Търся си работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Именно тези "господари" прецакват и системата и работещите на черно. Защото не плащат реалната заплата на черноработника, не плащат осигуровките му и не плащат данъци.
Кога за последен път си видял работотдател да стои на улицата в пистолет в ръка и да кара хората на сила да му работят на черно ????
Много съжалявам, но не помня някога някой да ми е плащал по-малко отколкото заслужавам или аз в днешно време да правя такова нещо - има ПАЗАР на труда и аз плащам точно толкова, колкото струва да се наеме съотвтното лице. Нито повече, нито по-малко. И ако на някой не му харесва, всички знаят къде е вратата на офиса ми, точно както иаз съм го знаел години наред като нает и съм се възползвал от това си знание, когато се е налагало.
Не помня и НИКОГА да съм бил на интервю за работа и да са ми предлагали плащане под масата.
Приходите в офиса ми в кеш се осчетоводяват по същия начин както и тези платени по електронен път.

Аз даже не мога да разбера каква е реалната стойност на един час труд положен на черно ? Ако сестрата ми взима 30 кинта на час, то тя ми струва реално 33. От тях 40% са ми разходи, тоест за да й плащам на черно трябва да е по-малко от 19.80 на час за да има "делавера и за мен". Е няма как да стане при положение, че от 30 на час на сестрата й остават чисти 20, и то ако приемем че е в 30% таксова граница, където тя най-вероятно не е.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

agent Ozo написа: Несправедлив съм, естесствено. Но то е нарочно. Също както са несправедливии и те, и ти, когато правите изводи за някого само на основа неговите писания във форума. Може и да са такива Боеца и Пумпи, но може и да не са. Може през тези години те да са "прецаквали" системата много повече, отколкото питащия за работа на черно изобщо някога би могъл да я прецака. Правили са го, примерно, чрез укриване на данъци, вземания и плащания кеш т.е. на черно, необосновано висока надценка на предлаганите от тях услугите и нечестно заплащане труда на наетите от работници и т.н. и т.н.
Господа и дами работодатели, успели, преуспели и т.н. самодоволни моралисти. Защо един път не чухме да се възмутите от свой събрат, за който знаете, че предлага работа на черно? Или лицемерно ще обявите, че не сте и чували за такива? Извадете си главите от...там където сте си ги заврели и погледнете реалността. Почти 99% от собствениците на РМЕ ползват черноработници и най-вече плащат овъртайма на официално наетите си работниоци кеш т.е. на черно. И това ли не сте чували? Именно тези "господари" прецакват и системата и работещите на черно. Защото не плащат реалната заплата на черноработника, не плащат осигуровките му и не плащат данъци. Загубите за държавата от тези действия на "честните" и "съвестни" работодатели са сигурно в размера на милиарди долара годишно. Докато черноработника само привидно прецаква системата, но реално прецаква най-вече себе си. Тъй като получава по-малко за вложения труд, губи трудов и осигурителен стаж т.е. губи и от бъдещата си пенсия. Абе верно някои хора срама нямат!
Линко, виждам, че мозъка ти работи доста добре в посока да ни разясняваш схеми за прецакване на системата. Но при теб явно е въпрос на възпитание и ценностна система.
На мен погледа ми обърнат към това как да разширявам бизнес, как да давам работа и бизнес на повече хора, как да увелича донейшъна към партньорите на 6 цифрена сума.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Господа и дами работодатели, успели, преуспели и т.н. самодоволни моралисти.
Venceremos, "Да живее СССР и СМЪРТ на капитализъма"
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от IFF »

Аз съм склонен да разбера хората, които са срещу социала, това би трябвало да са хора на заплата, които си плащат всичко на държавата, те наистина нямат избор. В Канада, всеки който може, гледа да прецака данъчната система, имигрантите пък прецакват социалната система. Като се замисля, Кътев например никога не ми е давал фактура, в повечето гаражи, където съм ходил, също. При бг зъболекари, като нямах застраховка, винаги са ме питали кеш ли ще плащам, или искам фактура. В бг магазините се продаваше доскоро наливна ракия, да не би да е било законно? На Зорница на колко събития и концерти сме ходили, досега билет не са ми давали.Пък ако вземем да се качваме по социалната стълба, да видим кметове, депутати и др. какви ги правят, направо става страшно. Докато стигнем и до върховете на властта, където се оказва, че на всички данъците им минавали през офшорки. Еми, няма нищо честно и свято в тоя свят, не сте ли го разбрали вече. И Канада не прави изключение.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа:Кога за последен път си видял работотдател да стои на улицата в пистолет в ръка и да кара хората на сила да му работят на черно ???
Това е прекалено тъпо изказване, незаслужаващо да се коментира изобщо.
А тук всеки се изкарва ангел небесен с белоснежни крила. Само питащите за социал и работа на черно са черни дяволи. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

IFF написа:Аз съм склонен да разбера хората, които са срещу социала, това би трябвало да са хора на заплата, които си плащат всичко на държавата, те наистина нямат избор. В Канада, всеки който може, гледа да прецака данъчната система, имигрантите пък прецакват социалната система. Като се замисля, Кътев например никога не ми е давал фактура, в повечето гаражи, където съм ходил, също. При бг зъболекари, като нямах застраховка, винаги са ме питали кеш ли ще плащам, или искам фактура. В бг магазините се продаваше доскоро наливна ракия, да не би да е било законно? На Зорница на колко събития и концерти сме ходили, досега билет не са ми давали.Пък ако вземем да се качваме по социалната стълба, да видим кметове, депутати и др. какви ги правят, направо става страшно. Докато стигнем и до върховете на властта, където се оказва, че на всички данъците им минавали през офшорки. Еми, няма нищо честно и свято в тоя свят, не сте ли го разбрали вече. И Канада не прави изключение.
Много генерално това ти твърдение.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

fighter написа:Линко, виждам, че мозъка ти работи доста добре в посока да ни разясняваш схеми за прецакване на системата. Но при теб явно е въпрос на възпитание и ценностна система.
На мен погледа ми обърнат към това как да разширявам бизнес, как да давам работа и бизнес на повече хора, как да увелича донейшъна към партньорите на 6 цифрена сума.
Виждаш трънки. Нито знам как, нито съм си и помислял някога, че съм способен да прецакам системата. Това е приоритет и привилегия на тези с донейшъните с 6-цифрени суми. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа:
agent Ozo написа:Господа и дами работодатели, успели, преуспели и т.н. самодоволни моралисти.
Venceremos, "Да живее СССР и СМЪРТ на капитализъма"
Щом казваш... :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от IFF »

fighter написа:
IFF написа:Аз съм склонен да разбера хората, които са срещу социала, това би трябвало да са хора на заплата, които си плащат всичко на държавата, те наистина нямат избор. В Канада, всеки който може, гледа да прецака данъчната система, имигрантите пък прецакват социалната система. Като се замисля, Кътев например никога не ми е давал фактура, в повечето гаражи, където съм ходил, също. При бг зъболекари, като нямах застраховка, винаги са ме питали кеш ли ще плащам, или искам фактура. В бг магазините се продаваше доскоро наливна ракия, да не би да е било законно? На Зорница на колко събития и концерти сме ходили, досега билет не са ми давали.Пък ако вземем да се качваме по социалната стълба, да видим кметове, депутати и др. какви ги правят, направо става страшно. Докато стигнем и до върховете на властта, където се оказва, че на всички данъците им минавали през офшорки. Еми, няма нищо честно и свято в тоя свят, не сте ли го разбрали вече. И Канада не прави изключение.
Много генерално това ти твърдение.
Ми повечето хора, които познавам са такива. На пръсти се броят тези, които не са минали през социал+работа на черно+учене на езици. Не казвам че е правилния начин, но в някои ситуации е по-лесния.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

IFF написа:Аз съм склонен да разбера хората, които са срещу социала, това би трябвало да са хора на заплата, които си плащат всичко на държавата, те наистина нямат избор. В Канада, всеки който може, гледа да прецака данъчната система, имигрантите пък прецакват социалната система. Като се замисля, Кътев например никога не ми е давал фактура, в повечето гаражи, където съм ходил, също. При бг зъболекари, като нямах застраховка, винаги са ме питали кеш ли ще плащам, или искам фактура. В бг магазините се продаваше доскоро наливна ракия, да не би да е било законно? На Зорница на колко събития и концерти сме ходили, досега билет не са ми давали.Пък ако вземем да се качваме по социалната стълба, да видим кметове, депутати и др. какви ги правят, направо става страшно. Докато стигнем и до върховете на властта, където се оказва, че на всички данъците им минавали през офшорки. Еми, няма нищо честно и свято в тоя свят, не сте ли го разбрали вече. И Канада не прави изключение.
На мен пък винаги ми е давал, ЗАЩОТО ми върши работа. Нима вярваш, че един специалист по финанси и данъци има проблем да "оправдае" една фактура и че не декларира сам получените доходи ?
За зъболекарите: нали всеки един пациент има ДОСИЕ - независимо как плаща всеки има досие с медицинска информация. Финансовата такава по закон не е част от това досие, но наистина ли мислиш, че мога да я скрия и да съм на загуба в края на годината ?

И не разбирам как едно "незаконно поведение" прави някакво друго "законно" ? Освен да отмества темата за разговор и да посочва "гредата в чуждите очи" нищо повече. Все още чакам да ми покажат къде съм "мразел и презирал" но няма да дочакам. Хвърлянето на силни думи е къде къде по ефикасно, от реалната и смислена информация.....
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от IFF »

pumpy написа:
IFF написа:Аз съм склонен да разбера хората, които са срещу социала, това би трябвало да са хора на заплата, които си плащат всичко на държавата, те наистина нямат избор. В Канада, всеки който може, гледа да прецака данъчната система, имигрантите пък прецакват социалната система. Като се замисля, Кътев например никога не ми е давал фактура, в повечето гаражи, където съм ходил, също. При бг зъболекари, като нямах застраховка, винаги са ме питали кеш ли ще плащам, или искам фактура. В бг магазините се продаваше доскоро наливна ракия, да не би да е било законно? На Зорница на колко събития и концерти сме ходили, досега билет не са ми давали.Пък ако вземем да се качваме по социалната стълба, да видим кметове, депутати и др. какви ги правят, направо става страшно. Докато стигнем и до върховете на властта, където се оказва, че на всички данъците им минавали през офшорки. Еми, няма нищо честно и свято в тоя свят, не сте ли го разбрали вече. И Канада не прави изключение.
На мен пък винаги ми е давал, ЗАЩОТО ми върши работа. Нима вярваш, че един специалист по финанси и данъци има проблем да "оправдае" една фактура и че не декларира сам получените доходи ?
За зъболекарите: нали всеки един пациент има ДОСИЕ - независимо как плаща всеки има досие с медицинска информация. Финансовата такава по закон не е част от това досие, но наистина ли мислиш, че мога да я скрия и да съм на загуба в края на годината ?

И не разбирам как едно "незаконно поведение" прави някакво друго "законно" ? Освен да отмества темата за разговор и да посочва "гредата в чуждите очи" нищо повече. Все още чакам да ми покажат къде съм "мразел и презирал" но няма да дочакам. Хвърлянето на силни думи е къде къде по ефикасно, от реалната и смислена информация.....
Изпростяхме пак, аз съм дотук.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

agent Ozo написа:
fighter написа:Линко, виждам, че мозъка ти работи доста добре в посока да ни разясняваш схеми за прецакване на системата. Но при теб явно е въпрос на възпитание и ценностна система.
На мен погледа ми обърнат към това как да разширявам бизнес, как да давам работа и бизнес на повече хора, как да увелича донейшъна към партньорите на 6 цифрена сума.
Виждаш трънки. Нито знам как, нито съм си и помислял някога, че съм способен да прецакам системата. Това е приоритет и привилегия на тези с донейшъните с 6-цифрени суми. :)
А кой обясняваше по-горе за наемане на черноработници и несправедливо заплащане на труда?
И за донейшъна нека ти обясня, че щом държавата е преценила това да бъде разход, значи си е направила сметката, че е по-добре някой друг да задели пари за дадена кауза и тези пари да не се облагат с данъци, отколкото тя да даде цялата сума.
А тези, които усвояват въпросните дарения са организации, които се ползват с огромно обществено доверие, най-вече защото там всичко е прозрачно. Но ти явно съпоставяш нещата с Русия и България, където корупцията е издигната в култ. Простено да ти е!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

IFF написа:Изпростяхме пак, аз съм дотук.
Правилна забележка, аз също. Съжалявам....
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

fighter написа: И за донейшъна нека ти обясня...
Запази си никому ненужните обяснения за себе си. Аз гледам какво става наоколо ми и слушам какво обясняват за донейшъните снежнобелите ангели-бизнесмени пред комисията Шарбоно. Много е поучително, :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Търся си работа

Мнение от miteto »

pumpy написа:Кога за последен път си видял работотдател да стои на улицата в пистолет в ръка и да кара хората на сила да му работят на черно ????
...
Не помня и НИКОГА да съм бил на интервю за работа и да са ми предлагали плащане под масата.
Това за пистолета малко безсмислица ми се вижда... Какво точно искаш да кажеш - че не вярваш да има работодатели, които предлагат работа на черно? Или че ти лично не си попадал на такъв? Това че ти не си виждал, не означава, че ги няма. Щото иначе малко интересен логически парадокс се получава, имало много хора дето работят на черно, ама нямало работодатели дето предлагат и осигуряват такъв тип работа :D
Публикувай отговор