай да пазаруваш в който и да било магазин с GDP - кеф ти в България, кеф ти в САЩ, кеф ти в Канада. :D
Сега обърни внимание, че не сравнявам Калгари с Банско и с Грамада, Видинско, а със София, където Лидъл щял да плаща 1000 долара.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от prace »

Ivan1007 написа:
Продължаваш да плещиш глупости.
Дори да си парт тайм пак си в юниън, ако работиш в посоченото от мен място. И съответно имаш платен годишен отпуск и платени болнични пропорционално на изработеното време.
Дори и да не е в профсъюз на всеки работещ в Албърта се плаща за платен годишен отпуск по закон. Примерно работиш две седмици примерно 60 часа и със заплатата ти плащат пропорционално 4% за отпуск.
Сега пак си виж цялото твърдение за немската верига магазини с полагащите се 20 дена отпуск и болнични и сама си отговори колко работят в тази верига в България със стартова заплата 1000 долара.
По посочения от мен трудов договор в Калгари работят 3400 човека. Има публикувани и часови ставки, отпуски, болнични и т.н.
Отделен въпрос, че подобна нискоквалифицирана работа в Калгари се върши главно от ученици, студенти, домакини, пенсионери да изкарат нещо и обикновено не е с цел кариера било по хоризонтала или вертикала и не е повод за гордост подобна на тази на Йорко. :tmi:
В Лидл с 3 годишен стаж стигат до 1600 лева бруто с ваучери за храна. В Калгари кооп са на 22-25 долара на час с подобен стаж, което е 900-1000 долара на месец и в края на годината им връщат някакъв процент от всичко което са пазарували през годината.
Та пак излиза, че седмичната им заплата е колкото месечната в Лидл в България. :tmi:
Иване, научи се да четеш и спри да плещиш глупости!!! Казвам, че трябва да си в юниън и тогава ще имаш права на човек. Дори и парт тайм!!!
Когато не си в юниън, зависиш от произвола на съдбата и настроението на работодателя. Може да работиш 39 часа на седмица и да не се водиш фул тайм, за да не ти плаща отпуск и болнични с бенефити. С една дума - защитава те юниъна, а не държавата.
Точка.
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от shany »

jet написа:shany като си обнови инфото и току виж се върнал в БГ.
shany не е прекъсвал трудовият си стаж в България, през всичките години в които е стоял в Канада е плащал осигуровки и продължава да е на payroll там, така че не го мислете :D
Това не е майтап фирмата която направихме навремето с брат ми си е ОК и така с моята заплата той има свободата да стимулира качественият персонал с кешови бонуси по абсолютно законен начин. Законите в България работят добре, в моят случай и вероятно когато там падне тавана за пенсиите двете ми пенсии ще се изравнят. Ако съм жив и здрав да се пенсионирам с 2 пенсии ще мога да си пека кайсиите някъде из южна Америка без да трябва да мисля за битовизми. От известно време ми е влезнала мухата за ранно пенсиониране в Канада, но още не съм взел окончателно решение. В момента аз и жената работим в режим 4 години получаваме 80% от заплатата (спестявам от данъци в Канада), а след 2 години ще сме 1 година в платен отпуск отново с 80% от заплата. Ще направим тест за ранното пенсиониране и ще имаме време да се разходим по света без да бързаме и да правим краткосрочни планове. Как да не обичам втората си Родина?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от ablood »

prace написа: Има ужасно много нискоквалифициран персонал, на които правата им като хора и работници са ежедневно нарушени.
Аха. Значи ти първо генерализира нискоквалифицираните работници за цяла Канада, че трябвало да "забравят" за отпуска и болнични, сега се сещаш, че не били всички, а "ужасно много". Накрая ще се окаже, че са частични впечатления от собствената ти камбанария.

За това ти казах, че пишеш глупости. Винаги има някой прецакан, но това не значи, че е правило. Леко с обобщаването на база на ограничени наблюдения!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от prace »

ablood написа:
prace написа: Има ужасно много нискоквалифициран персонал, на които правата им като хора и работници са ежедневно нарушени.
Аха. Значи ти първо генерализира нискоквалифицираните работници за цяла Канада, че трябвало да "забравят" за отпуска и болнични, сега се сещаш, че не били всички, а "ужасно много". Накрая ще се окаже, че са частични впечатления от собствената ти камбанария.

За това ти казах, че пишеш глупости. Винаги има някой прецакан, но това не значи, че е правило. Леко с обобщаването на база на ограничени наблюдения!
Аз не пиша глупости, а истини. Може би не ти харесват. Това е друго.
joro
Мнения: 6477
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: В Лидл с 3 годишен стаж стигат до 1600 лева бруто с ваучери за храна. В Калгари кооп са на 22-25 долара на час с подобен стаж, което е 900-1000 долара на месец и в края на годината им връщат някакъв процент от всичко което са пазарували през годината.
Та пак излиза, че седмичната им заплата е колкото месечната в Лидл в България. :tmi:
1600 лева са към 1300 канадски долара. За да взима толкова на седмица един продавач в Калгари трябва да има заплата над 5000 долара на месец. По-вероятно е месечната заплата в Лидл България в Канада да я взимат продавачите за 2 седмици. РРР да не го слагаме, че ще станете смешни там в Г-кои бяхте. :rofl:
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
shany
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Фев 26, 2018 10:53 am

Re: Средната заплата достигна 1123 лева

Мнение от shany »

Йоро, моят приятел професор Иво Христов не случайно от най-високата трибуна в България направи едно великолепно изказване преди време - "80% от населението са дебилни и не могат вече да се подписват" как и защо трябва да им се дава нормална заплата?

Заключено