Какво е заплащането в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
rovay
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 5:50 am
Местоположение: софия

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от rovay »

Благодаря на всички ,който ми дадоха адекватна информация.
Мисля,че взех моето решение и то е,че по-добре е да посещавам Канада само като турист :D (със сигурност ще го направя)
А на останалите екземляри ,който надушват плъхове мога да им кажа само : Благодаря Ви ,че сте в Канада :clap:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от miteto »

aligator написа:Така както виждам нещата,нещата които можеш да си купиш с Монреалска заплата от 1300-1500 $ се приравняват към неща, които можеш да купиш в София за около 650-700 лв.
Ако нещата наистина ги виждаш така, може би е трябвало да емигрираш в София, не в Монреал? Заплата от 700лв. в София предполагам не е особено трудно да се намери.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от speedy »

aligator написа:Лично мнение:
Нормалната заплата в провинция Квебек за приблизително 70 % от емигрантите и поне 30-40 % от французите е 1300-1500 $ чисто на месец при 40 часова работна седмица.

Това сериозно ли е? Не ми се търсят калкулатори, но ми звучи като $20к годишно преди данъците. Монреал изобщо не създава впечатление за толкова окаяно място. Освен ако под "французите" се има предвид 17-годишни ученици които редят консервни кутии по щандовете вечерно време.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Marto »

aligator написа:-------------------Монреал---------------------България
хляб---------------5 лева-----------------------1 лев
кисело мляко------5 лева-----------------------80 ст
кофичка
ракия--------------30 лв------------------------6-7 лв
вино---------------10 лв-------------------------4лв
нощувка
в 1* хотел/мотел--30 лв/стая------------------100лв/стая
месо---------------приблизително еднакви цени с България
риба,най-евтина---8-10 лв-----------------------3-4 лв
зеленчуци---------- около 2-3 пъти по скъпи в Монреал
и плодове
олио---------------8 лв.---------------------------4 лв.
електричество-----15 ст/к.ч.---------------------10ст/к.ч
карта транспорт---100лв--------------------------20 лв
Не съм сигурен, че тези цени са особено актуални, особено за България, но не за това ми е забележката. В България са евтини услугите и местните трудоемки продукти, просто защото заплатите са ниски. Колко обаче струват телевизори, качествени обувки, коли, бензин и как изглеждат на фона на тези 700 лева?
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от pavelyankov »

[quote="rovay"]Благодаря на всички ,който ми дадоха адекватна информация.
Мисля,че взех моето решение и то е,че по-добре е да посещавам Канада само като турист :D (със сигурност ще го направя)
А на останалите екземляри ,който надушват плъхове мога да им кажа само : Благодаря Ви ,че сте в Канада :clap:[/quote]


Интересно ми е кой работодател дава 4500 лева заплата на неграмотен човек :wasntme:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от angelheart »

blaster написа: Интересно ми е кой работодател дава 4500 лева заплата на неграмотен човек :wasntme:
Да предположим ли? Татко, най-успешният бизнесмен в родата!
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Bistra »

aligator написа:Лично мнение:.....
Абсолютно съм съгласна с това мнение. Колкото и да се напъваме да изкараме друга реалността това са фактите. За новопристигнали имигранти в много от случаите някои не могат да се похвалят и с 15$ на час, па камо ли с повече.Да не говорим, че в много от българските семейства жените не работят или ако жената започне работа и издържа тя семейството - често се стига до развод.
Така, че направете си добре сметката какво можете и дали го можете добре.В Кебек не може да се препитавате от дребни далавери , без да работите или ако го правите е за да поддържате някакъв екзистенс минимум.
1500 лв заплата в България със собствено жилище ви осигуряват много по-висок стандарт от 1500$ в Монреал примерно.Така, че ако единствената мотивация ви са парите помислете много добре!!!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от aligator »

Бензина в Монреал е 2 лева за литър - най-евтиния.Понастоящем не знам колко е в България,ама не мисля че е много по-скъп.
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Bistra »

speedy написа:Това сериозно ли е? Не ми се търсят калкулатори, но ми звучи като $20к годишно преди данъците. Монреал изобщо не създава впечатление за толкова окаяно място. Освен ако под "французите" се има предвид 17-годишни ученици които редят консервни кутии по щандовете вечерно време.
Сериозно е, Да! Имаше едно шоу не се сещам точно сега за името, беше по един от френските канали. Та в общи линии ще го преразкажа:
Има няколко човека с различни професии, които с подсказващи въпроси и отговори се опитват да насочат играещия за своята професия, като целта е на принципа на елиминиране да остане този с най-високия доход и ако професията му бъде позната, участникът печели награда. Измежду въпросите и отговорите имаше и такива за дохода.Ами средният доход беше около 25-30К годишно, а участниците не бяха 17 годишни ученици, а възрастни кебекуа...сам си направи изводите!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от miteto »

aligator написа:Бензина в Монреал е 2 лева за литър - най-евтиния.Понастоящем не знам колко е в България,ама не мисля че е много по-скъп.
Защо смяташ цените в Канада в български левове? Цените в Канада са в канадски долари, както и заплатите. Утре ако курса на CAD/BGN стане 2.5 (вместо сегашното 1.44) значи ли, че бензина в Канада се е повишил 70%? Не, естествено.
Смятай го така - със 700лв в БГ можеш да си купиш грубо 320 литра бензин (2.20лв/литър). С $1500 в Канада можеш да си купиш 1150 литра безин ($1.30/литър). Сега усещаш ли къде е разликата с твоите преизчислявания на валутите?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от speedy »

Явно тези кебекуа имат достатъчно свободно време, за да ходят по телевизионни състезания. Или и на тях им куца езикът, за да не си намерят по-добра работа?

Такива пари стават за половин до една година, докато човек се ориентира. Ама след това за какво би стоял на това дередже един имигрант прехвърчал хиляди километри от друг континент? И не ми казвайте, че е само защото колите спирали след училищните автобуси.

rovay е прав, че такава Канада не му трябва.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Bistra »

speedy написа:Явно тези кебекуа имат достатъчно свободно време, за да ходят по телевизионни състезания. Или и на тях им куца езикът, за да не си намерят по-добра работа?

Такива пари стават за половин до една година, докато човек се ориентира. Ама след това за какво би стоял на това дередже един имигрант прехвърчал хиляди километри от друг континент? И не ми казвайте, че е само защото колите спирали след училищните автобуси.

rovay е прав, че такава Канада не му трябва.
О, имат, даже и повечето се хвалеха, че ходят редовно на ваканция в чужбина и се хранят в ресторант.
Не ми се мисли с какви пари. :(
Тукашните хора имат друг манталитет и това да си затънал до уши в дългове явно не ги притеснява.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

miteto написа:
aligator написа:Бензина в Монреал е 2 лева за литър - най-евтиния.Понастоящем не знам колко е в България,ама не мисля че е много по-скъп.
Защо смяташ цените в Канада в български левове? Цените в Канада са в канадски долари, както и заплатите. Утре ако курса на CAD/BGN стане 2.5 (вместо сегашното 1.44) значи ли, че бензина в Канада се е повишил 70%? Не, естествено.
Смятай го така - със 700лв в БГ можеш да си купиш грубо 320 литра бензин (2.20лв/литър). С $1500 в Канада можеш да си купиш 1150 литра безин ($1.30/литър). Сега усещаш ли къде е разликата с твоите преизчислявания на валутите?

:)
То по тази логика аз съм най-добре защото бензинчето ми е точно 1 долар
:@
а като знам - че преди 3 месеца беше 70-80цента и ми се иска да си изпратим войските към Либия :@
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от ivanko13 »

Bistra написа: Тукашните хора имат друг манталитет и това да си затънал до уши в дългове явно не ги притеснява.
Хич даже... Само ,че балончето ще гръмне един ден... И естествено, както обикновено се случва всички ще страдат...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

rovay написа:Благодаря на всички ,който ми дадоха адекватна информация.
Мисля,че взех моето решение и то е,че по-добре е да посещавам Канада само като турист :D (със сигурност ще го направя)
А на останалите екземляри ,който надушват плъхове мога да им кажа само : Благодаря Ви ,че сте в Канада :clap:

като те гледам - имаш американско мислене и америка е страната за теб
:) ;) Щом парите те вълнуват
Друг е въпроса - че това с данъците дето го каза е абсолютно вярно
и за пореден път ме караш да завиждам на Българите и плоския данък
който си мисля е крайно време да дойде и в Америка и в Канада :@
Публикувай отговор