Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от sundance »

IvBo, трябва да приложиш сертификат за френския, като и за английския, ако искаш точки. Никой не ти изисква Б2, просто до ниво Б1 не се присъждат никакви точки, за разлика от преди.
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
IvBo
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Ное 04, 2013 1:59 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от IvBo »

Малко ме обърка многото четене наведнъж, това означава ли, че може да си подам док. без да доказвам ниво на владеене на език, само да отбележа че го знам на ниво Б1, а аз реално не знам френски и мисля тепърва да започвам да го уча.
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от naskoAH »

IvBo написа:Имам въпрос, относно новата процедура след 1 август 2013г. за Квебек. Четох в сайта но не можах да разбера как доказвам нивото на език, само го отбелязвам или трябва да приложа сертификат, и верно ли че изискват от В2 нагоре.

Ето Ви точния текст :

Attribution des points

Lors de l’évaluation de la connaissance du français, le niveau 7 (intermédiaire avancé) de l’Échelle québécoise des niveaux de compétence en français des personnes immigrantes adultes ou son équivalent (niveau B2 du Cadre européen commun de référence pour les langues) est le seuil minimal à compter duquel des points sont attribués.

Le requérant principal peut obtenir un maximum de 16 points pour sa connaissance du français oral et écrit, dont 7 points pour la compréhension orale, 7 points pour la production orale, 1 point pour la compréhension écrite et 1 point pour la production écrite.

Le conjoint d’un candidat du Programme régulier des travailleurs qualifiés peut obtenir un maximum de 6 points pour sa connaissance du français oral, dont 3 points pour la compréhension orale et 3 points pour la production orale.

А това е линк към официалния сайт:


http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... iques.html"


Без сертификат не се дават точки за език !
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Koko »

IvBo написа:Малко ме обърка многото четене наведнъж, това означава ли, че може да си подам док. без да доказвам ниво на владеене на език, само да отбележа че го знам на ниво Б1, а аз реално не знам френски и мисля тепърва да започвам да го уча.
Ако идеята е по този начин да спестиш време, то по-вероятно е резултата да бъде да получиш директен отказ – защото не събираш нужните точки - и да си усложниш повече живота.
Защо не наблегнеш на учене на езика поне за няколко месеца, за да видиш как ти се отдава и тогава може би ще си в по-добра позиция да процениш колко време би ти отнело за да стигнеш нивата за които дават точки.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
l`oiseau
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Ное 08, 2013 8:26 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от l`oiseau »

Здравейте мили хора :) За първи път започвам да чета този форум.Очаква ме "дълъг път" осеян с безброй въпроси.Искам като начало да попитам -завършила съм френска гимназия, трябва ли да полагам изпити за сертификат за езика, какви са изпитите и къде се провеждат?
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от libre »

l`oiseau написа:Здравейте мили хора :) За първи път започвам да чета този форум.Очаква ме "дълъг път" осеян с безброй въпроси.Искам като начало да попитам -завършила съм френска гимназия, трябва ли да полагам изпити за сертификат за езика, какви са изпитите и къде се провеждат?
Трябва и по двата езика,за да вземеш точки за езици!Единият вариант за френски е TCFQ или DELF B2,казвам В2,защото за по-малко няма да ти дадат точки.За английски IELTS.Може и други сертификати да признават-нека по-запознатите да кажат,защото ние когато подавахме -нямаше такова изискване.
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Feel_free »

libre написа:
l`oiseau написа:Здравейте мили хора :) За първи път започвам да чета този форум.Очаква ме "дълъг път" осеян с безброй въпроси.Искам като начало да попитам -завършила съм френска гимназия, трябва ли да полагам изпити за сертификат за езика, какви са изпитите и къде се провеждат?
Трябва и по двата езика,за да вземеш точки за езици!Единият вариант за френски е TCFQ или DELF B2,казвам В2,защото за по-малко няма да ти дадат точки.За английски IELTS.Може и други сертификати да признават-нека по-запознатите да кажат,защото ние когато подавахме -нямаше такова изискване.
Ето и малко по-подробно инфо тук => http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... iques.html"
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от gaby_ »

IvBo написа:Малко ме обърка многото четене наведнъж, това означава ли, че може да си подам док. без да доказвам ниво на владеене на език, само да отбележа че го знам на ниво Б1, а аз реално не знам френски и мисля тепърва да започвам да го уча.
Не не можеш да пишеш в документите аз знам еди си колко френски щом нямаш документ нищо не признават ,а ако ви стигат точките за да подадете без сертификат по френски ,в което много се съмнявам ,но в случай че ви стигат можете да подадете без френски.
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Leda78 »

Здравейте!

С моето семейство действаме по Федералната процедура от 2011 - изпускахме квоти, спираха процедурата, както и да е - през това време аз учих френски, за да имам по-големи шансове за работа, когато живот и здраве стигнем до Канада, пък и езикът си е богатство :) Тъй като сега така промениха условията по Федералната, че съпругът ми трябва да е основен кандидат и имаме отново подготовка по езици но за него, реших да проверя какви са ни шансовете за Квебек след техните промени и искам да сверя правилно ли съм разбрала.

Доколкото разбрах във френската процедура няма ограничение както при Федералната - ако не си тази или онази професия и ако нямаш минимум 6 на IELTS - нямаш право. Тук е въпрос на събиране на точки.

По моите сметки излиза така:

1. Обарозование - 12 (магистратура СУ)
2. Област на образование - не мога да ползвам, тъй като никога не съм работила точно по образованието си
3. Работен опит (доколкото разбрах не е нужно да е по образованието за този критерий точно) - 8 точки (12 години доказан с документи опит имам, без да броя тази година - в момента съм в майчинство)
4. Години - 16 точки (до 35 години)
5. Френски- пиша си минимума точки, който се получава доколкото разбрах за В2 - 16 общо (аз имам В1 по TCFQ - ще се явя за В2 + IELTS английският ми е доста силен, IELTS съм държала, но трябва да повторя тъй като беше за кандидатстването 2011 и сертификата изтече вече)
6. Съпруг - 6 точки (3 точки за образование и 3 за възраст - френски не знае)
7. Деца - 4 точки
8. Пари за да се издържаме - 1 точка
Общо по мои сметки:
63 точки

Моля ви, поправете ме ако бъркам. МОже би има някое условие, което съм пропуснала ... Това, което си мислех, че може да ме спре е ако както преди имаха условие професията ти да отговаря на образованието и да е от определен списък... но това ограничение мисля, че е отпаднало след като въведоха промените август месец... Или пък задължителен френски на съпруга? Не знам...
Съжалявам за дългия пост, но исках да съм максимално изчерпателна, за да получа и такъв отговор. Също - съжалявам, ако задавам "отговори" - обикновено доста чета преди да попитам, но наистина не намерих този път нещо, което
да ми обори оптимистичните сметки... Оставате вие :):):)
Ще чакам с нетърпение вашият отговор. Благодаря предварително за което!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Dahila »

Leda78,
като цяло си права, но Квебек също имат вече изисквания за des domaines de formation и ако не попадаш в търсените от тях, ще ви върнат целия пакет документи. Можеш да ги видиш тук: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ation.html"
Дават съответно 6 или 12т., но или дипломата трябва да е от последните 5г. или да имаш поне 1 г. стаж по тази специалност.
Успех!
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Leda78 »

Благодаря за бързия отговор Dahila!

Въпросът е, че това, което виждам казва, че кандидатите, които имат точки по domaines de formation, ще бъдат разглеждани с приоритет, но никъде не казват, че другите няма да бъдат разгледани... Аз ли не намирам това ограничение или познанията ми по френски ме подвеждат? Може ли да ми цитираш на фр или англ къде казват, че задължително трябва да имаш точки по domaines de formation?

Преди август, 2013 - имаше такова ограничение - пишеше го още в началото, преди да започнеш да си правиш дори evaluation теста, а сега гледам, че го няма. Някъде бях намерила в сайта приоритетност на разглежданите молби - 1. тези с job offer или работили в Квебек 2. тези с domaines de formation 3. всички останали (по памет цитирам).

Това с връщането на документи, ако нямаш точки по domaines de formation - факт от форума ли е или някъде са го написали?


Съжалявам, че настоявам, но наши приятели, които също готвят документи за Квебек и те така твърдят, както и вие - че ти трябват точки по domaines de formation... обаче и те не можаха да кажат защо мислят, че е задължително... аз търсих в сайта и аз не го намерих... и затова се обърнах към форума, някой да ме упъти. Сами разбирате, че ако го има това ограничение, ние нямаме шанс априори за Квебек ... та затова ми е важно.

Благодаря отново!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Dahila »

Leda78,

мисля, че си права за domaines - виж въпрос 18. http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... html#1aout"
Ние изпращахме през 2012 и честно казано не бях видяла, че има промяна в това отношение. Извинявай, че те подведох!
А за връщането на документите - това беше от форума, за различни неща, не само за domaines de formation, а примерно ако липсва някой документ, но след това хората пак си ги изпращаха без проблем.
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Zvezdichka »

На последната информационна сесия, която слушах, водена от Пол Тротие, беше казано, че всички дипломи са приемани за кандидатстване по програмата за квалифицирани работници. Каза, че не всички дипломи носят точки, но всички ще бъдат приети, което означава, че няма ограничителни списъци за търсени професии или дипломи. Това беше повторено няколко пъти и важи от август тази година. Бяха задавани въпроси именно за това.
За справка, може да погледнете написаното от мен след инфо-сесията.
Успех!
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Leda78 »

Благодаря ви, Dahila и Zvezdichka!

За пръв път го виждам черно на бяло, че може без domaines de formation, досега нямах такъв категоричен отговор...

Бързам да отметна и другите 2 неща, които нашите приятели, които се готвят по процедурата за Квебек ни казаха:

1. казаха ми, че съпругът ми също трябва да има ниво на френски - може да е А1 и да не носи точки, но задължително трябва да има пратен сертификат, че знае макар и минимално френски. Моят съпруг не знае френски нито дума - в момента няма възможност и да учи френски... Затова много ме вълнува - може ли половинката да е абсолютно боса по френски? Или има ограничение за някакъв минимум за него, ако аз съм основен кандидат и си имам В2 ниво, за да си получа 10те точки за френски?

2. имате ли някаква представа с каква скорост върви обработката на документи и изобщо процедурата - от една страна за тези с точки по domaines de formation и от друга страна с тези без такива точки, които изрично им е казано, че ще бъдат разглеждани без приоритет?

Благодаря още веднъж за помощта!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Feel_free »

Leda78 написа:Благодаря ви, Dahila и Zvezdichka!

За пръв път го виждам черно на бяло, че може без domaines de formation, досега нямах такъв категоричен отговор...

Бързам да отметна и другите 2 неща, които нашите приятели, които се готвят по процедурата за Квебек ни казаха:

1. казаха ми, че съпругът ми също трябва да има ниво на френски - може да е А1 и да не носи точки, но задължително трябва да има пратен сертификат, че знае макар и минимално френски. Моят съпруг не знае френски нито дума - в момента няма възможност и да учи френски... Затова много ме вълнува - може ли половинката да е абсолютно боса по френски? Или има ограничение за някакъв минимум за него, ако аз съм основен кандидат и си имам В2 ниво, за да си получа 10те точки за френски?

2. имате ли някаква представа с каква скорост върви обработката на документи и изобщо процедурата - от една страна за тези с точки по domaines de formation и от друга страна с тези без такива точки, които изрично им е казано, че ще бъдат разглеждани без приоритет?

Благодаря още веднъж за помощта!
На т. 1 - не, не е задълижително да има сертификат. Ако няма такъв, не се дават точки.
Разбира се обаче, че един сертификат би се гледал с по-добро око.
Не знам дали е успокоение - моят мъж също няма. В момента го учи :-)
На т.2 - няма данни. Към момента подалите през 2013 получават средно за 2,5 месеца акюзета. Но нататък колко време ще отнеме, божа работа. Никой не се ангажира със срокове.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Публикувай отговор