Canadian Dream

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Canadian Dream

Мнение от the_coach »

myhata II написа:От България по убаво нема,там се яде и се пие,а по чужбина се блъскате ..........
Е убу де, ама да го докараш кат Батката - да въртиш синджирчето ;)
Щото аз с 1300 лв на месец и жена ми с още към 1000 не можахме на да го докараме до там. Че ей ни на....в таз пуста Канада дойдохме да се блъскаме на тръстиката. Мечти.......кво да прайш :D
Между другото, когато бях на годините на големия ми син (17), имах една мечта - да живея някъде из северозападната част на УСА, между пасифика и планините, че да съм по-близко до Таити (също имах мечта да отида там). Преди няколко години мечтата се превърна в желание, а след това желанието в цел. И ей ме на -тук съм. След 9 месеца се чувствам прекрасно, още повече след като знам, че моите колеги почиват на Мауи, Бора-Бора и из Калифорния. Въпрос на време е и аз да почна да го правя.
Преди малко се върнах от среща с HR-a на компанията, че имах разговор на 4 очи. Ето я първта възможност за мърдане нагоре, имаме си свободна позиция, която е много близка до моят експириънс от БГ, и за няколко кинта на час повече. Аз трябва да се преборя !!!!
Ако това се случи, то мога да кажа, че канадските мечти засега добре се сбъдват :D
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Canadian Dream

Мнение от Marto »

fighter написа: Аз трябва да се преборя !!!!
Е как няма, нали си файтър? :y: :rock:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Canadian Dream

Мнение от roumensp »

Във "Форум България" човекът-снимка е дал линк към статия, според която Кока Кола си мести европейския HQ в България. Като основна причина се изтъква изгодната данъчна политика. Ама явно изискванията на Батката са по-високи дори от тези на Кока Кола, та се налага да мушва по нещо и под масата. :D
Не че го обвинявам за нещо, то си има поговорка за зелника ....
Навсякъде има подобни кокошкарски истории, например в Щатите знаех двама дето си купиха коли от Орегон, където няма sales tax и съответно ги регистриха там на адреса на приятели, само и само да избегнат 10-ината процента sales tax. Става дума за американци, не за българи ...
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Canadian Dream

Мнение от newcomer »

seeker написа:
myhata II написа:От България по убаво нема,там се яде и се пие,а по чужбина се блъскате като луди за да изкарате една почивка на гьола ,то това ако е живот ,ако ще и 10 000 заплата да ти плащат,не си струва !
Само да питам ти откъде пишеш в момента? Ако е от Канада да те шунтирам ;) . Аз питам батката, щото той е в България или поне в това, което е останало от нея.

Батка, с тези 1300 лв. ще можеш ли да си плàтиш тока? Сега гледам пак искат да го вдигат.
за миналата година имам чист доход 32 000 лв от двата ми мижави бизнеса.единия е на светло и съм платил 1700 лв данък печалба,за другия обесних защо не ми се плаща
стигат ми за тока,остават и за баничка.то на човек парите никога не му стигат,ама и с толкова си живея добре
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
stenli777
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Мар 29, 2013 9:02 am

Re: Canadian Dream

Мнение от stenli777 »

Здравейте,
Няма ли и други, които да споделят за своята Канадска мечта. Повечето коментари и писания са предимно извън темата. Няма лошо, но за нас останалите е интересно да научим кой, как и по какъв начин е успял да постигне и осъществи своите мечти след престоя си в Канада. Ще се радвам да прочета още по темата, както може би и много други Българи, които вече са се установили или тепърва им предстои да заминат, а може би все още са в съвсем начален стадий. Смятам, че тази тема е добра и интересна.
Хубав ден на всички :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Canadian Dream

Мнение от yahoo »

Всичките ми мечти свързани с Канада се изчерпваха с това да намеря нормално/спокойно място за живеене и работа. Това обаче включва толкова много неща, че ще ми е много трудно да изброя дори най-съществените от тях. Всички останали мечти ги постигах и щях да постигна и в България както и вероятно на много други места по света. Вече това е реалност за мен. Останалите мечти нямат почти никаква връзка с Канада и са несъществени за темата.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Canadian Dream

Мнение от seeker »

stenli777 написа:Няма ли и други, които да споделят за своята Канадска мечта.
Както видяхме се намеси Генералният зъболекарски щаб с недоказани хвалби и обвинения и на хората им секна романтиката :rofl: Но имай предвид, че тази тема и бездруго надхвърли нашите скромни очаквания. Това вече рядко става в наше време :D
Все пак мога да нахвърлям още няколко обобщаващи мисли специално за вас. Както вече споменах по-горе затягането на колана е глобален процес и Канада не остава извън него. Тук все по-често се чува, че преди години всичко е било по-лесно. В една друга тема се спомена, че има промени в законодателството в редица области. Социалната политика не прави изключение. Няма нищо по-хубаво от това да дойде човек в Канада и да започне веднага работа, но това не винаги е лесно и бързо. За семействата с малки деца трудностите са повече. Затова много такива семейства ползват социални помощи в началото и това се оказва безценно. Проблемът, е че има много хора, които се възползват недоборсъвестно и правителството се опитва да ограничи злоупотребите. Моето мнение е, че семействата, които ползват такива помощи трябва да гледат на тях като на нещо временно докато посвиканат със средата и езика и при първа възможност да се откъснат. Най-добре е през това време да се изкара някакво обучение. Всъщност тук е много наложително да се получи местна диплома и трябва да се нагласите за това. Не е задължително, но дава много повече въжности. Добре е мечтите ви да минат пред този етап :D .
Малко ми е ограничено времето и спирам, но се надявам и други да ме допълнят по същество.

ПП. Държа да подчертая, че мечтите ви и социалните помощи не трябва да имат нищо общо :rofl:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от pumpy »

seeker написа:
stenli777 написа:Няма ли и други, които да споделят за своята Канадска мечта.
Както видяхме се намеси Генералният зъболекарски щаб с недоказани хвалби
BTWаз съм един от малкото в този форум, който не се хвали, а говори реални неща. Името ми не е скрито, всеки, който иска може да провери, че работя като зъболекар. Същото важи и за България. Ако на някои това не им изнася, защото се разминава с мокетите, бараките и ламарините и единственото, което им остава е да викат по-силно от мен с лични нападки за да заглушат реалността, това не е мой проблем.
Колко реална е информацията получена от "фантоми" като плодове, зеленчуци и търсавите им ;)
Видимо със форума има една групичка, която не си е мерила мечтите или по-скоро не е била готова да се бори за тях. Дова далече не означава, че мечтите не се сбъдват в Канада, но това е точно както и на всякъде другаде.
Интересно колко ли българи има в Канада ? 30-40к или повече ? В тоаи форум има повече от 10к регистрирани потребители. Да приемем, че половината от тях са в Канада, колко са "мрункачите" тук и съответно съотнесени към общия брой българи в Канада ?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Canadian Dream

Мнение от Kan_Tangra »

stenli777 написа:Здравейте,
Няма ли и други, които да споделят за своята Канадска мечта. Повечето коментари и писания са предимно извън темата. Няма лошо, но за нас останалите е интересно да научим кой, как и по какъв начин е успял да постигне и осъществи своите мечти след престоя си в Канада. Ще се радвам да прочета още по темата, както може би и много други Българи, които вече са се установили или тепърва им предстои да заминат, а може би все още са в съвсем начален стадий. Смятам, че тази тема е добра и интересна.
Хубав ден на всички :)
Принципно тоя форум не е добър, да откриваш много за себе си. Всякакви (негативни) елементи го четат.
Общо взето, преди да дойда имах няколко мечти, и повечето са осъществени по план.
От 8 години съм тук.
Мечтаех за гражданство, което да ми отвори повечко врати и възможности, включително лесно прехвърляне в САЩ.
Постигнах го.
Мечтаех за ново образование, информатика, пълен бак, в добър университет, а не някакви сертификати и приравнения, с което да мога да работя по целия свят.
Постигнах го.
Мечтаех да направя няколко години стаж по новата специалност, с цел да съм по-гъвкав и да имам възможности за работа в различни страни.
Постигнах го. Вече имам 3 години канадски стаж в ИТ.
Мечтаех за по-добър стандарт.
Постигнах го.

Какво не постигнах.
Не съм се задомил, все още. И определено условията тук не са много благоприятни. Но не съм седнал да се оплаквам, а си работя по въпроса. Не съм доошлайфал френския, въпреки, че говоря чат пат. В даден момент ще се концентрирам там.
Нямам и собствен имот на канадска територия. Разбира се, възможност да купя имам. Но това автоматично ще означава по 2 часа на ден повече пътуване и допълнителна умора. Което пък би ме лишило от други дейности, фитнес, спортове, излизане в центъра и тн. Отделно от това може да сменя града, и тогава продажбата ще е свързана с разходи, които ще обезмислят покупката поначало. Виж, ако бях купил преди 7-8 години, в момента на пристигането, може би би имало повече смисъл, но пък тогава бях студент и не ми беше до това. А и отново държах на краткото пътуване.
Друго, не съм се мъчил да спестявам, и за тия 9години съм дал сигурно едно 100к за наеми. А спестени (нови) пари, поне за сега, няма. Така че, особено за тия, които не са били тук, новината е, че Канада е доста скъпа държава. И да изкарваш, обикновено всичко заминава. Дори и изобщо да не си прахосник. Особено ако живееш сам, без семейство, или пък съквартиранти. Та за семейства има някъв смисъл. Но от лични наблюдения, хората около мен, самите емигранти нямат особена переспектива. Освен ако не живееш като скот, с 5 съквартиранта в някое гето, без кола, без да излизаш никъде и да се храниш с храна с кофти качество. Което определено не е за мен. Не за това съм дошъл от другия край на света. Месото и въглехидратите тук са супер евтини. Не случайно във форума има нарицателно "пържоли от костко". Но ако искаш да ядеш риба, зеленчуци, плодове, тогава става доста по-различно. Например, през последния месец съм давал едно 100$ на седмица, за зеленчуци и риба, за сам човек. И това изобщо не изчерпва разходите за храна. И то избирам най-евтините места. Иначе може и да е с 50% отгоре.
И тн и тн. Та нещата не са, определено, нито черни, нито бели. А доста пъстри.
И като цяло е кой както си го направи. Но някак си, ако имаш семейство нещата придобиват доста по-голям смисъл и переспектива. Изобщо не съм съгласен, че е по-трудно. Има си и градини и социали, и държавата те подкрепя всякак.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Canadian Dream

Мнение от newcomer »

ако пък чак толкова не можеш да минеш без риба и нямаш пари да си я купуващ купуваш една въдица за 20 долара,отиваш на канала шамбли и си улавяш няколко шарана по 10-20 кила единия и след това през цялата година ще си на рибен ден :rofl:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Canadian Dream

Мнение от Kan_Tangra »

Нали знаеш вица за стария рибар и младия рибар? 8)

Стария го мести от единия крачол в другия и хваща най-големите шарани. :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

yahoo написа:Всичките ми мечти свързани с Канада се изчерпваха с това да намеря нормално/спокойно място за живеене и работа.
Абсолютно подкрепям! :y:
Аз например не си мечтая всяка година да ми повишават заплатата, ама си е факт.
Ей, го на онзи ден пак...След като и съпругът ми, дето е толкова стиснат на похвали (те всички габровци са така) ...ми каза: Впечатлен съм!....можете да си представите за какво става въпрос. ;)
Kакто по-горе казах мечтите ми нямат нищо общо с материална осигуреност.
Понякога и аз не знам за какво мечтая (в личен аспект), но не се отказвам от нови цели. Толкова много неща са ми минали през главата - къде успешни, къде неуспешни, но сякаш преобладават първите. Абе, поне засега не мога да се оплача от липса на късмет ...това е. Да се надяваме, че и занапред ще бъде така. Само да сме здрави, всичко останало се нарежда.:)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

Е то тази тема май се превърна в това да си описваме успехите. :lol:
Истината, е че за мен нито материалните нито там съпруги, семейства и такива неща са толкова важни, важни успехи или не успехи са естествено.
Но аз лично се чувствам щастлив за това което съм дал на обществото. И за това, че получих признание дори от Президента на Република България на страната която ме е направила такъв какъвто съм. :)
България от векове за векове!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Canadian Dream

Мнение от ablood »

Първата ми седмица в Канада си мечтаех да си намеря. някаква работа.

След няколко месеца започнах да си мечтая за спокойна работа.

Като си намерих работа без стрес ми се прииска да печеля повече пари.

Когато парите се увеличиха започнах да се оглеждам за по-интересна и разнообразна работа.

След няколко години разнообразна работа се замечтах да си стоя в къщи и да мързелувам докато паритет си текат.

След 3 месеца у дома подивях от отегчение и се върнах предсрочно на работа.

Ей, няма угодия.....
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Canadian Dream

Мнение от Marto »

Щото ти си луд, пумпи. :)

Към автора на темата: Дали кандската мечта ще стане реалност зависи от нагласата на човека - прочети по-старите мнения на пумпи, файтър, Танграта - упоритост и труд му е майката. Дори и newcomer ще ти каже, че сега си върти синджирчето в България, защото години работи в Канада една от най-тежките и неблагодарни професии (за което вунаги съм те уважавал, батка).

Повечето от моите мечти или планове са се сбъднали. Лично аз дойдох в Канада за да продължа образованието си и останах (не имигрирах директно от България). В друга тема писах някои конкретни неща, за това докъде съм я стигнал, но виждаш какви са реакциите към подобни неща, така че не очаквай твърде много хора да споделят нещо позитивно. :beer:
Заключено