От Канада в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в България

Мнение от pumpy »

jovani написа:Аз така и не разбрах последно къде марулята е по-евтина - в Канада или в България?
И като каза "маруля" та се сетих мила родна, селска картинка от далечната 1996/97
Имах един в групата от Хайредин, Врачанско, центъра на Вселената (това последното според декана на медицинския факултет в София). Та селския от Хайредин ме кани един ден да му отида на гости и аз понеже почти никога не съм бил на село, веднага тръгвам.
Няма да описвам пътуването с влака, теснолинейката и една каруца на края, факта, че имаше тоалетна в къщата си, но несе ползваше щото нямаше налягане на водата или нещо подобно, че имаше найлони върху всичките си мебели, че ги пазеше за не знам кога си, а ще опиша обяда, та да си дойда на думата за марулята:
След като цяла сутрин копахме кладенец, на обяд ни се падна салата от марулата в двора ( има няма две марули за 5-6 човека), една наденица, която плуваше в два пръста мазнина и половин комат хляб на човек :o
това беше обяда - аз лично си останах гладен та дрънка......
Но ако се вярва на давидковото и тнаграта днес 20 години по-късно картината в България е СЪВСЕМ друга, домати и сирене на корем, матули и кивита също, кеф ти био, кеф ти постно.....изобщо да се чудя чий го диря аз тук по "нунавутско"
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: От Канада в България

Мнение от Kan_Tangra »

Логиката ти куца на едно елементарно място!
Както ти, не си бил селския, дето яде по половин комат хляб, и седи на диван през найлона, не си ли се замсилял, че може и аз да съм така?

Като ти си зъболекар, ако тоя селски дойде в Канада, не се ли се замислял, че ще работи общак и пак едвам ще му стигат парите за половин комат хляб и половин маруля!?

Много сте ми странни като слагате очевАдни два аршина:
Като плюете бг, избирате най-големите мизерници,
а като хвалите Ка, избирате най-успелите.
Изобщо ... това се поражда от някаква психо дименция, ли, какво ли?

Аз като меря, меря за себе си!
И на двете места.
Те ако става въпрос, половината ми приятели в бг карат коли за по 100к.
Но аз не съм тях, няма и да стана, така че е безпредметно да ги дъвча.
Май понятието релевантност ви убягва.

А за черешите, не знам, Давид може да говори за някакви вносни череши от Март, но ние у дома в Бургас имахме невероятна череша, която беше отрупана с невероятни червени череши в края на Май всяка година. От която можеше да се яде не на корем, ами с кофи.
Сега има само тук там цъфнали дръвчета. За плод е малко рано.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: От Канада в България

Мнение от joro »

Kan_Tangra написа:
Много сте ми странни като слагате очевАдни два аршина:
Като плюете бг, избирате най-големите мизерници,
а като хвалите Ка, избирате най-успелите.
Изобщо ... това се поражда от някаква психо дименция, ли, какво ли?
Много пъти съм казвал, че не е важно къде си, а какъв си. И тая обсесия “тук-там“ вече една голяма част от хората в България започнаха да я преодоляват. И тук има преуспяващи хора, не сме умрели от глад и не всеки българин е на минималната заплата. А преди време ходих във Виена и там срещнах български просяци- дрипави, смърдящи, ходят по улиците и просят “айне евро бите, айне евро“. Има много такива “преуспели“ българи по света. Не че и в България ги няма.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от miteto »

joro написа:И тук има преуспяващи хора, не сме умрели от глад и не всеки българин е на минималната заплата.
Кой е казал че няма преуспели хора в България? Тук става майтап с давидкото дето ни обяснява как в България се берат био череши в края на Март или как всички ядат току-що заклани прасета директно от кланицата пък в Канада месото по магазините било замразено, видиш ли :D
joro написа:А преди време ходих във Виена и там срещнах български просяци- дрипави, смърдящи, ходят по улиците и просят “айне евро бите, айне евро“. Има много такива “преуспели“ българи по света.
Българи? Нещо се бъркаш пич, това описание ляга най-добре на циганите дето просят по Европа. Такива засега в Северна Америка не са дошли, по простата причина че няма кой да ги пусне в самолета.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от miteto »

davidT написа:
miteto написа:Аве ясно е че си изял хурката в България и си се върнал с подвита опашка в Канада, ми що се правиш на две и половина :D
Мите,потребителя давидТ е гражданин на света ! Има възможностите и пътува често.Кеф му БГ, кеф му Ка.Миналата година беше за месец в слънчева Гърция, както и няколко по краткосрочни трипа до ЕУ държави.Наслаждаваше се и на българската природа,храна,красиви жени,супер бърз интернет и климат.
И от всички възможни места, гражданина на света давидТ избра да живее през зимата точно в Квебек :D Където му плюе климата всяка втора дума.
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: От Канада в България

Мнение от davidT »

jovani написа:Кефят ли ви модераторите - ако някой напише нещо интересно и поучително и моментално бива изтрито, ако не е в унисон с "партийната линия".
Но ако обиди някой от техните критици - никой не му обръща внимание.

Налази ли пишман модератора гиик,почват триенията преправянията на мнения,яка ЦЕНЗУРА,манипулация и заплахи за бан.Избива комплекси момчето.А на живо ако го видиш е 1.60м джудже :D Не случайно аватара му в един друг форум беше пак джудже от един по известен филм :D
MrGeek написа: демек средата на март, го дават снеговалежи................с какво си се нашмъркал?
Абе знаем че във Ванкувър изобщо не вали и е почти пустиня,ама сега взехте да изкарвате и БГ едва ли че е на северния полюс :D Не знам аз ли съм се нащмъркал,ама такива силни фантазии като вашите,не могат да се родят без някой забранени симуланти :D

Ти кажи как биткойн е обременен математически и кой аджеба е твоя работодател ? :D

miteto написа: И от всички възможни места, гражданина на света давидТ избра да живее през зимата точно в Квебек :D
Ква зима ве мите.Да не си се объркал пак нещо ? :D Нали ТИ и ванкувърските "баровци" във всеки един пост твърдите, че такова животно НЯМА :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: От Канада в България

Мнение от joro »

miteto написа:
joro написа:А преди време ходих във Виена и там срещнах български просяци- дрипави, смърдящи, ходят по улиците и просят “айне евро бите, айне евро“. Има много такива “преуспели“ българи по света.
Българи? Нещо се бъркаш пич, това описание ляга най-добре на циганите дето просят по Европа. Такива засега в Северна Америка не са дошли, по простата причина че няма кой да ги пусне в самолета.
В България също голяма част от безработните и тия, дето са на минимална заплата са от цигански произход. Не съм видял образован и интелигентен бял българин да гладува и да живее бедно. Ако махнем малцинствата от статистиката сигурно стандартът на живот в България ще се вдигне до нивото на Полша и Унгария. В София, където е съсредоточен елитът на нацията стандартът на живот вече е като средния в Европа.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: От Канада в България

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
jovani написа:Кефят ли ви модераторите - ако някой напише нещо интересно и поучително и моментално бива изтрито, ако не е в унисон с "партийната линия".
Но ако обиди някой от техните критици - никой не му обръща внимание.
С което доказвам старото си твърдение, че не комунистите са виновни за проблемите в България, а същите тези дупедавци, които в момента контролират този форум.
Те никога не са могли и не биха могли да разберат, за какво са се борили комунистите - единственото, което са могли да правят е да тормозят другарчетата си от позицията на власт имащи - което правят и до ден днешен.
Разбира се примери с изтрити "интересни и поучителни" неща не смяташ да ни даваш, защото всички знаем, че другаря джовани говори само истината и никога не си позволява да раздува фантасмагории. Та за какво викаш са се борили комунистите :D
Как да дам примери, като вие сте ги изтрили?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от miteto »

joro написа:В София, където е съсредоточен елитът на нацията стандартът на живот вече е като средния в Европа.
Щом казваш ;)
BTW, наясно съм че в София и България има много хора, които са финансово успели (и част от тях са дори повече от много емигранти). Обаче ти наясно ли си какво седи зад думите "среден стандарт на живот"?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от miteto »

davidT написа:Ква зима ве мите.Да не си се объркал пак нещо ? :D Нали ТИ и ванкувърските "баровци" във всеки един пост твърдите, че такова животно НЯМА :D
Давидко, зимата е ясна, ама обясни как гражданина на света от цял свят избра да се завре пак на замразените ГМО храни в Квебек :rofl:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: От Канада в България

Мнение от miteto »

jovani написа:Как да дам примери, като вие сте ги изтрили?
Джовани, за какво става въпрос? Не мисля, че в тази тема е трито каквото и да е било. Дори нищо не е отделяно Под Шипките, а може би трябва :D
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: От Канада в България

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
miteto написа:
joro написа:А преди време ходих във Виена и там срещнах български просяци- дрипави, смърдящи, ходят по улиците и просят “айне евро бите, айне евро“. Има много такива “преуспели“ българи по света.
Българи? Нещо се бъркаш пич, това описание ляга най-добре на циганите дето просят по Европа. Такива засега в Северна Америка не са дошли, по простата причина че няма кой да ги пусне в самолета.
В България също голяма част от безработните и тия, дето са на минимална заплата са от цигански произход. Не съм видял образован и интелигентен бял българин да гладува и да живее бедно. Ако махнем малцинствата от статистиката сигурно стандартът на живот в България ще се вдигне до нивото на Полша и Унгария. В София, където е съсредоточен елитът на нацията стандартът на живот вече е като средния в Европа.
:D
Добре ве, нали разправяше, че в България се търсели инженери и разни други специалисти.
Значи работа бол, стандарта средноевропейски - що тогава не идват европейци в България ми само сирийци, афганистанци и тук таме некой грък с две леви ръце, дет майка му го кара с нея на работа?
Що всеки дет е малко по-кадърен се е изнесъл или търси да се изнесе от България, а никой не идва?
В Унгария май също има доста цигани, що да ги махаме тук, а там не?
Циганите са огледало на обществото - каквито българите такива циганите.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: От Канада в България

Мнение от krimon »

Те и циганите избягаха от България, останаха само бежанците. :P

От елитните коментари в тази тема заключавам, че основите на имиграцията са:

1 Хлябът наш-насъщен (вкус и цена, а.к.а. ядат ли се череши на корем през март)
2 Климат (къде повече вали - във Ванкувър или в Квебек)
3 Интернет (скорост - можем ли да консултираме добре сайтовете)
4 Мобилни телефони (имат ли всички жители на Канада такива, без да са притиснати от живота)

Това определено е стандартът и качеството на живот на българските баровци.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в България

Мнение от roumensp »

Ivan1007 написа:Добре ве, нали разправяше, че в България се търсели инженери и разни други специалисти.
Аз пък съм сигурен, че търсят ... поради простата причина, че българските такива бягат.
Жена ми беше инженер в Овъргаз преди да заминем, сега пак е същото с малката разлика, че като абсолютна стойност доходите й са 30 пъти на тия от 2000 г. (не, няма собствена фирма или бизнес). За съжаление заетостта й не й позволява да обикаля локалните свинеферми в търсене на пържоли. ;(

ПП
Някой ако каже, че това не е типичен пример .... Точно толкова типичен е, колкото и масовото плюскане на калкани от българите. :D
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: От Канада в България

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:
joro написа:
miteto написа:
joro написа:А преди време ходих във Виена и там срещнах български просяци- дрипави, смърдящи, ходят по улиците и просят “айне евро бите, айне евро“. Има много такива “преуспели“ българи по света.
Българи? Нещо се бъркаш пич, това описание ляга най-добре на циганите дето просят по Европа. Такива засега в Северна Америка не са дошли, по простата причина че няма кой да ги пусне в самолета.
В България също голяма част от безработните и тия, дето са на минимална заплата са от цигански произход. Не съм видял образован и интелигентен бял българин да гладува и да живее бедно. Ако махнем малцинствата от статистиката сигурно стандартът на живот в България ще се вдигне до нивото на Полша и Унгария. В София, където е съсредоточен елитът на нацията стандартът на живот вече е като средния в Европа.
:D
Добре ве, нали разправяше, че в България се търсели инженери и разни други специалисти.
Значи работа бол, стандарта средноевропейски - що тогава не идват европейци в България ми само сирийци, афганистанци и тук таме некой грък с две леви ръце, дет майка му го кара с нея на работа?
Що всеки дет е малко по-кадърен се е изнесъл или търси да се изнесе от България, а никой не идва?
В Унгария май също има доста цигани, що да ги махаме тук, а там не?
Циганите са огледало на обществото - каквито българите такива циганите.
В България работят много западноевропейски компании и идват хора от цял свят - навремето, преди 15-тина години имахме Австралиец колега в офиса в София. Това беше преди България да влезе в ЕС. Сега вероятно има много повече.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор