Положителните страни на живота в Канада.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Народе, ептен се изплъзнахте извън темата. Отделните личности тук нямат значение , всеки може да си споделя какво харесва какво не, това все пак си е лична преценка.

Бате, вземи си лепти един стикер с дохода ти в България на екрана, много ги менкаш тия цифри , губи се ефекта така.

hullboy, направо ти се чудя откъде успяваш да ги изсмучеш тия фантастики, всеки път ме изненадаш с някоя особено сложна завръзка.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ивет,Ира :D :D :D :beer: :beer: :beer:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Joana написа:Илианка, скъпа, това наистина ме хвърли в публиката..., но съвсем сериозно искам да те успокоя, че аз не представлявам никаква заплаха нито за теб, нито за hullboy, нито за пачката му. :lol:

...
Което си е право, право си е. Този път абсолютно се съгласявам с теб, Джоана. ;) :D :rotfl: :rotfl:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Canada

Мнение от MrGeek »

Joana написа:... Следващата партида изтрих, когато Гийка заяви, че има начин да се снабди с информация за мен (той, разбира се, намекваше за друг начин - компютърните си познания, но съм се информирала достатъчно добре, за да знам, че няма да успее да се снабди с желаната такава) ...
Скъпа, не е трябвало да си даваш толкова зор изобщо. Тя информацията няма нужда да я търсиш, защото те удря като парен чук по челото. ;) :lol: :rotfl: :rotfl:
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Е, да или не? При тези велики открития не мога да се въздържа да не отправя още веднъж предложението си. :wink: :lol: :rotfl: :rotfl:

Чаровни усмивки,
Joana
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Joana написа:Е, да или не? При тези велики открития не мога да се въздържа да не отправя още веднъж предложението си. :wink: :lol: :rotfl: :rotfl:

Чаровни усмивки,
Joana
Казах ти вече, че не се казвам Йордан Соколов. ;) :lol: :rotfl:
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Разбрах го още от предните ти постинги, но явно ти нищо не си разбрал от информацията, което ми дава достатъчен повод да хвърля в пространството една ужасно щастлива усмивка. :D :D :D

Чаровни усмивки,
Joana
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

krimon написа:
Aries написа:Канада. Започваш на 8/h
Месечен доход след данъци 1442
:lol: :lol: :lol:

Ще се опитам да отговоря на всички саркастични мнения.
1. Относно сумата - не знам как е по другите провинции, но тук в ВС, когато работиш почасово към заплатата ти начисляват 4% ваканционни.
И така имаме - 8*40*52 седмици (щото като си на зор и не ти стигат парите надали ще си помислиш за отпуски)*1.04 = 17305. Делено на 12 месеца 1442.13
Отваряме ТОД и получаваме:
Tax - 102.10*12 = 1225.20
CPP - 56.95*12 = 683.40
EI - 26.97*12 = 323.64
Попълваме горните данни в Ufile и я виж ти чудо, връщат ни 1329 долара. Мани това, ами ни дават и 150 долара провинциален кредит.
Крайния резултат е 17259 долара / 12 - 1438,25. Прави стел Надписал съм цели 3,88 без които няма да се върже сметката....
Та толкова по въпроса за сумата и как се получава. Отделна графа е втора работа, овъртайм и прочие глезотийки.
Изконно беше прието, че работи единия от родителите. При положение, че и двамата работят картинката ще се промени, но сумата ще нарастне (естествено не двойно)
2. Относно пиците - вадят се повече пари за доста по-малко работни часове. Предполагам, че може да съм имал и късмет с пицарията. А който не вярва, че тук можеш да рабогиш на пейрол чек в пицария, да взема да му снимам малко чекове...
3. Естествено, че 8 долара на час си е броене на стотинките. Никъде не съм казал, че оставащите пари се спестяват. Примера просто съпоставя две равнопостойни позиции. Към сметката трябва да бъдат добавени куп "дреболии" и наистина се съмнявам дали ще може да бъде заделено нещо настрана. Но въпроса не е дали може да се спестява, а дали може да се оцелее. Въпрос на време е да започнат да работят и двамата, да намерят по-добра, перспективна и по-високо платена работа. Което едва ли може да бъде казано относно 2500 заплата в БГ (от това по добре, здраве му кажи, не че няма, ама са единици).
4. Хълбой, колкото си точен на моменти, толкова на моменти дребнавостта ти подтиска всичко хубаво в теб. Това, че имам опит от работа в пицария и не се оплаквам от парите които съм получавал от там не означава, че не мога да смятам по-добре от теб. Намери грешка и тогава пак ще си поприказваме (и да не е някакви си долар-два, ок).
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Di ana написа:Prisaedinjavam se kam BBB....
Da dezinformirate horata, che s 8$ na chas ste imat po visok standard ot BG e napravo smeshno...
Moze i da se svarzavt dvata kraja, no vaobshte ne moze da stava i duma za kakvoto i da e udovletvorenie i blagodenstvie...Mislja, che tochno s takava zaplata horata zapochvat da si misljat za vrashtane v BG tai kato osven tova, che si brojat stotinkite naddeljava i emocionalnia factor....ogranichen socialen zivot, blizki, priateli i t.n.....
Zashto vaobshte gi broite tezi detski za 2-te deca...Vsichko se kompensira....ako rabotish detskite gi davash na detskata gradina i doplashtash otgore, ako ne ,edinia si stoi v kashti i taka v domakinstvoto ne vlizat 500$ poveche, ami se gubjat pone dvoino tolkova.
Ako si s visok dohod sumata za detski e pochti simvolichna.
Защото скъпа моя Ди ана, тук с 8 долара на час и един работещ родител моге да се живее. И да се живее не по зле отколкото в БГ със "страхотната" заплата от 1500 лева. Защо не си отвориш очите и разбереш за какво става дума. В БГ от тази тъй прехласната сума, тъй въжделенна в много очи, ще ти останат цифром и словом, след като мине данъчния хомот, 1014 лева. Ако имаш собствено жилище и се стискаш на ток, храна и жизнено необходими продукти ще изкараш някак си.
Това, което казвам в поста си, че при ЕДНАКВИ условия една минимална заплата тук е ПОВЕЧЕ от 1500 лева заплата в БГ. Някъде да съм говорил, че ще тънеш в разкош. Макар че, за доста българи пълния хладилник и топлата стая са граничещи с тази дума.
Що се отнася до детските и другите помощи (нека да не забравяме и GST/PST кредита, който възлиза на 57 долара месечно), то те са именно да подпомогнат семейството в нужда.
В БС (а и в Алберта) за детска градина започваш да даваш пари, когато дохода на семейството от заплати започне да надвишава 2 минимални работни заплати. На всеки долар горница над тези заплати се намаля помощта с 50 цента. Някъде около 4000 кранчето е завъртяно до упор (не мога да ти кажа точните числа, но ако си толкова настоятелна на лични мога да ти пратя при какъв доход те стават 150 долара).
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Aries, ти пък сега искаш да смята някои с ТОД, че и месечната заплата да се смята на годишна база, стига моля ти се :wink: кой си прави сметката като тези пари ще се вземат накрая на годината, всичко се прави от днес за утре, или до края на седмицата.Обикновено всеки го вади голям, твърд и прав, ама често е малък, мек и спаружен...
...мразя мастика без айрян...
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

bateto написа:Абе Тотев,гледам ,че преди година съм се объркал с тия 1000-5000лв.Не са ЛВ. ,а УСД.И кво странно ви се вижда ,ако въртиш в два магазина и една заложна къща 40-50К усд оборот на месец да изкараш 5000лв,това е едва 5%на печалба.
Батка горе-долу си в Канада 5-6 години, това прави че да речем 2000г. си бил в България и си въртял магазини, къщи и т.н. бизнес, и не си правил 1000-5000лева , а УСД, е според този сайт
http://www.dolar-lev.hit.bg/
януари 2000 долара е бил около 1,95лв, а в края на годината-2,25лв, сега да сметна вместо теб това прави около1950-9750 в началото на годината, а в края 2250-11250лв месечен доход.Браво, наистина в Канада е нормално да ти падне стандарта, ако беше вярно....Въпроси от рода на защо като си правил тези пари в България, и си твърдо решил да поемеш към трудовия лагер, не си оставил едно младо момче или момиче, мераклииче, да работи за теб като управител за 2000лв месечна заплата, а остатъка /който понякога е към 8000лв/месец/ не ти изпраща в Канада да си ги харчиш, или там каквото искаш, отговора го знаеш само ти.....
абе глупости...
...мразя мастика без айрян...
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

bateto написа:
А на въпроса що не се връщам ,ще ви дам отговор малко по късно като си изкарам кинтите да си построя което съм си намислил.

Та пак не разбрах Бате, защо не си изкараш кинтите в България? Един тираджия в Канада повече ли изкарва от един бизнесмен в България?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

може ли аз да кажа, аз да кажа, моля, другарко :)

батето натрупва "първоначален капитал" в Канада, за да стане "бизнесмен" в България ... защото всички знаем откъде е дошъл въпросния капитал на честно трудещите се бизнесмени у нас ... ябълки се търкат, чичо в Америка подарява неочаквано наследство и тъй нататък :wink:
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Aries написа:
Ще се опитам да отговоря на всички саркастични мнения.
1. Относно сумата - не знам как е по другите провинции, но тук в ВС, когато работиш почасово към заплатата ти начисляват 4% ваканционни.
.

Tova sa parite koito poluchavash za 2-te sedmici vakancia.T.e ili ne triabva da gi smiatash, ili ako gi smiatash smiatash godinata 50 sedmici.T.e pak sme na 1408$ predi danatzi.(Nevzimaneto na otpuska ne e vazmojno na vsiakade.Ima celi firmi koito zatvariat 2-rata polovina na juli.Plus tova govorim za standart.)
Последно промяна от bbb на Чет Юли 27, 2006 9:11 am, променено общо 3 пъти.
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

а, тия 4 процента се дават само след като си работил 1 година на едно място - можеш да си ги вземеш като ваканция или пари ... ама това е ВЕДНЪЖ годишно :(
Заключено