Признават ли се медицинските специалности?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от IRA »

За мъже и жени пенсионната възраст е една, такова нещо като 65 за жени няма.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

IRA написа:За мъже и жени пенсионната възраст е една, такова нещо като 65 за жени няма.
Искаш да кажеш че е 67 години и в двата случая? Кофти работа.
Аз не съм виждал работещ специалист в АйТи на над 60 годишна възраст в цялата си професионална кариера (освен собствениците на бизнес).
Не знам как е при инженерите, ама ако е подобно какво ли става с хората като навършат 55-60 години - ясно е, че никой няма да ги вземе на работа?
Ако нямат собствен бизнес предполагам стават нощни пазачи или консиержи в кондоминиумите за минимална работна заплата.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от IRA »

При инженерите колкото по дърт ставаш и колкото повече опит имаш толкова си по търсен. Един колега догодина става на 65 , ако реши да се пенсионира в офиса ще настъпи драма. Не говоря за нови имигранти де.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Montre »

IRA написа:При инженерите колкото по дърт ставаш и колкото повече опит имаш толкова си по търсен. Един колега догодина става на 65 , ако реши да се пенсионира в офиса ще настъпи драма. Не говоря за нови имигранти де.
:y: :y: :y:
Именно.
И с лекарите, и с адвокатите, и със счетоводителите, и с много други професии е така. Та ако се върнем на темата дали се признават медицинските специалности - за мен би било все тая, ако тр. на 45 години наново бих изучила за лекар ( ако това ми е мечтаната професия ). А и не само парите и кариерата са от значение, а и мястото, качеството на въздуха, спокойствието в ежедневието, еко инициативите, вело-алеите, намалената детска агресия, липсата на популации от песове и техните изпражнения по детските площадки, липсата на масовото сгазване ( и в много случаи убиване) на хора по пешеходните пътеки, липсата на политици-мафиоти, които умишлено и в съдружие с престъпни банкери докарват цяла държава в лицето на бизнеса и отделния човек до фалити и невъзможност за нормално съществуване и да не продължавам, че наистина списъкът е мнооооооого дълъг и тъжен.....
Извинете ме ако ви се струва емоционално, но моето мнение е - бягайте, бягайте, колкото се може по-далече от Балканите и Европа. В България българите отдавна се чувстват чужденци, които няма да имат доживотен шанс да се интегрират в собствената си родина, а в Европа винаги ще си останат такива, каквито и специалисти да са. И не само те, а и децата им, и децата на децата им.
Канада поне дава шанс да станеш канадец, да имаш образование, да живееш спокойно и нормално, децата ти да имат равни шансове с всички останали. Майната му, че ще трябва да се доучва, приравнява, че ще е трудно няколко години. Когато има условия и желание, както и ясно поставена цел и план за действие, ще има и успех.
Поздрави на всички и специални поздрави на тези, които вървят напред, не се отказват и не се влияят от успехите или неуспехите на другите, защото '' сравнението не е доказателство за нищо".
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от klisurov »

Montre написа:
IRA написа:При инженерите колкото по дърт ставаш и колкото повече опит имаш толкова си по търсен. Един колега догодина става на 65 , ако реши да се пенсионира в офиса ще настъпи драма. Не говоря за нови имигранти де.
:y: :y: :y:
Именно.
И с лекарите, и с адвокатите, и със счетоводителите, и с много други професии е така. Та ако се върнем на темата дали се признават медицинските специалности - за мен би било все тая, ако тр. на 45 години наново бих изучила за лекар ( ако това ми е мечтаната професия ). А и не само парите и кариерата са от значение, а и мястото, качеството на въздуха, спокойствието в ежедневието, еко инициативите, вело-алеите, намалената детска агресия, липсата на популации от песове и техните изпражнения по детските площадки, липсата на масовото сгазване ( и в много случаи убиване) на хора по пешеходните пътеки, липсата на политици-мафиоти, които умишлено и в съдружие с престъпни банкери докарват цяла държава в лицето на бизнеса и отделния човек до фалити и невъзможност за нормално съществуване и да не продължавам, че наистина списъкът е мнооооооого дълъг и тъжен.....
Извинете ме ако ви се струва емоционално, но моето мнение е - бягайте, бягайте, колкото се може по-далече от Балканите и Европа. В България българите отдавна се чувстват чужденци, които няма да имат доживотен шанс да се интегрират в собствената си родина, а в Европа винаги ще си останат такива, каквито и специалисти да са. И не само те, а и децата им, и децата на децата им.
Канада поне дава шанс да станеш канадец, да имаш образование, да живееш спокойно и нормално, децата ти да имат равни шансове с всички останали. Майната му, че ще трябва да се доучва, приравнява, че ще е трудно няколко години. Когато има условия и желание, както и ясно поставена цел и план за действие, ще има и успех.
Поздрави на всички и специални поздрави на тези, които вървят напред, не се отказват и не се влияят от успехите или неуспехите на другите, защото '' сравнението не е доказателство за нищо".
Съгласен на 100%
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от speedy »

jovani написа: А аз говоря за тези, които искат да отидат в други страни за да спечелят от разликата в стандарта. На тях им дават 50% от пенсиите според новият закон (за да не бягат от крепостният господар - васал).
Какъв е този закон? Още ми е рано за пенсиониране, но ми се иска да знам дали ще имам една хилядарка в повече или по-малко като дойде време да си нагрявам артрита в по-топли места.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Bistra »

Montre написа: бягайте, бягайте, колкото се може по-далече от Балканите и Европа.
Ти пък, я слушай, Джовани, дето се е замислил дали ще се пенсионира след 25 години собственик на IT - бизнес с яхта на българското Черноморие! :rofl:
Аз единственото нещо, на което се чудя е ...Колко ли внучета ще имам и колко ли ще им се радвам?...Не знам, ама ще е със сигурност повече, отколкото съм способна да им покажа. :sun:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от dimana »

И аз имам молба към Jovani да даде линк за какъв точно нов закон пише, даже и да е проекто-закон.

Съвсем друго е положението за Guaranteed Income Supplement (non-taxable benefit). Той се губи за живeeщите извън Канада (non-resident),ако си избираем изобщо да го получаваш,
тъй като и в Канада зависи от семейния доход.

http://www.servicecanada.gc.ca/eng/serv ... s/oas/gis/"

Все пак нека да направим разлика, дали става въпрос за отсъствие от Канада до 6 месеца или статут на non-resident след NR73 Determination of Residency Status (Leaving Canada). Формата е много подробна и е 4 страници.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

speedy написа:
jovani написа: А аз говоря за тези, които искат да отидат в други страни за да спечелят от разликата в стандарта. На тях им дават 50% от пенсиите според новият закон (за да не бягат от крепостният господар - васал).
Какъв е този закон? Още ми е рано за пенсиониране, но ми се иска да знам дали ще имам една хилядарка в повече или по-малко като дойде време да си нагрявам артрита в по-топли места.
Мога да го потърся закона, но предполагам че и вие може сами да си го намерите. Аз лично се запознах с него от пресата, така че в момента нямам линкове, но Ози (о.з.) ака Линко ме поправи и мисля че той има по-добра представа от мен къде точно е описан този закон или правилник.
Ето един линк които намерих за 1-2 минути в които се описват някои специфични случаи:
http://www.servicecanada.gc.ca/eng/serv ... ml#foreign
Пример:
Thomas, 65, lived in Austria for much of his life. He lived in Canada for 16 years after the age of 18. This year, he moved back to Austria to be nearer his aging parents. Normally 20 years of residence in Canada is needed to receive an OAS pension outside Canada, so Thomas would normally not have qualified. However, the social security agreement with Austria allows him to count the time he lived in Austria after age 18 towards meeting the 20 -year residence-in-Canada requirement. Thomas will receive a partial OAS pension outside Canada for the rest of his life.

Note that while the social security agreement helped qualify Thomas to receive an OAS pension, the payment amount is determined by the numbers of years of residence in Canada after age 18. Having lived in Canada for 16 years, Thomas will receive 16/40ths of the full OAS pension.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от speedy »

Аха, ясно. Объркал си се.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от jovani »

speedy написа:Аха, ясно. Объркал си се.
Знам ли - като им отида на сайта и информацията е "as clear as mud".
То дори не е ясно на колко може да се пенсионира човек - пише че можеш на 65 години, ама май ти дават дискаунтната пенсия до живот.
Ира ме поправи, че е 67 години и на мен нещо такова ми се въртеше в главата, но както казах - използвайки официалният сайт нищо не е ясно.
Четох, че имало един човек дето се съдил със СиПиПи нам си колко години защото му отказали пенсия, защото не било ясно колко години бил живял в Канада - в неговият случай е напускал и се е връщал няколко пъти. Та май ги беше съдил в продължение на 10-ина години (смятай как се изхранвал през това време).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от speedy »

За мен си е написано съвсем ясно.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от Bistra »

Аааа, то не били компютри, а компоти! :rofl: :lol:
Значи, какво се оказа в резюме:
Ако не си работил се гледа само престоя, а ако си обаче (не е нужно да имаш яхтови инвестиции), май можело и да си я получаваш и в бяла държава с подобаващият стандарт. ;)
Джовани, кажи си го направо, та да те разберат новите имигранти. Ако разчиташ след 40 годишен престой и нищоправене (едно от значенията на паджерото, ако се абстрахираме от сексуалното такова - Баси! ), канадската държава да ти плаща достатъчно пари, че ти да караш спокойни старини в България...Няма да се получи, просто поради елементарната сметка, че животът в България също поскъпва. А са малко българските имигранти с такъв престой и все още живо желание за връщане. Или ако ги има трябва да ги наградят с почетна грамота, че са се мъчили толкова време в тая скапана Канада, вместо да си живеят живота в процъфтяващата ни родина! |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от plamsht »

Montre написа:
IRA написа:При инженерите колкото по дърт ставаш и колкото повече опит имаш толкова си по търсен. Един колега догодина става на 65 , ако реши да се пенсионира в офиса ще настъпи драма. Не говоря за нови имигранти де.
:y: :y: :y:
бягайте, бягайте, колкото се може по-далече от Балканите и Европа
От балканите ясно.От Европа защо? 45 годишен имигрант от България..защо не.Стоичков?Всичко и е наред на Канада, както и на ЕС-а.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Признават ли се медицинските специалности?

Мнение от klisurov »

jovani написа:... Мога да го потърся закона, но предполагам че и вие може сами да си го намерите. Аз лично се запознах с него от пресата, така че в момента нямам линкове ... къде точно е описан този закон или правилник.
Тези, които четат отдавна Форума знаят на кои може и на кои не трябва да се вярва.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Публикувай отговор