Toronto - the saddest place in Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от Marto »

Абе, то бива да внимаваш и винаги да имаш едно наум, ама тебе направо те тресе параноя :rofl:

Единственото, което може да е повлияло негативно на евреина (това пък кво значение има???) е ако и на него си му надувал главата с това каква голяма работа си.

м/у другото:
APPRAISAL - оценка, оценяване, преценка
APPRAISER - човекът, който прави оценката
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от roumensp »

jovani написа:Аз лично съм имал случай да ме енролнът за някаква застраховка, която със сигурност не съм поискал (защото никога не съм приемал оферти по телефона от телемейкъри - това го казвам с 100% увереност), в последствие след разправии по телефона анулираха плащанията.
Аз съм имал поне 2 такива случая. Поне ги прекъсваха без много обяснения, но си е дразнещо.
jovani написа:Моите впечатления са, че тук попарата я сърбат хората, които са с по-слаба памет, по-неорганизирани, недотам образовани, недотам мотивирани и тези, които не знаят или не могат да се борят със системата...
Тука вече си прав. Моите впечатления са, че дори много от самите канадци не си разбират добре системата.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от anxeli »

jovani написа:
за капак днес другият апрайзъл ни показа статия от вестник "Торонто Стар" как половината от апартаментите в нашият кондоминиум са регистрирани с грешни номера (за щастие нашият е от другата половина).
Туй и аз го четох в съботния вестник, но ме беше страх да ти кажа :D. Страх ме е да си сверя и моите номера :lol: ...
Както и да е, пиши като разбереш какво е писал другия апрайзъл.
Циганите - на Сатурн !
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

anxeli написа:
jovani написа:
за капак днес другият апрайзъл ни показа статия от вестник "Торонто Стар" как половината от апартаментите в нашият кондоминиум са регистрирани с грешни номера (за щастие нашият е от другата половина).
Туй и аз го четох в съботния вестник, но ме беше страх да ти кажа :D. Страх ме е да си сверя и моите номера :lol: ...
Както и да е, пиши като разбереш какво е писал другия апрайзъл.
Ъпдейт: вчера дойде друг апрейзър (найс гай) на ТД Канада и ни оцени имота с $25,000 над цената на билдъра. Предполагам, че накрая ще вземат средно аритметично на 2-те оценки, за да се получи цената, която е поискал билдъра (и което ни беше целта).

Както казах - супер далавера е да си апрейзър и доколкото разбрах от един от мениджърите на асоциацията им те не носят отговорност за оценките, които дават, а работата им се оценява в зависимост от това дали си попълват правилно формите и рипортите (както и, предполагам, дали си плащат годишните вноски на асоциацията: "license to kill").

Нова издънка се случи с equifax - взехме специална форма от офиса им в Торонто, която ни казаха да попълним и изпратим по факс или по пощата на адреса им в Монтреал. Добре, ама факса напечатан на формата не работи, а дава месидж: "няма регистриран абонат на този номер". Пратихме го по пощата и остава само да се надяваме, че equifax (името на фирмата прилича на оксиморон) все още са в бизнеса...

Откакто съм в Канада понякога имам чувството, че съм попаднал в някаква версия на филма "The Game" с Майкъл Дъглас и във всеки момент очаквам някой да пукне шампанското и да ми каже, че всичко е било една нагласена игра, подавайки ми чека за подпис...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от IRA »

Интересно. Аз като взимах ипотека преди 5 години, никакъв оценител не са ми пращали от банката. Май това в Монреал го няма. Общината си дигат данъчната оценка без да пращат никой, гледат колко средно са се продавали апартаментите от тоя сорт и казват ето това ви е оценката. Пак я увеличиха данъчната оценка и съответно данъка нарасна. :devil:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от Павел »

И на мен преди 2 год. във Ванкувър не са ми пращали.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от roumensp »

Павел написа:И на мен преди 2 год. във Ванкувър не са ми пращали.
А ти откъде знаеш, че не са пращали, може просто да не са ти казали. В моя случай пращаха, става дума за преди 6 години и банката е CIBC.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от Omega3 »

Джовани, в Канада нещат вьрвят за повечето хора много добре. Има случаи обаче, все повече според някои, които изкарват на повьрхността една мудна бюрократична машина.

Виждал сьм предавания с хора които са се борили две, три години с Екифакс за да поправят следите в досиетата им оставени от измамници. Вьпрос на кьсмет е някои измамници да не запишат дьлгове на твое име.

Случаите от Торонто с осьдените родители за убииствата на децата им показва, че системата ведньж задвижила се, трудно е спира, за зло и за добро.

Пет годинки в затвора и после а, извинявай, доктора се обьркал. Обьркване което ти стуава да си осьден за убииството на детето ти. Колко случаи има такива? Мисля, че са няколко десетки в Торонто вече.

Радвай се, че само толкова са те забатачили. Скоро ще си забравил.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

Omega3 написа:Джовани, в Канада нещат вьрвят за повечето хора много добре. Има случаи обаче, все повече според някои, които изкарват на повьрхността една мудна бюрократична машина.

Виждал сьм предавания с хора които са се борили две, три години с Екифакс за да поправят следите в досиетата им оставени от измамници. Вьпрос на кьсмет е някои измамници да не запишат дьлгове на твое име.
Случаите от Торонто с осьдените родители за убииствата на децата им показва, че системата ведньж задвижила се, трудно е спира, за зло и за добро.

Пет годинки в затвора и после а, извинявай, доктора се обьркал. Обьркване което ти стуава да си осьден за убииството на детето ти. Колко случаи има такива? Мисля, че са няколко десетки в Торонто вече.

Радвай се, че само толкова са те забатачили. Скоро ще си забравил.
В България също за повечето хора вървят много добре нещата, и ако се оплакват, то е защото са били още по-добре в миналото, а и не знаят колко по-зле могат да бъдат в държава като Канада.
Това, е част от реалността в Канада, която по някакви причини не е коментирана до момента във форума. Вероятността това да ти се случи в Канада е много по-висока от вероятността в България да ти отнемат имот с незаконни документи.

Колкото до нашият случай - одобриха ни за моргиджа и в понеделник адвоката прави прехвърлянето. Цялата операция по закупуване на ново строителсво в Торонто ми се стори неразумно усложнена, даваща огромни права на билдърите и много малко права на купувачите = например адвоката спомена, че имаме право да забавим плащането еднократно в някакъв разумно кратък срок - например 2-3 седмици, след което имотът ни се отнема и горим с депозита. Подобни правила не важат за билдъра, който може да бави строежа с години и да ти даде изключително кратко предизвестие (в нашият случай 3 седмици) за т.нар. "клозинг дейт" (дата в която да се осъществи плащането и трансфера на собственост). Другата недомислица, е че уведомяват само адвоката чрез факс, и не изпращат писма на новодомците. Ако адвоката е болен, на почивка, извън града по работа, и т.н. всичко можеше да утече като едното нищо. Ако ние бяхме излезли във ваканция, както планувахме щеше да се случи същата работа.

Според мен трябва да си меко казано мазохист ако те кефи да живееш в подобен стрес.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от Marto »

jovani написа:Това, е част от реалността в Канада, която по някакви причини не е коментирана до момента във форума. Вероятността това да ти се случи в Канада е много по-висока от вероятността в България да ти отнемат имот с незаконни документи.
Това е толкова логически издържано като: "вероятността да си навехнеш глезена в Швейцария е много по-висока от вероятността да те обезглавят в Афганистан." :rofl: :rofl: :rofl:

Ти си, дето се вика, something else!
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от John Smith »

jovani написа:В България също за повечето хора вървят много добре нещата, и ако се оплакват, то е защото са били още по-добре в миналото, а и не знаят колко по-зле могат да бъдат в държава като Канада.
Аз се чудех каква е тази опашка на ъгъла на Overlea и Thorncliffe, а то били канадци да си подават документи за имиграция в България! :lol:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

Marto написа:
jovani написа:Това, е част от реалността в Канада, която по някакви причини не е коментирана до момента във форума. Вероятността това да ти се случи в Канада е много по-висока от вероятността в България да ти отнемат имот с незаконни документи.
Това е толкова логически издържано като: "вероятността да си навехнеш глезена в Швейцария е много по-висока от вероятността да те обезглавят в Афганистан." :rofl: :rofl: :rofl:

Ти си, дето се вика, something else!
В Канада също могат да ти отнемат имот с незаконни документи, въпреки тайтъл иншурансите и всички останали мерки, които се взимат.
В нашият случай например небезизвестните адвокати "Брати и ко." са допуснали грешката да регистрират апартаментите с различни номера, от тези, които са установени в Пърчъз агриймента. Това за мен е възможност за всякакви видове усложнения в бъдеще, вариращи от невъзможност да се продаде имота до... кой знае какво.

Ще си позволя да дам този линк на адвокатът Боб Аарон и неговите статии във в-к "Торонто Стар" http://www.aaron.ca/columns/toronto-star-index.htm, където се коментират случаи на измами с недвижима собственост, моргиджи и всякакви други интересни случаи на конфликти м/у билдъри и собственици. Ето например една от неговите статии в които се дискутират кражбите на имоти с фалшифицирани документи: http://www.aaron.ca/columns/2006-10-28.htm
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от IRA »

Всеки случай трябва да се разглежда индивидуално. За jovani живота в Канада е по труден от този в България, това се поправя лесно, според мен.
За мен живота в България беше труден и остава по труден от живота в Канада , та затова съм тук.
Всеки да си гледа неговия интерес. Обобщенията са безсмислени.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от ivandaman »

Джовани след като успешно отвлече още една тема успя да докажеш (и постигнеш) следните неща.

1. Че си "Drama Queen"
2. Успя да се похвалиш че си си купил кондо.

Заслужаваше ли си толкова писане? ... Ти си знаеш...
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

Мен ме изкефи как бързо-бързо ми отговорихте. Все едно сте кесили по цели дни в "засада" да си напиша поредното мнение... :D
Неделя следобяд вместо да се разходите напред-назад или да направите една почивчица на карибите...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор