Още ли си харесвате емигрантския квартал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Да, само че начина по който това беше написано изобщо не е начина по който си го написала сега. След като това е бил отговора ти можеше да напишеш "не вземат възрастни да учат" вместо "такива като теб да учат". Ти какво би разбрала под "такива като теб"? За Бребьоф знам, както се вижда, че е до пети секондер, както и естествено Екол ентернасионал, но не мога да знам всички колежи в обсега на КДН секондери ли са или колеж след секондер.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Bubi написа:Също така за твое сведение КОФИ-то винаги е в колеж и никога в секондер или каквото и да е друго училище.
мм, тук не съм много съгласна - на южния бряг КОФИте са разпределени по кварталните секондери. Това е така от мисля 2005 г., преди това беше централизирано в местното МРСИ, после ги разгониха по средните училища и това го знам със сигурност.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Bubi написа:Да, само че начина по който това беше написано изобщо не е начина по който си го написала сега. След като това е бил отговора ти можеше да напишеш "не вземат възрастни да учат" вместо "такива като теб да учат". Ти какво би разбрала под "такива като теб"? За Бребьоф знам, както се вижда, че е до пети секондер, както и естествено Екол ентернасионал, но не мога да знам всички колежи в обсега на КДН секондери ли са или колеж след секондер.
Хайде да видим как съм го казала
krimon написа:Bois-de-Boulogne може и да е хубав колеж за теб, обаче в тези колежи, които споменавам, изобщо не взимат такива като теб да учат. Това са част от най-престижните колежи за деца в провинцията ... Забравила съм да спомена най-доброто публично училище - основно и средно - École internationalle de Montreal. Може би след година-две ще се заинтересуваш по-подробно когато поотраснат децата ти.
извинявай, обаче търсиш под вола теле, или казано с други думи "гузен негонен бяга" ... какво общо имат тук дипломите ти и къде учиш т.н. :roll: Не го ли знаеш вица за "Всички сме висшисти, другарю!" :wink:

Цитирала съм конкретни имена, за да обясня, че Кот де неж не е някоя дупка на циганията ... това е точно целта ми, а не да ви отварям очите къде какви колежи има ...
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Ок, в бързината не съм го допрочела като хората до края :oops: Грешката е моя.
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Оле хора,разсмяхте ме :lol: :lol: . Айде стига спорихте къде е най-добре за живеене, я пийте по кафе заедно и е добре на всякъде, щом се чувствате ОК с фамилията сте добре. Няма нужда от обяснения по 15 страници, кой къде и защо, я си гледайте децата, живота и всичко ще е наред. Не съм била в Кот де неж, живея в Сан Мишел от 3,5 г. и се чувствам супер, харесвам Лонгьой, Лавал и Пиерфонд, а къде ще се установим с мъжо и децата..... идея си нямам още, ще видим. Айде поздрави и стига дразги, гадно е тъй не мислите ли :roll: :?:
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

krimon написа:
Bubi написа:Също така за твое сведение КОФИ-то винаги е в колеж и никога в секондер или каквото и да е друго училище.
мм, тук не съм много съгласна - на южния бряг КОФИте са разпределени по кварталните секондери. Това е така от мисля 2005 г., преди това беше централизирано в местното МРСИ, после ги разгониха по средните училища и това го знам със сигурност.
сори, но ти е стара информацията - нито Сен-Жан, нито Едуар-Монпети са секондери .....
пак сме тук :-)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

ilka написа:
krimon написа:
Bubi написа:Също така за твое сведение КОФИ-то винаги е в колеж и никога в секондер или каквото и да е друго училище.
мм, тук не съм много съгласна - на южния бряг КОФИте са разпределени по кварталните секондери. Това е така от мисля 2005 г., преди това беше централизирано в местното МРСИ, после ги разгониха по средните училища и това го знам със сигурност.
сори, но ти е стара информацията - нито Сен-Жан, нито Едуар-Монпети са секондери .....
Всъщност ще се окаже, че тя е имала съвсем друго нещо впредвид, но ти търсиш под вола теле :D
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

ablood написа:
ilka написа:
krimon написа:
Bubi написа:Също така за твое сведение КОФИ-то винаги е в колеж и никога в секондер или каквото и да е друго училище.
мм, тук не съм много съгласна - на южния бряг КОФИте са разпределени по кварталните секондери. Това е така от мисля 2005 г., преди това беше централизирано в местното МРСИ, после ги разгониха по средните училища и това го знам със сигурност.
сори, но ти е стара информацията - нито Сен-Жан, нито Едуар-Монпети са секондери .....
Всъщност ще се окаже, че тя е имала съвсем друго нещо впредвид, но ти търсиш под вола теле :D
:lol: :lol: :lol: какво да се прави - все някой път ще го намеря 8)
пак сме тук :-)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ilka написа:
krimon написа:
Bubi написа:Също така за твое сведение КОФИ-то винаги е в колеж и никога в секондер или каквото и да е друго училище.
мм, тук не съм много съгласна - на южния бряг КОФИте са разпределени по кварталните секондери. Това е така от мисля 2005 г., преди това беше централизирано в местното МРСИ, после ги разгониха по средните училища и това го знам със сигурност.
сори, но ти е стара информацията - нито Сен-Жан, нито Едуар-Монпети са секондери .....
Това ако живееш в Лонгьой, иначе каква е перспективата в Бросар, Грийнфийлд парк, Сент Ламбер, Сент Юбер, Ла Прери, Делсън и околия ... ?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Крими, колкото си права за Лонгьой, толкова и за Бросар, Грийнфийлд парк, Сент Ламбер, Сент Юбер, Ла Прери, Делсън и околия ...
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

krimon написа:
Това ако живееш в Лонгьой, иначе каква е перспективата в Бросар, Грийнфийлд парк, Сент Ламбер, Сент Юбер, Ла Прери, Делсън и околия ... ?
ами не съм чула Сен-Жан да се е преместил от Бросар в Лонгьой - доколкото знам, все още си е на 6400, Отьой, Бросар - точно на 1.5 км от Сен-Ламбер, 3 км от Грийнфийлд парк и така нататък( Ла прери и компания губят надпреварата - те също учат в Сен-Жан... )
пак сме тук :-)
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Ти пък какво правиш в Бросар,що заеба високите технологии в столицата и се намърда при нас на село. :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ilka написа:
krimon написа:
Това ако живееш в Лонгьой, иначе каква е перспективата в Бросар, Грийнфийлд парк, Сент Ламбер, Сент Юбер, Ла Прери, Делсън и околия ... ?
ами не съм чула Сен-Жан да се е преместил от Бросар в Лонгьой - доколкото знам, все още си е на 6400, Отьой, Бросар - точно на 1.5 км от Сен-Ламбер, 3 км от Грийнфийлд парк и така нататък( Ла прери и компания губят надпреварата - те също учат в Сен-Жан... )
ок, сега остава да кажеш да обясниш разликата между университет-секондер и Сен Жан :) Той дава какво ниво на образование на завършилите КОФИ :roll: Качество на университетско ниво или прост сежеп :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

CFS 801 написа:Лавал е хубав квартал,но аз например никога няма да отида да живея там,оставям го на ;лалвалчани
Лавал, напомням, не е квартал, а град. В него има емигрантски, бели, еврейски и баровски райони, както и фермерска източна част. Има разкошни райони, както и дупки пълни с индийци и черни, напомнящи CDN.
Не знам точна статистика, но съдейки по магистралите повечето Лавалчани работят в Монреал. И защо не? Живееш в тишина, чистота и спокойствие и си бачкаш в мегаполиса. За разлика от Ню Йорк стигането от предградията до града е безпроблемно. На мен ми отнема 20 мин от обуването на обувките до казването "Здрасти шефе", като повечето ги губя в St-Laurent (Montreal). Жена ми стига още по-бързо. Трябва да се отбележи, че живеем на северния бряг на Лавал, иначе е още по-бързо.
Има обаче период рано сутрин, когато трафика е кофти и се стига 2-пъти по бавно (от нашата северна позиция). За това мрязя да ме викат преди работа.
Който рабори в Downtown обикновенно се ориентира към къщичка на южния бряг. От тук е далече - трябва да се ползва Decarie, който е кошмар.
Най-хубаво е разбира се да имаш повечко пари за къща в западен Montreal, или някой свободен милион за вътрешните райони.
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

CFS 801 написа:Ти пък какво правиш в Бросар,що заеба високите технологии в столицата и се намърда при нас на село. :D
:lol: :lol: :lol:
ми не ми допадна гледката към къщата на премиер-министъра, нали знаеш - онези дипломатските блокове с общите перални :lol: :lol: а и Хъли нали каза - тук в Канада високите технологии са най-високи и ги има във всяко иглу - значи и при вас, на село :))))
П.С. за кримон - ако ти не знаеш разликата между секондер и сежеп( все пак колеж ) аз ли да ти я обяснявам :lol: или това е начинът пак да се извъртиш...и оправдаеш, че премести Сен-Жан в друг град
:roll: :lol: :lol:
пак сме тук :-)
Заключено