Има ли заминали с работна виза TWP?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Daisy2 »

pumpy написа:Ето го линка, на който му се чете - приятно.....
Аз лично, за щастие, съм учил пак в американско училище.
Мерси - линковете са публично достъпни и лесни за намиране. И аз постнах линкове бол :) Въпросът беше по-скоро за опит от първа ръка. Доколкото знам ( може и да не знам :)), дори към американски медицински дипломи канадците имат изисквания за допълнителни курсове и изпити.

Но разбира се, твое право си е да замълчиш :) Благодаря за откровеността :) Поздрави!
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Daisy2 »

pumpy написа:И двете са напълно възможни и изпълними. Жена ми започна изпита и по-късно избра училището.Ето го линка, на който му се чете - приятно.....
Аз лично, за щастие, съм учил пак в акредитирано американско училище.
Извинявай, не разбрах добре съждението ти - какво училище избра жена ти и какво учи в него, след като твърдиш, че е възможно директно да ти признаят БГ дипломата със всички изпити и направо да вземеш борд изпита? Нейният случай доказва ли тезата ти за директното признаване и ако да, защо е трябвало да учи по-късно?

Не се заяждам, наистина виждам някакво несъответствие, вероятно причината е в мен :)

И аз да дам неофоциален линк :) http://www.imahal.com/mentor/archives/d001/q000356.htm"

Is the USMLE [US Medical License Exam] valid also for Canada, or just for the United States? If not, can you please tell me what do I have to do to have my diploma recognized in Canada?

Dear Doc in Canada:

The USMLE is not applicable for Canada. The Canadian Government has its own requirement on who can practice medicine. We can provide the rules and the process outlined by the Canadian Government.

Most foreign graduates need to take additional postgraduate training in Canada to obtain a license to practice medicine. At present, there are very few opportunities for foreign graduates to pursue this training. Most provinces and territories have enough physicians in practice and in training to meet their needs.
..............

Интересно е за четене :)

P.S. Pumpy, лично аз напълно споделям по принцип мнението ти за езиците и за това, че ".. в крайна сметка затягайки режима, те ни правят добро..." В конкретния случай става въпрос за съвсем конкретни детайли, за преценка на шансове и избор на решение. Независимо, че не споделям някои от възгледите на Таня за парцелите в Канада, като цяло мисля, че тя е направила най-добрия избор за пътя към заминаването.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от pumpy »

Дейзи, аз съм зъболекар, жена ми също. Ставаше преди и става и днес само с изпит в Канада. Разликата е, че днес процеса се управлява от една и съща организация, а преди изпита беше в Кебек само, а ученето навсякъде. Разбира се, поради една спогодба вътре в Канада, да се признават провинциалните лицензи, реално бившия кебекарски изпит ставаше и за другите провинции, веднъж взел лиценз в Кебек. Все едно, миналото е минало. Жена ми започна и двете, но избра да учи, защото изпита не те подготвя за реалността на пазара в Канада, а просто ти дава лиценз, което и за двама ни не беше достатъчно - въпрос на личен избор: днес с диплома имаме избора да практикуваме в 50 щата, 13 провинции и територии, Австралия и Нова Зеландия. Освен това и всички военни американски бази в Европа. За знанията и практическото приложение на ученето не ми се коментира, но ако днес трябваше пак да избирам, пак бих избрал Университет, а не изпит.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Daisy2 »

Благодаря за отговора! Мисля, че наистина ще бъде полезен за БГ зъболекари с намерения за Канада.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от tanyatais »

Дейзи- благодаря, дано си права за правилния път :clap:
Относно дипломите и квалификациите ни е пределно ясно,че ще мине време и ще се наложи приравняване , акредетиране и навярно учене още, но това е и тук валидно и го правим постоянно.
Парцелите,къщите , региона и дали има постоянна работа в провинцията ще са разговор за мноого по-късен етап,а засега проучваме ..
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Daisy2 »

Таня, всичко е относително :) - според условията. От достъпната ми информация в дадения момент за вас това изглежда най-правилният път. Това не значи, че ще е лесно, нито че вероятността е висока (това не мога да преценя на базата на наличната информация), но за другия вариант за ред-сийл е на практика нулева. И затова мисля, че добре сте си свършили работата поне в тази й част.

Нормално е канадци-форумци да предоставят линкове и (спред тях) възможности, без да са ги проучили добре, все пак не е тяхна работа. Те просто искат да помогнат. А дали могат, е отделен въпрос :)

От всичко, което аз знам по въпроса, най-логично ми звучи идеята на нюкъмър за Кебекската процедура. Там дърводелците като професия получават 6 точки (за стаж дават допълнително) и са с квота, но те и в FSTP са с квота, така че разликата в (+) е в това, че кебекарите не искат (все още) валидна оферта за работа, нито сертифициране от провинциална гилдия. Сигурна съм, че не ви се учи френски, обаче :) Затова остава оферта с ЛМО.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от ablood »

tanyatais написа: Относно дипломите и квалификациите ни е пределно ясно,че ще мине време и ще се наложи приравняване , акредетиране и навярно учене още, но това е и тук валидно и го правим постоянно.
Това изобщо не личеше да ти е ясно преди седмица.
Плановете ти се менят непрекъснато, въпреки, че се изкарваш много подготвена.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от tanyatais »

ablood написа:
tanyatais написа: Относно дипломите и квалификациите ни е пределно ясно,че ще мине време и ще се наложи приравняване , акредетиране и навярно учене още, но това е и тук валидно и го правим постоянно.
Това изобщо не личеше да ти е ясно преди седмица.
Плановете ти се менят непрекъснато, въпреки, че се изкарваш много подготвена.
Би ли прочел постовете ми преди да пишеш ?
Ето нещо интересно за СК:
http://britishexpats.com/articles/canad ... katchewan/"
http://britishexpats.com/articles/canad ... an-living/"
Дейзи- благодаря и успех !
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от newcomer »

tanyatais написа:
ablood написа:
tanyatais написа: Относно дипломите и квалификациите ни е пределно ясно,че ще мине време и ще се наложи приравняване , акредетиране и навярно учене още, но това е и тук валидно и го правим постоянно.
Това изобщо не личеше да ти е ясно преди седмица.
Плановете ти се менят непрекъснато, въпреки, че се изкарваш много подготвена.
Би ли прочел постовете ми преди да пишеш ?
Ето нещо интересно за СК:
http://britishexpats.com/articles/canad ... katchewan/"
http://britishexpats.com/articles/canad ... an-living/"
Дейзи- благодаря и успех !

Нали ги четохме преди седмица>Цитат по памет:
-подготвени сме с английски дипломи признаващи се във всички англоговорящи страни


ПП.Английските дипломи в Канада се признават точно толкова колкото и тия от България или Бангладеш.Сама казваш ,че трябва отново да се учи противно на твърдението ти от цитата по горе от преди седмица.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от tanyatais »

tanyatais написа:
Daisy2 написа:
Ivan1007 написа: ....
Имаме и дипломи за акредитация , входни нива за покриване ,. изкарване на набор документи за да може да се работи и т.н. Това са неща,които ще станат след пристигането ни,няма как да са движени от тук
е първият цитат.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от tanyatais »

tanyatais написа:
Ivan1007 написа:
tanyatais написа: Нито в Англия ,нито в БГ (бяхме си за 3 години за да се роди детето ни там ) мъжа ми е стоял без работа повече от 1-1 1/2 месеца макс и нямаме скрупули от нископлатена работа ,докато си изкараме приравняване на дипломи чрез курсове или обучение , необходимият сет документи за правомощие или опит part time докато издържаме семейството си. И в момента завършвам висшето си тук ( дипломиране юни ,2013) ,мъжа ми постоянно изкарва сертификати и проф. дипломи подпомагащи бизнеса му и не виждам защо тази практика трябва да спре веднъж попаднали в Канада. Няма развитие голямо иначе :)
Така,че съветите ви са приети като валидни относно образованието, живота и работата там :)
Втори път:)
а третият ти си го цитирал 8)
Линковете са нови с различни истории ,а не онази з а Стеф :) ,а са специално за СК и за емиграция с малки деца с работни визи.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от newcomer »

tanyatais написа:
tanyatais написа:
Ivan1007 написа:
tanyatais написа: Нито в Англия ,нито в БГ (бяхме си за 3 години за да се роди детето ни там ) мъжа ми е стоял без работа повече от 1-1 1/2 месеца макс и нямаме скрупули от нископлатена работа ,докато си изкараме приравняване на дипломи чрез курсове или обучение , необходимият сет документи за правомощие или опит part time докато издържаме семейството си. И в момента завършвам висшето си тук ( дипломиране юни ,2013) ,мъжа ми постоянно изкарва сертификати и проф. дипломи подпомагащи бизнеса му и не виждам защо тази практика трябва да спре веднъж попаднали в Канада. Няма развитие голямо иначе :)
Така,че съветите ви са приети като валидни относно образованието, живота и работата там :)
Втори път:)
а третият ти си го цитирал 8)
Линковете са нови с различни истории ,а не онази з а Стеф :) ,а са специално за СК и за емиграция с малки деца с работни визи.

А това на стр 3 от 07.01.2013

Няма такъв вариант. Учили сме и двамата тук с дипломи признати в англо-говорящите страни тьй като и двете страни са в commonwealth, имаме гражданство тук ,дете ,бизнес ,клинети и няма как да станат тези вариации . Благодаря

КОЙ ГО НАПИСА
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от tanyatais »

newcomer написа:
tanyatais написа:
tanyatais написа:
Ivan1007 написа:
tanyatais написа: Нито в Англия ,нито в БГ (бяхме си за 3 години за да се роди детето ни там ) мъжа ми е стоял без работа повече от 1-1 1/2 месеца макс и нямаме скрупули от нископлатена работа ,докато си изкараме приравняване на дипломи чрез курсове или обучение , необходимият сет документи за правомощие или опит part time докато издържаме семейството си. И в момента завършвам висшето си тук ( дипломиране юни ,2013) ,мъжа ми постоянно изкарва сертификати и проф. дипломи подпомагащи бизнеса му и не виждам защо тази практика трябва да спре веднъж попаднали в Канада. Няма развитие голямо иначе :)
Така,че съветите ви са приети като валидни относно образованието, живота и работата там :)
Втори път:)
а третият ти си го цитирал 8)
Линковете са нови с различни истории ,а не онази з а Стеф :) ,а са специално за СК и за емиграция с малки деца с работни визи.

А това на стр 3 от 07.01.2013

Няма такъв вариант. Учили сме и двамата тук с дипломи признати в англо-говорящите страни тьй като и двете страни са в commonwealth, имаме гражданство тук ,дете ,бизнес ,клинети и няма как да станат тези вариации . Благодаря

КОЙ ГО НАПИСА
Аз явно :)
Какъв ти е проблемът ? Явно съм объркала ,защото след това никъде не говоря за нещо дадено |(
И дори и да не съм го объркала ,какво те притеснява теб ? Мислиш,че сте ми отворили очите ли за седмица ? :yawn:
Благодаря на всички включили се със съвети и полезни линкове досега!
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Daisy2 »

Стига, бе хора! Защо я награквате така Таня?! Само защото някакъв предишен форумец ви лази по нервите :D

One thing at a time! Нека се преборят с влизането и ПР, после ще вървят нататък с какво преценят, че трябва. Ако мъжът й иска да се лицезира като дърводелец, го чака доста работа на място - апрентисшип и изпити. Но е видно, че Таня ги е прочела тези неща.

б.т.в. apple да не е с бан?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от newcomer »

Daisy2 написа:Стига, бе хора! Защо я награквате така Таня?! Само защото някакъв предишен форумец ви лази по нервите :D

One thing at a time! Нека се преборят с влизането и ПР, после ще вървят нататък с какво преценят, че трябва. Ако мъжът й иска да се лицезира като дърводелец, го чака доста работа на място - апрентисшип и изпити. Но е видно, че Таня ги е прочела тези неща.

б.т.в. apple да не е с бан?

Ето пак съвети как да минем по най дългия и труден път-апрентисшип и изпити.Направо да ходи една година в колеж за дърводелци и да взема лайсъна.Така по лесно може и да стигне до контрактор навместо да се катери по стълбицата-карпентър фърс-секънд-търд иър-джърнемен-формен-вайзър.Ако я кара така отиде една петилетка докат вземе първия контракт.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Заключено