Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9667
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от 7George »

joro написа: ... а този, който живее в България и не работи, а получава социал не носи полза на обществото, а само разходи..
Не всичко се измерва с пари обаче. Може би същият пише в Уикипедия глава слад глава и допринася за световното познение. :!:
Embrace your climate change!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

7George написа:
joro написа: ... а този, който живее в България и не работи, а получава социал не носи полза на обществото, а само разходи..
Не всичко се измерва с пари обаче. Може би същият пише в Уикипедия глава слад глава и допринася за световното познение. :!:
Бг емигрантите в Канада се Хчупиха да допринасят за световното развитие и да пишат световните научни мемоари!
:lol: :lol:
А също и не припарват до социала! ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

agent Ozo написа:
pumpy написа:е ние за това сме тук - заради възможностите....някой за цоциал, други за медицинско обслужване, трети заради собствено бунгало и кубинка почивка, четвърти заради образование и работа и т.н. и т.н. Лошо няма и ако трябва пак това ще избера. Да не говорим, че до онзи ден канадското куче ме и хранеше всекидневно.....
Абе като гледам, май става правило най-горещите (на думи) привърженици на Канада да се изнасят от нея. Кой за Испания, кой за САЩ. :)
Е, то навремето имаше едни лопати, широки половин метър, и дълги пет. Съвсем плоски.
Във фурните, с тях се слагаха и се вадеха цели тави с банички и рогчета.

Една от основните функционалности на фурнаджийската лопата е, че и от едната страна да я обърнеш, и от другата, тя все е плоска и все може да върши работа.
Затова, старите хора са казали "обръща се като фурнаджийска лопата!"
:rofl: :rofl: :D :party:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

miteto написа:
Kan_Tangra написа:То вече видяхме как с 16$ на час си на прага на мизерията, ядейки нездравословна храна, с кашони вместо или събирани от улицата мебели, и придвижвайки се без кола, а с автобуса.
Тия 2-3 пъти със самолета кой ще ги плати??
Дайте някой линк с цените на билетите, да видим.
По възможност за семейство с 2 деца, в сезона и обратно.
Умножете по 2-3 пъти, а може да прибавите и тъщите.
Аман от 1001 нощ ... :D
2-3 пъти на година да се връщам трябва да ми е изпила чавка акъла :D Не разбрах само Тангра, що толкова държиш някой си да се връща 2-3 пъти или дори само 1 път в година? Ако толкова не можех без България, нямаше да тръгвам въобще.
Тия $1000-1200 на човек за самолетен билет могат да бъдат похарчени на Карибите или в Калифорния. Или на други места, включително в Европа (защото често изпадат много изгодни билети от Торонто до някоя дестинация в Европа, просто трябва да си флексибъл). Ама не, вместо тва ще се влача всяка година да дишам мръсния въздух на София или по плажовете на Черно Море, сякаш няма пет пъти по-добри плажове на 3-4 часа със самолет от Торонто.
Мите, Озо вече ти е отговорил.
Не бях аз, който твърди, че българите се прибирали по 2-3 пъти в годината до България.

Щом пътувате другаде, дайте линкове и цени оттам!
Еди колко си дена, еди коя си оферта.
Общо за година, еди колко си пътувания и оферти, за еди колко си човека.

Също така, за кандидат емигрантите, които четат, нека знаят, че се полага да не обичат да се прибират до България и да виждат близките си. Аз не съм против всеки да обича каквото си иска. Само искам да се отбележи, че емигрантът не трябва много да обича да се вижда с близките си. Нито България.

Пътуванията ги смятам, защото имам доста опит, живот на другия континент. И си знам колко пари съм потрошил и аз да се прибирам до България, и близките ми да пътуват до Канада. Не искам нищо повече или по-малко от това, тази сметка да не се игнорира от хората с розовите очила. Иначе мен лично не ме бъркат парите. Искало ми се е, пътувал съм. Искало ми се е, прибрал съм се. Искало ми се е, да ходя на Карибите, ходил съм. Искало ми се е, да водя близките си от България до Карибите, водил съм.

В тази връзка, направихте ли сметка колко точно ще струва да поканите близките си на Карибите!?
Или само написахте, че е по ЕФтинко!?
Е, аджеба колко точно по-еФтинко!?
Малко конкретика ще може ли?
От типа: тоя и тоя самолет от Русе до Доминикана или Куба (или където там ходите),
еди колко си човека, тоя и тоя хотел, еди колко си дена,
тоя и тоя самолет от Сибир (или там Монреал беше), до Доминикана, еди колко си,
застраховки еди колко си,
Разходи за такси и паркинг еди колко си.
общо еди колко си.
Да видим с колко над 16те $ на час може да го платиш това, и съответно нищо да не остане за черни дни, а всичко да се издухва 100% от заплатата.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

Kan_Tangra написа:
Не бях аз, който твърди, че българите се прибирали по 2-3 пъти в годината до България.
Че кой е твърдял, че българиТЕ се прибирали по 2-3 пъти в годината?

Мнозинството българи извън България днес които изобщо се прибират са на един час полет (или денонощие път) от родния град.

Нас, задокеанските емигранти не ни пиши като представителна извадка, или мнозинство за "прибиращи се".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Малко неудобна статистика за вадещите кинти в София:
Bъз ocнoвa нa cpeднaтa пpoдaжнa цeнa нa имoтитe в Coфия в мoмeнтa oт 1000 eвpo зa ĸв. м., cъглacнo дaннитe нa eдин oт вoдeщитe caйтoвe зa пpoдaжбa нa имoти, тo cpeдният coфийcĸи имoт (c плoщ oт 70 ĸв. м.), e c пpoдaжнa цeнa oт 70 000 eвpo (136 908 лeвa).

Bъз ocнoвa нa cpeдeн гoдишeн дoxoд (cпopeд издaниeтo numbеo.соm) oт 12 684 лeвa, тo cъoтнoшeниeтo цeнa нa имoт-дoxoд e в paзмep нa 10.79. Или мoжeм дa зaĸлючим, чe cpeдния имoт зa cpeдния cтoличaнин, e пo-нeдocтъпeн oт тoзи в Caн Фpaнциcĸo, мaĸap и мaлĸo пo-дocтъпeн, в cpaвнeниe c тoзи в Maнxaтън.

Зa ĸpитицитe щe пpипoмним, чe вcичĸo тoвa e пpocтo cтaтиcтиĸa (ocpeднeни дaнни). Дa, имa xopa c пo-виcoĸи дoxoди и дa, имa и xopa и c пo-ниcĸи тaĸивa... Ho cъщoтo вaжи c пълнa cилa и зa Maнxaтън и Caн Фpaциcĸo.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Казвах ли ви аз, че Блъда нещо се майтапи. :D
ablood написа:
joro написа:Някои от българите в чужбина се връщат след време и т.н.
Мнозинството от тези, които се връщат, го правят 2-3 пъти годишно.
ablood написа:Че кой е твърдял, че българиТЕ се прибирали по 2-3 пъти в годината?
Блъда сигурно е имал предвид някакво мислено "връщане" по 2-3 пъти в годината, в смисъл, че ги мъчи носталгията, а не реални пътувания до България.
Питайте го, че аз съм му в игнор-листата и не ме чете. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа: ......И си знам колко пари съм потрошил и аз да се прибирам до България,......
Аз пък имах усещането, че личния опит и благосъстояние бяха низгвернати в този форум. Всичко е въпрос на статистика и на 16 кинта на час. Или както обикновенно това са двойни стандарти: агента, батката, прасето и Танграта може да пишат каквото си искат, останалите сме на разрешителен режим: само каквото отърва на горните четирима.....
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:
miteto написа:
Kan_Tangra написа:То вече видяхме как с 16$ на час си на прага на мизерията, ядейки нездравословна храна, с кашони вместо или събирани от улицата мебели, и придвижвайки се без кола, а с автобуса.
Тия 2-3 пъти със самолета кой ще ги плати??
Дайте някой линк с цените на билетите, да видим.
По възможност за семейство с 2 деца, в сезона и обратно.
Умножете по 2-3 пъти, а може да прибавите и тъщите.
Аман от 1001 нощ ... :D
2-3 пъти на година да се връщам трябва да ми е изпила чавка акъла :D Не разбрах само Тангра, що толкова държиш някой си да се връща 2-3 пъти или дори само 1 път в година? Ако толкова не можех без България, нямаше да тръгвам въобще.
Тия $1000-1200 на човек за самолетен билет могат да бъдат похарчени на Карибите или в Калифорния. Или на други места, включително в Европа (защото често изпадат много изгодни билети от Торонто до някоя дестинация в Европа, просто трябва да си флексибъл). Ама не, вместо тва ще се влача всяка година да дишам мръсния въздух на София или по плажовете на Черно Море, сякаш няма пет пъти по-добри плажове на 3-4 часа със самолет от Торонто.
Мите, Озо вече ти е отговорил.
Не бях аз, който твърди, че българите се прибирали по 2-3 пъти в годината до България.

Щом пътувате другаде, дайте линкове и цени оттам!
Еди колко си дена, еди коя си оферта.
Общо за година, еди колко си пътувания и оферти, за еди колко си човека.

Също така, за кандидат емигрантите, които четат, нека знаят, че се полага да не обичат да се прибират до България и да виждат близките си. Аз не съм против всеки да обича каквото си иска. Само искам да се отбележи, че емигрантът не трябва много да обича да се вижда с близките си. Нито България.

Пътуванията ги смятам, защото имам доста опит, живот на другия континент. И си знам колко пари съм потрошил и аз да се прибирам до България, и близките ми да пътуват до Канада. Не искам нищо повече или по-малко от това, тази сметка да не се игнорира от хората с розовите очила. Иначе мен лично не ме бъркат парите. Искало ми се е, пътувал съм. Искало ми се е, прибрал съм се. Искало ми се е, да ходя на Карибите, ходил съм. Искало ми се е, да водя близките си от България до Карибите, водил съм.

В тази връзка, направихте ли сметка колко точно ще струва да поканите близките си на Карибите!?
Или само написахте, че е по ЕФтинко!?
Е, аджеба колко точно по-еФтинко!?
Малко конкретика ще може ли?
От типа: тоя и тоя самолет от Русе до Доминикана или Куба (или където там ходите),
еди колко си човека, тоя и тоя хотел, еди колко си дена,
тоя и тоя самолет от Сибир (или там Монреал беше), до Доминикана, еди колко си,
застраховки еди колко си,
Разходи за такси и паркинг еди колко си.
общо еди колко си.
Да видим с колко над 16те $ на час може да го платиш това, и съответно нищо да не остане за черни дни, а всичко да се издухва 100% от заплатата.
Тангра, за какво точно се бориш? Тия $16/час нещо много те мъчат, особено след като ти доказах че с такава заплата в Торонто с живее не по зле от 1000 лв в София. Кво повече те мъчи? Искаш още цени на кромид и праз да сравняваме?
Има оферти за Карибите по $1000-$1500 на човек за 1 седмица all-inclusive - колкото струват самолетните билети до България (зависи от сезона). Естествено това е почти невъзможно за семейство ако само единият работи и то само на $16 на час. Това ли ти е борбата - да докажеш че българите имигранти в Канада не могат да си позволят почивка на Карибите или пък че работят за макс $16/час?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:Също така, за кандидат емигрантите, които четат, нека знаят, че се полага да не обичат да се прибират до България и да виждат близките си. Аз не съм против всеки да обича каквото си иска. Само искам да се отбележи, че емигрантът не трябва много да обича да се вижда с близките си. Нито България.
В действителност е точно така. В противен случай изобщо да не се опитва да се прави на имигрант в Америка, а да става гастербайтер в Европа.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

roumensp написа:
Kan_Tangra написа:Също така, за кандидат емигрантите, които четат, нека знаят, че се полага да не обичат да се прибират до България и да виждат близките си. Аз не съм против всеки да обича каквото си иска. Само искам да се отбележи, че емигрантът не трябва много да обича да се вижда с близките си. Нито България.
В действителност е точно така. В противен случай изобщо да не се опитва да се прави на имигрант в Америка, а да става гастербайтер в Европа.
:y: :y: :y:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Ето това се случва в България

За година населението се стопи с 52 хил. души, колкото е Враца

Понеже онзи ден си говорихме за поточета и реки на увеличени/намаление на населението на една страна и удобно беше забравена статистиката за друга страна. Та днес ми попадна една статия, която знам е от "непозволените" изказвания, но какво да се прави, канадскотот куче позволява различно мислещите ;)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

pumpy написа:Ето това се случва в България

За година населението се стопи с 52 хил. души, колкото е Враца

Понеже онзи ден си говорихме за поточета и реки на увеличени/намаление на населението на една страна и удобно беше забравена статистиката за друга страна. Та днес ми попадна една статия, която знам е от "непозволените" изказвания, но какво да се прави, канадскотот куче позволява различно мислещите ;)
През 2016 г. над 96 хил. души са се преселили в рамките на страната, промяна на българския си адрес с такъв в чужбина са заявили 30 хил. души, а в обратна посока - над 20 хил.
........
През годината в България са се заселили 21241 граждани. Бройката включва български граждани, върнали се от чужбина и чужденци, на които е дадено разрешение за пребиваване.
Т.е. около 1000 чужденци са решили да се заселят в България, кой за постоянно, кой за временно или по работа. Сериозна цифра, въпреки че половината от тях са турчаци, руснаци и украинци ... :D
Последно промяна от roumensp на Сря Апр 12, 2017 11:25 am, променено общо 1 път.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Marto »

miteto написа:
Kan_Tangra написа:
Щом пътувате другаде, дайте линкове и цени оттам!
Еди колко си дена, еди коя си оферта.
Общо за година, еди колко си пътувания и оферти, за еди колко си човека.

онреал беше), до Доминикана, еди колко си,
застраховки еди колко си,
Разходи за такси и паркинг еди колко си.
общо еди колко си.
Да видим с колко над 16те $ на час може да го платиш това, и съответно нищо да не остане за черни дни, а всичко да се издухва 100% от заплатата.
Тангра, за какво точно се бориш? Тия $16/час нещо много те мъчат, особено след като ти доказах че с такава заплата в Торонто с живее не по зле от 1000 лв в София. Кво повече те мъчи? Искаш още цени на кромид и праз да сравняваме?
Това, което не им дава мир и на него, и на прасето е че им е нужно да убедят себе си, че са взели правилната стъпка. Толкова.

Тангра, знаем, че си падаш по кръчмарските сметки и ще ме извиняваш за грубите мои, но в нашия случай в рамките на една година аз, жената и малкия покриваме около 75 хиляди километра на калпак, 4 ваканции общо от по 8-10 дена, за които сме се изхарчили между 15 и 20 хиляди. Ако включим и билетите за баби и дядовци, стават поне 20к.

В Едмънтън има много българи, които могат да си позволят даже и повече и не става дума само за работещи на нефта на север.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

Pumpy, ти да не си разбрал, че 52 хил. българи са заминали за Канада през въпросната година, та отваряш дума отново за имигрантските потоци и ручейчета.? :)
Не бе, човек, емигрантите са само 10 хил. и са отишли най-вече в Германия, Англия и Испания. В Канада я са дошли стотина, я не.
През 2016 г. ... промяна на българския си адрес с такъв в чужбина са заявили 30 хил. души, а в обратна посока - над 20 хил.
Най-предпочитани дестинации са Германия (21.7%), Великобритания (15.5%) и Испания (12.1%).
Не се казва върналите се от чужбина 20 хил. нашенци от кои държави са и по колко са. Да не вземе да се окаже, че основната част са от Канада. :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор