Просто не е модерно да си българин

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Joy »

Малко пейзажи от Галата да изплакнете око. ;)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Mr.D »

мизерия. нито плаж нито сльнце.Не може да се сравнява с флорида.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Joy »

:lol: На Галата е един от най-хубавите плажове край Варна. С едър пясък и кристално чиста вода. В съседство с невероятна гора с кипариси и юка.

Но снимките са правени вече след него. А също и на залез- слънцето е вече зад скалата. Иначе цял ден се пекохме и плувахме, следобяда поехме на дълъг преход от Галата към Ракитника по камъните. От там са и снимките. Някъде по пътя между Галата, Прибой и Ракитника.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от pavelyankov »

Joy написа::lol: На Галата е един от най-хубавите плажове край Варна. С едър пясък и кристално чиста вода. В съседство с невероятна гора с кипариси и юка.
Joy, пишеш невероятни глупости за Варна. Не ми пречи да ги чета, не ми пречи и че си вярваш. Ама почваш да ставаш за смях и на врабчетата.
Има много по-хубави места около Варна. Ако искаш плаж - иди до Евксиноград, ако искаш зеленина и вкусотии - иди до село Чернево, комплекс "Барите", кухнята е страхотна там :y:

П.П. Не ми отговори на кой прекрасен басейн с гореща минерална вода беше - на "гьола" с папардаците, или на общинския до морска гара :lol:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Joy »

Не е тайна че Джой е от София, а във Варна е от 3 седмици. Но въпреки това знае че във Варна други мин. басейни освен "гьола" НЯМА. Най-близкия е в Св.К.и Елена. Така че...ти си ходи чак там, мен и гьола ме устройва. :D На 10 минути разходка през парка.

Колкото до по-хубавите, може и да ги открия. На мен и Галата ми харесва изключително и плажът там е страхотен.

Тангра, ти проблем ли имаш някакъв? Кое да е българско село е милион пъти по-добре от смотания Монреал.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от mufc »

И аз съм в България в момента. Яд ли ви е гадни монреалци :rofl:
Manchester United Football Club
atmosfear
Изгонен от форума
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 11:06 pm

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от atmosfear »

Joy написа:Не е тайна че Джой е от София, а във Варна е от 3 седмици. Но въпреки това знае че във Варна други мин. басейни освен "гьола" НЯМА. Най-близкия е в Св.К.и Елена. Така че...ти си ходи чак там, мен и гьола ме устройва. :D На 10 минути разходка през парка.

Колкото до по-хубавите, може и да ги открия. На мен и Галата ми харесва изключително и плажът там е страхотен.

Тангра, ти проблем ли имаш някакъв? Кое да е българско село е милион пъти по-добре от смотания Монреал.
Препоръчвам ти и миди да си наловиш оттам. Казват хората че в този район били много работливи (мидите те) :rofl:
Аватар
CannElle
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Окт 06, 2011 7:40 am
Местоположение: град на хълм, но не Венерин

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от CannElle »

Joy написа:Малко пейзажи от Галата да изплакнете око. ;)
Не, благодаря! Някои даже и на картинка не го понасяме морето :puke:
Много хора не се чувстват добре в кожата си, защото тя не е тяхна
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Mr.D »

Joy написа: Кое да е българско село е милион пъти по-добре от смотания Монреал.
Цялата работа става много смешна. Направо абсурд.
Пьрво си живяла като куче в Монреал.
работила си 12 часови нощни до побьркване. Лайна и повьрня си ринала в болниците и не си видяла нормален живот. На всичкото отгоре си и учила 4-5 години за това .
Сега и ако в Африка беше пак щеше да я хвалиш.

Аз ако не бях имигрирал тук, в Америка щях да мина през ньрсинг училище което щеше да ми донесе зелена карта.На мен ми признаха цялото образование и само 1.5 години щеше да ми коства.Имах и книгите и тестовите. Бил сьм и по адвайзори за това. Така че не буламосвай. Цялото това е твое сомоубеждение че всеки страда тук.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от ablood »

Ти, пък! В Монреал наистина е ужасно за живеене.
Работя по над 30 часа седмично, за да смогвам да плащам нек'си за сносен живот, двуетажна къща, 2 коли, 2 карибски почивки годишно и подобни базови неща, които във Варна са даденост. Дори не смогвам та и жена ми се налага да търка стола в един табанашки офис 36 часа. Къде такъв гърч за 5-годишни емигранти без местни дипломи в морската ни столица? Там всеки си има по две коли, при това сериозни, не като тукашните 6-цилиндрови. И то само от седене по кафенца и обсъждане на житейски въпроси.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от 7George »

Joy написа:
ablood написа:
Joy написа:Тук е разкошно за живот когато имаш пари.
Това от опит ли го казваш, или е предположение?
От опит- и мой и чужд.

Чудя се колко ли зле трябва да е живял някой в Бг та дори да не е забелязвал колко прекрасно живеят други около него...
Интересно, колко ли продължава "розовия" период на възвращенците?
Embrace your climate change!
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от tochica »

тази тема голяма работа , отдавна не се е случвало .
само две неща не разбирам :
-това наистина Джой ли е ?
-защо я обиждате ( ако приемем , че е тя ?)

нормално е варна да създава такива впечатления , така че не виждам какво лошо има в мненията на джой .
друг е въпросът , че скоро ще си влезе в рутината и същите впечатления след 3 месеца ще са по-скоро с отрицателен заряд .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от Kan_Tangra »

не виждаш лошо?

Във Варна не е изобщо лошо. Никой не е твърдял противното.
Последния път като бях във Варна на почивка преди 2г се запознах с една сладка първокурсничка от ВИНСА на половината на годините ми. Беше позната на 1 приятел. Бяхме отишли на кафе, валеше доста, никой нямаше чадър и се бяхме поизмокрили. Както си говорихме за чадъри, тя предложи да ида до квартирата и да ми даде нейния.
През свободното си време пиех кафе из кафенетата и я чаках да свърши лекции за да се видим след това.
Но първо, тогава и през ум не ми е минавало да пиша из форумите,
и второ, това, че Варна е хубаво за туризъм не означава непременно, че в Монреал е лошо за постоянно живеене. Както твърдеше Джой.
Мисля, че разликата е очевидна.
Очевидно на нея не и е било хубаво, но това е субективно и индивидуално. Зависи с кой ще имаш семейство, какво ще работиш, с какви колеги, колко ще ти плащат и тн и тн.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от optics »

Joy написа:Иначе цял ден се пекохме и плувахме, следобяда поехме на дълъг преход от Галата към Ракитника по камъните.
А бизнеса се развива от само себе си !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
RORO_74
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 9:05 am
Местоположение: Varna

Re: Просто не е модерно да си българин

Мнение от RORO_74 »

друг е въпросът , че скоро ще си влезе в рутината и същите впечатления след 3 месеца ще са по-скоро с отрицателен заряд .

:y:
21.05.2010 - Изпратени документи Виена
23.11.2011 - Получени покани за визи
13.01.2012- Montreal
Публикувай отговор