Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Proof of funds няма стандартен шаблон. Всяка банка си издава неин документ. Забравих как точно се казваха при нас се казват "Certificate letter" или нещо от този род. Има го в ценоразписа им с услуги - на български и на английски. Като цените варират от 20 лева до.... Попълваш една бланка, в която заявяваш какво точно искаш да пише вътре и това е. В Райфайзен го издават за ден, Алианц за седмица, Булбанк за седмица.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от tonny »

Алианц имат опция директно на EN за 40лв, на мен ми го направиха за около 5мин. и се казва BANK REFERENCE.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Доколкото разбирам има разлика между този reference letter и bank statement. Второто мисля, че е някакъв вид извлечение с всички транзакции за последните 6 месеца. Уж не е задължително, но из международните форуми чета , че масово се изпраща.

Тъй като парите трябва да си ти престояли в сметката 6 месеца , за да нямаш проблеми, събирам всякаква информация как да си направя нещата, защото моите не са ...
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от tonny »

В международните форуми има доста подвеждаща информация. В canadavisa специално има доста такава.
Кой каза, че искат 6м история? Мисля, че и при нас имаше такова нещо, но в писмото ми не пише, че сметката ми е от еди кога си. Просто имам тези пари и толкова...
В моето писмо пише, че сметката ми е отворена месец преди да подам документите.
Това важи за федералната процедура, не вярвам за новата да са променили правилата.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Ами реално единствения начин за да се добереш до федералната процедура е Експрес Ентри. Аз влизам само във федералната. И да, в canadavisa ги чета тези неща и честно казано само ме плашат.

Аз вкарах пари по сметката, която имам най-дълго в началото на ноември (половината) и след около 2 седмици другата половина. Втората половина мога с документи да ги докажа, че са си мои, но първите абсолютно не ... Затова и ровя за вариант да не се вижда кога са влезли по сметката тези първите.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Express entry не е нова процедура. Това е нова платформа за подаване на документи онлайн по федералната програмата за квалифицирани работници. Изискванията са същите, tonny е прав. Четете официалния сайт! http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /funds.asp"
Landed: 25.06.2016 Toronto
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Информацията за кандидатури след 1-ви януари 2015 включва и следното пояснение:

Document requirements

The applicant should provide official letter(s) from financial institution(s) that list all current bank and investment accounts as well as outstanding debts such as credit card debts and loans.
The letter(s) must be printed on the letterhead of the financial institution and must include the applicant’s name, the contact information of the financial institution (address, telephone number and email address), the account numbers, the date each account was opened and the current balance of each account as well as the average balance in the past six months.
Other documents may also be requested, as necessary.


Ето заради тези 5-6 реда сверявам бележките с хора, които вече са си блъскали главата.. Но по експрес ентри не виждам и активно участващи тук из форума.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Намерих линка, от където си копирала текста: http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... mplete.asp" - с уточнението, че: This section contains policy, procedures and guidance used by CIC staff. It is posted on the CIC website as a courtesy to stakeholders.

Интересно наистина защо има разминаване от Instruction Guide-a за кандидатите, който аз цитирах по-горе в частта за Proof of funds? Ето го и целият: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... -guide.asp"
Landed: 25.06.2016 Toronto
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Дали ще се казва reference letter или bank statement няма никакво значение. Вие си заявявате каква информация искате да съдържа. Частта за 6-те месеца не е невярна. Разминаването във форумите идва от факта, че много от кандидатите участват и за провинциални номинации. А там го има изискването за 6-месечна история на дохода.

The applicant should provide official letter(s) from financial institution(s) that list all current bank and investment accounts as well as outstanding debts such as credit card debts and loans.
The letter(s) must be printed on the letterhead of the financial institution and must include the applicant’s name, the contact information of the financial institution (address, telephone number and email address), the account numbers, the date each account was opened and the current balance of each account as well as the average balance in the past six months.
Other documents may also be requested, as necessary.
- Точно това ми поискаха на мен от една от провинциите. И повярвайте държат на тези неща.

@Tony, как е в канадско :) ?
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от tonny »

Добре е. Бачкаме и се настроиваме на новия живот. В момента точно гледам шампионска лига по футбол и ям пица. :D
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Koko »

Sunflower написа:Express entry не е нова процедура. Това е нова платформа за подаване на документи онлайн по федералната програмата за квалифицирани работници. Изискванията са същите, tonny е прав. Четете официалния сайт! http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /funds.asp"
Вярно е че матрицата за оценяване по която се дават точките - 67 от 100 - остана същата, но въвеждането на Експрес ентри поне според мене промени така да се каже правилата на играта.
По старите правила човек знаеше че ако събира 67-те точки, дори и да се наложи да чака няколко години, в крайна сметка документите му ще бъдат разгледани и ще получи имиграционна виза, съответно ще замине. Друг е въпроса че 67-те точки не се събират никак лесно.
Ако правилно разбирам как сега са поставени условията - за да попаднеш в пула, първо трябва да покриваш изисквания, но дори и в този случай се оказваш в конкурента борба с останалите кандидати и няма гаранция че въобще ще бъдеш поканен да подадеш апликация за имиграция, т.е. дори и човек да покрива необходимите критерии, това не му гарантира че ще успее да получи виза.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Коко, вярно е, че оценяването е различно. Наистина точно там затегнаха нещата. За това и либералите негодуват срещу въведената от Харпър система и факта, че доста хора остават недооценени. Но пък и при старата Федерална процедура да не забравяме, че имаше други неудобни моменти като тавани за всяка професия. И ако твоята се окаже от по-търсените (като счетоводител, програмист и др.), шансът да те изберат дори и с максимума от 100 точки, можеше да се окаже равен на 0, ако си се сетил да пуснеш документи няколко месеца след стартирането на процедурата...А освен това, намирах за недостатък и това, че списъкът с професиите се променяше всяка година (което лично на мен ми позволи да подам документи едва миналата година). А сега чрез Експрес ентри може да се кандидатства реално с много повече професии.
Landed: 25.06.2016 Toronto
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Според мен екпрес ентрито ти дава много повече възможност откъм професии. Аз не бих се класирала по друг начин, защото имам посредствена работа, която не ми го позволява. За мен лично това е изключително важна разлика!
И хубавото е че има някаква проследяемост от гледна точка на това, че реално ако върнеш назад можеш сам да прецениш до колко ти е реален шанса за успех.
Примерно аз събрах 456 точки през октомври. До тогава в тегленията е имало 6 такива, в които покривам минимума. За съжаление откакто съм събрала точките не е имало такова. Но шансовете ми са много оптимистични имайки предвид процента на тегленията с точки под 456.
Ако условията се запазят същите и през 2016 100% прага пак ще падне под тези точки.

Аз лично мисля да се пробвам да вдигна още с някакъв изпит по френски .. дори 6-7 точки да са пак има смисъл.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от puhanka »

Знаете ли дали трябва да се пуска и свидетелство за съдимост при регистрацията за Express Entry?
И дали трябва да е с апостил?
От БГ консулство ми казаха, че щом е за Канада, то трябва да е с апостил.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

При създаването на профил в ЕЕ не ти трябва. Ако получиш покана за кандидатстване обаче, ще трябва да го приложиш в документите.
Този апостил стана исторически вече... |( единствения документ, на който трябва да имаш поставен апостил е дипломата/ите за образование, които се изпращат във WES (примерно). И дори там изискването за апостил е на самата организация, не на имиграционните власти. За никой друг документ не ти трябва.

Това за БГ консулството дори няма да го коментирам :D
Публикувай отговор