Още ли си харесвате емигрантския квартал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ablood написа:Immigration-Québec нямя в емигрантския CDN, но има в Lawal :shock:
Immigration-Québec – Direction régionale de Laval, des Laurentides et de Lanaudière
705, chemin du Trait-Carré, rez-de-chaussée
Laval (Québec) H7N 1B3
Снимка от мястото на събитието, според Гугъл :lol:

Изображение
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Нали не твърдиш, че снимкатае от този век :D
Излагаш се с тези подвеждащи картинки.
Още повече е на няколко пресечки от от мястото.
Последно промяна от ablood на Пон Окт 13, 2008 5:07 pm, променено общо 1 път.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

провери сам в гугъл :rotfl: :rotfl:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Проверих :D
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

ablood, никаква легенда не си разбулил защото такава няма. Запънал си се като магаре на мост и не искаш да признаеш очевидното.
Не живея в квартала и не ми се рови сега да издирвам адресите на бюрата на всички тези организации които изброих и които се намират точно в географските и административни граници на CDN. Дори и няма да броя тези дето са в съседство - от другата страна на границата, и пак ще се окаже, че повече от половината имат бюра в квартала. Докато в Лавал ти не можеш да посочиш и едно бюро на такава организация.
Пък и за какво да си давам труда? За да последва едно: "Извинявам се, искрено." Чувал съм го вече. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Linko написа:Пък и за какво да си давам труда? За да последва едно: "Извинявам се, искрено." Чувал съм го вече. ;)
Да, ама аз не съм :D
На последната страница като оплеска нещата с Immigration-Québec просто смени темата.
Нито аз нито жена ми сме получили някакви емигрантски услуги на територията на CDN. Такива наистина има, но нито съм имал нужда от тях, нито са само и единствено в CDN. Има си ги навсякъде.
Взимал съм книги от библиотеката срещу циганската плаза, но и от доста по-големи извън CDN съм взимал.
Най-важните учреждения, където всички задължително сме ходили са извън квартала. Това, че "не са много далече" не прави CDN толкова удобен.
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Стига сте се карали,няма смисъл.Лавал е хубав квартал,но аз например никога няма да отида да живея там,оставям го на ;лалвалчани; тия с по скромните възможности и претенции.важното е на Аблъд да си му харесва ,а не на нас ,обаче възмущението ми се породи не от факта кой как си харесва квартала ,а от искренната неблагодарност на Аблъд от посрещачите му които навместо да му изпишат вежди му извадили очи.Не стига ,че са си направили труда да го посрещнат от летището,настанили са го под собствен покрив за няколко дни,а не се знае дали за седмици и месеци през което той само им е досаждал,помогна ли са му за намиране на квартира,изваждане на документи,тел. ,интернет и всичките неизбежни неща съпътстващи новопристигащия.Обаче той е недоволен най вече от квартала в който са го набутали и гаранция ,че с тези хора по тази причина той отдавна не контактува забравяйки приятелската подадена ръка в труден момент.Аз лично се чудя зашо оплакващият се от квартала си след като не му е харесал не е взел навреме мерки по преместването си в по харесван квартал ,а се е забил там с години,какво толкова му е пречело,квартири под наем се дават навсякъде и даже подписан за 1 год. договор не е проблем дяа се преместиш след като си има начини как да преотдадеш жилището.
Явно много злоба е натрупал човечеца щом не се чувствал бял човек сред съкварталците си и сега го избива на охулване и омраза като започнеш от Посрещачите и стигнеш до кварталното Макси,та даже и препоръки сипе къде да се настанят новопристигналите и кое ще е на добре за тях.
Ами хипотетично ,ако аз бях посрещащ ,а Аблъд посрещан и го настаня в един от апартаментите на триплекса ми с/у 1600д. наем на месец в един от най белите и престижни квартали на града ,където 90% от жителите са арийци сигурно сега пък мене щеше да ме плюе ,че съм му отрязал главата с тоя наем независимо ,че цената е според качеството,а не съм го насочил към по евтин квартал ,като КДН,ЕДГ,Роземонт например предлагащи много по вече удобства на новопристигналия покриващи техните първоначални нужди за по лесна комуникация които са задължителни да се свършат докато дойде време човек да има възможноста да избира в кой квартал да си купи триплекса в селски Лавал ли или в централната част на остров Монтреал в тих ,уреден и престижен квартал с перфектни комуникации към всяка точка на града и прилежащите му селски територии на север и юг от него. :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Бате, в този дух можеш със същия успех да кажеш, че съм грозен, миризлив, бия непрекъснато жената и децата, лъжа и крада.
Внимавай малко със манипулациите! Някой ще реши, че наистина съм имал в предвид това което пишеш.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Точно това и мен ме дразни - начина на пресъздаване на нещата от автора на темата. Иначе темата не ме касае изобщо. Нито съм вчера дошъл, нито живея в което и да е от местата свързани със спора.

Никой не му отрича на ablood правото да харесва или не харесва едно или друго от материалната ни действителност. Но е арогантно (най-меко казано) да приемаш и се опитваш да налагаш собствените си критерии и вкусове за еталон на останалите. Сякаш те нямат свои такива и не биха могли да си живеят с тях също толкова щастливо колкото и ablood с неговите. Хората сме толкова различни във вкусовете си, както и във всичко останало, че това което отвращава едни може да е и е източник на удоволствие за други.

Останалото е наддумване и убиване на времето.
А, да не забравя. Извинявам се искрено, ablood, че изкарах Лавал без бюро на Immigration-Québec!
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Приемам и всичко е наред.
Приятно е да се разговаря с възпитани хора. :wink:
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Признавам ,така е и аз като живеех в КДН бях наритван отвсякъде поради липса на добро възпитание ,но от както смених квартала с далеч по престижен някак си нещо се промени с обноските и резултатът е налице. :D
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

О, благодаря ти Кримон, че ме светна къде вземат такива като мен да учат и къде не. За твое сведение уча в този колеж защото това си е мой избор и това ми е четвъртата диплома след средно образование, така че ако обичаш въздържай се от квалификации кой за къде му стига капацитета да учи. Също така за твое сведение КОФИ-то винаги е в колеж и никога в секондер или каквото и да е друго училище. Също така няма значение точно къде ще го учиш, а на какъв преподавател ще попаднеш. Имам познати, които караха КОФИ в Université de Montréal и изобщо не бяха доволни, дори стачкуваха да махнат някакъв даскал. Аз лично карах КОФИ в кварталния Rosemont и съм много доволна. И също така съм добре информрана относно училищата и не смятам, че единствения вариант за хубаво училище е Екол ентернасионал.
Аз живеех доста далеч от въпросния квартал КДН и това изобщо не ми е объркало имигрантския живот нито пък ми е липсвало нещо. И може ли да ми посочиш къде точно казвам, че КДН е цигански квартал. Вярно е, че не ми харесва, но не съм се изказвала по подобен начин за него. Просто моето лично мнение е, че е добре да живееш на такова място през първите 2-3 години, но след това е добре да си вземеш собствено жилище ако имаш възмоност на някое по-тихо и спокойно място. Това е. В крайна сметка за всеки е добре, там, където му харесва. Всеки квартал има и плюсове и минуси, различни за всеки. Аз харесвам и Монреал, и Лавал, и Лонгьой и т.н.
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Какво става тука,аз даже и средно нямам ,а някои хора даже и с по 4 дипломи. :o
Добре обаче ,че съм стрийт смарт за да не съм умрял от глад досега и да не ми се налага да живея по квартали от рода на Лавал и други уайт траш трейлър паркове. :D
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Това не съм го казала в тази насока, просто се ядосах, че някой може да дава персонални квалификации за някого, когото въобще не познава.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Bubi написа:О, благодаря ти Кримон, че ме светна къде вземат такива като мен да учат и къде не. За твое сведение уча в този колеж защото това си е мой избор и това ми е четвъртата диплома след средно образование, така че ако обичаш въздържай се от квалификации кой за къде му стига капацитета да учи.
Буби, изобщо не съм говорила за "капацитета" ти, нито съм искала да те обидя :D :D

Просто в така изброените колежи не се предлагат курсове за възрастни хора, а само за деца. Надявам се да си схванала каква е разлика с капацитета ти :wink: Само си задай въпроса можеш ли да отидеш да учиш в Бребьоф и ще разбереш. Същото за Нотр-дам или Мари дю Франс или екол интернасионал :lol: Ама ме разсмя, честно! преди да заспя :lol: :lol: :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено