Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
maranzika
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Дек 19, 2010 1:55 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от maranzika »

Честито на всички получили покани за интервю! Честно казано и аз се надявах ния, като многодетно семейство да получим покана за итрервю, но вече честно взех да се отчайвам. Като гледам че има хора подали толкова отдавна и чак сега получават покани, имам чувството, че нас ще ни поканят евентуално другия март. Но какво да се прави, ще се надяваме и ще чакаме, какво друго ни остава. Все някога слънцето се надяваме да огрее и нашата къща.
И отново честито и успех на итревюто на всички! :D :clap: :party:
Изпратени документи във Виена- 13.06.2011г.
Получени документи във Виена- 17.06.2011г.
Accuse- 07.10.2011г
В листата на чакащи интервю-05.10.2012г.
Покана за интервю -24.01.2013г.
Интервю - 05.04.2013г. , 14.30ч.
.
.
.
Кацане в Монреал:14.01.2016г.
ivanpeychev
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 3:58 pm

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от ivanpeychev »

Някой спомена че процедурата след интервюто отнема 2 год. Пак според служителите на Канадското посолство в Румъния на въпросът:
"Колко време отнема процедурата по издаване на виза?" отговорът беше
"Средно около 9 месеца разбира се зависи от самата кандидатура"
Гледаики статистиката на тези които минаха на интервюто през март 2011 те получиха визите си през Декември 2011 което е точно 9 месеца. разбира се с уточнението че това е валидно за незаплетени казуси. Явно средното време за цялата процедура ще отнеме около 2,5 год. средно. Това разбирасе си е лично мое мнение на базата на статистиката в този форум и личният ми опит.
Виена: 12.10.2010
Accuse: 07.02.2011
Интервю : 09.03.2012
Сертификати: 09.03.2012
Sydney NE: 02.04.2012
Медицински: 14.08.2012
Покани за визи: 13.11.2012
Визи: 23.11.2012
Montreal: 24.03.2013
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Misho76 »

maranzika А кое ни дава основания да смятаме,че ще сме следващият март 2013?Нали не забравяме,че не са получили покани хора още от 2010+чакащите извън форума+евентуално подалите до март-април 2011.....

ivanpeychevМоже би не трябва да гледаме миналогодишната процедура като критерий за срокове.Сега ситуацията е коренно различна.Забавянето в получаването само на акюзета вече е 8-9 месеца.А ако изискат след това допълнителни докс....Май отива към 3-3.5 години процедурата.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Irentseto
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 4:26 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Irentseto »

Здравейте!
Днес пощенския гълъб не ни подпина.
Датата ни за интервю е на 09,03,2012 г, от 11 часа
Успех и късмет на всички на интервюто.
Изпратени документи Виена -10.11.2010
Интервю: 09.03.2012
Мед. формуляри: 29.01.2013
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от NightMartini »

Трудно ми е да пиша. „Проблемът на давещият се е на самия давещ се”. Да но аз се чувствам малка част от едно семейство, в което всеки един се опитва да преследва щастието си и да постигне емоционален баланс. Не е за вярване, но не съм безразличен към това, което се случва. Постигането на щастие за сметка на нечие нещастие, това е безпринципен компромис, който аз не мога да си позволя.
Какво разбрах през тази година и половина от процедурата – трябва да продължа да живея с една малка разлика – да намирам достатъчно време за да уча френски. Да не подчинявам живота си на процедурата и на очакването, защото те гарантират гражданство, но не и щастие. Повечето от вас имат семейства и деца. Това е личен успех, който Канада не може да ви отнеме. Всеки един ден подчинен на очакването , ви отнема по един ден отдаден на семейството. Зарадвахте ли се, когато баба и дядо донесоха от село градински домати без пестициди, отгледани с любов и внимание? А трябваше.
Моя позната миналата година бе убита на пешеходна пътека. Убиецът получи две години условно след споразумение с прокуратурата. Това вече е трагедия. Трагедия на едно семейство и на една майка, която е изгубила смисъла, но продължава да се бори.

Природата е измислила далеч по-сложни задачи. Затова не се отдалечавайте прекалено много от себе си.
Процедурада може да ви задържи вниманието, но не и позволявайте да ви притежава.

И помнете - трудностите поддържат желанията ви живи. И всеки път има начало и край.
Успех на всички
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от pavelyankov »

Честито на всички, които получиха покани за интервю :y: Пожелавам ви успех, бъдете уверени :y:
Предлагам ви да си отворите една тема "Интервю март 2012" или нещо такова, че тук се обсъждат неща, които не ви носят позитиви.
Обсъждайте подготовката, помагайте си. Ние, които сме минали вече интервюто също ще се включваме с подкрепа.

П.П. Преди два месеца ви казах, че в началото на януари ще започнат да ви идват поканите ;)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Misho76 »

pavelyankov :handshake: Чудесни идеи даваш,ама поканените са само 10-12 към момента.Това отчете ли го като факт....А сега им идват поканите изпратени през декември-19-21.12 ,да не говорим че за отговор срока им е изтекъл вчера 10.01,и при вас ли беше така...?
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от pavelyankov »

Misho76 написа:pavelyankov :handshake: Чудесни идеи даваш,ама поканените са само 10-12 към момента.Това отчете ли го като факт....А сега им идват поканите изпратени през декември-19-21.12 ,да не говорим че за отговор срока им е изтекъл вчера 10.01,и при вас ли беше така...?
Отчитам факта, че през 2010 имаше една сесия, през 2011 също беше само една. За 2012 какво е в главите имиграционните можем само да гадаем. Отчитам факта, че едва около 25-30 % от кандидат-кебекарите пишат в този форум. Отчитам и факта, че какво искаме ние и какво всъщност се случва са две различни неща.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от veselqk »

[quote="NightMartini"]Трудно ми е да пиша. „Проблемът на давещият се е на самия давещ се”. Да но аз се чувствам малка част от едно семейство, в което всеки един се опитва да преследва щастието си и да постигне емоционален баланс. Не е за вярване, но не съм безразличен към това, което се случва. Постигането на щастие за сметка на нечие нещастие, това е безпринципен компромис, който аз не мога да си позволя.
Какво разбрах през тази година и половина от процедурата – трябва да продължа да живея с една малка разлика – да намирам достатъчно време за да уча френски. Да не подчинявам живота си на процедурата и на очакването, защото те гарантират гражданство, но не и щастие. Повечето от вас имат семейства и деца. Това е личен успех, който Канада не може да ви отнеме. Всеки един ден подчинен на очакването , ви отнема по един ден отдаден на семейството. Зарадвахте ли се, когато баба и дядо донесоха от село градински домати без пестициди, отгледани с любов и внимание? А трябваше.
Моя позната миналата година бе убита на пешеходна пътека. Убиецът получи две години условно след споразумение с прокуратурата. Това вече е трагедия. Трагедия на едно семейство и на една майка, която е изгубила смисъла, но продължава да се бори.

Природата е измислила далеч по-сложни задачи. Затова не се отдалечавайте прекалено много от себе си.
Процедурада може да ви задържи вниманието, но не и позволявайте да ви притежава.

И помнете - трудностите поддържат желанията ви живи. И всеки път има начало и край.
Успех на всички

Браво!!! Много добре казано :handshake:
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
Irentseto
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 4:26 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Irentseto »

в точка други документи исканите документи са следните:
- contrat nouveau d' autonomie financiere
- une attestation de travail de /фирмата в която работих/ qui indique la duree du conge de maternale=
- cotisations sociales

Малко ми е неясно това, какъв нов договор за винансова независимост искат и еднакво ли е това с искането в точка 4р contrat relatif a la capacite d'autonomie financiere.
Удостоверението което ми искат от предишния ми работодател с какво мога да го заменя / със справка от НОИ ли понеже тази фирма вече не съществува
и какво ще рече последната точка и откъде в България мога да го взема- от НАП ли или от осигуретелна книжкац.
Моля да ми помогнете.
Изпратени документи Виена -10.11.2010
Интервю: 09.03.2012
Мед. формуляри: 29.01.2013
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от pavelyankov »

Irentseto написа:в точка други документи исканите документи са следните:
- contrat nouveau d' autonomie financiere
- une attestation de travail de /фирмата в която работих/ qui indique la duree du conge de maternale=
- cotisations sociales

Малко ми е неясно това, какъв нов договор за винансова независимост искат и еднакво ли е това с искането в точка 4р contrat relatif a la capacite d'autonomie financiere.
Удостоверението което ми искат от предишния ми работодател с какво мога да го заменя / със справка от НОИ ли понеже тази фирма вече не съществува
и какво ще рече последната точка и откъде в България мога да го взема- от НАП ли или от осигуретелна книжкац.
Моля да ми помогнете.
1. На самото интервю пред офицера подписваш нов договор за финансова независимост.
2. Според мен искат справка за продължителността на отпуска ти по майчинство.
3. Имах деклариран период на собственик на фирма и бях пратил осигурителна книжка за този период.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Jidja »

minchev написа:Абе нещо се случва с тази процедура ама да видим мисля че скоро ще се изясният нещата тоест дано де.По напрд в темата видях че има и хора подали и 2011г и са поканени на интрвю, ако не баркам irincam1.Пак иначе хора от 2010 още чакат мисля че тука сигорно няма може и 2013 да си в канада може и 2015 още да си пишем в темата :envy:
Иринкам не ги гледайте много много :) Те са с приоритетна професия 12точки, soin infirmiere... За жалост няма все още похвалили се, които да са подали 2011 и да не са приоритетни....
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от minchev »

определено не съм си и помислял че еи така са ги поканили, :).
се пак благодаря за яснотата. :y: ;)
късмет на всички поканени
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от inn4o »

NightMartini Браво за поста ти :y:
Аз също мисля, че когато нещо не става, то има причина за това.
Колко пъти съм вървяла с рогата напред и НИЩО!Други пъти нещата са ставали ей така-без даже пръста си да мръдна.
Съдбата си прави някакви планове за нас и не ни остава нищо друго освен да си живеем живота.
Само за инфо-подали сме дек.2010.Писах на Лиза и тя ми отговори, че не сме в списъка.Документите ни са разгледани, минали са 1 етап, нямат искане за допълн.документи, НО сме за следващия път.
Ами живи и здрави дет се вика ;)
Следващия път може вече да изкарвам пари за друга държава. :geek:
Кой губи и кой печели в цялата история никой не знае.Знам само, че няма да си хабя нервите за неща, които не зависят от мен.
Успех на всички и дано мечтите ви се сбъднат-такива каквито са в главиците ви :)
Умната и смело напред :rock:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Зимна сесия в София 05 - 16 Март, 2012

Мнение от Joya »

Честито на всички получили покани, а на другите не губете кураж, и вашият час ще дойде :y:
За допълнителните документи за интервюто искам да кажа две думи, малко като съвет. Попълнете си декларацията за финансова независимост от в къщи, на място да остане само да се подпишете, аз лично така треперех от вълнение, че ако не я бях попълнила преди това, не знам дали щях да успея да напиша нещо.
Служебна бележка от работодателя че към датата на интервюто сте на служител на фирмата, знам че повечето от нас не казват че е за Канада, на моята пишеше да послужи пред който е необходимо. И задължително я превеждате! Можете да кажете че е за детска градина на детето или за нещо подобно. Ако сте си сменили работата по време на процедурата, след първоначално пратените документи, задължително носете трудов договор, длъжностна х-ка и ги преведете за интервюиращият.
И всички специфични документи, които пише в поканата ви за интервю.
Успех на всички.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Публикувай отговор