интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Брей Брей, що става тука.

Честито на всички. Пожелавам ви бърза процедура от тука нататък. Бъдете здрави.

Пишете как са минали интервютата. Да не забравите ей. Бъдете здрави.

http://montreal.en.craigslist.ca/apa/

Тука вижте за цените на квартири в Монреал.
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Ако някой знае резултата от интервютата на dida_p, eugenie и galmal_72 (galcho), моля да пише, за да мога да допопълня таблицата.


sucre - На коя дата и в колко часа ви беше интервюто?


SOULRIPPER
- имам същия въпрос - На коя дата и в колко часа ви беше интервюто?
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Милла, галчо някъде си писа че е оставен на изчакване, а за другите две наистина няма инфо :roll:
Изображение
sucre
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Дек 07, 2007 3:35 pm

Мнение от sucre »

Здравей Мила,моля за извинение,че до сега не сме писали повече подробности за себе си,но сякаш искахме да мине успешно интервюто и тогава да вземем по-активно участие във форума.
Значи ние подадохме докса до Виена през ноември 2007,поканата за интервюто беше ако не бъркам от 5 април,а интервюто ни беше на 5 юни от 12:00 часа...продължи около 40 минути.
Отново пожелаваме успех на всички ,за които итервюто предстои...и най-важното е да бъдете естествени,усмихнати...да бъдете себе си.
Честито и на всички,които вече преминаха успешно през центрофугата от нарежение,емоции и вълнение...поне за нас беше така...слава Богу с щастливо приземяване : :lol:

Ние продължаваме с докаса към Букорещ.
sucre
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Дек 07, 2007 3:35 pm

Мнение от sucre »

Valedessу,благодарим ви за подкрепата.
Честито и от нас за успешното интервю и попътен вятър занапред!
Marten
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 12:38 am
Местоположение: British Columbia
Обратна връзка:

Мнение от Marten »

Здравейте...ние се присъединяваме към малкото неминали интервюто...за наше огромно съжаление...
дамата е мила и добронамерена,преводачката от днес е нова и също много много мила!
Мадам Стоянов обаче говори бързичко на на мен това ми дойде множко!Въпросите задава със сложно съставни и поне три на брой изречения,което много ме обърка!Съпругата ми разбра всичко и за нея езика на мадам не бе проблем...явно интервюто издъних аз...
Мадам каза че ще получим отговора по пощата и че опциите са две..или ще ни върне окончателно..или ще ни даде някакъв срок за доучване на езика....
Иначе....няма нищо страшно в интервюто...напротив,но езика си е нужен
Успех на всички чакащи...и попътен вятър на всички преминали! :beer2:
efirna
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 9:21 am
Местоположение: Варна, Montreal

...

Мнение от efirna »

Мартен съжалявам! Дано не е окончателен отказа на мадам!
Много ми е странно, че интервюто се " издънва " от придружаващия кандидат, в смисъл че има многобройни случаи, в които те дори и да мълчат пак се минава интервюто...
Явно всичко е според случая!
Успех! Дано всичко завърши добре!
19.12.2008 - Документи Букурещ
23.01.2009 - Баркодове
30.01.2009 - Получени медицински
06.02.2009 - Направени медицински
20.02.2009 - ОК на медицинските
30.04.2009 - Покана за визи
26.05.2009 - Визи!
Marten
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 12:38 am
Местоположение: British Columbia
Обратна връзка:

Мнение от Marten »

Ми не...в нашият случай аз съм основен,а жена ми извлачи повече от половината интервю на раменете си...
Аз просто откровено се издъних!Не я разбирах и се притесних ужасно...Жена ми излезна от кофти ситуацията няколко пъти....но явно крайно недостатъчно!И аз бая поговорих уж...но и бая неща обърках!Мъчно ми е защото както на всички тук..така и на на с много ни се щеше да стане от раз...
Сега ще търсим начини да продължим...трябва да проуча начините да се покрие ниво във френския център или в ИЧС,тъй като работното ми време не позволява курсовете им(работя от понеделник до събота от 7.30-19.30)
Другият вариянт...по гадният е да пускаме наново...
Здраве да е...чувствам се зле като виновник обаче :(
efirna
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 9:21 am
Местоположение: Варна, Montreal

...

Мнение от efirna »

Разбирам...!
Много е клиширано, но пък " всяко зло, за добро "! :)
Дано не ви отреже окончателно, а само да поиска повишаване на френския!
В Алианс Франсез, може да се полага изпит за определено ниво, без да се ходи на курс! Просто се явяваш и защитаваш нивото, което искаш! :)
Успех!

п.п Какви нива бяхте писали за езиците?
19.12.2008 - Документи Букурещ
23.01.2009 - Баркодове
30.01.2009 - Получени медицински
06.02.2009 - Направени медицински
20.02.2009 - ОК на медицинските
30.04.2009 - Покана за визи
26.05.2009 - Визи!
elkos
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 6:09 am
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от elkos »

Хей, Мarten, съжалявам за резултата от вашето интервю...Всички искаме да стане от "раз"....ама не винаги става...И ние сме от върнатите за донаучаване на езика...Гадничко е.../леко казано/..и аз се чувствах ужасно...ама ни поотмина..Сега сме се запретнали и учим....Ех, малко по дълго става, ама нямаме избор...Затова, че не унивайте в никакъв случай. Дайте си седмица-две почивка...изчакайте писмото и след това пак ще действате...Успех за напред...
Късмет на всички на който им предстои интервю
Аватар
valedessy
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 10:37 am
Местоположение: Toronto

Мнение от valedessy »

Marten, горе главата.... Много е кофти, още по-кофти е неизвестността. Но все пак от двете злини - по-малката, т.е. дано минете само с по-високи нива на френски.... А пък и нищо не се знае, може и да ви изненадат със сертификати по пощата. Историята помни и такива случаи
Стискаме ви палци :D
DCS: 30/10/07, акюзе след 15д.
покана за интервю 1м3с преди интервюто
док. към Букурещ: 7/06/08, баркодове след 1м1д
покана за медицински след 23д
покана за визи след 3с (от направените медицински), върнати паспорти след 18д
Общо: 10м и 18д
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Бих искала да помоля който от вас може да ми сканира доколкото е възможно с добро качество Списъка с документи, които изискват да се носят на интервюто и да ми го прати. Целта не е да се изредят имената на документите, а да приложа как изглежда този документ, за да се актуализира за 2008 г. Затова ми е нужен сканиран.

Който би могъл, моля да ми пише ЛС.

Благодаря предварително!
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
jori77
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 5:00 am
Местоположение: Montreal, skype danita_08

Мнение от jori77 »

някой знае ли какво стана с драго и таня?
вчера бяха от 11,00ч. в малката стаичка...а после пълна тишина!!!!!!!
Изображение
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

И "Драги и Таня" и "PeaceLover" минаха вчера,но ни вест ни кост.Може да не са се върнали още.Дано да са успели!
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
annie77
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 1:37 pm
Местоположение: София

Мнение от annie77 »

Здравейте на всички! Днес и аз се сдобих със сертификат :). Интервюто ми беше от 10.00 часа, преди мен имаше семейство с дете, чийто резултат не разбрах. Лесли Стояноф е млада, с гъста кестенява коса и на пръв поглед строго изражение (или може би на мен ми се е сторило така), което бързо след това изчезна, всъщност е благоразположена и приятна. Беше облечена спортно-елегантно. Поздравихме се, аз се настаних, сложих папката с документи пред мен и зачаках. Тя започна с кратък увод - името, длъжността и, че е тук, за да проведе интервю с мен, като ще ми задава въпроси по отношение на образованието ми, работата ми и "мотивацията" ми за Квебек. Говори ясно и с нормално темпо, нито много бързо, нито много бавно - ако сте слушали квебекарско радио..сравнено с него, темпото й е по-бавно и като че ли по-отчетливо. Два пъти ми се наложи да я помоля да повтори, но въпросите и бяха формулирани с предисловие, т.е. по-дълги и аз не можах да хвана последната част. Но след това тя повтаря по-отчетливо и всичко е ок. Въпросите бяха стандартните, които друг съфорумец беше систематизирал, но все пак: поиска ми първо паспорта, после започна:

Семейна ли сте?
Имате ли деца?
Възнамерявате ли да се омъжите в следващата една година?
(После втори път: А имате ли някакви планове да се омъжите през следващата година?)
Един съвет от мен: отговаряйте спокойно, ясно, с кратки изречения, имам чувството че мадам не обича 'разтягането на локуми", макар че изслушва търпеливо без да прекъсва.
Какво знаете за Квебек?
(не можах да кажа и половината от зазубреното тук, тя използва една моя пауза и ми зададе следващия въпрос)
Какво възнамерявате да правите в Квебек, как смятате да се развивате? Тук и казах, че смятам първо да изпратя дипломата ми за приравняване в Министерството на имиграцията и културните общност , за да бъде оценена, след това че ще изпратя тяхната оценка и други изискуеми документи към Ордера на счетоводителите или друг университет или колеж, предлагащ например DEC или DEP по счетоводство.
"Виждам че имате икономическа специалност...какво точно учехте?"
Започнах да изброявам дисциплините, но успях да кажа само две (Микроикономика и Макроикономика), преди тя да ме прекъсне/попита "Каква е разликата между двете дисциплини?". След това
"Кои са главните външно-търговски партньори на България?"
"Кои отрасли на промишлеността в България са най-добре развити?"
Тези въпроси бяха извън "разработените", но все пак се окопитих и отговорих кратко, с по две-три изречения от обща култура. Мадам в никакъв случай не очаква да я засипвате с цифри и супер подробности..поне това е моето впечатление.
"Имате ли роднини в Квебек, за първи път ли подавате документи за имиграция там..как научихте за процедурата, имате ли приятели там, от колко време са там, с какво се занимават"
Поиска ми трудовата книжка. Аз и подадох трудовата ми книжка и осигурителната ми книжка. Тя ме попита "Коя от двете е задължителна в България?" Аз и обясних разликата между трудова и осигурителна книжка и че и двете удостоверяват съответно трудов/осигурителен стаж. После ме попита коя от двете отразява работата ми като счетоводител, след като чу отговора ми, разгледа осигурителната ми книжка и я подаде на преводачката.
Попита ме къде съм учила френски. След това се загледа в дипломата ми от средното образование - английска гимназия - и я подаде на преводачката, като я попита какъв тип училище е това. Обърна се към мен "Do you speak English?" Другия и въпрос на английски беше "Какво знаете за Квебек?" След това ми поиска Договора за финансова независимост и ми каза, че мога да си подредя документите, които бяха струпани пред мен на масата. Започнах полека-лека да си ги прибирам и подреждам, докато тя си дописваше още нещо, след това чух шума от принтера..чак тогава си позволих вътрешно да почна да се радвам.... Изведнъж започна да говори много бързо, хванах горе-долу половината и естествено, че съм приета :) Подаде ми сертификата и поиска да удостоверя че данните върху него (името ми, рождена дата) са верни. Подари ми книжката за Квебек, като ми каза че тя съдържа информация за първите стъпки и институциите в Квебек, попита ме имам ли някакви въпроси към нея, подаде ми още едно купче документи, като подчерта два-три пъти, че до една година трябва да се възползвам от правото, който сертификата дава. Ами това е :) Успех на всички! ..P.S. Бях посочила нива на френски 7/7 (година и нещо частни уроци при Жана Николова), английски 9/9; бакалавър МИО, УНСС; 5 г. стаж като счетоводител
Последно промяна от annie77 на Вто Юни 17, 2008 5:00 am, променено общо 2 пъти.
Публикувай отговор