Бивш имигрант написа книга

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

Margi, v darj u-te ima enseignement moral et religieux, ti izbira6 na kvo da ti hodi deteto, na katolicizam, protestantstvo, ili samo moral. I ne e po pri4ina feministki, vlez v aita na ministerstvoto, tam e opisano podrobno za école laique.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Gonzo#1 написа:Margi, v darj u-te ima enseignement moral et religieux, ti izbira6 na kvo da ti hodi deteto, na katolicizam, protestantstvo, ili samo moral. I ne e po pri4ina feministki, vlez v aita na ministerstvoto, tam e opisano podrobno za école laique.
Тва което казваш може да е така с изключение на причината, феминистките са скапали религията тука.
А сайтовете на министерството не ме кефят и не им вярвам.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

Religioznostta e po-prisa6ta ne jenite, ne na majete. A bi li mi kazal, zashto taka smiatash? za feministkite, de?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Обяснението е просто! Азис издаде книга в България, която се превърна в бестселър, защо въпросният В. Миков да не се възползва от пазара, който явно е жаден да чете колко е зле в чужбина и колко е ок в България /образование, култура, социален живот, абе всичко - знания, специалисти, само парите малко куцат, но се компенсират от всичко останало/. Човекът прилича по-скоро на финансист, отколкото на стр. инженер :wink:
ivanko13 написа:Един мой приятел приравни образованието си от България и стана учител по история в малко градче близо до Торонто. В продължение на две години бяхме съквартиранти. През цялото това време той проверяваше вкъщи тестове на своите ученици, които бяха на 15 и 16 годишна възраст. Зная колко ще ви е трудно да повярвате за абсурдите които съм виждал в техните работи. Близо половината от тези ученици например мислеха че по време на Втората световна война, обединените САЩ, Япония, Китай и Индия са победили Германия, която е била в съюз с Русия...

...преподавателите там са се превърнали в нещо като пазачи, които отегчено следят децата да не се наранят едно друго, а знанията остават на заден план.
Затова не бива да се учудвате, когато чуете за някое българче, което отишло в Америка и само след като напреднало малко с езика, станало най-добрият ученик в училището.
Значи, доколкото си спомням, преподавах история на 9 и 10 клас 1996/7 г. Точно ВСВ. И учениците бяха с подобни знания, въпреки всичките ми усилия. Парадокс беше, че в заглавието на урока пишеше ВСВ (1939 - 1945 г.) и на въпросите ми за начало и край на войната рядко можеше да се получи отговор. Пълна мистерия беше какво е Антанта и Троен съюз. Това в едно квартално училище в Борово. Тъй че бързо се отказах от учителстването :twisted:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Gonzo#1 написа:Religioznostta e po-prisa6ta ne jenite, ne na majete. A bi li mi kazal, zashto taka smiatash? za feministkite, de?
Тва за религиозността може би важи за другаде, тук е обратното както и за почти сичко останало.
А така смятам за феминистките щото в религията се казва че жената трябва да слуша мъжа и те са против тва. А и по много други причини като например тяхното становище и становището на църквата относно разпарянето.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Айде стига вече, то бива просташки език и разсъждения.
Главата ти се е разпорила някъде по пътя и акъла ти е изтекъл, за съжаление май е късно е да се поправи :roll: ...
Циганите - на Сатурн !
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Е ти ше ме оправиш.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

sorry, margi , ama si izklu4itelno vulgaren i grub, a v tova feministkite edva li sa se zabarkali.

ezika ti otnosno jenite e pod vsiakakva kritika. sajaliavam ako te obijdam, ama dali ti ti haresva nekoi da ti otpori , skasa, sadere, iztarbu6i kojata do teb?!!! haresva li ti da se govori taka za jena ti? a na neia?!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Gonzo#1 написа:sorry, margi , ama si izklu4itelno vulgaren i grub, a v tova feministkite edva li sa se zabarkali.

ezika ti otnosno jenite e pod vsiakakva kritika. sajaliavam ako te obijdam, ama dali ti ti haresva nekoi da ti otpori , skasa, sadere, iztarbu6i kojata do teb?!!! haresva li ti da se govori taka za jena ti? a na neia?!
А, не ме обиждаш ма не мога точно да разбера въпроса ти, ползвам жаргон и тва е, не виждам какъв точно е проблема дали че го нарека разпаряне или съвкупляване или не знам си кво?
Ако искаш си формулирай въпроса по друг начин и щи отговоря.
:beer: :beer: :beer:
Stoyan_Chonev

Мнение от Stoyan_Chonev »

Просто Марги е по независим и безразличен по отношение на общуването....
Има и две логични обяснения, за това:
- първото е от оная група тип хора които по онова време бяха най активни и независимо нашите отценки, за тях тогава а и след като успяхме да ги задминем по късно поради преимуществото ни да се доучваме докато те цепиха ледовете с простите си глави по света, благодарение на които се отвориха пътища да минем направо по диагонала...
- второто е, че той съвсем ама съвсем не се вълнува от общественото мнение поради падналия ниско праг на задръжки, набутани в нас от осъзнати действия с цел да потиснат осъзнатото и моделират същества близки до робите...
...всъщност в момента в който разбирате кое е циничното и просташкото в него ви издава, че то е и у вас но с единствената разлика, че е потиснато от задръжките ви...едва ли сме по други само, защото се крием, може би напротив, Анхели :wink:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Stoyan_Chonev написа:Просто Марги е по независим и безразличен по отношение на общуването....
Има и две логични обяснения, за това:
- първото е от оная група тип хора които по онова време бяха най активни и независимо нашите отценки, за тях тогава а и след като успяхме да ги задминем по късно поради преимуществото ни да се доучваме докато те цепиха ледовете с простите си глави по света, благодарение на които се отвориха пътища да минем направо по диагонала...
- второто е, че той съвсем ама съвсем не се вълнува от общественото мнение поради падналия ниско праг на задръжки, набутани в нас от осъзнати действия с цел да потиснат осъзнатото и моделират същества близки до робите...
...всъщност в момента в който разбирате кое е циничното и просташкото в него ви издава, че то е и у вас но с единствената разлика, че е потиснато от задръжките ви...едва ли сме по други само, защото се крием, може би напротив, Анхели :wink:
Сложно написано Стони ма ако можеш да обясниш поне в кво сте "ни задминали" няма да е лошо.
А Анксели съм си я сложил на еди кво си да не ходи пеша и то не от днес а от по-рано.
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Между другото бях направил отдавна предложение да направят главатарите на форума бутон за игнориране който би спестил много излишно четене на еди кво си на много хора ( мене включително ) ма те не слушат.
:beer: :beer: :beer:
Stoyan_Chonev

Мнение от Stoyan_Chonev »

Най общо казано в намиране на пътя с по-малкото съпротивление...но това не е наша заслуга, а на изгорелите от предното поколение и най активната му част по онова време (в която си и ти).Натрупаните количества се измерват в качествените изменения а качествените изменения придобити с най малкото съпротивление са в повече, където пресмятайки като еденица сме взели повече потенциална енергия, която в оставащото време ще ни даде и повече кенетична такава...та това просто казано имах предвид, Марги:D
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Stoyan_Chonev написа:Най общо казано в намиране на пътя с по-малкото съпротивление...но това не е наша заслуга, а на изгорелите от предното поколение и най активната му част по онова време (в която си и ти).Натрупаните количества се измерват в качествените изменения а качествените изменения придобити с най малкото съпротивление са в повече, където пресмятайки като еденица сме взели повече потенциална енергия, която в оставащото време ще ни даде и повече кенетична такава...та това просто казано имах предвид, Марги:D
Аз бая си мисля че ни беше много по-лесно на тия които емигрирахме през 1989 отколкото на тия които емигрират сега ма както и да е.
:beer: :beer: :beer: :beer:
pop
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:40 am
Местоположение: митарстващ

Мнение от pop »

krimon написа:и аз съм пътувала с влак :) Монреал - То - Монреал и Квебек - Монреал. Много е готско! Е, не са като швейцарските влакове, но са удобни и комфортни. Само не ми стана ясно, защо рор смята, че той като не познава някой си пътувал с влак такива няма. Един от близките ми планове за пътешествие е с влак през Скалистите планини - нещо, което се смята за много живописно и приключенско пътуване.

Canadian Rockies by train
аз не твърдя че няма влакове (или пътужащи с влакове), просто казах че аз не познавам никой който да е пътувал с влак в канада и исках да отбележа че всъщност с кола е по-евтино от БГ ( както цените на колите, така и бензина).
Заключено