Търся си работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

От всеки един от нас зависи, доколко подготвен идва (дали с езици, дали с професия), така че да не е в тежест за другите. И това се отнася не само за имигрантите, но и за тези, които остават да живеят в България. Колко живеят на гърба на родителите си цял живот, защото за нищо не ги бива?
В този ред на мисли и аз съм била "социаладжийка" 2 години, докато татко ни помогна да си стъпим на краката. Разликата между мен и Озо е, че аз по никакъв начин не съм натоварила системата, колкото и да го е яд. А той след като е толкова против социала до живот, не е лошо да сподели как се е развил професионално? В какъв университет /колеж/ се изучи? Какъв пост заема в момента, след преквалификацията си? С какво е полезен днес за обществото? Това да учи новопристигналите на дребен тарикатлък, за мен не е полезна дейност. Нито пък да ни убеждава в предимствата на социализма или Русия. Типичното за социализма беше, че кадърните носеха некадърните на гърба си, докато последните се опитват да обяснят, колко са в нужда. Един вид: "Болен здрав носи" :x
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от yahoo »

Joya написа:Човека просто попита за работа...
Темата много отдавна няма никаква връзка с въпроса на човека. Наближаваща зимна скука и желание да се поспори в такава тема в която всякакво мнение може да бъде правилно.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:П.С. Разочароващо е да констатирам, че след толкова години все още не съм пораснал. Дребнавото заяждане от типа "шапкари" и "зъбари" го смятах за отминал етап.
Наистина ли ? Интересно, но доста често използваш епитети и определения към пишещите тук.
agent Ozo написа:.....А според мен един самодоволен новоизлюпен парвеню няма как да почувства, ....
agent Ozo написа:..... нямаш никаква представа за хората, които презираш и които поучаваш, .......
Ако пък идеята ти е да окуражиш новодошли да продължат с борбата и да им вдъхнеш сили и надежди, това е много благородно, само дето трябва да се излезе малко от "его" кръга и да се говори повече в трето лице.
Не можете да приемете, че безпристрастната информация може да бъде подкрепена с пример ? И кого да давам за пример ? Лелята на вуйчинайката на жената на съседа ли ? Или някаква информация на уше ?
Тоест поста: "дерзайте ще стане" звучи по-добре от този: "аз дерзах по този начин, направих това и това и постигна това и това. Жив човек, РЕАЛЕН индивид, който може да бъде намерен и контактуван ?
Не мога да давам примери в познатите ми, защот това си е техния живот и той е личен. Нямам право да ги разнасям по форумите. Ако не позлвам и собствения си опит за пример, то се превръщам в един празнодумец. Това ли е помощта, която трябва да оказваме ?
Професията, което аз практикувам е evidence based. Сигурно и затова аз си живея живота по същия начин: важно е какво пише в дебелите книги, това е базата, но как това знание е приложено на РЕАЛНИ пациенти и какво е клиничното заключение е много по-важно.
Може аз да съм странен, но имам основанието да вярвам повече на някой, който съществува в реалния свят, от някой който е просто "успял агент" ;) Защо не се фокусирате върху фактите, а не върху персоната ми ?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Търся си работа

Мнение от myhata II »

klisurov написа:Ще започна с това, че аз ЛИЧНО не одобрявам "Социалкаджийството" (социал+работа на черно).
Аз бях на социал 3 години - времето, което ми бе необходимо да понауча френски (по федералната процедура без дума френски) и да вляза в OIQ.
Предпочетох социала, за да имам повече време за учене и за семейството си. Поради факта, че не подработвах на черно, това бяха най-мизерните ми години в живота.
Нямам "дупки" в CV, т.к. през почти цялото време съм посещавал UdeM или Poly Mtl.

Искам да помоля върлите противници на социлкаджиите да си помислят, дали някой по някакъв начин им е помогал.
На мен нямаше кой да ми помага тогава: нито финансово, нито в домакинството.
Ако бях избрал да уча по 40 часа и да работя по 30 часа седмично, депресията не ни мърдаше.
Аз избрах психическото здраве на семейството ми пред "охолен" живот или робуване на предрасъдъците на успели и преуспели.

И не забравяйте, че това , какава част стипендия и каква част заем ще получавате докато учите, зависи от доходите ви преди това.
Мисля (и се надявям), че в конкретния случай това е накарало автора на темата да търси на черно.
А сега да не би да живееш по добре ?
Не взимаш ли добра заплата все си оставаш същия мизерник, това от мухата да го знаеш, който на години е бая по малък от теб, ама знае повече !

Та така да обобщим, не взимате ли едно минимум 80 000 чисто годишно едно семейство, значи сте зле и накрая ще свършите с банкрут от банките !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

Фиу!...Успокоих се. Няма да свърша с банкрут забит в гърба. :rofl: :D
Към пумпи.
Вярвам си разбрал, че тия тук ги итересува повече с кого си лягаш, отколкото личните ти успехи, особено ако си вложил и труд. Няма нищо интересно и пикантно в това да се сблъскаш от работа, и да постигнеш предварително набелязани цели. Няма далавера един вид! ;)
Заради това и ме учуди стремежът ти да търсиш помощ от такива хора за гледане на децата си. Извинявай, ако съм била твърде рязка!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

Bistra написа:Фиу!...Успокоих се. Няма да свърша с банкрут забит в гърба. :rofl: :D
Към пумпи.
Вярвам си разбрал, че тия тук ги итересува повече с кого си лягаш, отколкото личните ти успехи, особено ако си вложил и труд. Няма нищо интересно и пикантно в това да се сблъскаш от работа, и да постигнеш предварително набелязани цели. Няма далавера един вид! ;)
Заради това и ме учуди стремежът ти да търсиш помощ от такива хора за гледане на децата си. Извинявай, ако съм била твърде рязка!
Аз не търсех помощ, а предлагах РАБОТА. Даже я предлагах "кеш". Сигурно са да ги мразя и презирам няколко месеца, докато ги подтискам в къщата си :tmi:
За съжаление малкия си счупи крака и това промени много картината, защото дойдоха нашите и ще останат и през пролетта.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от ablood »

Не виждам нищо неразумно да излезеш на социал ако:

1.Си неспособен да си намериш работа, но продължаваш да търсиш.

2.Си неспособен да си намериш работа и си се предал.

3.Си решил да учиш и "социалните" специалности те задоволяват (тук не съм в крак със съвременните тенденции).

3.Езиците до такава степен не ти се отдават, че единствената работа, която можеш да започнеш е на черно с българи и руснаци.

5.Нямаш нищо против да изплащаш моргиджа на наемодателя си, вместо да изплащаш/живееш в собствена къща.

6.Всичките гореизброени напълно(!!!) устройват и половинката ти. Не компромиси, след настойчиви убеждения.



Намирам за изключително егоцентрично да препоръчваш на някого да поеме твоя път без да си сигурен, че нивото му не е над твоето и отговаря на всички (!!!) гореописани условия. Повечето хора, със забавена поради социала кариера са подведени от убедителни другари. Един даже ме надъхваше, че трябва да се разведем и да се регистрираме на различни адреси за повече кинти.

Най-баналната причина за излизане на социал която съм чувал е "докато се ориентираме и стъпим на краката".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

pollita написа: Затова ми е интересно, тези капацитети пумпи, помпи, ивановци и бойци разни и подобни с какъв старт са, за да се изтъкват тук за много морални и преуспели и да дават оценки и напътствия? Каквото и да отговорят, истината ще е някъде там, "Досиетата Х".
Старт с 4 куфара багаж и почти никакъв английски. Работа само нощна смяна. ESL. След три месеца смяна на работата, много овъртайм, 220 часа работа месечно, поради което напуснах ЕSL-а.
Не мога да приема с добро око някой, който може да работи на бяло, обаче иска да работи на черно за да не му сецне социала. В каквато и нужда да си, правилно ли е според теб да лъжеш системата?
Преди време много близък за мен човек ме попита за работа на черно за "човек в нужда", можеш да се сетиш какъв беше отговора.
За престоя ми в Канада разбрах, че тук е много важно да си плащаш данъците. Плащаш ли данъци, ще имаш и бенефити - по-добро кредитиране от банките най-малко. А ние получихме и 1000$ подарък от CRA за това, че сме назначили n на брой хора.
Не можете ли да разберете, че работа на черно и неплащане на данъци, съчетано с цоцане на помощи е противозаконно и спира развитието ви???
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от IFF »

ablood написа:Не виждам нищо неразумно да излезеш на социал ако:

1.Си неспособен да си намериш работа, но продължаваш да търсиш.

2.Си неспособен да си намериш работа и си се предал.

3.Си решил да учиш и "социалните" специалности те задоволяват (тук не съм в крак със съвременните тенденции).

3.Езиците до такава степен не ти се отдават, че единствената работа, която можеш да започнеш е на черно с българи и руснаци.

5.Нямаш нищо против да изплащаш моргиджа на наемодателя си, вместо да изплащаш/живееш в собствена къща.

6.Всичките гореизброени напълно(!!!) устройват и половинката ти. Не компромиси, след настойчиви убеждения.



Намирам за изключително егоцентрично да препоръчваш на някого да поеме твоя път без да си сигурен, че нивото му не е над твоето и отговаря на всички (!!!) гореописани условия. Повечето хора, със забавена поради социала кариера са подведени от убедителни другари. Един даже ме надъхваше, че трябва да се разведем и да се регистрираме на различни адреси за повече кинти.

Най-баналната причина за излизане на социал която съм чувал е "докато се ориентираме и стъпим на краката".
7.Ти все пак си решил да послушаш Аблуда и си си намерил работа в складовете за 10 долара на час, и жена ти също. Взимаш чисти 300 долара на седмица, с жена ти двамата правите 3000 долара на месец, но не можете да учите вечер, защото след складовете просто нямате сили. Така минават 2-3 години, докато ви дойде акъла в главата и отидете да учите нещо, само дето не ви дават стипендия, понеже сте имали доходи. С 40 000 годишен семеен доход сте заделяли по 2-3000 на година и вече имате спестени 7-8 хиляди долара, само че не стигат за даунпеймънта, пък и жена ти иска да си ходи до България с децата, и то само там са 5000 долара мин.
8. Въртите майсторски теслата като Аблуда(наистина му се удава, последния път като ходих в тях ми скри топката, като знам каква барака я купи, а сега е направо кукла), не ви трябва нито образование, нито езици. Днеска една стена да дигнете, и сте гушнали 500 долара кеш, необлагаеми...ама ако ви сецне кръста и не можете да работите тая работа повече какво правите? Пишете лично съобщение на Аблуд, той ще ви намери работа без образование :rofl:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

pumpy написа: Аз не търсех помощ, а предлагах РАБОТА. Даже я предлагах "кеш". Сигурно са да ги мразя и презирам няколко месеца, докато ги подтискам в къщата си :tmi:
За съжаление малкия си счупи крака и това промени много картината, защото дойдоха нашите и ще останат и през пролетта.
Разумно! :y:
Скорошно оздравяване на детенцето!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

succes написа:
Всеки си носи последствията от начина си на живот и никому не са нужни нито състрадания, нито погледи, а просто информация и помощ. Всеки е с различен емоционален, финансов, социален, езиков, психически и т.н. багаж и си има своя идея за нещата. Нещата са относителни. Не познаваш историята на този човек, за да го заклеймяваш като "примадона", която избира. Все пак той предлага труда си! Защо трябва някой да се разгневява, когато му е топло и постелено, затова че някой просто е поискал да искара допълнителен долар, за ... той си знае какво.
Защото не е това начина да го изкараш този допълнителен долар.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

IFF написа:
7.Ти все пак си решил да послушаш Аблуда и си си намерил работа в складовете за 10 долара на час, и жена ти също. Взимаш чисти 300 долара на седмица, с жена ти двамата правите 3000 долара на месец, но не можете да учите вечер, защото след складовете просто нямате сили. Така минават 2-3 години, докато ви дойде акъла в главата и отидете да учите нещо, само дето не ви дават стипендия, понеже сте имали доходи. С 40 000 годишен семеен доход сте заделяли по 2-3000 на година и вече имате спестени 7-8 хиляди долара, само че не стигат за даунпеймънта, пък и жена ти иска да си ходи до България с децата, и то само там са 5000 долара мин.
Като не ви дават стипендия, банки там нямате ли? Ако си имал декларирани доходи и добра кредитна история, не виждам какъв е проблема?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от ablood »

Що пък да го отрежат от стипендия?
Черно петно в досието?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

ivanko13 написа:Чакай малко сега, че тука се оля с това изказване. Да наричаш парвеню, стипца, лакомия човек дето от първия си ден като имигрант се труди съвестно без да капризничи като някоя примадона и си плаща данаците е голяма гадост. И Пумпи и Файтър са хора които си постигат нещата с много бачкане, не е трудно да го кажа без дори да съм ги виждал.
Несправедлив съм, естесствено. Но то е нарочно. Също както са несправедливии и те, и ти, когато правите изводи за някого само на основа неговите писания във форума. Може и да са такива Боеца и Пумпи, но може и да не са. Може през тези години те да са "прецаквали" системата много повече, отколкото питащия за работа на черно изобщо някога би могъл да я прецака. Правили са го, примерно, чрез укриване на данъци, вземания и плащания кеш т.е. на черно, необосновано висока надценка на предлаганите от тях услугите и нечестно заплащане труда на наетите от работници и т.н. и т.н.
Господа и дами работодатели, успели, преуспели и т.н. самодоволни моралисти. Защо един път не чухме да се възмутите от свой събрат, за който знаете, че предлага работа на черно? Или лицемерно ще обявите, че не сте и чували за такива? Извадете си главите от...там където сте си ги заврели и погледнете реалността. Почти 99% от собствениците на РМЕ ползват черноработници и най-вече плащат овъртайма на официално наетите си работниоци кеш т.е. на черно. И това ли не сте чували? Именно тези "господари" прецакват и системата и работещите на черно. Защото не плащат реалната заплата на черноработника, не плащат осигуровките му и не плащат данъци. Загубите за държавата от тези действия на "честните" и "съвестни" работодатели са сигурно в размера на милиарди долара годишно. Докато черноработника само привидно прецаква системата, но реално прецаква най-вече себе си. Тъй като получава по-малко за вложения труд, губи трудов и осигурителен стаж т.е. губи и от бъдещата си пенсия. Абе верно някои хора срама нямат!
Нормално е такива хора да се разгневят когато някой айляк се опитва да пробие системата и почва с оправданията и философиите и наглите претенции.
Значи може да наречещ някого "айляк" без да го познаваш, но не и "парвеню", така ли? Нещо много са ти двойни стандартите.
Дори и този пич дето пусна темата, хората се опитват да дадат информация и той почва "ама ако може не на бяло", "не съм съгласен","не точно". Аз как да погледна на този човек ,като на нуждаещ се, та той избира и има претенции. Това не е зов за помощ.Къде е проблема?
Няма смисъл да се повтарям. Какво е казал във форума и каква е реалността може да са две съвсем различни неща.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

fighter написа:
IFF написа:
7.Ти все пак си решил да послушаш Аблуда и си си намерил работа в складовете за 10 долара на час, и жена ти също. Взимаш чисти 300 долара на седмица, с жена ти двамата правите 3000 долара на месец, но не можете да учите вечер, защото след складовете просто нямате сили. Така минават 2-3 години, докато ви дойде акъла в главата и отидете да учите нещо, само дето не ви дават стипендия, понеже сте имали доходи. С 40 000 годишен семеен доход сте заделяли по 2-3000 на година и вече имате спестени 7-8 хиляди долара, само че не стигат за даунпеймънта, пък и жена ти иска да си ходи до България с децата, и то само там са 5000 долара мин.
Като не ви дават стипендия, банки там нямате ли? Ако си имал декларирани доходи и добра кредитна история, не виждам какъв е проблема?
Проблема е, че трябва да се връщат, а стипендиите не се ;) А и те банките искат само да те заробят, нали: то не са кредитни карти, бунгала, почивки, ходене до България на жената с децата, щото искала видиш ли, и какви ли още не изкушения на гадния Капитализъм.

Понеже съм прекарал известно време в щатски затвор ми беше интересно на какво интелектуално развитие са затворниците - на нивото на 10-12 годишния ми син. За тях да откраднеш е нещо съвсем нормално и проблема не е в това, което правят, а в това, че са ги хванали. Те, като малки са научени, че когато искаш нещо просто можеш да се пресегнеш и да си го вземеш.
Обществото в лицето на затворническите власти правят всичко възможно да ги "превъзпита" по време на престоя им на топло, и сигурно успява, за съжаление веднъж излязъл от там е много трудно да прекъснеш омагьосания кръг, в който си. В историята на Колорадските затвори е факт, че най-нисък процент на завърналите се обратно затворници е имало тогава, когато прясно пуснатите са били настанявани в общежития със студенти, където са имали живи модели за подражание на ежедневната борба с предизвикателствата на живота в лицето на студентите (мизерия, работа/учене, успех). Програмата обаче е струвала много на щата и е прекратена. Интерено защо не са ги "социализирали" в кварталите с престъпност и малко преспективи ???

Disclaimer: sа да не ме обвинят в омраза/пренебрежение/парвенющина и каквото там още им дойде, с горното мнение споделям лични наблюдения от една система каквато са DOC. Не правя аналогии с никой от пишещите в този форум и не искам да се разбира по този начин. Споделям факти и задавам риторични въпроси, вярвам, че хората с глава на раменете си могат да си правят изводите, без напътствия от "успели агенти"
Публикувай отговор