High-rises в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Снежни снимки и на България мол.

Снимки: Pressian

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: High-rises в България

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:Снежни снимки и на България мол.
Харесват ми :)
Много сняг в София бе, ние в Торонто нямаме и 1мм натрупан, пък после се оплакваме от студа в Канада :D Миналата зима тук беше гот, а в София изпукаха от студ на -20.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

miteto написа:
SFBG82 написа:Снежни снимки и на България мол.
Харесват ми :)
Много сняг в София бе, ние в Торонто нямаме и 1мм натрупан, пък после се оплакваме от студа в Канада :D Миналата зима тук беше гот, а в София изпукаха от студ на -20.
Миналата зима в София температурата беше спаднала до -23 градуса.
Тази зима е най-топлата обаче която си спомням. До преди 2, 3 дни ходих с тениска.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: High-rises в България

Мнение от Павел »

SFBG82 написа:
Павел написа:Убийства стават навсякъде. На някои места, като Канада например, в повечето случаи ги разкриват, за разлика от Бг. Ако не вярваш, питай семейство Белнейски. Кажи сега у ваше село колко хора бяха изядени от бездомни кучета тази година.
LOL
Когато нещо лошо се случи в България, само там се случват такива неща.
Когато се случи в Канада, навсякъде по света се случват такива неща.
Стига бе човек, направо ще припадна от смях, докато те слушам. :rofl:

P.S. Убедих се, че правилото във форума, за което apple спомена важи с пълна сила.
apple написа:Объркал си форума! Ако смениш думата "напредък" в последното ти изречение с думата "упадък" ще ги зарадваш точно тези, с които спориш... Иначе си губиш времето! В тоя форум принципите са два: За Канада или добро или нищо!... За България или лошо или нищо! Свиквай от сега ако държиш да се интегрираш успешно тук! С поздрав :wave: !
Цитиранто контрадиктва :) това което се опитваш да набуташ в устата ми, btw. И ти си тоя, дето има проблеми с интеграцията, щом искаш да се махаш от Бг.

Като не ти харесва този форум, фащай киселяка под мишница и бег в някой софийски. Там още по-сполучливо ще убедиш аудиторията, къф шеметен напредък има в Бг. Аз високи сгради, струпани на едно, видях за пръв път '89 в едно парижко кварталче, Дефанс ли му викаха, Дефас ли, не помня - ич ме нема по френски. Мисълта ми беше, че в моя случай си закъснял с шашкането таман 20 и кусур годинки.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: High-rises в България

Мнение от Павел »

miteto написа:
SFBG82 написа:Снежни снимки и на България мол.
Харесват ми :)
Много сняг в София бе, ние в Торонто нямаме и 1мм натрупан, пък после се оплакваме от студа в Канада :D Миналата зима тук беше гот, а в София изпукаха от студ на -20.
На мен харасването без малко да ми убегне, добре че някои снимки се повтарят по 10 пъти. Особено обаче ми хареса коледната украса.

Ако не бяха тия сгради да стоплят атмосферата в Бг, не знам кво щяхме да праим, щото само в днешния печат заглавията са следните:

Минималната пенсия "скача" до 150 лв. от 1 април
Файненшъл таймс" проследява "криволичещия път на България"
България продължава да тъне в корупция, изпреварена само от Гърция
ГЕРБ остави обезщетението за дете под прага на бедност
Във водата в Костинброд беше открит антифриз

Btw, наше село ще пие сигурно най-чистата вода в света - току-що завършиха пречиствателна станция за $110 000 000 - водата ще се пречиства с ултравиолетови лъчи.
Последно промяна от Павел на Сря Дек 05, 2012 4:57 pm, променено общо 1 път.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: High-rises в България

Мнение от Павел »

Извинявам се за отклонението, но днес научих нова бг дума, която много държа да споделя - пикапър(ка) - сваляч(ка)

"Аз съм професионална пикапърка и съм плашещо добра в получаването на това, което искам"

http://www.webcafe.bg/id_1562673211_Pro ... gn=webcafe"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Павел, виждам че си хейтър, така че си те оставям да хейтваш.

Колкото до БГ медиите, за тях селф башингът е определящ.

Липсата на коледна окраса на България мол си го обяснявам с бързането им да отворят на 1 декември. Неимоверно ще сложат окраса макар и със закъснение. Има стотици окрасени и светещи елхи в София. Само около метростанция Г.М. Димитров са над 10. Всички други търговски центрове са окрасени подобаващо.

Това, че аз съм се запътил към Канада не означава, че не харесвам България или че ще я плюя безпочвено. Още по-малко пък ми липсват интеграция или финансови средства. Дефанс го видях 2004 година.

П.П. Отговарям ти с "чуждици" и аз, щом те дразни. j/k :lol:
Последно промяна от SFBG82 на Сря Дек 05, 2012 5:56 pm, променено общо 2 пъти.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: High-rises в България

Мнение от miteto »

Павел написа:На мен харасването без малко да ми убегне, добре че някои снимки се повтарят по 10 пъти. Особено обаче ми хареса коледната украса.

Ако не бяха тия сгради да стоплят атмосферата в Бг, не знам кво щяхме да праим, щото само в днешния печат заглавията са следните:

Минималната пенсия "скача" до 150 лв. от 1 април
Файненшъл таймс" проследява "криволичещия път на България"
България продължава да тъне в корупция, изпреварена само от Гърция
ГЕРБ остави обезщетението за дете под прага на бедност
Във водата в Костинброд беше открит антифриз

Btw, наше село ще пие сигурно най-чистата вода в света - току-що завършиха пречиствателна станция за $110 000 000 - водата ще се пречиства с ултравиолетови лъчи.
Естествено, не всичко е цъфнало и вързало в България. Зависи как гледаш на тази тема - ако я гледаш все едно заглавието е "Икономическото развитие на България надмина това на Канада" - тогава хейтването ти е оправдано. Аз лично гледам на тази тема все едно заглавието е "Случват се и някакви положителни неща в България, колкото и малко да са те" :)
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

miteto написа:Аз лично гледам на тази тема все едно заглавието е "Случват се и някакви положителни неща в България, колкото и малко да са те" :)
То и аз така гледам на темата.

Ясно е че именно България гони, не обратното.
Последно промяна от SFBG82 на Сря Дек 05, 2012 5:50 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: High-rises в България

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:Това, че аз съм се запътил към Канада не означава, че не харесвам България или че ще я плюя безпочвено. Още по-малко пък ми липсват интеграция или финансови средства.
оффтопик, ама защо наистина си се запътил към Канада?
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

miteto написа:
SFBG82 написа:Това, че аз съм се запътил към Канада не означава, че не харесвам България или че ще я плюя безпочвено. Още по-малко пък ми липсват интеграция или финансови средства.
оффтопик, ама защо наистина си се запътил към Канада?
Вече писах за това и ако трябва да изброя всичко, което ме привлича там ще трябва да пиша много дълго.

Аляска, западната част на Канада и северозападната част на САЩ са ме привличали заради природните си дадености още от много ранна детсак възраст. Харесвам северните страни като цяло.

В Канада харесвам зеленината, горите, планините, езерата, чистия въздух, който те опиянява поради високото съдържание на кислород, ниският брой население в сравнение с площта на държавта, северният климат и т.н.

Падам си планинар, рибар, билкар, авантюрист и т.н. Интересувам се от езотеричното и искам да се занимавам с това в Канада...
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Accor, MHQ Launch 'Novotel Sofia' in Bulgaria's Capital

December 5, 2012


Изображение

http://www.novinite.com/view_news.php?id=145761"
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: High-rises в България

Мнение от Павел »

Около 60 000 руснаци са изгубили вложените си пари, като са купили преди финансовата криза през 2008 г. недвижими имоти в България, които все още не са достроени, пише руското специализирано издание "Русская недвижимост".

Будали, не са се сетили да инвестират в молове, сега щяха да са милионери.
http://www.segabg.com/article.php?id=627522"

Майки сложиха на бебетата си надписи "За мен бюджет няма"
Доволна съм, че има магистрали, но аз първо бих нахранила детето си, преди да тръгна да пътувам"

http://www.segabg.com/article.php?id=627527"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор