Просто не е модерно да си българин

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Rall »

И аз съм си в София в момента и ми е кеф. Розовия период приключва като свършат кинтите за поркане ;)
аз обаче ще съм се прибрал в 'гадна Канада преди това... :party: :beers: :drinks: :d: :yeah:
Иначе приказките на Джой са си "булшит".
Dead Eyes See No Future
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от tochica »

всъщност пумпи е написал това , което исках да кажа и аз , не виждам нещо лошо в мненията на джой , за да се пише така срещу нея .
разбира се , прочетох темата диагонално ....
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
CannElle
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Окт 06, 2011 7:40 am
Местоположение: град на хълм, но не Венерин

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от CannElle »

7George написа:
Joy написа:Тук е разкошно за живот когато имаш пари.
Интересно, колко ли продължава "розовия" период на възвращенците?
Да не пророкувам гадно, но... вероятно докато не си сритат конете с местната най-вироглава мутра. Предполага се за момента да са се сприятелили, откъдето иде прозрението за това колко е "разкошно" да си живуркаш, имайки парички, на място в което всички други ги нямат, и непрекъснато да надуваш клаксона колко си "извън и над нещата". Ето този вид арогантност, толкова добре позната от България, винаги ме е докарвал до бяс :envy:
Много хора не се чувстват добре в кожата си, защото тя не е тяхна
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от John Smith »

7George написа:Интересно, колко ли продължава "розовия" период на възвращенците?
Докато свършат парите. Нали знаеш вица за разликата между туризма и имиграцията? :)
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от myhata II »

А като парите не свършат,какво следва Смит ? :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от John Smith »

Питай тези с такъв случай. Аз лично такива не познавам. Познавам няколко обаче, които заминаха за България с големи очаквания и след година се върнаха в Канада по-ниски от тревата. Теориите са ясни, реалността се различава малко.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от myhata II »

КОЙТО СИ ИМА ИМОТИ И КАКВО ДА ПРАВИ В БЪЛГАРИЯ СИ Е ДОБРЕ :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от grozdan »

Като стана на въпрос - как е пазара на имотите в България напоследък? По-точно София. Има ли някакво съживяване?
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от optics »

grozdan написа:Като стана на въпрос - как е пазара на имотите в България напоследък? По-точно София. Има ли някакво съживяване?
Не !
Лични впечатления отпреди месец.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Gonzo#1 »

myhata II написа:КОЙТО СИ ИМА ИМОТИ И КАКВО ДА ПРАВИ В БЪЛГАРИЯ СИ Е ДОБРЕ :)
Ми тогаз кво кибичиш тук?
И аз имам имоти там, ама съм си добре тук.
И за да те парирам преди да избpъмчиш поредната тъпня, да ти кажа, че не за всеки кефа е ядене, пиене и фукане кат циган с бЕл задник.
Мухле, ти турчин ли си всъщност? Гледам доста турцизми използваш, ама малко неправилно изписани, та затва питам.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от myhata II »

Ти сега женско ли си или мъжко,за да знам как да ти отговоря :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от krimon »

Joy написа::lol: На Галата е един от най-хубавите плажове край Варна. С едър пясък и кристално чиста вода. В съседство с невероятна гора с кипариси и юка.

Но снимките са правени вече след него. А също и на залез- слънцето е вече зад скалата. Иначе цял ден се пекохме и плувахме, следобяда поехме на дълъг преход от Галата към Ракитника по камъните. От там са и снимките. Някъде по пътя между Галата, Прибой и Ракитника.
май се мотах точно там 2009 г. покрай плувният маратон Галата - Варна, та си спомням "прекрасния" плаж и течащата канализация в него, потрошените бунгала, които не са пипнати от 30 години и изоставените пътища с огромни трапове ... ама щом се кефиш, важното е че имаше сладолед Дарко за левче 8)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
vaniliq
Изгонен от форума
Мнения: 173
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 10:55 am
Местоположение: Торонто

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от vaniliq »

Галата е бил винаги най-якия плаж в цяла Варна. Биеше го само паша-дере, ама откакто напрайха път за автомобили дотам стана кофти. А до плажа на галата няма автомобилен път та затова дотам се стига по стълбите от галата или по пътеките от бунгалата на цимента. И е супер пуст и готин. Не е мръднал плажа откакто е бил бреди 50 или 100 години. Запазена природа и т.н. Е естествено аз съм субективен щото там ми минаха летата като дете. Абе въобще селяни дет се итъркалват от колата директно на хавлията там няма. А лошото е че рейда на корабите е точно там и доста често замърсяват водата с мазут , че и понякога и лайна. Ама ко да се прай тея неща си ги имаше оше кат бях дете.
:) Та водата като цяло е кристално чиста, ама от време на време е кристално мазутена. Ама пък бързо се чисти щото е на изхода на Варненския залив и теченията са силни.
За проявилите интерес: Има бая попчета, миди и рапан. Дори и някой павур(вид голям рак) се среща. В посока ветеран по камъните. Излиза и сафрид от време на време.
27.02.09 DSC
07.03.09 accuse
05.10.09 получена покана
02.12.09 13:30ч интервю-Успешно
25.01.10 док. към Бурурещ
22.02.10 Баркодове
15.03.10 Медицински ф-ри
23.03.10 Медицински 13.04 втори мед. 10.05 ОК
09.06.10 Покани за визи
02.07.10 ВИЗИ
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от myhata II »

:y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Kan_Tangra »

http://www.nao-rozhen.org/job/fr.htm"


НАЦИОНАЛНА АСТРОНОМИЧЕСКА ОБСЕРВАТОРИЯ
РОЖЕН



Работа в НАО



Националната астрономическа обсерватория (НАО) – Рожен търси да назначи млад специалист на работа. Кандидатите трябва да отговарят на следните изисквания:

- да имат висше образование по физика или друга природонаучна дисциплина,

- да имат компютърна грамотност, включваща: познаване на различни операционни системи (Windows и Unix-базирани) и познания в програмирането (Фортран, C/C++, Java, PHP, Perl и други),

- да умеят да обработват и анализират изображения и да познават съвременните пакети за обработка на изображения (IRAF, MIDAS, IDL, вкл. астробиблиотеките на IDL и други),

- да имат опит в създаването и поддържането на интернет страници,

- да владеят минимум 2 чужди езика, един от които английски, на ниво писане на научни статии, кореспонденция с рецензенти и партньори в чужбина.

- да имат шофьорска книжка.

От успешния кандидат ще се очаква:

- да работи и живее в Националната астрономическа обсерватория, на височина 1750 метра и отдалеченост от най-близкото населено място 10 км,

- да усвои работата с телескопите в Обсерваторията и апаратурата към тях: камерите, спектрографите, тесноивични и широкоивични филтри, инструменти и средства за получаване на поляризационни и интерферометрични кадри и други,

- да участва във всички дейности по ежедневната поддръжка на инфраструктурата на Обсерваторията,

- при необходимост да подпомага работата на инженерите по поддръжката и развитието на телескопите и апаратурата към тях,

- да участва в плановите нощни наблюдения на астрономически обекти и явления,

- да контактува активно с медиите и обществеността, денем и нощем – да запознава гостите на НАО с характера на изследванията, които се извършват в Обсерваторията и с инфраструктурата, като изнася лекции на български и на чужди езици.



Изредените до тук дейности заемат 50% от времето на кандидата. През останалите 50% той трябва да се занимава с научна дейност по актуална астрономическа тема и да публикува резултатите от тази дейност в рецензируеми международни издания, най-малко по една статия на година. Дейностите в НАО-Рожен се извършват 24 часа в денонощието, седем дни в седмицата.



Брутната месечна заплата на успешния кандидат ще бъде 364 (триста шестдесет и четири) лева = 186 € (сто осемдесет и шест евро).



В случай на сериозен интерес, моля изпратете Вашето CV, мотивационно писмо и адресите на двама души, от които бихме могли да получим препоръки за Вас. Изпращайте тези документи на адрес:

office @ astro.bas.bg. Краен срок: 10 октомври 2011.



За повече информация: тел. (+359 2) 9741910



11 юни 2011 г.





Коментар в отговор на големия интерес към горната обява и отговор на някои от въпросите относно нейното съдържание, зададени през изминалите седмици:



”НЕ Е НЕОБХОДИМО ДА СТЕ ЛУД, ЗА ДА РАБОТИТЕ ТУК, НО ВСЕ ПАК ПОМАГА”

Кърт Вонегът, 1968, Добре дошли в маймунарника.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор