Canadian Dream

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Canadian Dream

Мнение от seeker »

pumpy написа:Внимавай, че сега ще го обявят за "мека китка"
Него няма да го обявим, ама за теб ще вложим повече усърдие. :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Canadian Dream

Мнение от IRA »

Аз мразя да готвя, но готвя заради децата. Аз свършвам работа в 4, с децата сме вкъщи към 5, до 6 вече съм приключила с готвенето. Предимно неща дето не изискват много мотане в кухнята , от типа накълцват се продуктите след това си се готвят в печката. Навивам часовника и като писне е готово.Много съм доволна от actifry na t-fal . То направо само готви, само пъхаш продуктите. Преди да ме обвините ,че храня децата с пържено, то не пържи, пече, даже може хич да не слагаш олио, пък картофките стават само с една лъжица.
Мъжа готви, ама рядко , предимно за себе си т.е неща дето той си ги харесва. Ако слушаш обаче, ще решиш, че готви по 3- пъти на ден, че децата той ги е раждал , кърмил и сменял памперси денонощно. Въобще тия деца майка нямат. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от tanyatais »

Ние пък се редуваме, който е пръв ,той готви :)Най-Важното е детето да е взето от знаималнята, нахранено с добра храна, обърнато му е внимание ,прочетена й е приказка ,изкъпано и приготвено за сън ,а ние се редуваме според работния си ден или седмица.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Canadian Dream

Мнение от eva-vet-eva »

Хи-хи-нека го обявят, тъкмо конкуренцията ще спадне и няма да разгонвам младите мацета(дет и от мен повече мразят да готвят) покрай него. Пък нека някое мъжко се завърти покрай него-той лично ще го нокаутира.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Canadian Dream

Мнение от seeker »

eva-vet-eva написа:Пък нека някое мъжко се завърти покрай него-той лично ще го нокаутира.
Няма проблем ако му се плащат после още $22000 за накърнени права на гейовете.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Canadian Dream

Мнение от ivanko13 »

eva-vet-eva написа: Хайде, отивам да събера сутрешното производство на кучето от ъгъла на двора, че ако завали и ще се разкисне.

Нямате ли poop control услуги в Монтреал? Мъжете да ви готвят пък вие търчите кучешки фъшкии да събирате :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Canadian Dream

Мнение от eva-vet-eva »

Накърнени права, щуротии-то нека го ступат в храстите, пък да доказва кой го е направил.
А за на добитъка производството-требе да се чисти, че току виж дребното си хапнало биологична храна. Прясна. Пък нека тати си готви колкото иска.
малката Мечка
Мнения: 193
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 4:17 pm
Местоположение: Голямата Мечка

Re: Canadian Dream

Мнение от малката Мечка »

Ако всичките успяли и преуспяли пишещи из тези форуми бяхте толкова щастливи,щастливо преуспяли и с толкова интересен живот, както го подчертавате непрекъснато нямаше да имате и време, и желание да пишете. Нямаше да се налага да подарявате или продавате нещо срещу каса бира - за да има с кой една приказка да си кажете.
Наистина има големи комплексари,които дори и не могат да осъзнаят колко са жалки.
Разликата между това,което си и това,което искаш да бъдеш, е това КАКВО ЩЕ НАПРАВИШ.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

малката Мечка написа:Ако всичките успяли и преуспяли пишещи из тези форуми бяхте толкова щастливи,щастливо преуспяли и с толкова интересен живот, както го подчертавате непрекъснато нямаше да имате и време, и желание да пишете. Нямаше да се налага да подарявате или продавате нещо срещу каса бира - за да има с кой една приказка да си кажете.
Наистина има големи комплексари,които дори и не могат да осъзнаят колко са жалки.
Е аз съм от другата категория не от тези двете и затова признавам си, че пиша защото компенсирам скуката, разочарованията и дефицитите на качествено общуване в реалния живот тук! ;) Удряш където най-боли, Малки/а Мечо/Мецо и сега ще те гази голямата форумна мечка! :lol:
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от tanyatais »

Хм, на вас смени ли ви се изгледа на форума?
Последно промяна от tanyatais на Пон Апр 08, 2013 6:00 am, променено общо 2 пъти.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

Мечката е права поне за мен, от губене на време и компенсиране на скучния ми живот иначе.
Признавам без бой истина е. Но пък когато си отида в къщи в София за няколко седмици не се спирам, това са театри, екскурзии насам на там еднодневни малки, Румънии, Гърции, приятели, театри, мотане из НДК и центъра. По 3 кафета на ден с приятели....кои с работа кои не, кои със семейства, кои не, но всичките намират време...знаем си как е в България....
Лиги ми потекоха доховни като се сетих. :inlove:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

Абе, Мечо, ти да не си Симеонов в някой друг виртуален живот, че много ми приличаш на него? :lol:
Темата е за мечтите на хората къде реализирани, къде не. Не е сеанс по психоанализа. ;)
Californian написа:Лиги ми потекоха доховни като се сетих.
Твоите "дОховни лиги" са ясни. :D
Нали знаеш теорията на Павлов: "Дрънне звънчето и пуска лига."
Само дето той е правил опити с кучета, не с хора. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Canadian Dream

Мнение от newcomer »

малката Мечка написа:Ако всичките успяли и преуспяли пишещи из тези форуми бяхте толкова щастливи,щастливо преуспяли и с толкова интересен живот, както го подчертавате непрекъснато нямаше да имате и време, и желание да пишете. Нямаше да се налага да подарявате или продавате нещо срещу каса бира - за да има с кой една приказка да си кажете.
Наистина има големи комплексари,които дори и не могат да осъзнаят колко са жалки.
:y: апцелютно.
когато бях в канада не излизах от форума,сега когато съм в българия почти не влизам.е влизам за малко денем за да убия скуката на работния си стол и да се информирам на кой в каква посока са му се надградили комплексите :rofl:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Canadian Dream

Мнение от newcomer »

Californian написа:
tanyatais написа:Ох, мечтите са хубаво нещо .Смятам да ги споделя като станат реалност обаче ,а засега ви чета с удоволствие и откривам,че вече сме минали същото в Англия в началото като сами и малди емигранти ,но сега е различно,защото сме семейство с дете , с други алтернативи и приоритети.
Мечтата на Калифорняиан за няколко къщи и ланд-лордове бе и наша от няколко години ,както и ранното пенсиониране ,но се иска много добра планировка и много труд със собствен бизнес.
Хубавите неща отнемат години ,но когато вече имаме и дете искаме не само къщата ,но и добро образование за нея, по стабилни здравни застраховки,спорт за детето и курсове по език , по-малко работа за да обърнеш внимание и на дете и семейство както и различно ежедневие, а това съкращава спестяванията и съкращава и мечтата. Но в един момент на човек му става ясно,че това,което има сега е по ценно от това, което би имал утре, защото сега то е тук ,наслаждаваш му се и го изпитваш,а утрешното може и да не е толкова хубаво :)
Не е толкова трудно в София от 2 нови апартамента в хубави квартали може да си докарваш 1100лв месечно. А ако вземеш още един към 1500-1600лв месечно. Което не са много но с тези пари може да живееш скромно дори и без да работиш или да работиш за удоволствие.
Това е лесно постижимо. Проблема в България е, че болшинството хора са зле и новите коли и неща ще ти бъдат надраскани, озлобени забележки а защо не и побой и лоши думи и тем подобни.

Тук също е постижимо, но проблема е друг на тези 1000долара примерно дето ги взимаш от рента ще трябва да плащаш данъци първо на дохода второ данъци на пропъртито и накрая от 1000долара ще вземеш 600...Докато в България е друга бира.
Подкуп тук и там и на тези 1600лв ще платиш 0 лева. ;)

с 2 апартамента на рента и 1000 лв печалба ми се струва икономически не много добре обоснована инвестиция с много ниска доходност на база вложени фунансови средства.
аз за 20 000 лв съм си купил 4 автомобила и ги отдавам под наем/rent a car/ като всеки един от тях през силните летни месеца ми носи около 1000 лв печалба при 75% натовареност и изобщо не ми се налага да работя.пиша си по цял ден по разните форуми докато си въртя синджирчето в двете посоки. :rofl:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
rscossworth
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Яну 08, 2013 10:41 am
Обратна връзка:

Re: Canadian Dream

Мнение от rscossworth »

newcomer, ти сериозен ли си? За 20000 лева четири коли? То това някакви талиги ли са? И твърдиш че 1000лв. печалба са ти достатъчни за да не работиш? Ами ти си бил много икономичен.
Заключено