Toronto - the saddest place in Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от Omega3 »

Джон, нещо сериозните мотиви не можах да ги схвана за да се стигне до такова сериозно навлизане вьв частният живот на частна собственост на един индивид.

Сега поне знам, че ако отида на гости на някой в Брамптон с преспиване, ще трябва да си тьрся паркинг. И мотивите са : да се стича водата полесно по драйва и защото разни индиици живеели по 20 в една кьща. Да не говорим, че има и семейства в които и децата притежават коли и пьк чисто и просто имат повече от две коли. Много от моите сьседи имат повече от две коли, но не сьм забелязал да живеят повече от 3,4 души в кьщата. Тоя до мен има 4 коли и са семейство с 1 дете. Кой знае, може пьк да са повече и другите да се крият по бейсмьнта и да излизат само нощем.

Направо ме напира смях.

Има ли вьзможност да се проверят общинските документи за да се види дали е спаднал номерьт на нерегистрирани индивиди и дали водата се оттича по ефективно от както са приели този регуламент?????
Последно промяна от Omega3 на Нед Фев 06, 2011 2:22 pm, променено общо 1 път.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от anxeli »

Джовани, не знам защо го намесваш това за сестра ти непрекъснато, какви проблеми ти е създала банката, имаш работа, доходи, приятелката ти също, ясно и просто според мен. За един час се попълват документите в банката и това е, след това само по факса съм пращала ако нещо им потрябва, нотисите оф асесмънт за последните 2 години са почти всичко, което им е нужно. Не драматизираш ли малко ? ( Знам че не е време за поучения, но нали си си знаел мув-ин датата, можело е тогава да се наканиш за модгидж, 3 месеца важи процента, после го подновяваш, няма нужда да е в последния момент преди клозинга :?:)
Явно никой не се е сблъсквал с този проблем, банката да смята че цената на кондото е нереална |(. Ами тогава тези тук на Bloor 1 дето започват от половин милион за бачелър на 4-тия етаж, колко ще им дадат ? Трябва да сложат 50% даун. Аз си мислех че който има доходи и е луд да ги даде, банката ще му ги лендне, не е ли така :?: ...
Циганите - на Сатурн !
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от Omega3 »

anxeli написа:Аз си мислех че който има доходи и е луд да ги даде, банката ще му ги лендне, не е ли така :?: ...
Не е така. Банката проверява дали цената е реална, защото в ситуация в която собственикьт не може да погасява заема, тя (банката) трябва да продаде и да си вьрне парите. А има и такива които правят измами и си делят кинтите после, а банката остава с кьща за която са дали заем от 500 000, а могат да я продадат само за 400 000, например.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от 7George »

jovani написа: А ето ги и моите контравъпроси:
1. "Друго си е построеното и готовото - можеш да го огледаш, избираш и да се търгуваш" - в случаите с препродажба на жилища цената би следвало да е още по-субективна, в такъв случай "апрейзъла" би могъл да ви изненада още по-неприятно (и ако не го е направил - каква ти е гаранцията, че няма да го направи при следващият ренюъл?).
2. Много ми е интересно колко от вас (посочвам 7Джордж, Митето и с-ие) са сложили 20% даунпеймънт при покупката на имот?
Гаранция - Франция. Предполага се, че ще поддържаш имата така, че да не му падне стойността. Ясно, че не завси само от тебе, а от други фактори. Ако си взел моргидж това е - ходиш по свирката на банката. Не съм сложил точно 20%.

А за градските правила и закони - опознайте първо града и квартала, дето ще се заселвате. Не гледайте само колко бетон и лъскави сгради имало. Наистина има доста абсурдни правила. При нас глобата за неизчистен сняг е само 150 и я слагат на напълно небарнати тротуари, а не на недоизстърганите, да кажем. Затова се радвам, че пред моята няма и педя сайдуок.

Но пък да живееш все под наем.... това е, ако попринцип няма да оставаш в Канада за дълго. Я си спомнете, кои хора и колко като %, живееха под наем в БГ.
Embrace your climate change!
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

anxeli написа:Джовани, не знам защо го намесваш това за сестра ти непрекъснато, какви проблеми ти е създала банката, имаш работа, доходи, приятелката ти също, ясно и просто според мен. За един час се попълват документите в банката и това е, след това само по факса съм пращала ако нещо им потрябва, нотисите оф асесмънт за последните 2 години са почти всичко, което им е нужно. Не драматизираш ли малко ? ( Знам че не е време за поучения, но нали си си знаел мув-ин датата, можело е тогава да се наканиш за модгидж, 3 месеца важи процента, после го подновяваш, няма нужда да е в последния момент преди клозинга :?:)
Явно никой не се е сблъсквал с този проблем, банката да смята че цената на кондото е нереална |(. Ами тогава тези тук на Bloor 1 дето започват от половин милион за бачелър на 4-тия етаж, колко ще им дадат ? Трябва да сложат 50% даун. Аз си мислех че който има доходи и е луд да ги даде, банката ще му ги лендне, не е ли така :?: ...
Ами достатъчно ми бяха разправиите със сгрешеният акаунт за $80К, това първо.
Второ, за селф емплойед (каквито сме и двамата с приятелката ми) по някакви причини са много пики - не знам, дали има много измами или просто знаят, че имаме по-големи доходи и можем да си позволим да платим повече: работата на собственик на салон за красота е по-сигурна от това да си нает като служител от същият и въпреки това работникът взима моргидж по-лесно.
Колкото до банката - бяхме одобрени през ноември за първи път, но този моргидж експайрна за два месеца, а пък точната дата на клозинга я научихме, както знаеш, 20 дни преди самият клозинг. Накрая се появиха апрейзъли, икуифакс (моргидж брокера е знаел за $80К лайн ъф кредит ама не ни е казал, защото не са били използвани).

Аз не се притеснявам, че ще изкараме добри пари от този имот (ако го продадем навреме), който както вече казах е един от най-добрите в билдинга - вече няколко моргидж брокера идваха със течащи лиги да ни солиситват, огледахме и другите юнити, които се продават и засега нашият е убедително най-добрият.

Проблемът ми е свързан с бюрокрацията и некомпетентността на лицата и институциите с които се налага да работим.

А за Банките си мисля че времената на лесното лендване безвъзвратно отминаха и в момента са получили други директиви от висшето командване...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от roumensp »

jovani написа:Второ, за селф емплойед (каквито сме и двамата с приятелката ми) по някакви причини са много пики - не знам, дали има много измами ...
Със сигурност има измами, затова и в доста случаи лендърите гледат на self employement-а като на не особено надежден източник. Ти може да не си такъв, ама страдаш заради тия, които са лъгали.
jovani написа:Аз не се притеснявам, че ще изкараме добри пари от този имот (ако го продадем навреме), който както вече казах е един от най-добрите в билдинга - вече няколко моргидж брокера идваха със течащи лиги да ни солиситват, огледахме и другите юнити, които се продават и засега нашият е убедително най-добрият.
Такива като теб дето купуват имоти не да живеят в тях, а да ги продадат с печалба допринасят за вдигането на цените, пък после плачат, че цените били високи. :)
jovani написа:Проблемът ми е свързан с бюрокрацията и некомпетентността на лицата и институциите с които се налага да работим.
Аз не видях в написаното от теб нищо дето да говори за некомпетентност от страна на банката. По-скоро ти си некомпетентен понеже не си знаел, че се изисква апрайсъл, проверка на кредитна история и т.н. Както вече писах, апрайсъра носи отговорност, но не пред теб, а пред клиента си, който е банката. И ако не знаеш, общината ще ти прави апрайсъл всяка година (но без някой лично да оглежда жилището), за да определи пропърти-таксата ти. И ако не ти хареса, ще имаш право да го оспориш. Оспорването има някакъв смисъл, ако мислиш да продаваш понеже повечето купувачи се влияят и от апрайсъла на общината.
jovani написа:А за Банките си мисля че времената на лесното лендване безвъзвратно отминаха и в момента са получили други директиви от висшето командване...
Аз никога не съм си мислел, противно на някои други, че канадските банки отпускат мортгидж толкова лесно. Мортгидж лесно се даваше в Щатите (и видяхме какво стана), но в Канада винаги са били по-внимателни.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от Omega3 »

Джордж, и на мен ми се ще си пия кафето през лятото, сьбота или неделя, на спокойствие в двора, без да бучьт сьседите с какви ли не апарати за косене или подстригване на тревата около бордюрите или пьк за смучене на листа.

В тоя смисьл, писах писмо до общинският ми сьветник да обяват поне един от двата почивни дни свободен от всякакви машини които дигьт зверски шум. Не стана. Явно болшинството не ги дразни след 5 дни на трастиката да си надуват главата с тия машини.

Не си спомнян да сьм имал поне една сьбота или неделя през лятото и през която да не е имало поне един сьсед който да вдига шум сьс косачката си и други подобни апарати. Според мен тия са маняци и най малкото не добре подстригано ьгьлче ги дразни.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от roumensp »

Omega3 написа:В тоя смисьл, писах писмо до общинският ми сьветник да обяват поне един от двата почивни дни свободен от всякакви машини които дигьт зверски шум. Не стана. Явно болшинството не ги дразни след 5 дни на трастиката да си надуват главата с тия машини.
По-добре, че не е станало. Ако това беше прието, следващата стъпка щеше да е някой да поиска забрана за пушлявене с барбекюта, шум след 10 часа вечерта, разхождане на кучета и т.н. Нали затова взимаш къща (но не в страта), за да имаш някаква свобода ? Тия с косачките са ти най-малкия проблем, радвай се че няма много ограничения. ;)
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от Omega3 »

roumensp написа:
Omega3 написа:В тоя смисьл, писах писмо до общинският ми сьветник да обяват поне един от двата почивни дни свободен от всякакви машини които дигьт зверски шум. Не стана. Явно болшинството не ги дразни след 5 дни на трастиката да си надуват главата с тия машини.
По-добре, че не е станало. Ако това беше прието, следващата стъпка щеше да е някой да поиска забрана за пушлявене с барбекюта, шум след 10 часа вечерта, разхождане на кучета и т.н. Нали затова взимаш къща (но не в страта), за да имаш някаква свобода ? Тия с косачките са ти най-малкия проблем, радвай се че няма много ограничения. ;)
Може пьк и да си прав. Но е едно е ясно, че има голяма врьзка между шумьт който вдигат тия машини и моето спокойствие в моят двор. Аз ако си набия музиката и дразня сьседите с това, полицията ште ми цьфне веднага на вратата. Между другото, в Кебек има доста градчета които забраняват косенето на трева и подобни занимания вдигашти шум в неделя.

Трудно обаче ми е да схвана сериозната врьзка между нерегистрираните жители в една зона и бройката на колите на драйва. Тия които са готови да живеят по 20 индивида в една кьща, ще намерят цаката на това правило за 5 минути. Не се и чудя, че населението Торонто си избра нов кмет, който има намерението да се бори реално с проблемите, а не да измисля разни смешни правила.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от 7George »

Omega3 написа:Джордж, и на мен ми се ще си пия кафето през лятото, сьбота или неделя, на спокойствие в двора, без да бучьт сьседите с какви ли не апарати за косене или подстригване на тревата около бордюрите или пьк за смучене на листа.
В тоя смисьл, писах писмо до общинският ми сьветник да обяват поне един от двата почивни дни свободен от всякакви машини които дигьт зверски шум. Не стана. Явно болшинството не ги дразни след 5 дни на трастиката да си надуват главата с тия машини.
Не си спомнян да сьм имал поне една сьбота или неделя през лятото и през която да не е имало поне един сьсед който да вдига шум сьс косачката си и други подобни апарати. Според мен тия са маняци и най малкото не добре подстригано ьгьлче ги дразни.
И аз мисля, скоро няма да стане засега, чак като станат повече тия като тебе. Мен в далечината не ме дразни шума, но съседката е от тия, с промит мозък, дето и най-малката тревичка я дразни (нормата е до 10 - 15 см някъде) и все следобяд решава да ми развали дрямката. Радвай се, че не мучат крави, свине и овце, няма цигански сватби по 3 дни и музика на двора до дупка.... А то след 10 си е забранено сякакъв шум да се вдига. Номера е да си до парк поне от едната страна, ама...
Embrace your climate change!
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

roumensp написа:
jovani написа:Второ, за селф емплойед (каквито сме и двамата с приятелката ми) по някакви причини са много пики - не знам, дали има много измами ...
Със сигурност има измами, затова и в доста случаи лендърите гледат на self employement-а като на не особено надежден източник. Ти може да не си такъв, ама страдаш заради тия, които са лъгали.
jovani написа:Проблемът ми е свързан с бюрокрацията и некомпетентността на лицата и институциите с които се налага да работим.
Аз не видях в написаното от теб нищо дето да говори за некомпетентност от страна на банката. По-скоро ти си некомпетентен понеже не си знаел, че се изисква апрайсъл, проверка на кредитна история и т.н. Както вече писах, апрайсъра носи отговорност, но не пред теб, а пред клиента си, който е банката. И ако не знаеш, общината ще ти прави апрайсъл всяка година (но без някой лично да оглежда жилището), за да определи пропърти-таксата ти. И ако не ти хареса, ще имаш право да го оспориш. Оспорването има някакъв смисъл, ако мислиш да продаваш понеже повечето купувачи се влияят и от апрайсъла на общината.
Аха, значи проблемът е в мен, че съм селф-емплойед, а не на пейчек; мой е проблемът, че билдърът ни забави 2 и половина години и ни даде 20 дни предизвестие за клозинг дейта; ние сме виновни че икуифакс са допуснали грешка в досието на приятелката ми; моя е вината, че юнит, за който днес друг апрайзъл се подписа че цената му е минимум $25К над това, което ще платим на билдъра, а апрайзълът на банката ни казва "моята оценка е с $25К надолу, ама мога да си променя мнението..." (и ме боли фара ако съм сгрешил); за капак днес другият апрайзъл ни показа статия от вестник "Торонто Стар" как половината от апартаментите в нашият кондоминиум са регистрирани с грешни номера (за щастие нашият е от другата половина).

Супер, сега остава някой да дойде и да ме арестува и ти да ми обясниш, че вината е моя, защото съм бил излязъл без шапка на главата.

От цялата работа аз разбрах едно нещо - че е супер далавера да си апрайзъл в Отнарио, също като митничар в България: "Дайте да седнем да се разберем и може и да си променя мнението. Ако съм сгрешил - ами човешко е да се греши, кво толкова?"
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от roumensp »

jovani написа:От цялата работа аз разбрах едно нещо - че е супер далавера да си апрайзъл в Отнарио, също като митничар в България: "Дайте да седнем да се разберем и може и да си променя мнението. Ако съм сгрешил - ами човешко е да се греши, кво толкова?"
Сега остава да ни обясниш далаверата, че да се преквалифицираме докато е време. :rofl:

Ти живееш в накъв твой си свят, където очакваш че всички освен теб ще са перфектни.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

roumensp написа:
jovani написа:От цялата работа аз разбрах едно нещо - че е супер далавера да си апрайзъл в Отнарио, също като митничар в България: "Дайте да седнем да се разберем и може и да си променя мнението. Ако съм сгрешил - ами човешко е да се греши, кво толкова?"
Сега остава да ни обясниш далаверата, че да се преквалифицираме докато е време. :rofl:

Ти живееш в накъв твой си свят, където очакваш че всички освен теб ще са перфектни.
Че далаверата не ти ли е ясна: щом апрайзълът може да ти оцени имота на каквато си иска цена без последствия за него, то какво е логичното следствие, според теб?

Представи си, че по-голямата част от купувачите са предвидили и имат точно 20% за да избегнат застраховката на моргиджа, или дори 5%, колкото е минимума със застраховка и ще има:
- "Господин апрейзъл можем ли да направим нещо по въпроса?"
- "Мм-да, може да се направи нещо - оценката ми, както знаете не е крайна..."

Освен всичко друго за да си апрейзъл (до колкото успях да преценя) не са необходими познания по висша математика и изключителен интелект.

Сега да не вземеш да ми казваш, че апрейзалите са много съвестни хора по принцип и такива неща не правят - щото аз видях вече билдърите, адвокатите и икуифакс какви ги надробиха...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от roumensp »

Джожани, нищо не схващаш. :) Делаверата е в обратна посока - апрейсърът може да вземе подкуп, за да ти overprice-ва имота, така че да получиш висок мортгидж, който не ти се полага. Това е fraud към банката и има такива случаи, но това което говориш ти са измислици.

Колкото до Equifax - ти откри топлата вода. На всички е известно, че грешки в кредитните рипорти стават и си има стандартна процедура за диспут. За това те съветват да си поглеждаш рипорта отвреме-навреме.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

roumensp написа:Джожани, нищо не схващаш. :) Делаверата е в обратна посока - апрейсърът може да вземе подкуп, за да ти overprice-ва имота, така че да получиш висок мортгидж, който не ти се полага. Това е fraud към банката и има такива случаи, но това което говориш ти са измислици.

Колкото до Equifax - ти откри топлата вода. На всички е известно, че грешки в кредитните рипорти стават и си има стандартна процедура за диспут. За това те съветват да си поглеждаш рипорта отвреме-навреме.
Според мен далаверата става и в двете посоки - изнудване и надценяване.

Колкото до Equifax - аз лично си проверявам рипорта минимум веднъж годишно, понякога и 2 пъти, ако някоя банка ми предложи промоция кредит скор фор фрий за ограничено време. Ако нямам промоция си плащам за да го погледна, щото вариантът да ти го пратят по пощата е свързан с много разправии и губене на време.

А какво им пречи да са решили да си увеличат постъпленията, като направят някоя и друга "невинна" грешчица с досиетата на хората, които не си плащат редовно?

Имах един познат, който работеше за известна кредит кард компания, който ми сподели, че умишлено правели грешки отвреме на време, така че си гледайте стейтмънтите редовно.
Аз лично съм имал случай да ме енролнът за някаква застраховка, която със сигурност не съм поискал (защото никога не съм приемал оферти по телефона от телемейкъри - това го казвам с 100% увереност), в последствие след разправии по телефона анулираха плащанията.

Пойнтът ми е, че тук трябва да си винаги нащрек за подобни неща - това, разбира се може да го "усетите" само като дойдете на място.

Моите впечатления са, че тук попарата я сърбат хората, които са с по-слаба памет, по-неорганизирани, недотам образовани, недотам мотивирани и тези, които не знаят или не могат да се борят със системата...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор