Бивш имигрант написа книга

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

jovani написа:но ако продължа в този дух то най-добре да ти дам имената, адреса си и данните на всичките ми познати.
jovani, изглеждаш интелигентен пич, а се правиш на ударен - не съм ти искал да ми пишеш колко му е обиколката на ... носа :lol:, а име на фирма. Никви лични данни няма тука, Mr. Terrible, името на фирмата е публично, и както вече казах питах да видя дали не ни плъзагаш (то стана ясно :lol:). Бранша в БГ е достатъчно малък за да се знае кой дава заплати от 1000 евро и кой от 2000 евро и ако твоя познат не е назначил само братовчеди и племенници във фирмата си след тайни интервюта, тази фирма щеше да е добре известно име в бранша :idea:
jovani написа:Сега един практически съвет - имаше един сайт итджобс.бг, където имаше доста обяви за работа;
Една идея за размисъл пък от мен - съвети се дават когато са поискани, да ? Не разбрах що реши че си търся работа в момента, още повече пък в БГ :shock:
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Мнение от jovani »

krimon написа:май доста българи ще се съберете за Новата година в Куба :D
Весело изкарване и много шарени корали под слънчевите води на океана!
Мерси и на теб ти желая весело изкарване и посрещане!
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Мнение от jovani »

miteto написа:
jovani написа:но ако продължа в този дух то най-добре да ти дам имената, адреса си и данните на всичките ми познати.
jovani, изглеждаш интелигентен пич, а се правиш на ударен - не съм ти искал да ми пишеш колко му е обиколката на ... носа :lol:, а име на фирма. Никви лични данни няма тука, Mr. Terrible, името на фирмата е публично, и както вече казах питах да видя дали не ни плъзагаш (то стана ясно :lol:). Бранша в БГ е достатъчно малък за да се знае кой дава заплати от 1000 евро и кой от 2000 евро и ако твоя познат не е назначил само братовчеди и племенници във фирмата си след тайни интервюта, тази фирма щеше да е добре известно име в бранша :idea:
jovani написа:Сега един практически съвет - имаше един сайт итджобс.бг, където имаше доста обяви за работа;
Една идея за размисъл пък от мен - съвети се дават когато са поискани, да ? Не разбрах що реши че си търся работа в момента, още повече пък в БГ :shock:
Мите, няма нищо публично в данните, които изнесох, дори се притеснявам, че казах прекалено много - я си представи сега, че заплатите се пазят в тайна вътрешнофирмено и някой който работи в тази фирма прочете моите мнения и се досети за кого говоря - може той да не знае какъв е дохода на колегите му. В Канада, БГ и навсякъде по света всеки си сключва самостоятелен договор и доходът му НЕ Е публична информация. Заплатите, както писах никой не ги ДАВА, а просто някои от служителите си ги ИЗКАРВАТ. А твоята идея да пратим група "тигри" при него изобщо не я разбирам, нито работодателя би могъл да я разбере - защо не пратим глутница тигри във фирмата на Хълбой например? А и бенефита "бири на корем" нито ми се вижда интересен, нито осъществим, лично аз не мога да оправя целия свят, ако искаш ти може да отидеш в Африка да помагаш на гладните там с/у бири на корем ако смяташ, че може да се справиш. Теб щом не те интересува, толкова по-добре - поне няма да ми е кофти, че не съм се опитал да направя нещо.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Мнение от jovani »

beckythomas9 написа:
vrivan написа:Честита Коледа, Кримоне, как си?

За Беки: Аз като взимах преди билета беше около 260 долара в 2-те посоки, а съм забелязал че тук цените не ги сменят много често; със самолет може да се оправи човек и за 2-2:30 часа То-Мо ако е пъргав; с кола 6 часа ми се виждат множко, дори и ако караш на лимита и правиш 45 минути почивка в Кингстън или Напании (във втория град например се запознах с една девойка, дето каза че никога не била излизала от града и много и се изкаше да дойде в Торонто - пък и изглеждаше добре - накратко: свят голям - хора всякакви).
Виж сега, билета струва различно в зависимост от това, кога го купуваш. Ако го купиш рано е по-евтин. Уверявам те!
За пътя Монреал-Торонто - 6 часа път със спортна кола при висока средна скорост (над 100 км/час). Моят мъж го е изминавал този път стотици пъти, повярвай ми! Когато бях бременна, на 6 часа път от него, е идвал и по 2 пъти в месеца - пристига в петък и си тръгва в неделя вечерта. Средно пътя е 6 часа, ако няма задръствания или други проблеми.
Ами не знам за вас - аз си го взимам разстоянието за 4 часа и половина и 30 мин. престой всеки път. Може и да имам кола-невидимка :lol:
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

jovani, за първата част за фирмената тайна си прав, обаче не аз те караш да споделяш на ушенце за тез заплати, нали :wink: Щом дохода не е публична информация не би трябвало да я споделяш тук, или въпроса е да се изхвъргаме? За втората част, ако не си схванал от "тигрите" и "бирите на корем" че това е закачка, жалко, ще трябва да преразгледам мнението си за теб което изказах преди малко (че си интелигентен пич).
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Ще се опитам малко да отклоня темата от програмистите, хилядарките и т.н. със следващия цитат от книгата на Миков.
СЛЕД ШЕСТ ГОДИНИ В КАНАДА

Образователна система

В Канада децата тръгват на училище от шест годишна възраст. За да кандидатстват в университет, те би трябвало да завършат дванадесети клас, което рядко се оказва по силите им. В Америка се приема за нормално децата да зарежат училище години преди да са го завършили. Обикновено те имат смътното намерение някой ден да се дипломират, но това не винаги им се отдава.
Голяма част от държавните училища в Канада са католически. В тях се изучават доста религиозни предмети, но въпреки това(или може би точно поради тази причина) те имат добър престиж. Това не означава, че всички деца учат еднакъв материал, но така или иначе тези от тях, които завършат, нямат знания или умения в дадена специфична област.
В същото време за всяка работа - освен най-ниско платената, се изисква сертификат. Затова много от децата прекъсват образованието си и записват някакъв курс. След като го завършат, получават удостоверение, което им помага да си намерят работа по-лесно, отколкото с дипломата от училище.
Повечето от тези курсове са на ниско ниво, но хората там имат респект към всеки сертификат, издаден в Америка.
Дори пред публичните домове(известни като студиа за масаж) са окачени табели, на които пише, че служителките им са преминали необходимото обучение...

Един мой приятел приравни образованието си от България и стана учител по история в малко градче близо до Торонто. В продължение на две години бяхме съквартиранти. През цялото това време той проверяваше вкъщи тестове на своите ученици, които бяха на 15 и 16 годишна възраст. Зная колко ще ви е трудно да повярвате за абсурдите които съм виждал в техните работи. Близо половината от тези ученици например мислеха че по време на Втората световна война, обединените САЩ, Япония, Китай и Индия са победили Германия, която е била в съюз с Русия...

...преподавателите там са се превърнали в нещо като пазачи, които отегчено следят децата да не се наранят едно друго, а знанията остават на заден план.
Затова не бива да се учудвате, когато чуете за някое българче, което отишло в Америка и само след като напреднало малко с езика, станало най-добрият ученик в училището.
За съжаление нуждите на българските управници съвпадат с тези на американските, така че очаквам в близко бъдеще нашата образователна система да слезе до нивото на американската...

...ще приложа една таблица. "Копнах" я директно от официалния канадски статистически сайт.... В сведението е показан цензът на канадските граждани които са над 15 годишна възраст. Затова и населението е редуцирано от 30 на 24 милиона.
И така през 2001 г. без каквото и да било образование са били 8 милиона, т.е. една трета от цялото население на страната!...

Парадоксът е ,че при цялата липса на висококвалифицирани кадри в Канада и изобщо в Америка на никой нов имигрант не се дава правото да работи по своята специалност, без да е приравнил дипломата си, колкото и безсмислено да е това понякога.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Stoyan_Chonev

Мнение от Stoyan_Chonev »

Значи и колкото и да си прост можеш да си издадеш книга.От сега натам да не съм чул някой да ми се хвали с N броя публикации и издадени книги и прочия щуротии, защото това явно вероятно не от днес не е критерии, за нещо.Това си един от поредните митове, за подържане на лъжи и заблуди в празни глави луди :D 8)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Мнение от jovani »

miteto написа:jovani, за първата част за фирмената тайна си прав, обаче не аз те караш да споделяш на ушенце за тез заплати, нали :wink: Щом дохода не е публична информация не би трябвало да я споделяш тук, или въпроса е да се изхвъргаме? За втората част, ако не си схванал от "тигрите" и "бирите на корем" че това е закачка, жалко, ще трябва да преразгледам мнението си за теб което изказах преди малко (че си интелигентен пич).
Мите, хич не ми пука какво си мисли някой за мен - аз самият не знам дали съм интелигентен или не съм. Даже като дискутирам с вас понякога си мисля че не съм в ред - при всички случаи нещо не е наред в нашата обмяна на информация или просто нещо не изглежда да е на мястото си. Предполагам, че сме много различни хора и затова е така, но моята цел винаги е била да давам по-достоверна (от моя гледна точка) информация на интересуващите се и го правя от съвсем благородни помисли. Ами я си представи, че след като ви изчете разсъжденията някой с доход да кажем 2000 лева дойде в Канада и не може да си намери работа на 15 долара на час - Алекс ли ще му плати разноските (според него това е почти минимален доход) или ти, или Хулбой? (дето само го канят на приеми в посолствата и по едно време: хоп, кой ми изяде шоколадчето). Може и аз да не съм наред, знам ли вече.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

jovani написа:... Може и аз да не съм наред, знам ли вече.
Ето един път, в който съм стопроцентово съгласен с теб, Джолани. :lol:

Едно нещо от проницателната ти логика обаче не ми стана ясно изобщо, та се надявам да ми го обясниш. Какви са мотивите на пича, получаващ 2000 лева заплата в България да хване канадския път за $15/час и да се налага сал един Джолани да му отваря очите? Ако ми разкриеш тази мистерия, ще те черпя едно виртуално "Куба либре". :lol: :rotfl:
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Мнение от jovani »

И като за последно: Мите и Гийк - дискусията явно загрубя, което не е добре предвид на предстоящият празник. Желая ви весело посрещане на празника и дано плановете и мечтите ви (каквито и да са те) се сбъднат в Новата Година. Желая всичко най-най- и на всички останали - повече усмивки и весело посрещане на празниците. Ако е писано може да се чуем пак, а дотогава - наслука!
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

jovani написа:И като за последно: Мите и Гийк - дискусията явно загрубя, което не е добре предвид на предстоящият празник. Желая ви весело посрещане на празника и дано плановете и мечтите ви (каквито и да са те) се сбъднат в Новата Година. Желая всичко най-най- и на всички останали - повече усмивки и весело посрещане на празниците. Ако е писано може да се чуем пак, а дотогава - наслука!
Ако бягането от отговора на съществени въпроси ти се струва загрубяване на играта, оправдан си. Весело посрещане на Новата година и на теб и много поздрави на Острова на свободата. ;) :lol: :beer:
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

ivanko13 написа:Ще се опитам малко да отклоня темата от програмистите, хилядарките и т.н. със следващия цитат от книгата на Миков.
СЛЕД ШЕСТ ГОДИНИ В КАНАДА

Образователна система

В Канада децата тръгват на училище от шест годишна възраст. За да кандидатстват в университет, те би трябвало да завършат дванадесети клас, което рядко се оказва по силите им. В Америка се приема за нормално децата да зарежат училище години преди да са го завършили. Обикновено те имат смътното намерение някой ден да се дипломират, но това не винаги им се отдава.
Голяма част от държавните училища в Канада са католически. В тях се изучават доста религиозни предмети, но въпреки това(или може би точно поради тази причина) те имат добър престиж. Това не означава, че всички деца учат еднакъв материал, но така или иначе тези от тях, които завършат, нямат знания или умения в дадена специфична област.
В същото време за всяка работа - освен най-ниско платената, се изисква сертификат. Затова много от децата прекъсват образованието си и записват някакъв курс. След като го завършат, получават удостоверение, което им помага да си намерят работа по-лесно, отколкото с дипломата от училище.
Повечето от тези курсове са на ниско ниво, но хората там имат респект към всеки сертификат, издаден в Америка.
Дори пред публичните домове(известни като студиа за масаж) са окачени табели, на които пише, че служителките им са преминали необходимото обучение...

Един мой приятел приравни образованието си от България и стана учител по история в малко градче близо до Торонто. В продължение на две години бяхме съквартиранти. През цялото това време той проверяваше вкъщи тестове на своите ученици, които бяха на 15 и 16 годишна възраст. Зная колко ще ви е трудно да повярвате за абсурдите които съм виждал в техните работи. Близо половината от тези ученици например мислеха че по време на Втората световна война, обединените САЩ, Япония, Китай и Индия са победили Германия, която е била в съюз с Русия...

...преподавателите там са се превърнали в нещо като пазачи, които отегчено следят децата да не се наранят едно друго, а знанията остават на заден план.
Затова не бива да се учудвате, когато чуете за някое българче, което отишло в Америка и само след като напреднало малко с езика, станало най-добрият ученик в училището.
За съжаление нуждите на българските управници съвпадат с тези на американските, така че очаквам в близко бъдеще нашата образователна система да слезе до нивото на американската...

...ще приложа една таблица. "Копнах" я директно от официалния канадски статистически сайт.... В сведението е показан цензът на канадските граждани които са над 15 годишна възраст. Затова и населението е редуцирано от 30 на 24 милиона.
И така през 2001 г. без каквото и да било образование са били 8 милиона, т.е. една трета от цялото население на страната!...

Парадоксът е ,че при цялата липса на висококвалифицирани кадри в Канада и изобщо в Америка на никой нов имигрант не се дава правото да работи по своята специалност, без да е приравнил дипломата си, колкото и безсмислено да е това понякога.
Поредната дивотия на "автора". Пак сме по-по-най. Царе сме да извартаме и да нагаждаме информацията така както ни отърва. И да раз^итаме, ^е високообразованата българска нация самодоволно ще приеме вси^ко на доверие.
Единствено не разбрах откъде автора ги изкара тези 8 милиона неграмотни:
http://www40.statcan.ca/l01/cst01/educ4 ... on%20level
Под 5 клас са 524 000
5-8 -- 1 826 000
Взети заедно тези цифри дават 2 300 000, като не е ясно дали много от тези хора (особено по-голямата група) няма все пак да завърши образованието си (става въпрос за възрастова извадка над 15 годишни все пак).
Остава скрит факта и колко от тези хора са местни и колко имигранти по беженските програми.
По интересното е:
Колеж - 6 000 000
Университет - 6 173 000
Друго висше - 3 688 000
Или по нашите стандарти 16 000 000 (69%) от населението над 15 години има след у^илищно образование.
Явно автора визира именно оставаштите 8 000 000 като неграмотни :twisted: :evil:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

jovani написа:Ами думата ми е че според мен 5-ма мотивирани и подготвени програмисти могат да свършат повече (и с по-малък разход) от 100, дето работят от 10:00 до 12:00 и от 13:00 до 15:00 всеки ден.
...
Ти това виждал ли си го някъде на живо, или черпиш богатия си опит от филмите за Супермен и Батман, където добрия чичко върши работата по-добре от 100 по-обикновени хорица.

В крайна сметка във всеки бизнес и професия (изключвам професионалните баскетболисти или някой от групата Металика) нещата малко или много варират в някакви рамки. Има си подготовка, опит, работа, която трябва да се свърши и която си изисква своето.

Има и хора на контракт. Например изготвящи сайтове ( с готови шаблони) и др подобни, които могат да направят мн пари за кратко време, но за няколко дни, а не за редовна заплата. Ама явно за друго става въпрос.

п.с. абе какви индийци. Направо ще почне обратна емиграция от Канада. :Р
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

ivanko13 написа:Ще се опитам малко да отклоня темата от програмистите, хилядарките и т.н. със следващия цитат от книгата на Миков.
СЛЕД ШЕСТ ГОДИНИ В КАНАДА

Образователна система

В Канада децата тръгват на училище от шест годишна възраст. За да кандидатстват в университет, те би трябвало да завършат дванадесети клас, което рядко се оказва по силите им. В Америка се приема за нормално децата да зарежат училище години преди да са го завършили. Обикновено те имат смътното намерение някой ден да се дипломират, но това не винаги им се отдава.
Голяма част от държавните училища в Канада са католически. В тях се изучават доста религиозни предмети, но въпреки това(или може би точно поради тази причина) те имат добър престиж. Това не означава, че всички деца учат еднакъв материал, но така или иначе тези от тях, които завършат, нямат знания или умения в дадена специфична област.
В същото време за всяка работа - освен най-ниско платената, се изисква сертификат. Затова много от децата прекъсват образованието си и записват някакъв курс. След като го завършат, получават удостоверение, което им помага да си намерят работа по-лесно, отколкото с дипломата от училище.
Повечето от тези курсове са на ниско ниво, но хората там имат респект към всеки сертификат, издаден в Америка.
Дори пред публичните домове(известни като студиа за масаж) са окачени табели, на които пише, че служителките им са преминали необходимото обучение...

Един мой приятел приравни образованието си от България и стана учител по история в малко градче близо до Торонто. В продължение на две години бяхме съквартиранти. През цялото това време той проверяваше вкъщи тестове на своите ученици, които бяха на 15 и 16 годишна възраст. Зная колко ще ви е трудно да повярвате за абсурдите които съм виждал в техните работи. Близо половината от тези ученици например мислеха че по време на Втората световна война, обединените САЩ, Япония, Китай и Индия са победили Германия, която е била в съюз с Русия...

...преподавателите там са се превърнали в нещо като пазачи, които отегчено следят децата да не се наранят едно друго, а знанията остават на заден план.
Затова не бива да се учудвате, когато чуете за някое българче, което отишло в Америка и само след като напреднало малко с езика, станало най-добрият ученик в училището.
За съжаление нуждите на българските управници съвпадат с тези на американските, така че очаквам в близко бъдеще нашата образователна система да слезе до нивото на американската...

...ще приложа една таблица. "Копнах" я директно от официалния канадски статистически сайт.... В сведението е показан цензът на канадските граждани които са над 15 годишна възраст. Затова и населението е редуцирано от 30 на 24 милиона.
И така през 2001 г. без каквото и да било образование са били 8 милиона, т.е. една трета от цялото население на страната!...

Парадоксът е ,че при цялата липса на висококвалифицирани кадри в Канада и изобщо в Америка на никой нов имигрант не се дава правото да работи по своята специалност, без да е приравнил дипломата си, колкото и безсмислено да е това понякога.
Има нещо такова относно тва че не обичат да учат.Мене лично тва ме квфи щото аз самия не обичам тва ( говоря конкретно за ученето в даскало щото иначе обичам много да уча ма само да не е в даскало ).
Тука - в Кебек до колкото знам в нито едно държавно училище не се изучава нито един религиозен предмет, феминистките са скапали религията почти до същото ниво до което я бяха скапали комунистите в БГ.
Тва за масажните салони не е верно, тия които имат дипломи в повечето случаи правят нормални масажи а проститутските масажистки в повечето случаи нямат дипломи.
Иначе не виждам ако някой стане стругар кво ше е по-важно за него, да знае да работи на струга или да знае кой с кого е бил съюзник по време на втората световна.
Аз лично яко се надявам образованието в БГ да слезе на нивото на северно американското за да спрат да тормозят децата с глупости, спомням си тук в Кебек едно момче на около 13 години се беше самоубило щото родителите му го юркали да учи за по-високи оценки.
Тва което той нарича "парадокс" за мене не е щото и аз да бях работодател тук не бих дал работа на никой идващ от чужбина с тамошна диплома дори и да я приравни 100 пъти щото стандартите във всяка страна са различни и то още повече ако страната е извън Северна Америка.

:beer: :beer: :beer:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

jovani написа:Ами я си представи, че след като ви изчете разсъжденията някой с доход да кажем 2000 лева дойде в Канада и не може да си намери работа на 15 долара на час - Алекс ли ще му плати разноските (според него това е почти минимален доход) или ти, или Хулбой? (дето само го канят на приеми в посолствата и по едно време: хоп, кой ми изяде шоколадчето).
Ами я си представи, че някой ИТ специалист в БГ който кандидатства за Канада като ти изчете разсъжденията и вземе та скъса документите, па си удари капата в земята и ръгне да търси "фирмата на един познат" дето дават 5000лв./месец :wink: Ти ли ще му платиш пропуснатите възможности ?
Не знам защо мислиш че дискусията е загрубяла, но при всички положения Весели Празници и на теб :D :beer:
Заключено