Защо избрахме емиграцията в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Така, така Пумпи.
Те вече станаха 5-6 годинии в Канада а къщата с баскетболното табло още я няма и не се вижда на хоризонта.:)
Я кажи сега ако децата ти бяха на 10 години като сте дошли на колко станаха вече и какво им осигурихте на тях през тези 5-6 години докато ти носеше вестници, беше общ работник, после малко медицинска сестра а жена ти учеше през това време?
Обзалагам се че не повече от колкото мизрено преживяване в миришещ на къри и други подправки с които готвят шриланковците в блока в който живеехте заедно с тях.
Какво каза вчера Хълман ? Че отнема 5-7 години та може и повече до къщата.
Същото което Пумпи вчера цял ден отричаше за да го каже днес.:)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Hullman написа:Така, така Пумпи.
Те вече станаха 5-6 годинии в Канада а къщата с баскетболното табло още я няма и не се вижда на хоризонта.:)
Я кажи сега ако децата ти бяха на 10 години като сте дошли на колко станаха вече и какво им осигурихте на тях през тези 5-6 години докато ти носеше вестници, беше общ работник, после малко медицинска сестра а жена ти учеше през това време?
Обзалагам се че не повече от колкото мизрено преживяване в миришещ на къри и други подправки с които готвят шриланковците в блока в който живеехте заедно с тях.
Какво каза вчера Хълман ? Че отнема 5-7 години та може и повече до къщата.
Същото което Пумпи вчера цял ден отричаше за да го каже днес.:)
poumpy написа:Виж за къщата и коша си прав, за мен ще са 6 години....Значи голеният ми син ще е на 9, малкият на 3 и бебето на няколко месеца, живот и здраве
ето какво съм казал вчера....за мен ще са 6 години. Аз съм кацнал в Канада на 18.03.2004, а жена ми на 19.05.2004 и не са 5-6 години до сега, а ще са ОБЩО 5.5 ако трябва да сме точни. Ако децата ми бяха на 10 аз е много вероятно да не бях тук - както казах аз лично не съм авантюрист. За да са ми децата на 10 аз трябваше да имам поне 10 години практика в БГ, а тогава нямаше да ми се мърда изобщо.

Относно мизерното приживяване: моето семейство не е имало този "шанс": както видя сме дошли с някакви пари, не сме пестили никога от наем, храна, кола, почивка (не пакет в Куба за 500 кинта, а Бермуда по избор и то няколко пъти) За почти 4 години в Монреал сме се местили 4 пъти(това както сам се сещаш са разходи всеки път) и то не за да бягам от шриланковци, а за да ни е винаги близо и удобно за работа и училище.

Да може да отнеме и 5-7 години до къщата, но през това време единият работи, другия вместо да учи си стои в къщи и гледа децата и те не стават наркомани. Така устройва ли те ? В моето семейство реално единият е работел, другият не е, в реално финансово изражение в момента и въпреки това не съм живял " без да се ограничавам" с 1300 на месец :shock:

иначе ти можеш да си приказваш и да ни убеждаваш, че да си чейчаджия е много доходно(3-4 имота вече), лесно за постигане(едноседмичен курс) и много престижно(само дипломатически щерки надуваш). Всички останали имигранти са мизерници, живеят в мъзъта, возят се на метро и децата им пълнят местните затвори. Убеждавай ни щом това те прави щастлив. Аз вярвам в противното и вярвам, че всичко започва от главата, тоест ако искаш да е второто никой не може да те спаси от теб самия :)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

poumpy написа:Сега видях, че мъжът ти е колега, а не ти. Това малко усложнява нещата, защото ако нямате пари те чака в голяма степен съдбата на Venus от друга тема, тоест трябва яко да гърбиш за да има мъжът ти време да учи.
Не е обаче задължително да бачка по фабрики и еврейски къщи. С графичен дизайн може да се намери доста работа в Монтреал - Юбисофт непрекъснато търсят хора (това е една от най-големите фирми за разработка на игри в Северна Америка). Вярно, че там са ниски заплатите, но с една година "канадски стаж" и ошлайфан език след това е песен - кеф ти дизайнерски бюра, които правят специални ефекти за Холивуд, кеф ти уебсайтове, кеф ти реклама.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Аз казвам "яко да гърбиш" не казва къде и какво, но трябва да е готова в определени моменти да издържа сама семейството си за да има мъжът й време да учи - преди изпит се чете непрекъснато поне месец
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

В моето семейство реално единият е работел, другият не е, в реално финансово изражение в момента и въпреки това не съм живял " без да се ограничавам" с 1300 на месец
Хълман ви гаранитра пълна мизерия с 1300 $ на месец ( освен ако не дойдете със 100 000 $ кеш с които ще си купите кола и ще ходите редовно на Бермудите на ваканция като Пумпи ).
И тази мизеря ще продължи колко Пумпи.
5-7 годиини достатъчни ли са?
Как се гледа семейство с 2 деца тинейдежъри ( нали са дошли на 10 години в Канада ) с 1300 $ на месец спечелени от единия родител бих искал да знам? Какъв ще е и стандарта на живота на тези деца? Ще има ли пари за уроци по пияно, цигулка, тренировка по хокей за да бъде заето и да не мисли за глупости и наркотици в градинката до блока заедно с децата на шриланковците?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Hullman написа:
В моето семейство реално единият е работел, другият не е, в реално финансово изражение в момента и въпреки това не съм живял " без да се ограничавам" с 1300 на месец
Хълман ви гаранитра пълна мизерия с 1300 $ на месец ( освен ако не дойдете със 100 000 $ кеш с които ще си купите кола и ще ходите редовно на Бермудите на ваканция като Пумпи ).
Абе Хълц, ти не се ли плюнчеше преди 2-3 месеца че на социал+пици можело да се изкарват по $50000 чисто? Нали се сещаш, в пицариите дето плащали по $9/час кеш на черно :wink: Кое от двете е сега, като дойдат новите емигранти и почнат социал+пица: ще мизерстват или ще вадят по $50К чисти :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Не Мите
Ето тук идва разликата между това кеото вие с Пумпи описвате и това което Хълман казва.
Може да се изкарат тези пари с пицата и социал.
но тогава я няма мечтаната къща с баскетболното табло и бащата не се прибира в 16 часа за да играят баскетбол. Социал пица и къща не вървят ръка за ръка.
Вие нали това твърдяхте че идват в Канада и така децата растяли доволни и щастливи на тихата улица далеч от децата на шриланковците.

Ако изберат пицата на черно и социал ще има 50 000 $ ама няма да има къща с баскетболно табло и бащата ще се прибира в 02 часа през ноща.
Децата ще са на произвола на съдбата ще клечат в градинката с шриланковците да пушат марихуана а от там пътя е кратък от изгонване от у-ще и тръгване по кривия път.
Не бъркайте изкарване на 50 000 $ от социал и пици с усмихнато семеиство живеещо на тиха уличка в къща.
Идването в Канада нали беше заради децата а какво им предложихме на тях?
Живот в миризлив блок докато бащата носи пиците, вестниците или е общ работник до 02 часа.:)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Hullman написа:
В моето семейство реално единият е работел, другият не е, в реално финансово изражение в момента и въпреки това не съм живял " без да се ограничавам" с 1300 на месец
Хълман ви гаранитра пълна мизерия с 1300 $ на месец ( освен ако не дойдете със 100 000 $ кеш с които ще си купите кола и ще ходите редовно на Бермудите на ваканция като Пумпи ).
И тази мизеря ще продължи колко Пумпи.
5-7 годиини достатъчни ли са?
Как се гледа семейство с 2 деца тинейдежъри ( нали са дошли на 10 години в Канада ) с 1300 $ на месец спечелени от единия родител бих искал да знам? Какъв ще е и стандарта на живота на тези деца? Ще има ли пари за уроци по пияно, цигулка, тренировка по хокей за да бъде заето и да не мисли за глупости и наркотици в градинката до блока заедно с децата на шриланковците?
ти пак не разбираш...кавичките, които използвам, показват, че цитирам чуждо мнение....
една мизерия продължава точно толкова вълго, колкото мизерстващият пожелае, но далече не е нужно да е 7 години, колкото ти ни убеждаваш
сега поневе много знаеш ще ти обясня въпроса със свободното време на децата:
моето си го прибирам в 4 от училище. До 4.30 се разсейваме, преобличаме, изяждаме един плод. В 4.30 почва домашното поне до 5. Следва един час свободно време за него но не и за мен, защото си играем, разхождаме, приказваме. В 6 сядаме да вечеряме, което онтема 1 час до 7. После имаме 30 минути, през които си приготвяме нещата за другия ден, подреждаме си стаята и към 7.30 влиза в банята за душ и миене на зъби за да може в 8 да си е в леглото.
Това е редовен ден в който нямаме плуване, което ни отнема 1.15 минути extra time и си лягаме в 8.30, но сме нямали един час да прекараме заедно в игра и приказване. Сега представи си, че детето ходи и на цигулка и на хокей - вярвай ми това ще е най-нещастното дете на замята, а ти най-неудоволетворения родител, защото няма да имаш никакво време за контакт с детето си. Е може да му плащаш да е цигулар и хокеист( две взаимно изключващи се дейности) но пак няма да го виждаш и да имаш контакт с него....
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Hullman написа:Идването в Канада нали беше заради децата а какво им предложихме на тях?
Живот в миризлив блок докато бащата носи пиците, вестниците или е общ работник до 02 часа.:)
Е кво толкова, вместо пици - изкарват един курс при Хълц за 3 бона и после шапка на тояга, нали така - само се навеждат да събират пачките, с които клиентите ще ги замерят :lol: Къф е проблема?

Плос това както винаги ти лъжеш и изопачаваш
Вие нали това твърдяхте че идват в Канада и така децата растяли доволни и щастливи на тихата улица далеч от децата на шриланковците.
Покажи ми къде съм го написал това и ти давам $1000. Явно освен с писането на английски имаш проблеми и с четенето на български. Язък ти за трите образования, дето си ги карал :wink: Аз твърдях, че и в Канада децата играят по улиците, понеже ти написа че седяли само пред компютрите. Това не е вярно за всички деца, нито в България, нито в Канада. Никъде не съм обещавал къщи с баскетболни талба на чисто нови емигранти :wink:
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Мите да се връщам ли 2-3 страници назад за да ти покажа твоя постинг в който пишеше за къщата с баскетбоното табло където играели децата.
Това за къщата е твой постинг.

Нека се върнем сега на реалната ситуация на питащата дама. Децата са на 10 години и тя не иска да гледат Слави и Азис. Ще се идва в Канада заради децата
Въпроса сега е:
Кога, след колко години децата ще играят на баскетболното табло закачено върху гаража на къщата която ти много добре описа?
Хълман дълбоко се съмнява че ще играят някога на това табло защото докато го докарате до там децата вече са на 17 -18 години и може и да не са в къщи вече.
- Къде живяха до тогава децата?
В миризливя блок с шриланковците.
- Какво им предложихте покрай идването в Канада заради тях? Лоши битови условия?
- Тези лоши битови условия в комбинация с неподходяща среда предпоставка ли са за тръгване по кривия път? Да - с голямо Д.
Какво направихме заради децата през тези 5- 7 години? Почти едно голямо нищо?

Не бъркайте идване в Канада на сам/а , на младо семейство с много малки деца или без деца със
семеиство с 2 деца на 10 години.
Има огромна разлика. Ето за това говирим.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Hullman написа: Какво каза вчера Хълман ? Че отнема 5-7 години та може и повече до къщата.
Бла-бла, както винаги. Ние си купихме къща точно на 2 гонини тука и други хора го правят - въпрос на цели и на избор. Децата играят каквото игри се сетиш на двора, никога не сме имали проблеми със съседите, техните също така. Другите глупости няма да ги коментирам, щото само кръгъл глупак би ти се вързал. Няма да е лошо да мислиш като пишеш глупости, срамота! :twisted:
Let it go...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Всички деца играят на местната Арена, място с няколко терена (открити и закрити) за различен вид спортни игри (футбол, хокей, бейзбол, американски футбол, баскетбол, волейбол), където има включително общински плувен басейн. Така е във всеки квартал. Цените са абсолютно символични - от 50 до 100 долара на сезон в зависимост от това, което практикуват и възрастта им. Само хокеят е по-скъп, достига до 500 на сезон за младежите. Защо играят там децата, а не пред къщите си - просто защото не винаги имат партньори за игрите си, организираният спорт им дава професионализъм, включени са в съответните лиги, осигурено им е съдийство, в повечето случаи безплатни екипи, терените са обезопасени и заобиколени със забавления, подходящи за децата. Също така, терените са добре почистени и осветени вечер до 22 ч. (лятото понякога до полунощ). Баскетболните кошове са за уморени и отегчени родители, които мислят, че така ще отбият задълженията си. Виж, уличният хокей е институция :) Съседски деца се събират и яко се упражняват по всяко време, под блакосклонните погледи на полицаите, патрулиращи в квартала. Плуването е безплатно цяло лято, а на басейните се организират партита, конкурси, състезания, като обикновено има и награден фонд.

т.е. изводът е, че няма нужда нито къща да имаш, нито някакви кой знае какви средства, за да се включат децата ти в масовия спорт в Канада. Както едно време в България по времето на комунизма 8)

Същото важи и за друг вид занимания: пластични и декоративни изкуства, музикални изстъпления, готварски умения, артистични изяви, йога и ... Абе само да имаш желание нещо да правиш, всичко е на твое разположение.

п.п. това, което някой по-горе беше писал за цигулката и хокея беше много смешно :lol: :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Кримон за да идат децата до тази басейн и то само през лятото някой трябва да ги придружава, на оградата на басейна пише че не може лица под определени години да са там сами ненаглеждани. Я кажи сега кой е този нов имигрант който хем иска къща на 2-ра година хем ще ходи по цял ден на басейна да си наглежда децата? Да не говорим че тези бассейни и спортни центрове не са до всеки жилищен блок. До този център като нищо може да има 10 км. Отделно това е само в Квебек. Ела в Отава да видиш че за целия град има само 5 такива центъра. Плаща се за всичко на час за паркинга за колата, за зала, за басейн и хич не е евтино. Има и часове които са за майки с бебета , за възрастни и тогава дори и да искаш да си платиш не може да си там защото не си от тази група хора.
И всичко това ще става с 1300 $ заплата докато другия родител учи защото е малко вероятно и двамата родители да имат едновременно професии които се търсят в Канада.
Последно промяна от Anonymous на Сря Май 14, 2008 4:13 pm, променено общо 1 път.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Hullman написа:Кримон за да идат децата до тази басейн и то само през лятото някой трябва да ги придружава, на оградата на басейна пише че не може лица под определени години да са там сами ненаглеждани. Я кажи сега кой е този нов имигрант който хем иска къща на 2-ра година хем ще ходи по цял ден на басейна? Да не говорим че тези басейни и спортни центрове не са до всеки жилищен блок. До този център като нищо може да има 10 км. Отделно това е само в Квебек. Ела в Отава да видиш че за целия град има само 5 такива центъра. Плаща се за всичко на час от зала, до басейн и хич не е евтино.
И всичко това ще става с 1300 $ заплата докато другия родител учи защото е малко вероятно и двамата родители да имат едновременно професии които се търсят в Канада.
говориш глупости, явно освен в кондото и в офиса си никъде другаде не стъпваш :roll: Изобщо не е само в Квебек, ама ако предпочиташ, Отава е пълна дупка :metro: Първо, Отава има сигурно пет арени, защото има общо 5 квартала :lol: и е общо 10 км. :P Отделно арените, които са в Гатино. :lol: Ние сме сменили два квартала и всеки път басейна и арената са били на две крачки от жилището ни. Да не казвам, че в сегашния ни квартал има минимум 5 публични басейна (открити и закрити), които аз знам. Децата ако са под 5 г. някой ги придружва, много ясно, но после съвсем спокойно могат и сами да отидат, особено ако си ги записал на някой курс. Не знам как е при теб, явно не практикуваш нищо, щом си писал, че се плаща на час ... тук са такива цените, каквито написах по-горе 50 - 100 долара на сезон (2-3 пъти в седмицата за 4 месеца). Наблюденията ми са в продължение на вече повече от 5 години.

По повод парите, които броиш - отбелязала съм в извода си по-горе и пак повтарям: няма нужда да имаш къща и излишни пари, за да се забавляваш и живееш пълноценно с децата си в Канада. В моята Канада това съществува, на Хълмен в Канадата явно това го няма :nenam:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Да, в блока с шриланковците до който е изключително малко вероятно да има басейн живееш много пълноценно и децата ти имат най прекрасната битова среда на света.
Толкова прекрасна че половината не завършват 11 -ти клас. Айде да не давам примери със съфорумници за да не кажете че изнасям лична информация.

Отава е колкото София и е 30 км в диаметър.
Деца на 6-10 години не се мотаят непридружавани нито се возят сами на автобус 10 км за да идат до арената.
Последно промяна от Anonymous на Сря Май 14, 2008 4:26 pm, променено общо 1 път.
Заключено